Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσα κονομα η εταιρεια απο σενα.

Μιας και τα παιρνουν και απο τις εισερχομενες!Ολα αυτα εινια κριτηρια που συνψηφιζονται και βγαινει το τελικο ποσο!

 

Ο πατερας μου τα τελευταια 2 χρονια παιρνει γυρω στα 100 με λογαριασμους γυρω στα 40-45 ;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι γινεται με την ελαχιστη χρεωση των 30'' ?Καπου διαβασα οτι καταργειται και πλεον θα χρεωνομαστε τις κλησεις ανα δευτερολεπτο.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγεί τέτοια ενημέρωση στην βόνταφον τουλάχιστον.Υπάρχει μόνο στην Τιμ με το νέο ,απ'ότι κατάλαβα, πρόγραμμα που παρέχει το ΤΙΜ1 όπου έχει κλιμακωτή χρέωση και δεν παρέχει δωρεάν χρόνο ομιλίας.Αυτό θα το δείς όμως καλύτερα στο αντίστοιχο θέμα.

Ελπίζουμε μόνο στο άμεσο μέλλον να υπάρχει σε όλα τα προγράμματα και σε όλες τις εταιρίες πράγμα αδύνατο κατά την γνώμη μου. :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγεί τέτοια ενημέρωση στην βόνταφον τουλάχιστον.Υπάρχει μόνο στην Τιμ με το νέο ,απ'ότι κατάλαβα, πρόγραμμα που παρέχει το ΤΙΜ1 όπου έχει κλιμακωτή χρέωση και δεν παρέχει δωρεάν χρόνο ομιλίας.Αυτό θα το δείς όμως καλύτερα στο αντίστοιχο θέμα.

Ελπίζουμε μόνο στο άμεσο μέλλον να υπάρχει σε όλα τα προγράμματα και σε όλες τις εταιρίες πράγμα αδύνατο κατά την γνώμη μου. :)

 

Μηπως απο αυτο βγαινει καποιο νοημα?

 

<<Όπως αναμένονταν... ο ΟΤΕ ανακοίνωσε την Παρασκευή τις «νέες χαμηλότερες τιμές για κλήσεις» από σταθερό προς κινητά Cosmote, Vodafone, TIM και Q-Telecom, οι οποίες θα ισχύσουν από την 1η Ιανουαρίου του 2007. Η μείωση αυτή προκύπτει από τις νέες τιμές των τελών τερματισμού των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας και κυρίως από την κατάργηση της μέχρι σήμερα ισχύουσας ελάχιστης χρέωσης των 30 δευτερολέπτων ανά κλήση. Πλέον, θα εφαρμόζεται χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

Κατά συνέπεια, οι πελάτες του ΟΤΕ επωφελούνται από την παραπάνω τιμολογιακή μεταβολή απολαμβάνοντας μειωμένες τιμές για κλήσεις από σταθερό ΟΤΕ προς κινητά Cosmote, Vodafone, TΙΜ και Q-Telecom κατά μέσο όρο περίπου 8%. >>

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Άρα πιστεύεις ή θέλεις να πεις οτι λόγω ανταγωνισμού οι εταιρίες θα μειώσουν ή θα "εξαφανίσουν" τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης;; :blink: :)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Άρα πιστεύεις ή θέλεις να πεις οτι λόγω ανταγωνισμού οι εταιρίες θα μειώσουν ή θα "εξαφανίσουν" τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης;; :blink: :)

 

Ειναι εντολη της ΕΕΤΤ! Στο εξωτερικο υπαρχει ελαχιστη χρεωση στα κινητα?

Δεν ειναι θεμα ανταγωνισμου αλλα υποχρεωτικης κινησης

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο υπαρχει ακομα!

Εμεις ομως ειμαστε μπροστα;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

einai ntroph me tosa lefta pou pairnoun kathe mhna apo emas na mas dinoun autes tis athlies epidothseis!mou eipe kai h polhtria h opoia htan asxeth me ta kinhta oti an pao stis 5 ores tha exo alla 50 euro ekptosi!dhladh na plhrono alla 10 euro kathe mhna!!
Link to comment
Share on other sites

einai ntroph me tosa lefta pou pairnoun kathe mhna apo emas na mas dinoun autes tis athlies epidothseis!mou eipe kai h polhtria h opoia htan asxeth me ta kinhta oti an pao stis 5 ores tha exo alla 50 euro ekptosi!dhladh na plhrono alla 10 euro kathe mhna!!

 

Σου ειπε να ξαναπερασεις απο το καταστημα σε 5 ωρες??? Δεν ειναι ξεκαθαρο αυτο που γραφεις. Μηπως μπορεις να μας εξηγησεις καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπε να ξαναπερασεις απο το καταστημα σε 5 ωρες??? Δεν ειναι ξεκαθαρο αυτο που γραφεις. Μηπως μπορεις να μας εξηγησεις καλυτερα?

Μάλλον εννοεί ότι του είπε να πάει στο vodafone 300 για να πάρει εξτρά επιδότηση ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο vodafone 240 είμαι και πέρισι μου έδωσαν κάπου 95 ευρώ επιδότηση. Το είχα σκεφτεί για μεταφορά, αλλά όπως και η vodafone, έτσι και η cosmote, μετά τον πρώτο χρόνο δε σου μειώνουν το πάγιο.

Μοναδική λύση η TIM.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν θα κάνει αντίστοιχη κίνηση η vodafone ; Δηλαδή συμβόλαιο χωρίς πάγιο και χωρίς δέσμευση;
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα. Εξάλλου το ΤΙΜ1 υπήρχε χρόνια τώρα ως Q1 και πάλι δεν έιχαμε δει κάτι αντίστοιχο από τις μεγάλες εταιρείες...
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα. Εξάλλου το ΤΙΜ1 υπήρχε χρόνια τώρα ως Q1 και πάλι δεν έιχαμε δει κάτι αντίστοιχο από τις μεγάλες εταιρείες...
Πάντως θα μπορούσε να προσελκύσει αρκετούς πελάτες έτσι. Ρωτάω αν κάνει αντίστοιχη κίνηση με την TIM, γιατί αν όχι με βλέπω από qcard να πηγαίνω στο TIM1...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Πριν απο δύο μήνες μέσω φορητότητας μεταφέρθηκα απο το Vodafone 240 στην TIM CARD. Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε πριν απο ένα μήνα περίπου, μου είχαν χρεώσει ένα μικρό ποσό για την επιδότηση που είχα πάρει στην αρχή του συμβολαίου για την συσκευή. Δεν πλήρωσα το λογαριασμό, καθώς περίμενα αμέσως μετά να μου στείλουν τον τελευταίο λογαριασμό που θα περιείχε την επιστροφή του πρώτου πάγιου που είχα προπληρώσει τον πρώτο μήνα σύνδεσης.

 

Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Θα περιμένω άδικα; Θα πρέπει να πληρώσω τον λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Πριν απο δύο μήνες μέσω φορητότητας μεταφέρθηκα απο το Vodafone 240 στην TIM CARD. Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε πριν απο ένα μήνα περίπου, μου είχαν χρεώσει ένα μικρό ποσό για την επιδότηση που είχα πάρει στην αρχή του συμβολαίου για την συσκευή. Δεν πλήρωσα το λογαριασμό, καθώς περίμενα αμέσως μετά να μου στείλουν τον τελευταίο λογαριασμό που θα περιείχε την επιστροφή του πρώτου πάγιου που είχα προπληρώσει τον πρώτο μήνα σύνδεσης.

 

Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Θα περιμένω άδικα; Θα πρέπει να πληρώσω τον λογαριασμό;

 

Προσεξε αγαπητε, δεν προπληρωνεις κανεναν λογαριασμο στην αρχη του συμβολαιου. Προπληρωνεις το παγιο οχι μονο τον πρωτο μηνα αλλα ολους τους μηνες. Στην περιπτωση σου (διακοπη λογω φορητοτητας) Σου ηρθε αυτος ο λογαριασμος ο οποιος δεν εχει παγιο γιατι δεν υπαρχει επομενος μηνας. Τον λογαρισμο πρεπει να τον πληρωσεις κανονικα. Περιεχει μερος της επιδοτητησης διοτη εκανες φορητοτητα πριν ληξει το συμβολαιο σου!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι,

 

Δεν θα ηταν απολυτως ευλογο, με ενα εξτρα παγιο να προσφερει η βοντα απεριοριστο χρονο ομιλιας προς εναν η και περισσοτερους αριθμους κινητης ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ εταιρειας?

 

 

Υπαρχει αυτο ηδη? προκειται να γινει? ΑΥΤΟ ειναι μια καλη προταση προς υλοποιηση.

 

Φιλικα

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στέλνεις ένα mail στην εταιρία; ;)

 

μολις το εκανα :)

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Ως επιλογή το θέλεις φαντάζομαι... Γιατί υπάρχει το You & Me το οποίο ωστόσο αναφέρεται σε δύο συμβόλαια παράλληλα με κοινό πάγιο και μοιραζόμενο χρόνο (και απεριόριστο φυσικά)...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...