Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, CaptainNickGR said:

Είχε ποτέ κανείς σας θέμα με την ενεργοποίηση του e-bill της κινητής που να χρειαστεί να ανοίξει ticket στο τεχνικό τμήμα για να δούνε τι bug παίχτηκε ; 

Εχεις ηδη my account και σε καινουργια συνδεση δεν μπορεις να ενεργοποιησεις το e-bill ? Δεν εχει περασει το νουμερο αυτοματα στο my account ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:

Εχεις ηδη my account και σε καινουργια συνδεση δεν μπορεις να ενεργοποιησεις το e-bill ? Δεν εχει περασει το νουμερο αυτοματα στο my account ?

Συγκεκριμένα έγινε μετατροπή του καρτοκινητου σε συμβόλαιο. Στην αρχή εμφανιζοταν πρόβλημα στο πεδίο που λέει το υπόλοιπο του λογαριασμού , μετά από κάτι κινήσεις με το chat το έφτιαξαν, αλλά τωρά έχω πρόβλημα με την ενεργοποίηση του e-bill.

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές που βγαίνουν στις εφαρμογές ή στέλνονται με μηνύματα  δεν αφορουν επαγγελματικά συμβόλαια. Είναι για ιδιώτες. Η εικονιζόμενη προσφορά δεν είναι για επαγγελματίες, μου ήρθαν και μένα ανάλογες.

Εκτος αν οι συνδεσεις είναι σε επαγγελματικό αφμ,θα έπρεπε όπως και να χει όμως να αναφέρεται στην ονομασία το "business"

1 hour ago, elkons said:

Α δεν το γνώριζα πως αναφέρεται σε επαγγελματική και όχι οικιακή χρήση ή εικονιζόμενη προσφορά.  Σε ευχαριστώ για τη πληροφορία

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Οι προσφορές που βγαίνουν στις εφαρμογές ή στέλνονται με μηνύματα  δεν αφορουν επαγγελματικά συμβόλαια. Είναι για ιδιώτες. Η εικονιζόμενη προσφορά δεν είναι για επαγγελματίες, μου ήρθαν και μένα ανάλογες.

Εκτος αν οι συνδεσεις είναι σε επαγγελματικό αφμ,θα έπρεπε όπως και να χει όμως να αναφέρεται στην ονομασία το "business"

 

Θεωρητικά άχρηστα απεριόριστα sms για ιδιότητες. Καλύτερα να δώσουν καλύτερη τιμή με 2000sms πχ 

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγες μέρες που έκλεισα μετατροπή καρτοκινητου σε συμβόλαιο στα 17.17€ με απαλλαγή τέλους κινητής και έκπτωση σταθερής-κινητής. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CaptainNickGR said:

Έχει λίγες μέρες που έκλεισα μετατροπή καρτοκινητου σε συμβόλαιο στα 17.17€ με απαλλαγή τέλους κινητής και έκπτωση σταθερής-κινητής. 

Τα πάντα απεριόριστα;;;;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τα πάντα απεριόριστα;;;;

ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, CaptainNickGR said:

ακριβώς 

Τέλεια η τιμή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Έχει λίγες μέρες που έκλεισα μετατροπή καρτοκινητου σε συμβόλαιο στα 17.17€ με απαλλαγή τέλους κινητής και έκπτωση σταθερής-κινητής. 

Πολύ καλή τιμή!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

πιέστε και χαμηλότερα

Πως το κατάφερες αυτό; δεν έχει κρυφές χρεώσεις; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, teopanta1 said:

Πως το κατάφερες αυτό; δεν έχει κρυφές χρεώσεις; 

Δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Οτι συμφωνήσαμε τόσο πληρώνω και στα 3 unlimited που έκανα  και με σταθερή. Δεν προσπαθησα ιδιαιτερα αυτην την φορα.Μου προταθηκε η τιμη απο αυτους γιατι μαλλον εχω πολλα νουμερα κινητα και σταθερα οποτε αν εφευγα θα χανανε 7 κινητα + 2 σταθερα και ιντερνετ

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι υπάρχει εποχικότητα στις τιμές.Πως θα σου κάτσει το τηλεφώνημα.Ήδη έχουν αναφερθεί κάτω των 20 περιπτώσεις φίλων τους τελευταίους  μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Για ανανέωση τι προτείνετε;

Έχουμε 2 Red Unlimited τα οποία λήγουν σε περίπου 3 μήνες, έβγαλε στην εφαρμογή προσφορά για ανανέωση και είναι περίπου 1-2 ευρώ παραπάνω στον κάθε αριθμό από την σημερινή τιμή που έχει πάρει το 1.5€ του 13 και μετά μήνα οπότε πάει 30-31 ο ένας και ο άλλος κάπου στα 25 στην "προσφορά".

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arinos said:

Για ανανέωση τι προτείνετε;

Έχουμε 2 Red Unlimited τα οποία λήγουν σε περίπου 3 μήνες, έβγαλε στην εφαρμογή προσφορά για ανανέωση και είναι περίπου 1-2 ευρώ παραπάνω στον κάθε αριθμό από την σημερινή τιμή που έχει πάρει το 1.5€ του 13 και μετά μήνα οπότε πάει 30-31 ο ένας και ο άλλος κάπου στα 25 στην "προσφορά".

Θα πάρεις τηλέφωνο αρχές Σεπτέμβρη και θα τους πεις μου έκαναν από τοκ ανταγωνισμό προσφορά για τα δύο συμβόλαια 20 ευρώ/μήνα για κάθε γραμμή. Τι καλύτερο προτείνετε για να μην φύγω(και αν έχεις και άλλες γραμμές θα πεις ότι θα τις πάρεις σε αυτές). Αν δεν βγει με την πρώτη φορά θα πάρεις πάλι μετά από 15 ημέρες ή μετά από κάνα μήνα. Αν και πάλι δεν σου κάνουν πας τα νούμερα σε κάποια καρτοκινητή κάποιας άλλης εταιρείας και θα σε πάρουν σίγουρα για προσφορά

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Θα πάρεις τηλέφωνο αρχές Σεπτέμβρη και θα τους πεις μου έκαναν από τοκ ανταγωνισμό προσφορά για τα δύο συμβόλαια 20 ευρώ/μήνα για κάθε γραμμή. Τι καλύτερο προτείνετε για να μην φύγω(και αν έχεις και άλλες γραμμές θα πεις ότι θα τις πάρεις σε αυτές). Αν δεν βγει με την πρώτη φορά θα πάρεις πάλι μετά από 15 ημέρες ή μετά από κάνα μήνα. Αν και πάλι δεν σου κάνουν πας τα νούμερα σε κάποια καρτοκινητή κάποιας άλλης εταιρείας και θα σε πάρουν σίγουρα για προσφορά

Τα τελευταία θέλω να τα αποφύγω αλλά δεν θα έχω κι άλλη επιλογή. Βέβαια το βλέπω δύσκολο να μην δώσουν κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Arinos said:

Τα τελευταία θέλω να τα αποφύγω αλλά δεν θα έχω κι άλλη επιλογή. Βέβαια το βλέπω δύσκολο να μην δώσουν κάτι καλύτερο.

Πάρε τηλέφωνο για αρχή αρχές Σεπτέμβρη 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Arinos said:

Τα τελευταία θέλω να τα αποφύγω αλλά δεν θα έχω κι άλλη επιλογή. Βέβαια το βλέπω δύσκολο να μην δώσουν κάτι καλύτερο.

Επειδή τα έχουμε δεί όλα όλοι εδώ μέσα και με τις εμπειρίες που μοιραζόμαστε όταν ανανεώνουμε η ψαχνόμαστε για καινούργια συμβόλαια σίγουρο είναι οτι τίποτα δεν είναι σίγουρο όποτε όταν μπεις στην φάση διαπραγμάτευσης το τελευταίο όπλο ειναι να κουνήσεις μαντήλι.

Όσο για το τι πιστεύεις οτι πρέπει να πληρώνεις για αυτο που παίρνεις είναι για τον καθένα μας νομιζω υποκειμενικό ο καθένας έχει τα δικά του στάνταρ σε αυτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια προσφορά / πακέτο για επιπλέον GB ίντερνετ σε επαγγελματικό συμβόλαιο??

Κι αν ναι πως ενργοποειται? Πχ με κάποιο SMS  σε 4ψηφιο?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα αυτό:

https://content.vodafone.gr/Data/summeroffer24/

Απεριόριστα GB για 15 μέρες με 7 ευρώ.

Δεν το έβαλα ακόμη αλλά λογικά δουλεύει μέχρι 28/8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το καρτοσυμβολαιο λήγει τον 1.2025 στην εφαρμογή μου προσφέρουν το red 10 με 17,30 να περιμένω ή να κάνω αποδοχή; τι λέτε; αυτή την στιγμή έχω 10 gb με 12,19

Screenshot_2024-08-11-21-17-04-37_9d4520cd849c2f5ce5f22987a0be6a1d.jpg

Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, teopanta1 said:

Καλησπέρα το καρτοσυμβολαιο λήγει τον 1.2025 στην εφαρμογή μου προσφέρουν το red 10 με 17,30 να περιμένω ή να κάνω αποδοχή; τι λέτε; αυτή την στιγμή έχω 10 gb με 12,19

Screenshot_2024-08-11-21-17-04-37_9d4520cd849c2f5ce5f22987a0be6a1d.jpg

Θα μπορούσαν και πολύ καλύτερα.

Στη μάνα μου που είχε CU την πήραν τηλ και της προσέφεραν , το Red 3 (3Gb, απεριόριστη ομιλία, 6000sms) με 8€ και κάτι ψιλά και το Red 20 (20Gb) με 16€

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εύκαιρο το τηλέφωνο μπορείς να μας το στείλεις; Θέλω για ένα καρτοκινητό 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, teopanta1 said:

Καλησπέρα το καρτοσυμβολαιο λήγει τον 1.2025 στην εφαρμογή μου προσφέρουν το red 10 με 17,30 να περιμένω ή να κάνω αποδοχή; τι λέτε; αυτή την στιγμή έχω 10 gb με 12,19

Screenshot_2024-08-11-21-17-04-37_9d4520cd849c2f5ce5f22987a0be6a1d.jpg

Περίμενε μέχρι να λήξει το συμβόλαιο σου φίλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...