Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ένα είναι σίγουρο. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ ΣΤΗ ΔΟΝΗΣΗ. Το ότι το κάνουν τα περισσότερα δεν σημαίνει ότι είναι σωστό. Απόδειξη γι' αυτό είναι ότι την ώρα της κλήσης που τρίζει το κινητό στη δόνηση, αν πιάσεις τα δύο μέρη του κινητού και τα κρατήσεις σταματάει να τρίζει και συνεχίζει να δονείται χωρίς θόρυβο. Άλλωστε όταν η δόνηση υπάρχει στα κινητά εδώ και 5 τουλάχιστον χρόνια είναι απαράδεκτο να τρίζει ένα τηλέφωνο αξίας 600 Ευρώ σαν να είναι συναρμολογημένο με σύρμα. Εδώ δεν έτριζε το 7650 που αποτελείτο και αυτό από δύο μέρη...

 

Πολύ σωστά!!

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Πάντως μου κάνει εντύπωση , γιατί όσα n80 έχω πιάσει στα χέρια μου είχαν πολύ σφιχτό slide.(τόσο που ήταν δύσκολο να κλείσεις το κινητό με το ένα χέρι:blink: )

Οι δικές μου ενστάσεις αφορούν κυρίως το καπάκι της μπαταρίας:(

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Ελπίζω να ξέρεις. Υπάρχει τρόπος να προσθέσω Ολλανδικό Τ9 στις γλώσσες γραφής μηνυμάτων; Γίνεται αυτό; Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου ας πούμε; Απ' ότι ξέρω σε άλλα κινητά δεν γίνεται. Αλλά σε αυτό που είναι smartphone και μοντέρνο, γίνεται; Γνωρίζεις κάτι;

Θα πρεπει να εχεις την Ολλανδικη γλωσσα εγκατεστημενη αρα να σου κανουν αναβαθμιση και να χασεις τα ελληνικα. Αλλον τροπο δεν ξερω εγω σορρυ :(

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερώτηση. Εγώ έχω την ίδια κάρτα (Vodafone) περίπου 3 χρόνια και δύο μήνες. Στο Ν80 μου εμφανίζεται κάτω από το δίκτυο το σήμα 3G. Αυτό σημαίνει ότι είναι εντάξει η κάρτα; Είναι 3G κάρτα; Ή πρέπει να την αλλάξω; Δεν θα κάνω ποτέ βίντεο κλήσεις. Με ενδιαφέρει όμως πολύ να βλέπω τις WAP και WEB σελίδες γρήγορα. Αυτή τη στιγμή WAP και WEB πάνε γρήγορα. Πρέπει όμως να αλλάξω την κάρτα SIM?

egw kserw oti prepei na exeis allh karta,ara gia na les esu oti ola ok etsi tha einai.phgaine rwta se mia vodafone gia kalo kai gia kako.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενο. Εχω κανει και εχω δεκτει βιντεοκληση κανονικα με απλη καρτα. Στην vodafone θα σου πουν οτι θες 3g sim στανταρ για να σκασεις 18 ευρω ;)
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα απο vodafone να το παρω.....και μου ειπαν οτι το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο.....

σε ενα μηνα και βαλε....:mad:

το κακο ειναι οτι θα χασω την αναβαθμιση....

τι πραγμα ειναι αυτο με την vodafone ρε παιδια....???

telestet το εχουν στις βιτρινες και vodafone ψαχνονται.....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα απο vodafone να το παρω.....και μου ειπαν οτι το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο.....

σε ενα μηνα και βαλε....:mad:

το κακο ειναι οτι θα χασω την αναβαθμιση....

τι πραγμα ειναι αυτο με την vodafone ρε παιδια....???

telestet το εχουν στις βιτρινες και vodafone ψαχνονται.....

 

Γιατί θα χάσεις την επιδότηση??

Στη vodafone τουλάχιστον , η επιδότηση είναι για ένα ολόκληρο χρόνο.Μετά έχεις την καινούρια επιδότηση του επόμενου έτους.:confused:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

egw kserw oti prepei na exeis allh karta,ara gia na les esu oti ola ok etsi tha einai.phgaine rwta se mia vodafone gia kalo kai gia kako.:cool:

 

Ap o,ti kserw oi kartes pou exoun bgei toulaxiston ta teleutaia 1-2 xronia einai symbates me 3G...Eite to grafoun panw eite oxi...Apla autes pou grafoun 3G exoun diplasia mnimi...diladi xwrane perissoterous ari8mous...kati pou profanws poly ligous endiaferei afou tous ari8mous oi perissoteroi tous exoun sti mnini tou tilefwnou...

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εχεις την Ολλανδικη γλωσσα εγκατεστημενη αρα να σου κανουν αναβαθμιση και να χασεις τα ελληνικα. Αλλον τροπο δεν ξερω εγω σορρυ :(

Μόλις τώρα είδα την απάντηση. Λίγο απογοητευτικό που δεν γίνεται αλλά τι να κάνουμε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα χάσεις την επιδότηση??

Στη vodafone τουλάχιστον , η επιδότηση είναι για ένα ολόκληρο χρόνο.Μετά έχεις την καινούρια επιδότηση του επόμενου έτους.:confused:

Λαθος, αλλαζει καθε μηνα και εξαρταται απο τους τελευταιους 12 μηνες.

Βεβαια φανταζομαι δε θα ειχε μεγαλη διαφορα μετ απο 1-2 μηνες.

 

Μόλις τώρα είδα την απάντηση. Λίγο απογοητευτικό που δεν γίνεται αλλά τι να κάνουμε... Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Απο τα τραγικα μειονεκτηματα του Συμβιαν....

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιοι ενδιαφερονται για επιδοτησεις και καποιοι αλλοι για καρτες 3g αν καποιος κανει ανανεωση και την ιδια στιγμη ζητησει αλλαγη καρτας απο απλη σε 3g του τη δινουν δωρεαν και γλιτωνει τα 18 ευρω η οτι αλλο...:)τουλαχιστον η vodafone.
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα απο vodafone να το παρω.....και μου ειπαν οτι το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο.....

σε ενα μηνα και βαλε....:mad:

το κακο ειναι οτι θα χασω την αναβαθμιση....

τι πραγμα ειναι αυτο με την vodafone ρε παιδια....???

telestet το εχουν στις βιτρινες και vodafone ψαχνονται.....

η vodafone έχει αρκετά κομμάτια και μάλιστα ετοιμοπαράδοτα και χωρίς live, απλώς είναι ασημί και μάυρα θα έχει σε μερικές ευδομάδες. αν όντως ζήτησες μαύρο δεν έχουν αν ήθελες ασημί ρώτα ξανά, εγώ σήμερα έδωσα παρεγγελία με ανανεώση σαν εταιρικός πελάτης το ασημί. και αύριο θα το έχω

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

η vodafone έχει αρκετά κομμάτια και μάλιστα ετοιμοπαράδοτα και χωρίς live, απλώς είναι ασημί και μάυρα θα έχει σε μερικές ευδομάδες. αν όντως ζήτησες μαύρο δεν έχουν αν ήθελες ασημί ρώτα ξανά, εγώ σήμερα έδωσα παρεγγελία με ανανεώση σαν εταιρικός πελάτης το ασημί. και αύριο θα το έχω

 

Άλλη διαδικασία ακουλουθείται για απλούς πελάτες και άλλοι για εταιρικούς.......για αυτό και εσύ την παράγγειλες και οι άλλοι πρέπει να ψάχνουν ποιο κατάστημα Vodafone το έχει....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

exei kaneis upopsin tou kanena software(eite symbian eite java) pou na paizei sto n80 kai na einai SIP(voip) client? gia Windows leitourgika(to proigoumeno mou kinito MPX220) uparxei to SJPhone. Meta apo ena grigoro search pou ekana sto inet den brika kati antistoixo oute gia symbian S3 alla oute kai gia proigoumena symbian

 

euxaristw polu

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Logika se kapia fasi 8a bgaloun mia tetia efarmogi tora pou ta kinita bgenoun pleon me wifi

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια συσκευη οπυ μπορω να συνδεσω το ν80 και να μετατραπη σε destinator?με ενδιαφερει να εχω οπτικη και ακουστικη καθοδηγηση.εαν υπαρχει καποιο forum πειτε μου.με ενδιαφερει.ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιοι ενδιαφερονται για επιδοτησεις και καποιοι αλλοι για καρτες 3g αν καποιος κανει ανανεωση και την ιδια στιγμη ζητησει αλλαγη καρτας απο απλη σε 3g του τη δινουν δωρεαν και γλιτωνει τα 18 ευρω η οτι αλλο...:)τουλαχιστον η vodafone.

εμενα οταν μου εστειλαν απο τα εταιρικα της vodafone το ν80 μου εστειλαν δωρεαν και μια 3g καρτα.το μονο που χρειαστηκε ειναι ενεργοποιηση.παρεπιπτοντος την καρτα δεν την ζητησα καν.μονοι τουσ μου την εστειλαν.μαλλον επειδη το κινητο ειναι 3g ενω αυτο που ειχα οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! :D :D :D

Είμαι πολύ χαρούμενη που επιτέλους πήρα την πολυπόθητη συσκευή!

Την Δευτέρα έκανα νέα σύνδεση VODAFONE και χθες το πήρα (και μιλάμε σχεδόν τσάμπα...)Μόνο 270!!! αλλά έκανα 3 συνδέσεις εγώ (οικογενειακό πακέτο, και μία κάποιος γνωστός που δεν ήθελε συσκευή), και ...όλα καλά...

Περιττό να σας πω ότι έτρεμαν τα χέρια μου όταν το άνοιξα! Και η αλήθεια είναι ότι το άνοιξα και δεν βρήκα τίποτα. Είναι το πρώτο μου Syrbian κινητό και δεν καταλαβαίνω τίποτα για την ώρα. Άλλωστε έχω να διαβάσω και ολόκληρο τόμο με τις συμβουλές σας (εκτύπωσα όλο το παρόν θέμα του forum)!!!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η συσκευή έχει την τελευταία αναβάθμιση (3.0617.0.6/03.05.06)

Έψαχα ήχους και βρήκα κάτι ελάχιστους. Έψαξα εικόνες και δεν βρήκα τίποτα... Κατα τα άλλα όμως... ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!

Από εσάς, το μόνο που ζητάω είναι να συνεχίσετε να γράφετε για όλα τα σχετικά του Ν80 σε αυτό το θέμα, για να μάθουμε κι εμείς οι άσχετοι (αν υπάρχουν βέβαια άλλοι άσχετοι εδώ εκτός από εμένα...:p )

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας! Καλά σας μέρα!

Δότα

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα πάντως που υποστηρίζει hidden secure WLAN με WPA preshared και κρυπτογράφηση TKIP. Άψογη συνεργασία με LinkSys WRT54GS στα 54Mbit και με το MAC filter ενεργό (με HyperWRT Thibor release).

 

Αντε να δούμε και VoIP όταν δεήσει και βγει εφαρμογή για S603d Edition.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! :D :D :D

Είμαι πολύ χαρούμενη που επιτέλους πήρα την πολυπόθητη συσκευή!

Δότα

 

Καλορίζικο το τηλεφωνάκι Dota! Όταν δεις πόσα καλά έχει ο κόσμος των Symbian συσκευών, τότε θα το λατρέψεις!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα πάντως που υποστηρίζει hidden secure WLAN με WPA preshared και κρυπτογράφηση TKIP. Άψογη συνεργασία με LinkSys WRT54GS στα 54Mbit και με το MAC filter ενεργό (με HyperWRT Thibor release).

 

Λοιπόν, το Ν80 είναι σίγουρα το "κινητό" που θα αντικαταστήσει το Ν70 μου. Το θέμα όμως είναι ότι δεν καταλαβαίνω τίποτα απο τα παραπάνω που λέει ο φίλος KingDRAGON(εκτός του WLAN) και σκέφτομαι μήπως τελικά παρέχει περισσότερα απ'όσα χρειάζομαι! Μπορείται να μου πείτε λοιπόν πόσο καλά λειτουργεί το WiFi και τι είναι όλα αυτά που λέει ο KingDRAGON.

Thanx a lot!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να επικοινωνησεις με την εξυπηρετηση πελατων (13830 για vodafone) και να τους πεις να σου ενεργοποιησουν το 3g. Δεν χρειαζεσαι 3g καρτα.

 

Φανταζομαι τα ιδια θα ισχυουν και για τους αλλους.

 

thanks mate...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...