Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα για να πάει το αίτημα στον πάροχο, πρέπει να υπογράψεις τα χαρτιά και την ίδια στιγμή παραλαμβάνεις και την κάρτα.

Υπογράφεις και ότι παρέλαβες την σιμ. Δεν γίνεται έτσι. Μπορείς να υπαναχωρησεις χωρίς λόγο σε 7 ημέρες. Όπως σε όλες τις αγορές.

Απλώς θα σου βγάλουν την ψυχή άπαντες, γιατί δεν γουστάρουν πελάτες που αλλάζουν εταιρείες σαν πουκάμισα. Όλοι θέλουν πιστά θύματα.

 

 

Ηξερα για 14 ημερες ....

Εγιναν 7 τωρα ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Υπαναχωρηση= συνδεεσαι στο νέο πάροχο και μετά πάλι πισω στον παλιό.

 

Και εντός ολίγου η φορητότητα στις 6 ώρες....

Link to comment
Share on other sites

Ηξερα για 14 ημερες ....

Εγιναν 7 τωρα ;;;

14 ειναι και εγω ετσι ξερω

14 ημέρες ειναι για ονλαιν αγορα. εσυ ομως αφού υπογραφεις χαρτιά ειναι σαν να πηγες στο μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες εσύ είναι διαφορετικό, από ότι καταλαβαίνω είχες παλιό πρόγραμμα που αποφάσισε η Cosmote να καταργήσει. Αυτό το έχει κάνει και η Vodafone, δεν μπορείς να ξέρεις τι θα αποφασίσει η εταιρία μετά από 2, 3 ή 4 χρόνια.

 

Εάν το πρόγραμμα του φίλου καταργηθεί καθολικά για όλη τη συνδρομητική βάση, δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα, γιατί κλασικά θα έχει βγει ανακοίνωση ένα μήνα πριν όπως σε όλες τις τιμολογιακές αλλαγές, κλπ κλπ. Θα μπορεί φυσικά να καταγγείλει τη σύμβαση, εφόσον το κάνει μέσα στα χρονικά περιθώρια.

 

Πάντως και εγώ έχω έκπτωση 'επ'αόριστον' και δεν την πήρα σε ανανέωση συμβολαίου. Ήταν προσφορά που έγινε για τον αριθμό μου, είχα μικρό πάγιο και μου έδωσαν το Unlimited 50 πριν 4 μήνες με έκπτωση 50%, οπότε μου βγαίνει απλώς 2-3 ευρώ παραπάνω σε σχέση με αυτά που πλήρωνα πριν. Ξέρω ότι αν αλλάξω πρόγραμμα δεν μεταφέρεται η έκπτωση, αλλά όσο έχω το συγκεκριμένο, την κρατάω. Υποθέτω την ίδια έκπτωση έχουν δώσει στον boban3.

 

Μια μικρή παρατήρηση: Εάν αλλάξει το συμβόλαιο η εταιρεία με οποιονδήποτε τρόπο (ακόμη και για να το κάνει φτηνότερο) έχεις δικαίωμα να φύγεις αζημίως όποτε γουστάρεις, κι ας σου λένε μέσα σε έναν μήνα και κουραφέξαλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,ένας γνωστός μου που είχε καρτοκινητό vodafone, το άλλαξε τηλεφωνικά σε καρτοσυμβόλαιο(18 μηνο)χωρίς επιδότηση συσκευής, μετά απο τηλεφώνημα που του έκαναν απο vodafone και του έλεγαν διάφορα, αλλά τελικά δεν τον συμφέρει οικονομικά αυτό, και θέλει να το ξανακάνει όπως το είχε πρίν, καρτοκινητό απλό δηλαδή, είναι εφικτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,ένας γνωστός μου που είχε καρτοκινητό vodafone, το άλλαξε τηλεφωνικά σε καρτοσυμβόλαιο(18 μηνο)χωρίς επιδότηση συσκευής, μετά απο τηλεφώνημα που του έκαναν απο vodafone και του έλεγαν διάφορα, αλλά τελικά δεν τον συμφέρει οικονομικά αυτό, και θέλει να το ξανακάνει όπως το είχε πρίν, καρτοκινητό απλό δηλαδή, είναι εφικτό?

Πόσος καιρός έχει περάσει? Προφανώς πήρε έκπτωση η επιδότηση παγίου αλλιώς. Γίνεται να υπαναχωρησει αλλά υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί. Εννοείται ότι δεν πάμε ποτέ από καρτοκινητό σε συμβόλαιο, εκτός αν θέλουμε να πετάμε λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναί, όπως το λές δεν συμφέρει καθόλου αυτό, πεταμένα λεφτά, δεν γνωρίζω αν πήρε κάποια έκπτωση, αλλά είναι πολύ πιθανό, θα τον ρωτήσω. Δυστυχώς δεν έχει περάσει πολύς καιρός, περίπου 2 μήνες. Σκεφτόμουνα μήπως βοηθάει το ότι δεν έχει υπογράψει τίποτα, επιδή έγινε τηλεφωνικά μήπως είναι πιο εύκολο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποτε θέλει να φύγει

α) κλήση στο 1227 και λέει ότι θα φύγει για κάρτα.

β) παέι σε ένα κατάστημα να υπογράψει και να πάρει την κάρτα SIM

γ) Σε 30 ημέρες θα έχει γίνει κάρτα. Το BONUS ανανέωσης αν το είχε, το έχασε πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποτε θέλει να φύγει

α) κλήση στο 1227 και λέει ότι θα φύγει για κάρτα.

β) παέι σε ένα κατάστημα να υπογράψει και να πάρει την κάρτα SIM

γ) Σε 30 ημέρες θα έχει γίνει κάρτα. Το BONUS ανανέωσης αν το είχε, το έχασε πλέον.

Αυτό ισχύει αν δεν υπάρχει επιδότηση. Αν υπάρχει επιδότηση, θα του ζητήσουν την ποινή διακοπής του συμβολαίου.

Μακάρι να γίνετε έτσι, θα επικοινωνίσει με vodafone, αλλά γιατί χρειάζετε να πάρει άλλη sim?

Εξαρτάται από την εταιρεία, λόγω διαφορετικού προγραμματισμου στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ποινή διακοπής σκέφτομαι και εγώ, εντάξει η αλλαγή sim δεν είναι πρόβλημα. Ευχαριστώ πάντως, θα τα μεταφέρω και αν έχω καλά νέα θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Ας σας καταθεσω κ εγω την εμπειρια μου.Συνδρομητης βονταφον.

Το προπροηγουμενο σαβατο με ειχε καλεσει η κοσμοτε για μια προσφορα ,18μηνο το προγραμμα 65. 1500 λεπτα,1500 μνμ κ 1,5γιγα ιντερνετ στα 32,70 για 2 νουμερα στο καθενα δηλ σε αυτο το ποσο.Αφου υπέγραψα τα συμβολαια με καλουν απο βονταφον σημερα κ μου δινουν τα ιδια ακριβως σαν προγραμμα στα 25,70 τελικη με φπα κ τελη αλλα 12μηνο κ στα 2 νουμερα.Τους ρωταω για την hol που εχω οτι σκεφτομαι να φυγω γιατι εχει η wind καλητερα προγραμματα κ μου το κανουν στα 15 ευρω το προγραμμα που εχω τωρα ,δηλ απεριοριστα σταθερα υπεραστικα 1 ωρα κινητο κ 24 γραμμη ιντερνετ για 12 μηνες.Το μονο που με χαλαει λιγο ειναι το 12μηνο.Αλλα πιστευω γενικα ειναι καλη η προσφορα τους.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σε περιπτωση μετατροπης απο συμβολαιο σε καρτα πετυχαινουμε καποια αντιπροταση;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σε περιπτωση μετατροπης απο συμβολαιο σε καρτα πετυχαινουμε καποια αντιπροταση;

 

Παντα αλλα εξαρτάται και από το ποτε θα το κανεις τι ανταγωνισμος υπαρχει....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ας σας καταθεσω κ εγω την εμπειρια μου.Συνδρομητης βονταφον.

Το προπροηγουμενο σαβατο με ειχε καλεσει η κοσμοτε για μια προσφορα ,18μηνο το προγραμμα 65. 1500 λεπτα,1500 μνμ κ 1,5γιγα ιντερνετ στα 32,70 για 2 νουμερα στο καθενα δηλ σε αυτο το ποσο.Αφου υπέγραψα τα συμβολαια με καλουν απο βονταφον σημερα κ μου δινουν τα ιδια ακριβως σαν προγραμμα στα 25,70 τελικη με φπα κ τελη αλλα 12μηνο κ στα 2 νουμερα.Τους ρωταω για την hol που εχω οτι σκεφτομαι να φυγω γιατι εχει η wind καλητερα προγραμματα κ μου το κανουν στα 15 ευρω το προγραμμα που εχω τωρα ,δηλ απεριοριστα σταθερα υπεραστικα 1 ωρα κινητο κ 24 γραμμη ιντερνετ για 12 μηνες.Το μονο που με χαλαει λιγο ειναι το 12μηνο.Αλλα πιστευω γενικα ειναι καλη η προσφορα τους.

 

Οκ καλη προσφορα πηρες σιγουρα εισαι κερδισμενος οπως και να το δεις.Και γω θελω να κανω οικογενειακο πακετο με 4 γραμμες αλλα ακομα δεν εχω παρει τετοια προσφορα.Σε ενα καταστημα που ρωτησα μου ειπαν για 30 ευρω και κατι ψιλα για καθε γραμμη. Ο περιμενων νικα :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εχω Cosmote και εχω 2 γραμμες και το κυνηγαω απο τον Φεβρουαριο δεν εχω βρει καλη προσφορα (τηλεφωνικα ομως). Πηρα σημερα την Vodafone και για καθε red1 σε οικογενειακο πακετο μου το δινει 51 Ευρω.

Θα περασω αυριο απο καταστημα να ρωτησω τιμη μπας και μου πουν κανα 30αρι και εμενα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,ένας γνωστός μου που είχε καρτοκινητό vodafone, το άλλαξε τηλεφωνικά σε καρτοσυμβόλαιο(18 μηνο)χωρίς επιδότηση συσκευής, μετά απο τηλεφώνημα που του έκαναν απο vodafone και του έλεγαν διάφορα, αλλά τελικά δεν τον συμφέρει οικονομικά αυτό, και θέλει να το ξανακάνει όπως το είχε πρίν, καρτοκινητό απλό δηλαδή, είναι εφικτό?

Μπορεί όποτε θέλει να φύγει

α) κλήση στο 1227 και λέει ότι θα φύγει για κάρτα.

β) παέι σε ένα κατάστημα να υπογράψει και να πάρει την κάρτα SIM

γ) Σε 30 ημέρες θα έχει γίνει κάρτα. Το BONUS ανανέωσης αν το είχε, το έχασε πλέον.

 

Αυτό ισχύει αν δεν υπάρχει επιδότηση. Αν υπάρχει επιδότηση, θα του ζητήσουν την ποινή διακοπής του συμβολαίου.

 

Εξαρτάται από την εταιρεία, λόγω διαφορετικού προγραμματισμου στην κάρτα.

Δεν λέω κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι. Όντας συνδρομητής Cosmote και απελπισμένος από τις συνεχείς χαμένες κλήσεις, ζητάω φορητότητα στο Vodafone προς όλους 400 με επιδότηση συσκευής. Η αίτηση έγινε τηλεφωνικά μέσω του Vodafone shop. Επειτα από αρκετά τηλεφωνήματα με την εξυπηρέτηση με διαβεβαιώνουν ότι θα με ενημερώσουν για την παραλαβή της συσκευής και του συμβολαίου αλλά και της κάρτας sim.

 

Και εδώ αρχίζει η οδύσσεια. Κανένα απολύτως τηλέφωνο καλώ συνέχεια και μου λένε θα πούμε εμείς το τμήμα φορητότητας να σας καλέσει. Επειτα από πέντε ημέρες με καλούν και μου λένε ότι πρέπει να στειλετε αποδεικτικο αφμ και ταυτότητα. Τα στέλνω και αυτά. Ουτε φωνη ουτε ακροαση, αντε παλι τηλεφωνα στην εξυπηρετηση μετα απο δυο μερες μου λενε πιθανη ημερομηνια υλοποιησης της φορητοτητας 27, δηλαδή για σήμερα. Λέω μπούρδες θα ου λέει ξαναπαίρνω άλλη φορά και η άλλη κοπέλα πάλι τα ίδια μου είπε για τις 27 του μηνός. Λέω δεν μπορεί να είναι συννενοημένες, θα το βλέπουν στο σύστημα.

 

Και το μεγάλο ερώτημα; Πώς θα συνδεθώ χωρίς να έχω παραλάβει κάρτα sim, συμβόλαιο και την συσκευή; Τι να κάνω παιδιά, έχω πάρει χίλια τηλέφωνα, θα σας καλέσουμε και τίποτα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι. Όντας συνδρομητής Cosmote και απελπισμένος από τις συνεχείς χαμένες κλήσεις, ζητάω φορητότητα στο Vodafone προς όλους 400 με επιδότηση συσκευής. Η αίτηση έγινε τηλεφωνικά μέσω του Vodafone shop. Επειτα από αρκετά τηλεφωνήματα με την εξυπηρέτηση με διαβεβαιώνουν ότι θα με ενημερώσουν για την παραλαβή της συσκευής και του συμβολαίου αλλά και της κάρτας sim.

 

Και εδώ αρχίζει η οδύσσεια. Κανένα απολύτως τηλέφωνο καλώ συνέχεια και μου λένε θα πούμε εμείς το τμήμα φορητότητας να σας καλέσει. Επειτα από πέντε ημέρες με καλούν και μου λένε ότι πρέπει να στειλετε αποδεικτικο αφμ και ταυτότητα. Τα στέλνω και αυτά. Ουτε φωνη ουτε ακροαση, αντε παλι τηλεφωνα στην εξυπηρετηση μετα απο δυο μερες μου λενε πιθανη ημερομηνια υλοποιησης της φορητοτητας 27, δηλαδή για σήμερα. Λέω μπούρδες θα ου λέει ξαναπαίρνω άλλη φορά και η άλλη κοπέλα πάλι τα ίδια μου είπε για τις 27 του μηνός. Λέω δεν μπορεί να είναι συννενοημένες, θα το βλέπουν στο σύστημα.

 

Και το μεγάλο ερώτημα; Πώς θα συνδεθώ χωρίς να έχω παραλάβει κάρτα sim, συμβόλαιο και την συσκευή; Τι να κάνω παιδιά, έχω πάρει χίλια τηλέφωνα, θα σας καλέσουμε και τίποτα μετά.

 

Γιατί δεν πας από ένα κατάστημα να ρωτήσεις τις προσφορές τους. Θα είχες ενεργοποιηθεί τόσες μέρες που περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

με επιδότηση συσκευής.

Η συσκευή θα σου χρεωθεί 50% πιο ακριβή από κάποιο μαγαζί. Γιατί δεν παζαρευεις χωρίς συσκευή? Με επιδότηση παγίου? Αν και με αυτούς τους χρόνους που ζητάς, ενα καρτοκινητό θα σε ικανοποιήσει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εχω Cosmote και εχω 2 γραμμες και το κυνηγαω απο τον Φεβρουαριο δεν εχω βρει καλη προσφορα (τηλεφωνικα ομως). Πηρα σημερα την Vodafone και για καθε red1 σε οικογενειακο πακετο μου το δινει 51 Ευρω.

Θα περασω αυριο απο καταστημα να ρωτησω τιμη μπας και μου πουν κανα 30αρι και εμενα.

 

Δε θα σου πουν. Χωρίς φορητότητα σπάνια θα κάνουν αξιόλογη προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Οκ καλη προσφορα πηρες σιγουρα εισαι κερδισμενος οπως και να το δεις.Και γω θελω να κανω οικογενειακο πακετο με 4 γραμμες αλλα ακομα δεν εχω παρει τετοια προσφορα.Σε ενα καταστημα που ρωτησα μου ειπαν για 30 ευρω και κατι ψιλα για καθε γραμμη. Ο περιμενων νικα :P

 

Κι εγώ στο περίμενε είμαι, μπας και παίξει καμιά καλή προσφορά. Όποιος ακούσει κάτι πάντως, ας το ποστάρει. Μόνο μεταξύ μας μπορούμε να κάνουμε δουλειά, τελικά.

 

Εννοείται πως έχω πολύ δυνατά υπόψη μου (ό,τι προσφορά και να κάνουν) να το κάνω και καρτοκινητό, γιατί απ' ό,τι φαίνεται ο φίλος pavlitakis το έχει ψάξει καλά το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο περίμενε είμαι, μπας και παίξει καμιά καλή προσφορά. Όποιος ακούσει κάτι πάντως, ας το ποστάρει. Μόνο μεταξύ μας μπορούμε να κάνουμε δουλειά, τελικά.

 

Εννοείται πως έχω πολύ δυνατά υπόψη μου (ό,τι προσφορά και να κάνουν) να το κάνω και καρτοκινητό, γιατί απ' ό,τι φαίνεται ο φίλος pavlitakis το έχει ψάξει καλά το θέμα.

 

ολη η οικογενεια ειναι συμβολαια κοσμοτε και μονο εγω καρτοκινητος βοντα.. η βοντα μου δινει 25.70 τελικη για να βαλω σε οικογενειακο πακετο τις κοσμοτε αλλα δεν μπορω να βαλω την δικη μου γιατι ειναι ηδη βοντα. δηλαδη τους παω 3 γραμμες πακετο και δεν μπορουν να μου βαλουν την δικη μου επειδη ειμαι ηδη στο δικτυο.Φυσικα τους ειπα οτι δεν θα παει καμια γραμμη και βγηκατε κερδισμενοι!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...