Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, ParafronGR said:

Δεν τίθεται πλέον κάν θέμα για extra SIM. 

Όταν στην COSMOTE έδινα για 1,5 χρόνο 3,75€ για να έχω απεριόριστο και στην extra SIM και τώρα στη VF για 300gb, ό,τι είναι παρακάτω από αυτά, απλά δεν με ενδιαφέρει - ας κρατήσουν τις extra SIM να τις βάλουν στον τοπα τους.

Από'κει και πέρα, εγώ αναφερόμουν στο core συμβόλαιο ότι με δεσμευε η extra SIM γιατί όταν πριν 4 μήνες με πήραν από τη NOVA να μου δώσουν το ίδιο συμβόλαιο, στα ίδια χρήματα χωρίς την extra SIM δεν θα είχε λογική να πάω. Πλέον, όμως, με τις πολιτικές τους, για μένα, η extra SIM είναι σα να μην υπάρχει σε καμία εταιρεία, οπότε θα κοιτάω απλά τιμές & κάλυψη δικτύου ή στη χειρότερη πάω F2G με combo το σταθερό να παίρνω κάθε μήνα 15gb χωρίς κόπο. 

Αφού πλέον η κατάσταση με τις επιπλέον κάρτες(extrasim,i4s)διαμορφώθηκε έτσι και θα κοιτάς τιμές αν γίνει μια γενναία μείωση θα παραμείνεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια προσφορά από εξωτερικό συνεργάτη της vodafone για τα παρακάτω:

- 1 σύνδεση κινητής με όλα απεριόριστα 19.47€

- πρόγραμμα onenet office lte με πραγματικά απεριόριστη πρόσβαση στο ίντερνετ (μου είπαν χωρίς κόφτη) και δωρεάν εξοπλισμό 4G 17.21€ με 2 πάγια δώρο.

Νομίζω πως είναι αρκετά καλές τιμές. Το onenet έρχεται και με αριθμό σταθερού και ενσωματωμένα λεπτά.

Έχει πάρει κάποιος κάτι καλύτερο αυτή την περίοδο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, marios239 said:

Πήρα σήμερα μια προσφορά από εξωτερικό συνεργάτη της vodafone για τα παρακάτω:

- 1 σύνδεση κινητής με όλα απεριόριστα 19.47€

- πρόγραμμα onenet office lte με πραγματικά απεριόριστη πρόσβαση στο ίντερνετ (μου είπαν χωρίς κόφτη) και δωρεάν εξοπλισμό 4G 17.21€ με 2 πάγια δώρο.

Νομίζω πως είναι αρκετά καλές τιμές. Το onenet έρχεται και με αριθμό σταθερού και ενσωματωμένα λεπτά.

Έχει πάρει κάποιος κάτι καλύτερο αυτή την περίοδο;

Ευχαριστώ.

Εγώ το αντίστοιχο imminente το πήρα τον Ιούνιο στα 13,5 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι φοβερές πάντως 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marios239 said:

Πήρα σήμερα μια προσφορά από εξωτερικό συνεργάτη της vodafone για τα παρακάτω:

- 1 σύνδεση κινητής με όλα απεριόριστα 19.47€

- πρόγραμμα onenet office lte με πραγματικά απεριόριστη πρόσβαση στο ίντερνετ (μου είπαν χωρίς κόφτη) και δωρεάν εξοπλισμό 4G 17.21€ με 2 πάγια δώρο.

Νομίζω πως είναι αρκετά καλές τιμές. Το onenet έρχεται και με αριθμό σταθερού και ενσωματωμένα λεπτά.

Έχει πάρει κάποιος κάτι καλύτερο αυτή την περίοδο;

Ευχαριστώ.

Βρηκα και εγω την προσφορα για απεριοριστα ολα στο κινητο, στην ιδια τιμη (απο συνεργατη στο instagram). Το έκανα για την μάνα μου (που το σκίζει το κινητό) και όντως είναι πολύ καλή προσφορά. Με το κλασσικό +1.5 ευρω στον δευτερο χρονο 

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια τιμή έχω κι εγώ το unlimited. Έχω στο αφμ μου και της γυναίκας μου στο Red με τα 20gb στα 11,56€. Λέω δεν μπαίνεις να δεις μήπως έχει βγάλει καμιά προσφορά στο app; Και μπαίνω και το παθαίνω το σοκ..

Screenshot_20240830_144123_My Vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εγώ το αντίστοιχο imminente το πήρα τον Ιούνιο στα 13,5 ευρώ 

Το onenet ή το συμβόλαιο; Σε συνδυασμό με άλλη σύνδεση ή μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Στην ίδια τιμή έχω κι εγώ το unlimited. Έχω στο αφμ μου και της γυναίκας μου στο Red με τα 20gb στα 11,56€. Λέω δεν μπαίνεις να δεις μήπως έχει βγάλει καμιά προσφορά στο app; Και μπαίνω και το παθαίνω το σοκ..

Screenshot_20240830_144123_My Vodafone.jpg

Φοβερή τιμή.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marios239 said:

Το onenet ή το συμβόλαιο; Σε συνδυασμό με άλλη σύνδεση ή μόνο του;

Το onenet και μόνο του 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Στην ίδια τιμή έχω κι εγώ το unlimited. Έχω στο αφμ μου και της γυναίκας μου στο Red με τα 20gb στα 11,56€. Λέω δεν μπαίνεις να δεις μήπως έχει βγάλει καμιά προσφορά στο app; Και μπαίνω και το παθαίνω το σοκ..

Screenshot_20240830_144123_My Vodafone.jpg

Πολύ καλά είναι… τόσο το έκλεισα και εγώ το ενα συμβόλαιο. Εγώ το πήρα στα 18,29€ λόγω ότι δεν έχω το σταθερό στο ίδιο ΑΦΜ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε λίγο πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου μου στη vodafone σταθερή 24mbps (απεριόριστα σταθερά, 300 κινητά, 24mbps). Έχω vodafone από εποχής hol. Κάθε φορά που λήγει το συμβόλαιο έχουμε το ίδιο σκηνικό με παζάρια και συζητήσεις περι της τιμής ανανέωσης, Θα φύγω, όχι μη φύγεις......

Πριν 2 χρόνια που ήταν να κάνω το τρέχον συμβόλαιο μου κάνανε προσφορά με αυξημένη τιμή. Αν θυμάμαι καλά ήταν αυξημένη σε σχέση με τον τιμοκατάλογο. Προφανώς ήταν "προσφορά" για τα 10+ χρόνια που είμαι πελατης. Κάτι σαν ευχαριστώ. Τους είπα ότι αν είναι έτσι φεύγω και τελικά μου το ρίξανε αρκετά.

Τώρα πάλι τα ίδια. Μου στείλανε ενημέρωση να ανανεώσω το συμβόλαιο και σαν τιμή μου έχουν την τιμή τιμοκαταλόγου (19,41€). Να αρχίσω πάλι τα παζάρια; Θα πετύχω κάτι καλύτερο; Τώρα δίνω -2,5€. έχω καρτοκινητό vodafone και δεν έχω σκοπό να το κάνω συμβόλαιο. Εσείς τι τιμές έχετε πετύχει στο αντίστοιχο πακέτο;

Τώρα έχουμε και το κόλπο με την αύξηση τιμής από τον 13ο μήνα

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nif said:

σε λίγο πλησιάζει η λήξη του συμβολαίου μου στη vodafone σταθερή 24mbps (απεριόριστα σταθερά, 300 κινητά, 24mbps). Έχω vodafone από εποχής hol. Κάθε φορά που λήγει το συμβόλαιο έχουμε το ίδιο σκηνικό με παζάρια και συζητήσεις περι της τιμής ανανέωσης, Θα φύγω, όχι μη φύγεις......

Πριν 2 χρόνια που ήταν να κάνω το τρέχον συμβόλαιο μου κάνανε προσφορά με αυξημένη τιμή. Αν θυμάμαι καλά ήταν αυξημένη σε σχέση με τον τιμοκατάλογο. Προφανώς ήταν "προσφορά" για τα 10+ χρόνια που είμαι πελατης. Κάτι σαν ευχαριστώ. Τους είπα ότι αν είναι έτσι φεύγω και τελικά μου το ρίξανε αρκετά.

Τώρα πάλι τα ίδια. Μου στείλανε ενημέρωση να ανανεώσω το συμβόλαιο και σαν τιμή μου έχουν την τιμή τιμοκαταλόγου (19,41€). Να αρχίσω πάλι τα παζάρια; Θα πετύχω κάτι καλύτερο; Τώρα δίνω -2,5€. έχω καρτοκινητό vodafone και δεν έχω σκοπό να το κάνω συμβόλαιο. Εσείς τι τιμές έχετε πετύχει στο αντίστοιχο πακέτο;

Τώρα έχουμε και το κόλπο με την αύξηση τιμής από τον 13ο μήνα

Και τότε υπήρχε το συν 1,50 ευρώ. Θα τους πάρεις και θα τους πεις ή μου το δίνεται στην ίδια τιμή ή φεύγω για άλλη εταιρεία που μου το δίνει πιο χαμηλά και από το τρέχων συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nif said:

Τώρα πάλι τα ίδια. Μου στείλανε ενημέρωση να ανανεώσω το συμβόλαιο και σαν τιμή μου έχουν την τιμή τιμοκαταλόγου (19,41€). Να αρχίσω πάλι τα παζάρια; Θα πετύχω κάτι καλύτερο; Τώρα δίνω -2,5€. έχω καρτοκινητό vodafone και δεν έχω σκοπό να το κάνω συμβόλαιο. Εσείς τι τιμές έχετε πετύχει στο αντίστοιχο πακέτο;

Τώρα έχουμε και το κόλπο με την αύξηση τιμής από τον 13ο μήνα

Τα ίδια σε εμένα.

Πήγα νόβα και μετά μου έδωσαν την 50αρα που είχα στα 20€ με τα 3 πρώτα πάγια δώρο. Αν είσαι έτοιμος να το κάνεις τους έχεις στο χέρι.

Αν όχι .......

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dimitroula10 said:

Τα ίδια σε εμένα.

Πήγα νόβα και μετά μου έδωσαν την 50αρα που είχα στα 20€ με τα 3 πρώτα πάγια δώρο. Αν είσαι έτοιμος να το κάνεις τους έχεις στο χέρι.

Αν όχι .......

δε κατάλαβα, έκανες αίτηση για nova και σου δώσανε στα 20€ την 50αρα για να μη φύγεις; ή η nova σου έκανε αυτή την τιμή;

η περιοχή δεν έχει >24mbps. Δεν υπάρχουν επιλογές

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nif said:

δε κατάλαβα, έκανες αίτηση για nova και σου δώσανε στα 20€ την 50αρα για να μη φύγεις; ή η nova σου έκανε αυτή την τιμή;

η περιοχή δεν έχει >24mbps. Δεν υπάρχουν επιλογές

Έχεις επιλογές για να φύγεις, για ίδια ταχύτητα, αυτό εννοεί.

Όταν δουν το αίτημα, συνήθως δίνουν καλύτερη τιμή.

Αλλά μίλα πρώτα μαζί τους.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nif said:

δε κατάλαβα, έκανες αίτηση για nova και σου δώσανε στα 20€ την 50αρα για να μη φύγεις; ή η nova σου έκανε αυτή την τιμή;

η περιοχή δεν έχει >24mbps. Δεν υπάρχουν επιλογές

Με κοροϊδεύανε. Μου δίνανε την 50αρα 26€ ή 100αρα στα 28€. Και για 2 μήνες με παίρνανε τηλέφωνο κάθε 3 ημέρες

Έκανα φορητότητα στην νόβα, αφού είχα καλυφθεί με ασύρματο ίντερνετ, με 23€ και ένα πάγιο δώρο.

Τότε με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν 20€ και 3 πάγια δώρο. Για να μην αλλάζω εξοπλισμό κλπ, ακύρωσα στην νόβα και συνέχισα.

Ψάξε την λύση ασύρματου αφού δεις τι σήμα έχεις στην περιοχή σου. Με ένα απλό mifi έχω ταχύτητες 60dl 40ul.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nif said:

δε κατάλαβα, έκανες αίτηση για nova και σου δώσανε στα 20€ την 50αρα για να μη φύγεις; ή η nova σου έκανε αυτή την τιμή;

η περιοχή δεν έχει >24mbps. Δεν υπάρχουν επιλογές

Φορητότητα σε Cosmote… σε τέτοια περιοχή είναι μονόδρομος. Εμένα ότι πρόβλημα τεχνικό είχα μέσα σε 5 χρόνια μου το έλυσαν αμέσως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, nif said:

δε κατάλαβα, έκανες αίτηση για nova και σου δώσανε στα 20€ την 50αρα για να μη φύγεις; ή η nova σου έκανε αυτή την τιμή;

η περιοχή δεν έχει >24mbps. Δεν υπάρχουν επιλογές

Σε περιοχές που διαθεσιμότητα υπάρχει μόνο adsl η πας Cosmote και κάνεις τον σταυρό σου η ψάχνεσαι σε ασύρματη λύση wiMAX/Starlink/4G-5G
 με άλλους παρόχους 99% θα μπλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν καταδέχτηκα τα 10 giga με 12 ευρώ και κάτι, είχαν τη φαεινή ιδέα να μου  προσφέρουν τα 20 giga για αλλαγή από cu...ε δεν...

Screenshot_20240902-201415.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Οκτωβρίου λήγει το σταθερό,μου έχουν στείλει μόνο σε SMS μια προσφορά για την ανανέωση (ακριβότερη από αυτό που έχω τώρα), ανοίγοντας το λινκ με την προσφορά συμπληρώνω την φορά επικοινωνίας για λεπτομέρειες της προσφοράς,αυτό έχει γίνει πάνω από 10 μέρες κ δεν επικοινωνεί κάνεις μαζί μου,στο τσατ μου λένε έχον  στείλει αίτημα για επικοινωνία να περιμένω,αγγούρια κ εκεί!!!!εντωμεταξυ δέχτηκα κάποιο τηλέφωνο,όχι από το τμήμα ανανεώσεων λέγοντας μου είναι δικής σας δουλειά να ασχοληθείτε με την ανανέωση γιατί εδώ γίνεται κ πανικός δεν προλαβαίνουμε!!!!🤯🤯το κάνει επίτηδες και δεν ανταποκρίνεται στα ετηματα επικοινωνίας??μόνο με φορητότητα θα ασχοληθεί σοβαρά???έχω ξενερώσει με την βονταφον ,είμαι από την εποχή της hol !!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aristarxos1978 said:

Αρχές Οκτωβρίου λήγει το σταθερό,μου έχουν στείλει μόνο σε SMS μια προσφορά για την ανανέωση (ακριβότερη από αυτό που έχω τώρα), ανοίγοντας το λινκ με την προσφορά συμπληρώνω την φορά επικοινωνίας για λεπτομέρειες της προσφοράς,αυτό έχει γίνει πάνω από 10 μέρες κ δεν επικοινωνεί κάνεις μαζί μου,στο τσατ μου λένε έχον  στείλει αίτημα για επικοινωνία να περιμένω,αγγούρια κ εκεί!!!!εντωμεταξυ δέχτηκα κάποιο τηλέφωνο,όχι από το τμήμα ανανεώσεων λέγοντας μου είναι δικής σας δουλειά να ασχοληθείτε με την ανανέωση γιατί εδώ γίνεται κ πανικός δεν προλαβαίνουμε!!!!🤯🤯το κάνει επίτηδες και δεν ανταποκρίνεται στα ετηματα επικοινωνίας??μόνο με φορητότητα θα ασχοληθεί σοβαρά???έχω ξενερώσει με την βονταφον ,είμαι από την εποχή της hol !!

Κάνε φορητότητα, αφού δεν σέβονται τον πελάτη. Να δεις μετά πως θα σε πάρουν και θα σου δώσουν εξαιρετική προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aristarxos1978 said:

Αρχές Οκτωβρίου λήγει το σταθερό,μου έχουν στείλει μόνο σε SMS μια προσφορά για την ανανέωση (ακριβότερη από αυτό που έχω τώρα), ανοίγοντας το λινκ με την προσφορά συμπληρώνω την φορά επικοινωνίας για λεπτομέρειες της προσφοράς,αυτό έχει γίνει πάνω από 10 μέρες κ δεν επικοινωνεί κάνεις μαζί μου,στο τσατ μου λένε έχον  στείλει αίτημα για επικοινωνία να περιμένω,αγγούρια κ εκεί!!!!εντωμεταξυ δέχτηκα κάποιο τηλέφωνο,όχι από το τμήμα ανανεώσεων λέγοντας μου είναι δικής σας δουλειά να ασχοληθείτε με την ανανέωση γιατί εδώ γίνεται κ πανικός δεν προλαβαίνουμε!!!!🤯🤯το κάνει επίτηδες και δεν ανταποκρίνεται στα ετηματα επικοινωνίας??μόνο με φορητότητα θα ασχοληθεί σοβαρά???έχω ξενερώσει με την βονταφον ,είμαι από την εποχή της hol !!

Όπως είπε και ο φίλος, κάνεις αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο και θα δεις ξαφνικά πώς θα προλαβαίνουν να σε εξυπηρετήσουν δια μαγείας και θα είναι δική τους δουλειά να ασχοληθούν 

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ενημερωτικά, για όποιον ενδιαφέρεται, με πήρε το μεσημέρι η Vodafone στο κινητό Cosmote που έχω και αφού ρώτησαν τι πακέτο έχω μου πρότειναν το unlimited πακέτο κινητής με 17€ για να φύγω από την Cosmote.

Είπα όχι, λόγω σήματος, αλλά ήταν τρομερή προσφορά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κατήργησα τον αριθμό που είχα στη Vf μέσω e-mail. Έστειλα απόδειξη πληρωμής της επιδότησης που είχα πάρει. Σήμερα λοιπόν εκδόθηκε τελικός που περιλαμβάνει χρέωση τέλους πρόωρης αποδέσμευσης ενώ δεν θα έπρεπε γιατί έχω θέμα με το σήμα. Μου λέει το βλέπω και θα προωθήσω αίτημα να σας καλέσουν αύριο. Πως μου κόβει και τον ρωτάω σε ποιον αριθμό θα με καλέσουν. Και μου απαντάει σαν κάτι φυσιολογικό. 69463###9. Του λέω πως θα με καλέσετε σε αυτόν τον αριθμό αφού τόση ώρα σας λέω ότι τον κατήργησα 

1C175D39-DDB1-49B6-A6F7-7CA3E3031857.thumb.jpeg.4e581322118c735e74dfc8ff4d69f2b4.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MIKU said:

Εντελώς ενημερωτικά, για όποιον ενδιαφέρεται, με πήρε το μεσημέρι η Vodafone στο κινητό Cosmote που έχω και αφού ρώτησαν τι πακέτο έχω μου πρότειναν το unlimited πακέτο κινητής με 17€ για να φύγω από την Cosmote.

Είπα όχι, λόγω σήματος, αλλά ήταν τρομερή προσφορά.

Πολύ καλή τιμή είναι αλλά αν δεν έχεις σήμα…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...