Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις συνδεθηκα με nsu και μου δινει διαθεσιμη την τελαιυταια ενημερωση.κανω update και δινω εντυπωσεις !!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγήκε η νέα version 5.0719.0.2. Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Θα την εγκαταστήσω αύριο. Αν ξέρει κανείς τι καινούριο υπάρχει ή αν βγάζει πάλι κανένα καινούριο κόλλημα ας μας πει κάτι

Link to comment
Share on other sites

και εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα τελικα ολα καλα μεχρι να πατησεις εναρξη και να παρεις ενα εσωτερικο σφαλμα υπομοναδας.....(το προβλημα δεν λυνεται με format μολις δοκιμασα)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα το νεο firmware 5.0719.0.2 24-05-2007.η λυση στο προβλημα ειναι απλη.απεγκατασταση του updater/κατεβασμα και εγκατασταση του τελευταιου(οχι αναβαθμιση του παλιου)ουσιαστικες διαφορες δεν διακρινω με την πρωτη ματια

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την λύση..το έκανα αλλά το ίδιο πρόβλημα πάλι :(

 

EDIT:Απεγκατέστησα όλα όσα αφορούσαν ΝΟΚΙΑ και ξανεγκατέστησα το PC Suite και Nokia Software Updater αλλά καμία διαφορά..Μήπως φτέει το ότι την προηγούμενη αναβάθμιση την έκανα με το Phoenix και ήταν αυτή που δεν είχε ελληνικα?

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την καινουργια εκδοση χτες αργα το βραδυ...

Μεχρι τωρα δεν προλαβα να το δοκιμασω αλλα μου φαινεται λιγο πιο γρηγορο στα μενου....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Πόση ώρα χρειάζεται για να κάνεις την αναβάθμηση και τι γίνεται με τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης; Θέλουν ξανά εγκατάσταση ή τις βλέπει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Πόση ώρα χρειάζεται για να κάνεις την αναβάθμηση και τι γίνεται με τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης; Θέλουν ξανά εγκατάσταση ή τις βλέπει κανονικά;

 

κανει περιπου 20λεπτα ειναι πανω κατω 75mb.

(αναλογα και τι ταχυτητα εχεις).

ολα σβηνονται απο το τηλ.σου και τα ξαναπερνας εσυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις back up στην καρτα και να μην χασεις τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο ρε παιδιά τον κωδικό που βάζουμε γιατί εμένα δε μου βγάζει update καθόλου...

 

 

Ευχαριστώ!

 

Τώρα μου έβγαλε...τι να πω...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους σκεφτομαι να παρω το νοκια ν80 τι λετε;

τωρα εχω το s e k800...

ποσο πεζει το ν80 καινουργιο και μεταχειρισμενο;

ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους σκεφτομαι να παρω το νοκια ν80 τι λετε;

τωρα εχω το s e k800...

ποσο πεζει το ν80 καινουργιο και μεταχειρισμενο;

ευχαριστω :)

 

Τι να το κάνεις ρε φίλε το Ν80;:O

Μικρή μπαταρία έχει, φωτογραφίες καλύτερες από το Κ800 δεν βγάζει, ο μηχανισμός slide δεν είναι και ο καλύτερος, κλπ… (δική μου άποψη:p ). Το μόνο θετικό είναι το WiFi. Αν θες βεβαία ένα Series 60 κοίταξε κάποιο άλλο.

 

Σε Nokia shop πάει γύρω στα 419€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι βελτιωθηκε η αυτονομια.

Το εβγαλα χτες στις 6 το πρωι απο την πριζα,το ειχα 3g πραγμα που δεν κανω ποτε,απλα με την αναβαθμιση ξεχασα να το αλλαξω,εχω κανει τηλεφωνα,εχω την φωτεινοτητα τερμα,μπηκα και ιντερνετ με wifi(κανα 5 λεπτο),και για πρωτη φορα στα χρονικα ακομα και τωρα που γραφω εχει φουλ μπαταρια!!!!

Αν και δεν εμπιστευομαι πολυ την ενδειξη της μπαταριας στα ΝΟΚΙΑ γιατι τωρα εχω φουλ,αλλα σε πεντε λεπτα ή με restart να παει στα μισα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ (5.0719.0.2) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΠΡΙΝ (ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ''ΓΡΗΓΟΡΑΔΑ'' ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΚΛΠ).ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΛΗKΤΡΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΗΧΟΥΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΗΧΟ ΠΙΟ ''ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ''.ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΓΕΡΗ ΓΕΡΗ ΤΟΥΜΠΑ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ Σ'ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ SHOP??MANY THANKS
Link to comment
Share on other sites

οι δικες μου παρατηρησεις ειναι

1.ταχυτερο(ελαφρα) μενου 2.οι ηχοι ειδοποιησης ειναι αρκετα δυνατοτεροι πχ(αναφορες/κλειδωμα/εγκατασταση εφ) 3.αλλαγη τονου στην αφυπνιση 4.οταν πληκτρολογεις αριθμο ακουγονται τονοι ακομα και χωρις ηχο επιλογη 5.στην εκθεση/εικονα βιντεο επιλογη ηλεκτρονικες υπηρεσιες..το ν80 το εχω απο το πρωτο f/w που κυκλοφορουσε τα εχω βαλει ολα και οντως με αυτο πεταει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση. Προσπαθώ να εγκαταστήσω ένα θέμα στο n80 και μου βγάζει το μήνυμα "το πιστοποιητικό έχει λήξει". Έχω κάνει upgrade στο κινητό και format στην κάρτα μνήμης. Έχει κανείς κάποια ιδέα για το τί συμβαίνει?

 

Οκ, άλλαξα την ημερομηνία ένα χρόνο πίσω και δούλεψε κανονικά. Ευχαριστώ πολύ γιατί την απάντηση την βρήκα μέσα στο forum.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το Ν80 μουυυ:cry: :cry: :cry: :cry:

 

Αρχικα (γυρω στους 2 μηνες πριν..) η οθονη οταν εσερνα το πληκτρολογιο ειχε μια μικρη καθυστερηση στο να αποκριθει...

Καθως ομως περνουσε ο καιρος η καθυστερηση αυτη αρχισε να εχει μεγααααλη διαρκεια με αποτελεσμα να μου σπαει τα νευρα!Μια λευκη οθονη εμφανιζοταν καθε τρεις και λιγο.Στο τελος η λευκη οθονη εγινε μονιμη!Ετσι στις 11/6 το πηγα στο NOKIA CONCEPT STORE Πατρας.Οταν το πηρα ηταν ξανα οκ και η κοπελα στο μαγαζι μου ειπε οτι αλλαξαν κατι στην οθονη η κατι τετοιο (αλλαγη 9855185 λεει η αναφορα...)

Μια εβδομαδα μετα ομως αρχισε παλι τα ιδια!!!Τι να κανωω?ειχε ποτε κανεις το ιδιο προβλημα?Αν εχει ξαναναφερθει, αν ειναι ευκολο, μπορειτε να μου ποσταρετε καποιο link??Plzzzzz!!Ειναι το μονο προβλημα που μου εχει παρουσιασει ποτε!:cry: :cry: :cry: :cry: Να σκεφτειτε ουτε με τη μπαταρια δεν ειχα προβλημα!

Το ΜΙΝΙ ειναι ερωτας!!:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την αναβάθμιση του Ν80 στην 5.0719.0.2 έκδοση. Η όλη διαδικασία κράτησε 20' περίπου και ήταν πάρα πολύ απλή. Το παράξενο είναι ότι τα θέματα που είχα εγκατεστημένα στην κάρτα τα βλέπει όλα κανονικά ενώ τις εφαρμογές πρέπει να τις εγκαταστήσω κανονικά. Το κινητό έγινε πιο γρήγορο όσο αναφορά το μενού του. Ακόμη στην έκθεση στην μεγένθυνση της φωτογραφίας έχει το 25, 50, 100, 200, 400 και 800%. Ανέβηκε το σήμα λίγο και όσον αναφορά την μπαταρία μόλις την ξαναφορτίσω θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το Ν80 μουυυ:cry: :cry: :cry: :cry:

 

Αρχικα (γυρω στους 2 μηνες πριν..) η οθονη οταν εσερνα το πληκτρολογιο ειχε μια μικρη καθυστερηση στο να αποκριθει...

Καθως ομως περνουσε ο καιρος η καθυστερηση αυτη αρχισε να εχει μεγααααλη διαρκεια με αποτελεσμα να μου σπαει τα νευρα!Μια λευκη οθονη εμφανιζοταν καθε τρεις και λιγο.Στο τελος η λευκη οθονη εγινε μονιμη!Ετσι στις 11/6 το πηγα στο NOKIA CONCEPT STORE Πατρας.Οταν το πηρα ηταν ξανα οκ και η κοπελα στο μαγαζι μου ειπε οτι αλλαξαν κατι στην οθονη η κατι τετοιο (αλλαγη 9855185 λεει η αναφορα...)

Μια εβδομαδα μετα ομως αρχισε παλι τα ιδια!!!Τι να κανωω?ειχε ποτε κανεις το ιδιο προβλημα?Αν εχει ξαναναφερθει, αν ειναι ευκολο, μπορειτε να μου ποσταρετε καποιο link??Plzzzzz!!Ειναι το μονο προβλημα που μου εχει παρουσιασει ποτε!:cry: :cry: :cry: :cry: Να σκεφτειτε ουτε με τη μπαταρια δεν ειχα προβλημα!

 

καντο μια αναβαθμιση μιας που βγηκε και καινουρια.

αμα στο ξανακανει καλο ειναι να το πας σε nokia shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ (5.0719.0.2) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΠΡΙΝ (ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ''ΓΡΗΓΟΡΑΔΑ'' ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΚΛΠ).ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΛΗKΤΡΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΗΧΟΥΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΗΧΟ ΠΙΟ ''ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ''.ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΦΑΓΕ ΜΙΑ ΓΕΡΗ ΓΕΡΗ ΤΟΥΜΠΑ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ Σ'ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ SHOP??MANY THANKS

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΛΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΓΕΡΗ ΤΟΥΜΠΑ!!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ????ΤΟ ΝΕΟ F/W ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι κατοχος του ν80 και προσφατα πηρα δωρεαν απο voda το κ750.

ειμαι σε μια παραλια οπου με το ν80 δεν βλεπω σημα πουθενα και λεω ν ανοιξω νο κ750 το οποιο εχει 3 με 4 γραμες ΓΙΑΤΙ συσκευη 500 ευρω και να εχει τοσο χαλια σημα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι κατοχος του ν80 και προσφατα πηρα δωρεαν απο voda το κ750.

ειμαι σε μια παραλια οπου με το ν80 δεν βλεπω σημα πουθενα και λεω ν ανοιξω νο κ750 το οποιο εχει 3 με 4 γραμες ΓΙΑΤΙ συσκευη 500 ευρω και να εχει τοσο χαλια σημα

και τοσο χαλια video;:mad:

adok13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...