Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας ειμαι κατοχος του ν80 και προσφατα πηρα δωρεαν απο voda το κ750.

ειμαι σε μια παραλια οπου με το ν80 δεν βλεπω σημα πουθενα και λεω ν ανοιξω νο κ750 το οποιο εχει 3 με 4 γραμες ΓΙΑΤΙ συσκευη 500 ευρω και να εχει τοσο χαλια σημα

 

Είναι ένα από τα πιο γνωστά προβλήματα του Ν80 το σήμα. Τι να πω;

Μόνο η Nokia ξέρει…:rolleyes:

 

 

και τοσο χαλια video;:mad:

Για το video πρώτη φορά ακούω παράπονα…:blink: :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καντο μια αναβαθμιση μιας που βγηκε και καινουρια.

αμα στο ξανακανει καλο ειναι να το πας σε nokia shop.

 

Μα σε εξουσιοδοτημενο ΝΟΚΙΑ το πηγα...

Τεσπα...θα τους το ξαναπαω...:mad: :mad: :mad: :mad:

 

Οταν λεω εξουσιοδοτημενο δεν εννοω οτι ειναι ενα μαγαζι που πουλαει κινητα και απλα μπορει να κανει μικρο-επιδιορθωσεις σε κινητα ΝΟΚΙΑ!Ειναι το κεντρικο καταστημα ΝΟΚΙΑ στην Πατρα

Το ΜΙΝΙ ειναι ερωτας!!:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

κανε αλλη μια βολτα και ξαναδωσε το και ο θεος βοηθως !! παντως το δικο μου οταν το ειχα παρει της κουτας 619 αν θυμαμαι τοτε,και το πηγα σε νοκια shop το ξεβιδωσαν δακτυλιες φουλ ξεφλουδισμα keypad + προσοψη. nokia ξεnokia εξαρταται ποιος θα το πιασει..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση από την αναβάθμιση:

 

1. Η αυτονομία μειώθηκε αισθητά!

 

2. Δεν μπορώ πλέον να κάνω συγχρονισμό με το 5200. Στην 123 επαφή σταματάει. Λέτε να φταίει ο κωδικός αποδοχής BT που έδωσα; :p

 

3. Καμία βελτίωση δεν παρατήρησα σε θέματα ταχύτητας και ιδίως όταν ψάχνεις στις επαφές το 1ο λατινικό γράμμα καθυστερεί αισθητά, όπως και πριν άλλωστε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση από την αναβάθμιση:

 

1. Η αυτονομία μειώθηκε αισθητά!

 

2. Δεν μπορώ πλέον να κάνω συγχρονισμό με το 5200. Στην 123 επαφή σταματάει. Λέτε να φταίει ο κωδικός αποδοχής BT που έδωσα; :p

 

3. Καμία βελτίωση δεν παρατήρησα σε θέματα ταχύτητας και ιδίως όταν ψάχνεις στις επαφές το 1ο λατινικό γράμμα καθυστερεί αισθητά, όπως και πριν άλλωστε...

Περίεργο... Εγώ δεν αντιμετοπίζω τίποτα από αυτά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

μηπως πηγε τιποτα στραβα η τρεχουν εφαρμογες ενεργοβορες?εχω περασει απο ολα τα f/w και αυτο ειναι το καλυτερο 100%

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδια τιποτα ρυθμισεις για messenger σε Ν80 ωστε να μπαινω με την wind υπαρχει?εψαξα ποιο μπροστα στα προηγουμενα posts αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και με την αναζητηση δεν βρηκα αυτο που ηθελα!ελπιζω καποιος να μπορει να βοηθησει!
Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας είναι γνωστό, εγώ πάντως κουφάθηκα!! Χθες πήρα μια θήκη για το Ν80 πλάγια για την ζώνη που κλείνει με μαγνήτη. Βάζοντας μέσα το Ν80 γεμάτος χαρά που εφάρμοζε τέλεια...... όταν πάω να το βγάλω βλέπω το πληκτρολόγιο ξεκλείδωτο, τις επαφές ανοιχτές. Έντρομος βγαίνω από τις επαφές κλειδώνω το πληκτρολόγιο, το αφήνω να πέσει σε νάρκη και το βάζω στη θήκη προσεχτικά μην πατηθεί κανένα κουμπί και βγάζοντάς το ξανά διαπιστώνω ότι είναι ξεκλείδωτο και αναμμένο. Το δοκιμάζω πάλι βάζοντάς το όχι μέσα στη θήκη αλλά από πάνω και το βλέπω να ξεκλειδώνει και να ανάβει. Σκέφτηκα ότι έχει δυνατό μαγνήτη και το επηρεάζει. Το δοκιμάζω στη γνήσια θήκη για το 6020 της ΝΟΚΙΑ ενός φίλου μου και εκεί κάνει τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει γιατί θα σκάσω!:mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια τιποτα ρυθμισεις για messenger σε Ν80 ωστε να μπαινω με την wind υπαρχει?εψαξα ποιο μπροστα στα προηγουμενα posts αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και με την αναζητηση δεν βρηκα αυτο που ηθελα!ελπιζω καποιος να μπορει να βοηθησει!

Αν εννοείς ότι θες τις ρυθμίσεις της εταιρίες σου, δες εδώ: http://www.nokia.com.gr/A4328664

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι θες τις ρυθμίσεις της εταιρίες σου, δες εδώ: http://www.nokia.com.gr/A4328664

 

φιλε μου τις ρυθμισεις τις εχω!αλλα στι IM δεν μπορω να μπω!εχει κατι ρυθμισεις για server και αλλα!εγω θελω να συνδεθω με την υπηρεσια του msn.τωρα που τα ειπα πιο αναλυτικα μηπως εχεις κατι υποψη σου?

Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας είναι γνωστό, εγώ πάντως κουφάθηκα!! Χθες πήρα μια θήκη για το Ν80 πλάγια για την ζώνη που κλείνει με μαγνήτη. Βάζοντας μέσα το Ν80 γεμάτος χαρά που εφάρμοζε τέλεια...... όταν πάω να το βγάλω βλέπω το πληκτρολόγιο ξεκλείδωτο, τις επαφές ανοιχτές. Έντρομος βγαίνω από τις επαφές κλειδώνω το πληκτρολόγιο, το αφήνω να πέσει σε νάρκη και το βάζω στη θήκη προσεχτικά μην πατηθεί κανένα κουμπί και βγάζοντάς το ξανά διαπιστώνω ότι είναι ξεκλείδωτο και αναμμένο. Το δοκιμάζω πάλι βάζοντάς το όχι μέσα στη θήκη αλλά από πάνω και το βλέπω να ξεκλειδώνει και να ανάβει. Σκέφτηκα ότι έχει δυνατό μαγνήτη και το επηρεάζει. Το δοκιμάζω στη γνήσια θήκη για το 6020 της ΝΟΚΙΑ ενός φίλου μου και εκεί κάνει τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει γιατί θα σκάσω!:mad: :mad: :mad:

Ο μηχανισμός sliding του Nokia N80 είναι με μαγνήτη.

Το κούμπομα της θήκης σου είμαι με μαγνήτη, οπότε επιρρεάζει το κινητό και ξεκλειδώνει!:p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει συμβει σε κανεναν αλλα καποιες (4-7)φορες στους 13 μηνες που το εχω,οταν το επιανα απο το πλαι δεξια-αριστερα στη μεση αναβε η οθονη σαν να πατας πληκτρο,νομιζω ολα αυτα και με τη θηκη εχουν να κανουν με το μαγνητη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες παρατήρησα το εξής... Όταν παίζει το ράδιο και πέφτει μετα απο λίγο το screen saver(η ώρα δλδ) το ράδιο που και πού κάνει κάτι πάρα πολύ μικρές διακοπές! Πρίν πεί κάποιος ότι φταίει ο σταθμός ή το σήμα, μόλις πατάω ένα κουμπί σταματάει... Θα ξαναπεράσω το firmware μήπως διορθωθεί...!:O
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα Ν80ΙΕ του εκανα αναβάθμιση στην 5.07 και ακουσον ακουσον γυρισε σε απλο Ν80.

το πήγα σε ένα νοκια κλαμπ και λένε μάλλον θα με χρεώσουν.

 

πρέπει να το πληρώσω η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ!!!

 

Μόλις τώρα το διαπίστωσα και έχω πάθει την πλάκα της ζωής μου!!!

Τον Μάϊο του 2006 αγόρασα και εγώ ένα Ν80 ασημί χρώμα και από τότε που το πήρα δεν έκανα καμμία μα καμμία αναβάθμιση ούτε μόνη μου αλλά ούτε σε Νοκια κλαμπ).

Χθες το απόγευμα αποφάσισα να πάω να κάνω την αναβάθμιση και να αλλάξω την πρόσοψη (έβαλα μαύρη). Πήγα στο ΝΟΚΙΑ CLUB της Νεαπόλεως στην Θεσσαλονίκη γύρω στις 18:00 και στις 19:30 το είχαν έτοιμο. Πήγα το πήρα και όλα καλά μέχρι εδώ.

Σήμερα από περιέργεια έκανα έλεγχο την αναβάθμιση που μου έκαναν και αν είστε Χριστιανοί.... Ξέρετε ποια έχει? Αυτήν που είχε όταν το είχα αγοράσει!!!!!!!

V3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

Δεν πίστευα στα μάτια μου !!!

Τους παίρνω τηλέφωνο και τους ρωτάει γιατί δεν μου βάλανε την τελευταία έκδοση και μου λένε ότι η Νοκια δεν τους έχει δώσει ακόμα πρόσβαση σε αυτήν την αναβάθμιση που τους είπα και ότι εγώ μάλλον το είδα στο ιντερνετ και ότι βλέπουμε στο ιντερνετ δεν έρχεται αμέσως στα ΝOKIA CLUB!!!

Δηλαδή, την ρωτάω από αυτήν την έκδοση που μου βάλατε έχουν βγει άλλες 8 αναβαθμίσεις και εσείς ακόμα δεν έχετε πρόσβαση σε αυτές τις αναβαθμίσεις???

Τελικά μου ζήτησε να της πάω ξανά το τηλέφωνο εκεί για να δούνε τι μπορούν να κάνουνε!!!

Τα έχω πάρει στο κρανίο παιδιά!

Εν τω μεταξύ, χθες φεύγοντας από το μαγαζί δεν μου δώσανε καμμία απόδειξη (ούτε καν για την πρόσοψη) και αν και μου φάνηκε περίεργο είπα να μην κάνω σκηνή αφού είναι τόσο ευγενικοί οι άνθρωποι...

Τώρα ρε παιδιά τι μου συμβουλεύετε να κάνω??? Τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου???

Σας παρακαλώ βοηθήστε με για να κάνουμε αυτούς τους "κυρίους" να μας σέβονται και να πάψουν να μας κοροϊδεύουν!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δότα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ!!!

 

Μόλις τώρα το διαπίστωσα και έχω πάθει την πλάκα της ζωής μου!!!

Τον Μάϊο του 2006 αγόρασα και εγώ ένα Ν80 ασημί χρώμα και από τότε που το πήρα δεν έκανα καμμία μα καμμία αναβάθμιση ούτε μόνη μου αλλά ούτε σε Νοκια κλαμπ).

Χθες το απόγευμα αποφάσισα να πάω να κάνω την αναβάθμιση και να αλλάξω την πρόσοψη (έβαλα μαύρη). Πήγα στο ΝΟΚΙΑ CLUB της Νεαπόλεως στην Θεσσαλονίκη γύρω στις 18:00 και στις 19:30 το είχαν έτοιμο. Πήγα το πήρα και όλα καλά μέχρι εδώ.

Σήμερα από περιέργεια έκανα έλεγχο την αναβάθμιση που μου έκαναν και αν είστε Χριστιανοί.... Ξέρετε ποια έχει? Αυτήν που είχε όταν το είχα αγοράσει!!!!!!!

V3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

Δεν πίστευα στα μάτια μου !!!

Τους παίρνω τηλέφωνο και τους ρωτάει γιατί δεν μου βάλανε την τελευταία έκδοση και μου λένε ότι η Νοκια δεν τους έχει δώσει ακόμα πρόσβαση σε αυτήν την αναβάθμιση που τους είπα και ότι εγώ μάλλον το είδα στο ιντερνετ και ότι βλέπουμε στο ιντερνετ δεν έρχεται αμέσως στα ΝOKIA CLUB!!!

Δηλαδή, την ρωτάω από αυτήν την έκδοση που μου βάλατε έχουν βγει άλλες 8 αναβαθμίσεις και εσείς ακόμα δεν έχετε πρόσβαση σε αυτές τις αναβαθμίσεις???

Τελικά μου ζήτησε να της πάω ξανά το τηλέφωνο εκεί για να δούνε τι μπορούν να κάνουνε!!!

Τα έχω πάρει στο κρανίο παιδιά!

Εν τω μεταξύ, χθες φεύγοντας από το μαγαζί δεν μου δώσανε καμμία απόδειξη (ούτε καν για την πρόσοψη) και αν και μου φάνηκε περίεργο είπα να μην κάνω σκηνή αφού είναι τόσο ευγενικοί οι άνθρωποι...

Τώρα ρε παιδιά τι μου συμβουλεύετε να κάνω??? Τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου???

Σας παρακαλώ βοηθήστε με για να κάνουμε αυτούς τους "κυρίους" να μας σέβονται και να πάψουν να μας κοροϊδεύουν!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δότα

Κάνε αναβάθμιση μόνη σου από το Nokia Software Updater. Είναι το επίσημο πρόγραμμα αναβάθμισης για τους πελάτες της.

 

Μπορείς να το βρείς στο http://www.europe.nokia.com . Και θα σου δώσω μία συμβουλή.

 

Αφού σιγουρέψεις ότι εκεί που το έχεις δεν κάνει αποσυνδέσεις από τον υπολογιστή, όταν θα αρχίσει η διαδικασία ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην κουνίσεις το κινητό ή το καλώδιο για κανένα λόγο. (Φρόντισε μόνο να μην υπάρχει screensaver ή αδρανοποίηση στο υπολογιστή κατά τη διαδικασία)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω σοβαρό πρόβλημα με το slide τελικα μου το ξαναέκαναν ie αλλα ακόμα το slide δεν τερματιζει τις κλησεις.

 

τι να κάνω?

Στην τελευταία αναβάθμιση οι κλήσεις δεν τερματίζουν με κλείσιμο του slide.

 

Ουσιαστικά ο τερματισμός της κλήσης με το slide ήταν ένα bug, το οποίο διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή λειτουργεί κανονικά επιβεβαιωμένο?

να μην το πάω στα κεντρικά?

 

το ξαναδοκίμασα και μου το κάνει μονο όταν κάνω αναπάντητες,αν το σηκώσει ο άλλος το τηλεφωνο και μιλισουμε και κλείσω το slide τερματίζει τις κλήσεις.

 

υπάρχει τρόπος να τερματίζουν και στις αναπάντητες ή να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή λειτουργεί κανονικά επιβεβαιωμένο?

να μην το πάω στα κεντρικά?

 

το ξαναδοκίμασα και μου το κάνει μονο όταν κάνω αναπάντητες,αν το σηκώσει ο άλλος το τηλεφωνο και μιλισουμε και κλείσω το slide τερματίζει τις κλήσεις.

 

υπάρχει τρόπος να τερματίζουν και στις αναπάντητες ή να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση;

Έτσι είναι... Το κάνει και σε μένα ;)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να ξαναγυρίσω στην προηγούμεη έκδοση?

(και αν ναι πώς;)

Δυστυχώς δεν υπάρχει. Και Nokia δεν δέχεται να το κάνει σε καμμία περίπτωση.

 

Εάν βρεις κάτι στο internet μην το δοκιμάσεις, γιατί το downgrade μέσω USB σε BB5 κινητά (όπως το Ν80) έχει ως αποτέλεσμα τη καταστοφή της ROM και μετά πρέπει να το στείλεις στα κεντρικά και να περιμένεις σχεδόν 3 μήνες για να σου περάσουν *πάλι* την τελευταία έκδοση :p

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση οι κλήσεις δεν τερματίζουν με κλείσιμο του slide.

 

Ουσιαστικά ο τερματισμός της κλήσης με το slide ήταν ένα bug, το οποίο διορθώθηκε.

 

Που τους πήρε ένα χρόνο να το φτιάξουν....:lol: :lol: .......:X :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...