Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έκανα, μίλησα και με εξυπηρέτηση πελατών
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Νταξει έξω πάει καλά
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Νταξει έξω πάει καλά

 

Είναι που είναι κακό το δίκτυο. Δεν κοιτάνε την πράσινη που έχει γονατίσει σε όλη τη Βόρεια Ελλάδα εδώ και μέρες. Απορώ, αυτοί που έχουν κόκκινη και αντιμετωπίζουν θέματα στην περιοχή τους, γιατί δεν κάνουν φορητότητα να ηρεμήσουν, από το να γκρινιάζουν εδώ πέρα;

 

Φτάνει παιδιά, μας κουράσατε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι κακό το δίκτυο. Δεν κοιτάνε την πράσινη που έχει γονατίσει σε όλη τη Βόρεια Ελλάδα εδώ και μέρες. Απορώ, αυτοί που έχουν κόκκινη και αντιμετωπίζουν θέματα στην περιοχή τους, γιατί δεν κάνουν φορητότητα να ηρεμήσουν, από το να γκρινιάζουν εδώ πέρα;

 

Φτάνει παιδιά, μας κουράσατε.

Τα είπες όλα φίλε μου, από γενικεύσεις άλλο τίποτε!

Θα συμφωνήσω και για την πράσινη, απλά είναι θέμα συζήτησης για άλλο νήμα.

Αφού λύσεις υπάρχουν, γιατί κάθονται να βασανίζονται οι άνθρωποι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι κακό το δίκτυο. Δεν κοιτάνε την πράσινη που έχει γονατίσει σε όλη τη Βόρεια Ελλάδα εδώ και μέρες. Απορώ, αυτοί που έχουν κόκκινη και αντιμετωπίζουν θέματα στην περιοχή τους, γιατί δεν κάνουν φορητότητα να ηρεμήσουν, από το να γκρινιάζουν εδώ πέρα;

 

Φτάνει παιδιά, μας κουράσατε.

 

Γιατί δεν έχουν όλοι τα λεφτά να πληρώνουν το διπλάσιο πάγιο στην πράσινη από ότι έχουν τώρα στην κόκκινη, ότι δίνεις παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα φίλε μου, από γενικεύσεις άλλο τίποτε!

Θα συμφωνήσω και για την πράσινη, απλά είναι θέμα συζήτησης για άλλο νήμα.

Αφού λύσεις υπάρχουν, γιατί κάθονται να βασανίζονται οι άνθρωποι;

 

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου φίλε μου p_k.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν έχουν όλοι τα λεφτά να πληρώνουν το διπλάσιο πάγιο στην πράσινη από ότι έχουν τώρα στην κόκκινη, ότι δίνεις παίρνεις

 

Κάποιοι από τους συμφορουμίτες έχουν καρτοκινητό, οπότε ξεκάθαρα επιλέγουν τη γενίκευση και την γκρίνια.

 

Να σημειώσω ότι στο νομό Πιερίας φέτος, η κόκκινη ήταν άριστη. Και σε συμβόλαιο (με όποια συν μπορεί να έχει) και σε Vodafone CU (που χρησιμοποιώ).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Eπιστροφή σήμερα στην Vodafone μετά από...δεκαήμερη μετάβαση στην Cosmote-Frog (για να "απολαύσω" το δίκτυο), όπου βρέθηκα αντιμέτωπος με μη τήρηση των υποσχεθέντων για την φορητότητα, με παντελή έλλειψη εξυπηρέτησης, με τετράωρες αναμονές στο τηλεφωνικό κέντρο, με εκπροσώπους ομιλούντες ελάχιστα Ελληνικά (αλλά τέλεια Πακιστανικά) και με ένα δίκτυο που ήταν λίγο μόνο καλύτερο από τους κόκκινους! Τους ζήτησα μετανοημένος να επιστρέψω στην Vodafone και βρήκα μιά όαση στην εξυπηρέτηση και μιά τιμή για Red Start με απεριόριστη ομιλία, με 6000 μηνύματα και με 9 GΒ στα 17.20!!! Ούτε πράσινο καρτοσυμβόλαιο δεν κάνεις με αυτά τα χρήματα. ΜΠΡΑΒΟ τους για την εξυπηρέτηση!!! Για μένα έχει μεγάλη σημασία γιατί την χρειάζομαι τακτικά.

 

Δεν τίθεται θέμα συγκρίσεως της εξυπηρέτησης πελατών της κόκκινης με αυτή της πράσινης. Η κόκκινη είναι πολύ ανώτερη σε αυτόν τον τομέα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα συγκρίσεως της εξυπηρέτησης πελατών της κόκκινης με αυτή της πράσινης. Η κόκκινη είναι πολύ ανώτερη σε αυτόν τον τομέα.

 

Έχοντας οικιακές και εταιρικές συνδέσεις και στις τρεις μεγάλες, μπορώ να πω ότι "πολύ ανώτερη" δεν είναι καμία.

Έχουν πάντα τα σκαμπανεβάσματά τους και έχουν υπάρξει σύντομες περίοδοι που μία είναι καλύτερη από την άλλη, αλλά αυτή τη στιγμή δεν βρίσκω σημαντικές διαφορές. Ειδικά σε σύνθετα προβλήματα δικτύου στη Vodafone έχω βρει τοίχο παραπάνω από μία φορές.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως στις ταχύτητες και στην ποιότητα δικτύου μπορεί να πονάει η voda αλλά σε θέμα εξυπηρέτησης δε συγκρίνεται με την cosmote. Πολύ λίγη αναμονή και άτομα που, στην πλειψηφία τους είναι πρόθυμα να σε εξυπηρετήσουν.

 

Αντιθέτως στην cosmote είναι σα να σου διαβάζουν βιβλίο. πχ, αυτά προβλέπει ο τιμοκατάλογος, αυτά προσφέρουμε κι αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως στις ταχύτητες και στην ποιότητα δικτύου μπορεί να πονάει η voda αλλά σε θέμα εξυπηρέτησης δε συγκρίνεται με την cosmote. Πολύ λίγη αναμονή και άτομα που, στην πλειψηφία τους είναι πρόθυμα να σε εξυπηρετήσουν.

 

Αντιθέτως στην cosmote είναι σα να σου διαβάζουν βιβλίο. πχ, αυτά προβλέπει ο τιμοκατάλογος, αυτά προσφέρουμε κι αν θέλετε.

 

Σε αυτό που τα χαλάς με την Vodafone είναι στην ανανέωση συμβολαίου :D

Link to comment
Share on other sites

και βρήκα μιά όαση στην εξυπηρέτηση και μιά τιμή για Red Start με απεριόριστη ομιλία, με 6000 μηνύματα και με 9 GΒ στα 17.20!!! .

 

Πολύ καλή τιμή.

Το έχω από πέρυσι τέτοια εποχή με πολύ κόπο στα 23,70€.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή.

Το έχω από πέρυσι τέτοια εποχή με πολύ κόπο στα 23,70€.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Την συγκεκριμένη προσφορά την έχουν λάβει πολλοί (μαζί και εγώ) κυρίως ύστερα από φορητότητα σε άλλο πάροχο για επαναφορά στο δίκτυο της Vodafone. Άλλη προσφορά που δίνουν σε αυτήν την περίπτωση είναι το Family Start στα 32€

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη προσφορά την έχουν λάβει πολλοί (μαζί και εγώ) κυρίως ύστερα από φορητότητα σε άλλο πάροχο για επαναφορά στο δίκτυο της Vodafone. Άλλη προσφορά που δίνουν σε αυτήν την περίπτωση είναι το Family Start στα 32€

 

 

Σε εμένα ήταν για ανανέωση συμβολαίου.

Προφανώς στην φορητότητα κάνουν ακόμα καλύτερη τιμή.

 

Δεν μας είπε όμως ο φίλος πιο πάνω, τι του κόστισε τελικά αυτό το πήγαινε έλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήταν για ανανέωση συμβολαίου.

Προφανώς στην φορητότητα κάνουν ακόμα καλύτερη τιμή.

 

Δεν μας είπε όμως ο φίλος πιο πάνω, τι του κόστισε τελικά αυτό το πήγαινε έλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συνήθως στις επαναφορες η Vodafone σου επιστρέφει την ρήτρα που θα πληρώσεις στην Cosmote ή στην Wind σαν πιστωτικό υπόλοιπο στον λογαριασμό σου. Τουλάχιστον στην περίπτωση μου έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στις επαναφορες η Vodafone σου επιστρέφει την ρήτρα που θα πληρώσεις στην Cosmote ή στην Wind σαν πιστωτικό υπόλοιπο στον λογαριασμό σου. Τουλάχιστον στην περίπτωση μου έτσι έγινε.

Όσο μεγάλο και αν είναι το ποσό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγάλο και αν είναι το ποσό;

 

Λογικά ναι. Συνήθως σε καλούν καμία μέρα μετά αφού ενεργοποιηθείς στον άλλον πάροχο και σου κάνουν τις προσφορές για επαναφορά που ανέφερα, αλλά συνήθως σε καλούν μέσα στον πρώτο μήνα και αν δεχτείς σου πιστωνουν την ρήτρα του 1ου μήνα που αναγράφει η σύμβαση σου στο άλλον πάροχο , εξαρτάται και από τι πελάτης είσαι, μπορεί και να μην νοιαστουν καθόλου

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι , φεύγω από βόνταφον προς κοσμοτέ, γιατί δε μπορω να με θεωρούν γίδι...

2 red1 και 1 400άρι (3 γραμμές) πλήρωνα 97 ευρώ σύνολο και θέλανε ανανέωση με τουλάχιστον 110...( πρότειναν εντόνως βέβαια μεγαλύτερο πρόγραμμα που δεν έχω ανάγκη με 120 ευρώ μηνιάτικο)...

φορητότητα στην κοσμοτέ, με απεριόριστη φωνή, 10 GB για όλους ( που γίνονται 20! και βάζεις όρια μέσω εφαρμογής στον καθένα, οπότε δεν είναι κουβάς) και 4000 sms με.....63 ευρώ!!!

 

με πήρε η βόντα χτες, και καλά από το τεχνικό τμήμα να μου πει πως θα αλλάξω τις σιμ (καραλολ), ....στην πορεία και αφού με "ψάρωνε" τι πήρα από τους απέναντι, μου πετάει την προσφορά απεριόριστη φωνή , 4000σμσ και 14GB κουβάς με .....50 ευρώ!

Με λίγα λόγια , αν σε πιάσουμε μαμάκα σε πιάσαμε, αλλιώς ξεγυμνωνόμαστε....

 

Τον γείωσα με συνοπτικές γιατί με τον παρά μου ...και την κυρά μου....και λογικά αύριο welcome cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η Vodafone έχει όρια στα οικογενειακά προγράμματα, άρα πάλι μπορεί να μην ειναι κουβάς.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η Vodafone έχει όρια στα οικογενειακά προγράμματα, άρα πάλι μπορεί να μην ειναι κουβάς.

 

Μεχρι 2gb έχει όριο, στην Cosmote δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι , φεύγω από βόνταφον προς κοσμοτέ, γιατί δε μπορω να με θεωρούν γίδι...

2 red1 και 1 400άρι (3 γραμμές) πλήρωνα 97 ευρώ σύνολο και θέλανε ανανέωση με τουλάχιστον 110...( πρότειναν εντόνως βέβαια μεγαλύτερο πρόγραμμα που δεν έχω ανάγκη με 120 ευρώ μηνιάτικο)...

φορητότητα στην κοσμοτέ, με απεριόριστη φωνή, 10 GB για όλους ( που γίνονται 20! και βάζεις όρια μέσω εφαρμογής στον καθένα, οπότε δεν είναι κουβάς) και 4000 sms με.....63 ευρώ!!!

 

με πήρε η βόντα χτες, και καλά από το τεχνικό τμήμα να μου πει πως θα αλλάξω τις σιμ (καραλολ), ....στην πορεία και αφού με "ψάρωνε" τι πήρα από τους απέναντι, μου πετάει την προσφορά απεριόριστη φωνή , 4000σμσ και 14GB κουβάς με .....50 ευρώ!

Με λίγα λόγια , αν σε πιάσουμε μαμάκα σε πιάσαμε, αλλιώς ξεγυμνωνόμαστε....

 

Τον γείωσα με συνοπτικές γιατί με τον παρά μου ...και την κυρά μου....και λογικά αύριο welcome cosmote.

 

 

Τις ίδιες βλακείες κάνουν όλοι.Μην νομίζεις οτι και οι άλλοι στο τέλος των συμβολαίων δεν πάνε να στην κάτσουν.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι , φεύγω από βόνταφον προς κοσμοτέ, γιατί δε μπορω να με θεωρούν γίδι...

2 red1 και 1 400άρι (3 γραμμές) πλήρωνα 97 ευρώ σύνολο και θέλανε ανανέωση με τουλάχιστον 110...( πρότειναν εντόνως βέβαια μεγαλύτερο πρόγραμμα που δεν έχω ανάγκη με 120 ευρώ μηνιάτικο)...

φορητότητα στην κοσμοτέ, με απεριόριστη φωνή, 10 GB για όλους ( που γίνονται 20! και βάζεις όρια μέσω εφαρμογής στον καθένα, οπότε δεν είναι κουβάς) και 4000 sms με.....63 ευρώ!!!

 

με πήρε η βόντα χτες, και καλά από το τεχνικό τμήμα να μου πει πως θα αλλάξω τις σιμ (καραλολ), ....στην πορεία και αφού με "ψάρωνε" τι πήρα από τους απέναντι, μου πετάει την προσφορά απεριόριστη φωνή , 4000σμσ και 14GB κουβάς με .....50 ευρώ!

Με λίγα λόγια , αν σε πιάσουμε μαμάκα σε πιάσαμε, αλλιώς ξεγυμνωνόμαστε....

 

Τον γείωσα με συνοπτικές γιατί με τον παρά μου ...και την κυρά μου....και λογικά αύριο welcome cosmote.

το ίδιο γίνεται και σε κάποιον από cosmote....θα πάρει την προσφορά των 50€ της voda,όπου σε πιάσουν είναι σε όλες.....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε για εξυπηρέτηση χάλια η κοσμοτε, τέλεια η βονταφον...

Αναλογίστηκε κάποιος, πόσους πελάτες έχει η μία και πόσους η άλλη? Έχετε κάνει τον κόπο να καλέσετε σε ώρες μη αιχμής; Καλέστε με τέτοιον Ρυθμό και θα έχετε την εξυπηρέτηση που πρέπει.

Δουλεύει πολύς κόσμος και στην εξυπηρέτηση. Οι πελάτες είναι πολλαπλάσιοι όμως και δημιουργείται κίνηση έντονη.

Φυσικά και τα παιδιά της βονταφον είναι φοβερά, δεν το συζητάω! Αλλά τα ίδια παιδιά αντίστοιχα είναι και κοσμοτε, δεν υπάρχει διαφορά.

Το μόνο που διαφέρει είναι πως εάν στη βονταφον πάρουν Καλή βαθμολογία από τον πελάτη με το βαθμό που βάζουν μετά την κλήση, τότε παίρνουν μπόνους στο μισθό κατι που δε συμβαίνει στην κοσμοτε...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αναγκάστηκα να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών της κοσμοτε για πρόβλημα στο σταθερό, στις 2 τα μεσάνυχτα για να μπορέσω να εξυπηρετηθώ.

Όταν λοιπόν υπάρχει αυξημένος φόρτος, βάζουμε περισσότερο προσωπικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...