Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάμαι πως όταν κόβεις το συμβόλαιο πληρώνεις ένα ποσοστό της επιδότησης που πήρες αναλογα με τον χρόνο παραμονής (υπήρχε ένα πινακάκι). Όταν εχεις πάρει έκπτωση παγίου πληρώνεις τίποτα αν διακόψεις πριν τον χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως όταν κόβεις το συμβόλαιο πληρώνεις ένα ποσοστό της επιδότησης που πήρες αναλογα με τον χρόνο παραμονής (υπήρχε ένα πινακάκι). Όταν εχεις πάρει έκπτωση παγίου πληρώνεις τίποτα αν διακόψεις πριν τον χρόνο;

 

Οχι δεν πληρωνεις γιατι την "επιδοτηση" την παιρνεις τμηματικα καθε μηνα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πληρωνεις γιατι την "επιδοτηση" την παιρνεις τμηματικα καθε μηνα.

Γιάννη μπερδεύεσαι...πληρώνει αυτό το τμηματικό...

Αν έχεις πάρει επιδότηση, σπάστην όσο είναι καιρός. Λόγω των αυξήσεων μπορείς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης και δεν πληρώνεις μία...

Link to comment
Share on other sites

Με ακυρωση γραμμης σταματαω να πληρωνω το παγιο και αν ναι σε ποσο χρονο μπορω να ξαναπαρω το νουμερο μου .Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

Αν καταλαβα καλα, και οπως το αναφερεις με ακυρωση γραμμης δεν μπορεις να ξαναπαρεις το νουμερο σου. Ακυρωνετε η γραμμη σε 30μερες και επιστρεφει στην βαση που ανηκει.

 

Αμα το μεταφερεις σε αλλη εταιρεια, πρακτικα σε 3 μερες εισαι στην αλλη εταιρεια

 

Αμα το κανεις καρτοκινητο σε 30μερες απο την ημερομηνια υποβολης της αιτησης για μετατροπη σε καρτοκινητο.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω στην κατοχη μου 7 συνδεσεις με διαφορα πακετα. Εχω κανει αιτηση οι δυο να γινουν καρτοκινητα μιας και πλεον δεν χρησιμοποιουνται. Απο τα υπολοιπα πεντε πηρα το Νοεμβριο με χρηση δυο νουμερων μια συσκευη (samsung galaxy y) και εκανα μια αλλαγη στα προγραμματα των συμβολαιων με προτροπη του υπαλληλου του καταστηματος με σκοπο να ερχονται πιο συμφερτικα τα παγια. Σε μια προσφατη συζητηση που ειχα με φιλους μου φαινεται οτι πληρωνω παρα πολτυ μεγαλα ποσα (π.χ σε ενα νουμερο εχω umlimited 35 και με κατι εκπτωσεις λογω οικογενειακου φτανει στο 30,50 ευρω με ΜΟΝΟ 90 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα-φιλος εχει σε cosmote απεριοριστα cosmote-σταθερα και 270 λεπτα σε αλλους!!! και αλλος με vodafone με το unlimited 60 του το κατεβασαν στα 30 ευρω!!!). Τι κινηση πρεπει να κανω ωστε να πετυχω καποιες αντιστοιχες τιμες;;;; Δεν θελω να φυγω απο vodafone αλλα δεν ξερω τι παιζει μιας και πηρα τη συσκευη το Νοεμβριο. Παρακαλω τα φωτα σας!

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις καταγγελία σύμβασης λόγω αλλαγής χρεώσεων και τους παίρνεις και τα σώβρακα.

 

Που την κανω αυτη την καταγγελια σε καταστημα vodafone ή να μιλησω με συγκεκριμενο εκπροσωπο στη vodafone που συζητω;

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, και οπως το αναφερεις με ακυρωση γραμμης δεν μπορεις να ξαναπαρεις το νουμερο σου. Ακυρωνετε η γραμμη σε 30μερες και επιστρεφει στην βαση που ανηκει.

 

Αμα το μεταφερεις σε αλλη εταιρεια, πρακτικα σε 3 μερες εισαι στην αλλη εταιρεια

 

Αμα το κανεις καρτοκινητο σε 30μερες απο την ημερομηνια υποβολης της αιτησης για μετατροπη σε καρτοκινητο.

 

Μπορω ομος μετα να ξαναπαρω το νουμερο μου απο τον αρχικο παροχο;οσο για το συμβολαιο εχει τελειωσει το 12μηνο και με εχουν παγηδευση με το wind one που εχω κανει μαζι με το σταθερο .

Link to comment
Share on other sites

Που την κανω αυτη την καταγγελια σε καταστημα vodafone ή να μιλησω με συγκεκριμενο εκπροσωπο στη vodafone που συζητω;

Αυτοί θα στο παίξουν τρελίτσα ότι πρέπει να πληρώσεις την επιδότηση για να φύγεις. Οπότε κάτσε διάβασε καλά το συμβόλαιό σου, και στείλε μια επιστολή που θα αναφέρει ότι καταγγέλεις τη σύμβαση για τους εξής λόγους (βρες το δελτίου τύπου της vodafone με τις αυξήσεις, υπάρχει και στο myphone και στη vodafone) και την κοινοποιείς στην Vodafone και στην ΕΕΤΤ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα καρτοκινητό που έχω, σύνδεση αλλά να έχει χαμηλό πάγιο. Τι προσφορά μπορώ να πετύχω και πού να πάω, σε κατάστημα ή τηλεφωνικά? Μου έχουν πει ότι εάν το βάλω στο δικό μου μητρώο θα έχω μια έκπτωση 6 ευρώ το μήνα από την άλλη γραμμή που έχω. Δε με ενδιαφέρει να πάρω συσκευή αλλά να έχω έκπτωση στο πάγιο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις καταγγελία σύμβασης λόγω αλλαγής χρεώσεων και τους παίρνεις και τα σώβρακα.

 

Έκανε πρόσφατα(δηλαδή σε λιγότερο από μήνα) αλλαγή χρεώσεων η Βόντα στις χρεώσεις ομιλίας στα κινητά;:blink:

Το παιδι προφανώς εννοεί ότι ο φίλος του έχει επιτύχει εκπτωσάρες και ο ίδιος πληρώνει κανονικά τις τιμές, χωρίς παζάρια ή απειλές φορητότητας κλπ... Εγώ αυτό κατάλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρόσφατα(δηλαδή σε λιγότερο από μήνα) αλλαγή χρεώσεων η Βόντα στις χρεώσεις ομιλίας στα κινητά;:blink:

Το παιδι προφανώς εννοεί ότι ο φίλος του έχει επιτύχει εκπτωσάρες και ο ίδιος πληρώνει κανονικά τις τιμές, χωρίς παζάρια ή απειλές φορητότητας κλπ... Εγώ αυτό κατάλαβα!

 

+1

 

Λεω να παρω Δευτερα vodafone να τους ζητησω να μου κανουν αντιστοιχη προσφορα ειδαλλως θα τους πω οτι θα φυγω> Θα πετυχω κατι;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως δεν θα πετύχεις , αν δεν κάνεις αίτηση φορητότητας.

 

 

Θέλω να κάνω ένα καρτοκινητό που έχω, σύνδεση αλλά να έχει χαμηλό πάγιο. Τι προσφορά μπορώ να πετύχω και πού να πάω, σε κατάστημα ή τηλεφωνικά? Μου έχουν πει ότι εάν το βάλω στο δικό μου μητρώο θα έχω μια έκπτωση 6 ευρώ το μήνα από την άλλη γραμμή που έχω. Δε με ενδιαφέρει να πάρω συσκευή αλλά να έχω έκπτωση στο πάγιο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nα κάνεις αίτηση μέσω internet στο παρακάτω link http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9070&utm_source=Homepage-modules&utm_medium=Promo-moduleTopRight&utm_campaign=portability

 

Θα πάρεις 2,5 πάγια δώρο δηλαδή 20% έκπτωση και θα πάρεις και την έκπτωση του οικογενειακού πακέτου

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω στην κατοχη μου 7 συνδεσεις με διαφορα πακετα. Εχω κανει αιτηση οι δυο να γινουν καρτοκινητα μιας και πλεον δεν χρησιμοποιουνται. Απο τα υπολοιπα πεντε πηρα το Νοεμβριο με χρηση δυο νουμερων μια συσκευη (samsung galaxy y) και εκανα μια αλλαγη στα προγραμματα των συμβολαιων με προτροπη του υπαλληλου του καταστηματος με σκοπο να ερχονται πιο συμφερτικα τα παγια. Σε μια προσφατη συζητηση που ειχα με φιλους μου φαινεται οτι πληρωνω παρα πολτυ μεγαλα ποσα (π.χ σε ενα νουμερο εχω umlimited 35 και με κατι εκπτωσεις λογω οικογενειακου φτανει στο 30,50 ευρω με ΜΟΝΟ 90 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα-φιλος εχει σε cosmote απεριοριστα cosmote-σταθερα και 270 λεπτα σε αλλους!!! και αλλος με vodafone με το unlimited 60 του το κατεβασαν στα 30 ευρω!!!). Τι κινηση πρεπει να κανω ωστε να πετυχω καποιες αντιστοιχες τιμες;;;; Δεν θελω να φυγω απο vodafone αλλα δεν ξερω τι παιζει μιας και πηρα τη συσκευη το Νοεμβριο. Παρακαλω τα φωτα σας!

 

 

Ευχαριστω

 

Κάνεις καταγγελία σύμβασης λόγω αλλαγής χρεώσεων και τους παίρνεις και τα σώβρακα.

 

Παιδιά τί καταγγελία σύμβασης να κάνει;;; Έγινε καμιά αλλαγή των πακέτων;;; Μην λέτε υπερβολές!

Δεν ευθύνεται κανένας όταν υπόγραψες ένα πρόγραμμα με πάγιο 35€ να το πληρώνεις -5€

Μπορούσες τότε να το διαπραγματευτείς... Αν δεν είχες πάρει συσκευή θα μπορούσες να είχες πάρει καλύτερη έκπτωση (πχ 50% και να πλήρωνες 15€) ή ακόμα και συσκευή να έπαιρνες να σου έκαναν έκπτωση στο πάγιο...

 

Οι γωστοί σου κανονικά έχουν πάγια 50-60€ και τους έχουν κάνει προσφορές... Για μένα το καλύτερο κάλεσε το cc ανέφερε το χρόνο που θέλεις να μιλάς με αυτή τη γραμμή να σου βρουν ένα καλό πακέτο και ζήτα κάτι καλύτερο στην τιμή!

Αλλιώς του χρόνου φίλε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί καταγγελία σύμβασης να κάνει;;; Έγινε καμιά αλλαγή των πακέτων;;; Μην λέτε υπερβολές!

Δεν ευθύνεται κανένας όταν υπόγραψες ένα πρόγραμμα με πάγιο 35€ να το πληρώνεις -5€

Δεν έγινε αλλαγή από 45" σε 60"; Απάντησέ μου.

Εκτός αν έκανε το συμβόλαιο μετά την ανακοίνωση των αλλαγών, οπότε ζητώ συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote εκανε προσφατα την αλλαγη, οχι η Vodafone απο οτι θυμαμαι...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε αλλαγή από 45" σε 60"; Απάντησέ μου.

Εκτός αν έκανε το συμβόλαιο μετά την ανακοίνωση των αλλαγών, οπότε ζητώ συγγνώμη.

 

Ναι πριν κανά χρόνο είχε γίνει αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πριν κανά χρόνο είχε γίνει αυτό!!!

Ναι, και τώρα ξαναγίνανε αλλαγές...Πριν ένα χρόνο ήταν από 30" σε 45".

Επειδή είμαι και κουρασμένος, και δεν μπορώ να το ψάξω αυτή τη στιγμή, αν διαβάζει ο Vasileios ας μας διαφωτίσει.

Αν είπα βλακεία, ζητώ συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Η αλλαγή στην Vodafone νομίζω έγινε πριν τον Σεπτέμβρη ή κάπου εκεί. Δεν υποτίθεται ότι πρέπει να κάνεις καταγγελία σύμβασης εντός 1 μηνός από την ανακοίνωση; Ειδάλλως, θεωρείται πως αποδέχεσαι τις αυξήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και ναι και οχι...κανονικα αλλαγες χρεωσεων πρεπει να αναγραφονται και στο λογαριασμο. Δεν ειναι ολοι υποχρεωμενοι να ψαχνουν καθημερινα τα δ.τ.

 

Αν τελικα κανω λαθος, εχω μπερδευτει απο τις αλλαγες στο καρτοπρογραμμα.

Καμια φορα το μυαλο κολλαει...

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Η αλλαγή στην Vodafone νομίζω έγινε πριν τον Σεπτέμβρη ή κάπου εκεί. Δεν υποτίθεται ότι πρέπει να κάνεις καταγγελία σύμβασης εντός 1 μηνός από την ανακοίνωση; Ειδάλλως, θεωρείται πως αποδέχεσαι τις αυξήσεις.

23/05/2011 είχε γίνει η αλλαγή http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/downloads/Timologiakes_ALLAGES_TA_NEA_HIGH.pdf.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοεις αυτο http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39910&dateFrom=&dateUntil=

 

ας κανει λιγη υπομονη ο φιλος, σιγουρα θα υπαρξει καποια αυξηση σε καποια χρεωση... Εχω την αισθηση οτι το 2012 θα ειναι η χρονιά των αυξησεων στα panda :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι αυτό...με τόσες αυξήσεις έχω χάσει τη μπάλα...η πλάκα είναι ότι εμένα δεν με επηρεάζουν...γιατί μιλάω μόνο τα 1500'...γι' αυτό και το σκάλωμα...

 

 

Edit: Προτείνω χρονολόγιο αυξήσεων, για να ξέρουμε πότε να κάνουμε σύνδεση και μόλις σκάσει η αύξηση, καταγγελία σύμβασης...Σόρρυ κύριοι, δεν θα μας δουλεύετε μια ζωή...κάποια στιγμή πρέπει να εκμεταλλεύομαι κι εγώ την κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...