Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Tankwart
η ΙΕ τι αλλαγές έχει ;

Αξίζει δηλαδή η μετάβαση;

 

Συγκεκριμενα θα σε γελασω,δεν το εχω ψαξει ακομα γιατι και γω χτες την εβαλα...απότι ακουω παντως απο τα παιδια εδω μεσα που την εχουν βαλει ειναι ολοι ευχαριστημενοι..

Επισης αν δε κανω λαθος καπου πηρε το ματι μου στο xxxxxxxxxxxxxx forum οτι μπορεις να κανεις και κλησεις voip αν διαθετεις wlan me adsl sto σπιτι σου...

μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?:cool:

 

ρε παιδες το advanced call manager πως το κανω activate?

μου ζηταει συνδεση με διακομιστη και τετοιες λακαμιες...το k.....en το εχω παντως αλλα δε μου το ζηταει πουθενα ωστε να το βαλω....

heelpp...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω τη βοήθειά σας.

Πήγα το N80 στη Νokia και μου έκαναν firmware upgrade. Δυστυχώς μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να επαναφέρω με τίποτε το backup από το PC Suite. Η επαναφορά γίνεται κανονικά αλλά μετά την επανεκκίνηση δεν υπάρχει τίποτε. Ξέρει κανένας κανέναν τρόπο να βγάλω από το αρχείο του backup (.nbu) το ημερολόγιο και τα μηνύματα; Τις επαφές ευτυχώς τις είχα και σε vcard και έχουν σωθεί

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Όσοι έχετε εγκαταστήσει το Internet Edition firmware παρατηρήσατε καμία διαφορά στο βίντεο και τις φωτογραφίες και κυρίως στη νυχτερινή τους απόδοση;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα i tech bluetooth stereo ακουστικο και εχω το ν80 με την τελευταια αναβαθμιση που καποιοι ειχαν γραψει οτι ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ το A2DP PROFILE για να ακουμε ασυρματα μουσικη και ΡΑΔΙΟ απο το ενσωματωμενο ραδιοφωνο του κινητου!1)τελικα το ν80 με την τελευταια αναβαθμιση υποστηριζει το A2DP profile

2)αν ναι μπορουμε να ακουσουμε ραδιο(οχι mp3) απο το ενσωματωμενο ραδιοφωνο του κινητου?

 

πλιζ οποιος ξερει ας απαντησει γρηγορα αν ειναι να το επιστρεψω πισω το ακουστικο!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα i tech bluetooth stereo ακουστικο και εχω το ν80 με την τελευταια αναβαθμιση που καποιοι ειχαν γραψει οτι ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ το A2DP PROFILE για να ακουμε ασυρματα μουσικη και ΡΑΔΙΟ απο το ενσωματωμενο ραδιοφωνο του κινητου!1)τελικα το ν80 με την τελευταια αναβαθμιση υποστηριζει το A2DP profile

2)αν ναι μπορουμε να ακουσουμε ραδιο(οχι mp3) απο το ενσωματωμενο ραδιοφωνο του κινητου?

 

πλιζ οποιος ξερει ας απαντησει γρηγορα αν ειναι να το επιστρεψω πισω το ακουστικο!ευχαριστω!

 

1) To N80 υποστήριζε από την αρχή το A2DP profile. Εγώ έχω την 3.0617.0.6 και το υποστηρίζει.

2) Ράδιο δεν μπορείς να ακούσεις διότι πολύ απλά δεν έχει κεραία για λήψη ραδιοφώνου. Αν ενσωματώσεις το βύσμα που είχε μέσα στο κουτί το οποίο βγάζει ένα minijack, τότε αυτό μπορεί να παίξει σαν κεραία ραδιοφώνου κ μετά μπορείς να μεταφέρεις ασύρματα τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια η διαφορα μεταξυ Fota και Nsu (εκτος απο τον τροπο ληψης). Γιατι ειναι ποιο μεγαλη σε μεγεθος η εκδοση απο nsu? Μπορουμε να πουμε οτι η μια ειναι καλυτερη απο την αλλη?
Link to comment
Share on other sites

1) To N80 υποστήριζε από την αρχή το A2DP profile. Εγώ έχω την 3.0617.0.6 και το υποστηρίζει.

 

Ουπς, ρε παιδιά τι λέτε, όντως ισχύει αυτό???? Ο ήχος που ακούγεται από τα ασύρματα ακουστικά είναι μονοφωνικός ή στερεοφωνικός???? Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος και να μας πει???

 

Ρωτάω γιατί είναι απορίας άξιο να υποστηρίζει το προφίλ A2DP ένα τηλέφωνο με "απλό" OS9.1, όπως είναι το Ν80. Και αυτό γιατί υποτίθεται ότι αυτή η δυνατότητα θα δινόταν στο Symbian OS μόνο με την έλευση του OS9.1 με Feature Pack 1 (δηλαδή OS9.2), δηλαδή σε συσκευές όπως τα Ν95, Ν76, 6290, Ε90 κλπ. Άραγε θα γίνει το ίδιο με τα υπόλοιπα τηλέφωνα που τρέχουν το ίδιο λειτουργικό με το Ν80, όπως τα N73/N93/N93i κλπ???? :confused:

 

Θα μπορούσε ίσως κάποιος moderator, αν ξέρει, να μας πει υπεύθυνα τι θα ισχύσει σχετικά με αυτό το θέμα???? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1) To N80 υποστήριζε από την αρχή το A2DP profile. Εγώ έχω την 3.0617.0.6 και το υποστηρίζει.

2) Ράδιο δεν μπορείς να ακούσεις διότι πολύ απλά δεν έχει κεραία για λήψη ραδιοφώνου. Αν ενσωματώσεις το βύσμα που είχε μέσα στο κουτί το οποίο βγάζει ένα minijack, τότε αυτό μπορεί να παίξει σαν κεραία ραδιοφώνου κ μετά μπορείς να μεταφέρεις ασύρματα τον ήχο.

ευχαριστω για τις απαντησεις!μπορεις να μου εξηγησεις λιγο το 2)?τι εννοεις "ενσωματωσεις"?πιο βυσμα εννοεις?

και κατι ασχετο:πως (απ)ενεργοποιουμε το screensaver?

Link to comment
Share on other sites

αυτο

ευχαριστω για τις απαντησεις!μπορεις να μου εξηγησεις λιγο το 2)?τι εννοεις "ενσωματωσεις"?πιο βυσμα εννοεις?

και κατι ασχετο:πως (απ)ενεργοποιουμε το screensaver?

 

το ραδιο για να δουλεψει θελει το hansfree με καλωδιο αντι αυτου βαζουμε http://img340.imageshack.us/my.php?image=imageszv6.jpg και το δουλευουμε με το ηχειο του κινητου.

το screensaver που κολαει

Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες αγορασα το n80 και εχει το firmaware 4.0623.0.42. Ουτε απο το NSU βρισκει την 4.0632.0.38 ουτε με την αναβαθμιση μεσω του κινητου... Αυτο που θελω να μαθω ειναι πως ακριβως μπορω να το κανω ΙΕ χωρις να παθει τιποτα το κινητο....
Link to comment
Share on other sites

Ουπς, ρε παιδιά τι λέτε, όντως ισχύει αυτό???? Ο ήχος που ακούγεται από τα ασύρματα ακουστικά είναι μονοφωνικός ή στερεοφωνικός???? Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος και να μας πει???

 

Ρωτάω γιατί είναι απορίας άξιο να υποστηρίζει το προφίλ A2DP ένα τηλέφωνο με "απλό" OS9.1, όπως είναι το Ν80. Και αυτό γιατί υποτίθεται ότι αυτή η δυνατότητα θα δινόταν στο Symbian OS μόνο με την έλευση του OS9.1 με Feature Pack 1 (δηλαδή OS9.2), δηλαδή σε συσκευές όπως τα Ν95, Ν76, 6290, Ε90 κλπ. Άραγε θα γίνει το ίδιο με τα υπόλοιπα τηλέφωνα που τρέχουν το ίδιο λειτουργικό με το Ν80, όπως τα N73/N93/N93i κλπ???? :confused:

 

Θα μπορούσε ίσως κάποιος moderator, αν ξέρει, να μας πει υπεύθυνα τι θα ισχύσει σχετικά με αυτό το θέμα???? :confused:

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος (όχι απόλυτα) ότι ο ήχος είναι στερεοφωνικός

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw parei to n80 tis nokias alla apo ti exw dei den me oikanopoiei dioti DEN EHEI KALI LIPSI SIMATOS KAI OTAN ME KALOUN KAI AKOUGETE TO MP3 POU EHO VALEI STO KINITO EKEI POU AKOUGETE KANONIKA LES KAI ARXIZEI NA XANEI STROFES.kai min mou peite gia to update giati exei to teleftaio.gia peite ti na kanw????lete na exei provlima to megafono tou (pou den nomizw)na ftaiei tipota allo!
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw parei to n80 tis nokias alla apo ti exw dei den me oikanopoiei dioti DEN EHEI KALI LIPSI SIMATOS KAI OTAN ME KALOUN KAI AKOUGETE TO MP3 POU EHO VALEI STO KINITO EKEI POU AKOUGETE KANONIKA LES KAI ARXIZEI NA XANEI STROFES.kai min mou peite gia to update giati exei to teleftaio.gia peite ti na kanw????lete na exei provlima to megafono tou (pou den nomizw)na ftaiei tipota allo!

 

σε ολα ετσι γινεται ο ηχος...

λογου εναλλαγης απο 3G σε GSM με αποτελεσμα ο ηχος να αλλοιωνεται,

ο μονος τροπος ειναι να το βαλεις να ειναι μονιμα σε gsm.

οσο για το σημα οταν ειναι σε 3g oντως δεν εχει και το καλυτερο σημα,

με αποτελεσμα να σου τραβαει και ποιο πολυ μπαταρια λογω αναζητησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος (όχι απόλυτα) ότι ο ήχος είναι στερεοφωνικός

 

Τελικά έχω την εντύπωση ότι δεν έχουμε ενημερωθεί επαρκώς για το τι υποστηρίζει το OS9.1 και τι όχι.

Υποστηρίζει A2DP χωρίς Feature Pack 1, ναι ή όχι?????

Υπάρχει κάποιος που θα μας ενημερώσει επίσημα???? :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτο

 

το ραδιο για να δουλεψει θελει το hansfree με καλωδιο αντι αυτου βαζουμε http://img340.imageshack.us/my.php?image=imageszv6.jpg και το δουλευουμε με το ηχειο του κινητου.

το screensaver που κολαει

η ερωτηση για το screensaver ηταν "ασχετη" οπως εγραψα!αν μπορει καποιος να μου απαντησει?πως ενεργοποιειται?

δηλαδη ραδιο απο ΑΣΥΡΜΑΤΟ bt ακουστικο δεν γινεται να ακουσουμε,ε?το εβαλα αυτο που δινει η νοκια και οντως ακουγεται το ραδιο απο το ενσωματωμενο μεγαφωνο αλλα οχι απο το bt hands free!

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση για το screensaver ηταν "ασχετη" οπως εγραψα!αν μπορει καποιος να μου απαντησει?πως ενεργοποιειται?

δηλαδη ραδιο απο ΑΣΥΡΜΑΤΟ bt ακουστικο δεν γινεται να ακουσουμε,ε?το εβαλα αυτο που δινει η νοκια και οντως ακουγεται το ραδιο απο το ενσωματωμενο μεγαφωνο αλλα οχι απο το bt hands free!

 

μαλον δεν γινεται ν ακουγεται απο το b/t h/f δεν εχω h/f και δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο φορτιστης του Ν80 μου (AC-4E) σταματησε να δουλευει. Απλα τον συνδεω και δεν φορτιζει.

Μπορω να φορτιζω το κινητο μου με τον φορτιστη που εχω απο το Bluetooth ακουστικο (AC-3E)?

 

Ενδεικτικα σας βαζω τα νουμερα που εχουν επανω οι φορτιστες

AC-4E OUTPUT 5.0V/890 mah (N80)

AC-3E OUTPUT 5.0V/350 mah (Bluetooth)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο φορτιστης του Ν80 μου (AC-4E) σταματησε να δουλευει. Απλα τον συνδεω και δεν φορτιζει.

Μπορω να φορτιζω το κινητο μου με τον φορτιστη που εχω απο το Bluetooth ακουστικο (AC-3E)?

 

Ενδεικτικα σας βαζω τα νουμερα που εχουν επανω οι φορτιστες

AC-4E OUTPUT 5.0V/890 mah (N80)

AC-3E OUTPUT 5.0V/350 mah (Bluetooth)

Στο βιβλίο οδηγιών του Nokia N80 και τις πρώτες σελίδες αναφέρονται οι φορτιστές με τους οποίους μπορείς να κάνεις φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθειά σας.

Πήγα το N80 στη Νokia και μου έκαναν firmware upgrade. Δυστυχώς μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να επαναφέρω με τίποτε το backup από το PC Suite. Η επαναφορά γίνεται κανονικά αλλά μετά την επανεκκίνηση δεν υπάρχει τίποτε. Ξέρει κανένας κανέναν τρόπο να βγάλω από το αρχείο του backup (.nbu) το ημερολόγιο και τα μηνύματα; Τις επαφές ευτυχώς τις είχα και σε vcard και έχουν σωθεί

 

Το ειχα παθει κι εγω, αυτο που μου ειπαν και δουλεψε ειναι το εξης:

Κανε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση του Nokia PC Suite και δοκιμασε να κανεις μετα επαναφορα του backup. Να εχεις κατα νου ομως οτι ειναι πολυ πιθανο να πρεπει να εγκαταστησεις ξανα ολες σου τις εφαρμογες.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο φορτιστης του Ν80 μου (AC-4E) σταματησε να δουλευει. Απλα τον συνδεω και δεν φορτιζει.

Μπορω να φορτιζω το κινητο μου με τον φορτιστη που εχω απο το Bluetooth ακουστικο (AC-3E)?

 

Ενδεικτικα σας βαζω τα νουμερα που εχουν επανω οι φορτιστες

AC-4E OUTPUT 5.0V/890 mah (N80)

AC-3E OUTPUT 5.0V/350 mah (Bluetooth)

 

Κανει, απλα θα χρειαζεται γυρω στις 2.5 ωρες να σου γεμισει το κινητο.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

To N80 internet explorer κυκλοφορει σε μαυρο? Γιατι σε οσα καταστηματα ρωτησα μου ειπαν πως κυκλοφορει μονο σε ασημι... :(
Link to comment
Share on other sites

To N80 internet explorer κυκλοφορει σε μαυρο? Γιατι σε οσα καταστηματα ρωτησα μου ειπαν πως κυκλοφορει μονο σε ασημι... :(

 

Ναι φίλε μου κυκλοφορεί και σε μαύρο..:)

Τώρα αν τα καταστήματα στα οποία πήγες δεν το είχαν διαθέσιμο είναι άλλο θέμα. Γιατί και εγώ που το ήθελα σε μαύρο χρώμα περίμενα κάποιες εβδομάδες για να μου το φέρουν...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

και ενώ τα στάνταρ υποτίθεται product codes για Ελλάδα είναι τα

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet Edition

 

έχω 2 γνωστούς με product codes 0535176 και 0526974

 

ξέρουμε τι διαφορές έχουν αυτά..?? υπάρχει λινκ που να αναφέρει τις διαφορές??

και αν είναι να αλλάξω στο πρώτο το product code(μιας και ακόμα για το συγκεκριμένο βγάζει σαν τελευταία αναβάθμιση την 0.42), ποιο να βάλω??

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

και ενώ τα στάνταρ υποτίθεται product codes για Ελλάδα είναι τα

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet Edition

 

έχω 2 γνωστούς με product codes 0535176 και 0526974

 

ξέρουμε τι διαφορές έχουν αυτά..?? υπάρχει λινκ που να αναφέρει τις διαφορές??

και αν είναι να αλλάξω στο πρώτο το product code(μιας και ακόμα για το συγκεκριμένο βγάζει σαν τελευταία αναβάθμιση την 0.42), ποιο να βάλω??

thanks..:)

μηπως ειναι αγορασμενα απο γερμανο; παραεισαγωγη δηλαδη;

καλυτερα μην τα δοκιμασεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...