Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελειως τυχαια ειδα την πισω σελιδα του λογαριασμου μου, οπου εκτος αλλων αυξησεων αναφερει και το εξης :

 

Νεος τροπος χρεωσης κλησεων προς το 13830.

 

Απο 4/8/2010 θα ισχυει νεα αυξημενη χρεωση για κλησεις προς την υπηρεσια Εξυπηρετησης Ιδιωτων Πελατων (13830) η οποια θα εφαρμοζεται μετα την παρελευση του πρωτου λεπτου.

Για περισσοτερες πληροφοριες και επιπλεον διευκρινισεις παρακαλουμε επισκεφθειτε το http://www.vodafone.gr η καλεστε την Εξυπηρετηση Πελατων Vodafone.

 

Εγω οσο κι αν εψαξα στο http://www.vodafone.gr δεν βρηκα το παραμικρο σε σχεση με το παραπανω.

Αν εχετε παρατηρησει κατι εσεις πειτε μου..

Αν παλι οντως δεν υπαρχει το παραμικρο και με δεδομενο οτι αλλαγες χρεωσεων πρεπει να ανακοινωνονται 1 μηνα πριν, νομιζω οτι ειναι κατι που θα πρεπει να το αναδειξουν περισσοτερο οι διαχειριστες του myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελειως τυχαια ειδα την πισω σελιδα του λογαριασμου μου, οπου εκτος αλλων αυξησεων αναφερει και το εξης :

 

Νεος τροπος χρεωσης κλησεων προς το 13830.

 

Απο 4/8/2010 θα ισχυει νεα αυξημενη χρεωση για κλησεις προς την υπηρεσια Εξυπηρετησης Ιδιωτων Πελατων (13830) η οποια θα εφαρμοζεται μετα την παρελευση του πρωτου λεπτου.

Για περισσοτερες πληροφοριες και επιπλεον διευκρινισεις παρακαλουμε επισκεφθειτε το http://www.vodafone.gr η καλεστε την Εξυπηρετηση Πελατων Vodafone.

 

Εγω οσο κι αν εψαξα στο http://www.vodafone.gr δεν βρηκα το παραμικρο σε σχεση με το παραπανω.

Αν εχετε παρατηρησει κατι εσεις πειτε μου..

Αν παλι οντως δεν υπαρχει το παραμικρο και με δεδομενο οτι αλλαγες χρεωσεων πρεπει να ανακοινωνονται 1 μηνα πριν, νομιζω οτι ειναι κατι που θα πρεπει να το αναδειξουν περισσοτερο οι διαχειριστες του myphone.

 

 

Εγω οταν ειμαι με σταθερο κοντα , παιρνω το 2106702000 που ειναι το ιδιο με το 13830.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι, το Μη εμπορικα διαθεσιμα που αναφερεται σε καποια προγραμματα συμβολαιου στη σελιδα της Vodafone τι σημαινει ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι, το Μη εμπορικα διαθεσιμα που αναφερεται σε καποια προγραμματα συμβολαιου στη σελιδα της Vodafone τι σημαινει ακριβως?

 

 

Ότι τα χουν εκεί μόνο για βιτρίνα..δεν τα πουλάνε πια :mad: .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.Μπορείς να πας και σε άλλη εταιρεία, που προσφέρει κανονικά αυτά τα προγράμματα που κατηργησε η Βονταφον.
Link to comment
Share on other sites

Δές κατα αρχήν αν ο λογαριασμός είναι για 30 μέρες ή για περισσότερες.

Έχω την εντύπωση ότι θα είναι για περισσότερες συνήθως έτσι γίνεται στον πρώτο λογαριασμό.

Τα τέλη συνδομητών Κινιτής έχουν καταργηθεί με νέο νόμο για τις κάρτες που δίνουν αποκλειστικά Internet

Στον επόμενο λογαριασμό ίσως να μην τα πληρώσεις πλέον

 

Έχω vodafone mobile broadband 5gb φοιτητικό (σε sim που είναι αποκλειστικά για internet και sms - δεν επιτρέπει φωνή), και εδώ και 10 μήνες ΚΑΘΕ λογαριασμός έχει χαράτσι 1,51 ευρώ με τον χαρακτηρισμό "Τέλος Συν/των Κιν. Τηλ". Νομίζω ότι είναι λανθασμένο αυτό που λες ότι οι κάρτες που είναι για ίντερνετ δεν έχουν αυτό το τέλος.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τελειως τυχαια ειδα την πισω σελιδα του λογαριασμου μου, οπου εκτος αλλων αυξησεων αναφερει και το εξης :

 

Νεος τροπος χρεωσης κλησεων προς το 13830.

 

Απο 4/8/2010 θα ισχυει νεα αυξημενη χρεωση για κλησεις προς την υπηρεσια Εξυπηρετησης Ιδιωτων Πελατων (13830) η οποια θα εφαρμοζεται μετα την παρελευση του πρωτου λεπτου.

Για περισσοτερες πληροφοριες και επιπλεον διευκρινισεις παρακαλουμε επισκεφθειτε το http://www.vodafone.gr η καλεστε την Εξυπηρετηση Πελατων Vodafone.

 

Εγω οσο κι αν εψαξα στο http://www.vodafone.gr δεν βρηκα το παραμικρο σε σχεση με το παραπανω.

Αν εχετε παρατηρησει κατι εσεις πειτε μου..

Αν παλι οντως δεν υπαρχει το παραμικρο και με δεδομενο οτι αλλαγες χρεωσεων πρεπει να ανακοινωνονται 1 μηνα πριν, νομιζω οτι ειναι κατι που θα πρεπει να το αναδειξουν περισσοτερο οι διαχειριστες του myphone.

 

Eχει ανακοινωθει.

Link to comment
Share on other sites

Κι ψηνομουνα για το Surf & Talk 100 lite.

Με το ζορι να παμε σε unlimited δηλαδη?

 

Μια από τα ίδια,από Πάσχα ! Είχα πρήξει τα παιδιά εδώ μέσα,αλλά μετά είδα ότι δουλειά δεν γίνεται,και έμεινα με τον cu μου.(άμα δεις και την υπογραφή μου..)

 

Όχι απαραίτητα.Μπορείς να πας και σε άλλη εταιρεία, που προσφέρει κανονικά αυτά τα προγράμματα που κατηργησε η Βονταφον.

 

Ναι για να επιμένουμε,θα σημαίνει ότι θέλουμε την voda :p . Αλλά μην το λες..θα ήθελα,sms για όλους,κλήσεις για όλους,και νετ(με λογικό πάγιο εννοείτε :P )

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.Μπορείς να πας και σε άλλη εταιρεία, που προσφέρει κανονικά αυτά τα προγράμματα που κατηργησε η Βονταφον.

 

Cosmote δε πιανει στο σπιτι κι Wind ειναι για τα μπαζα.

 

Αφου δεν ειναι διαθεσιμα τι τα εχουνε στο site ακομα? Να τα βλεπουμε να τα χαιρομαστε?

Με βλεπω κι μενα να το γυρναω σε καρτα οταν τελειωσει το συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote δε πιανει στο σπιτι κι Wind ειναι για τα μπαζα.

 

Αφου δεν ειναι διαθεσιμα τι τα εχουνε στο site ακομα? Να τα βλεπουμε να τα χαιρομαστε?

Με βλεπω κι μενα να το γυρναω σε καρτα οταν τελειωσει το συμβολαιο.

 

Είναι διαθέσιμα για οσους τα εχουν και θέλουν να ξέρουν τι εχει το πακέτο τους ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήθελα την γνώμη σας με μια επιδότηση. Τελειώνει το συμβόλαιο μου με την Cosmote (6η χρονιά) και επειδή δεν βλέπω να μου δίνουν καμία καλή επιδότηση, πήρα στην Vodafone και ρώτησα για φορητότητα αριθμού.

Μου είπαν ότι στο πρόγραμμα που θέλω (πάγιο 35 ευρώ) μπορούν να μου δώσουν 155 ευρώ επιδότηση. Πώς σας φαίνεται, είναι καλά, είναι λίγο ίσως?

Στην Cosmote τις τελευταίες 2 χρονιές μου έδιναν 90 ευρώ, και φαντάζομαι πάλι τόσο θα μου έρθει όπου να 'ναι και η καινούρια. Γι'αυτό και είπα να τους αποχαιρετήσω, μιας και φέτος θέλω να αλλάξω συσκευή.

Ευχαριστώ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήθελα την γνώμη σας με μια επιδότηση. Τελειώνει το συμβόλαιο μου με την Cosmote (6η χρονιά) και επειδή δεν βλέπω να μου δίνουν καμία καλή επιδότηση, πήρα στην Vodafone και ρώτησα για φορητότητα αριθμού.

Μου είπαν ότι στο πρόγραμμα που θέλω (πάγιο 35 ευρώ) μπορούν να μου δώσουν 155 ευρώ επιδότηση. Πώς σας φαίνεται, είναι καλά, είναι λίγο ίσως?

Στην Cosmote τις τελευταίες 2 χρονιές μου έδιναν 90 ευρώ, και φαντάζομαι πάλι τόσο θα μου έρθει όπου να 'ναι και η καινούρια. Γι'αυτό και είπα να τους αποχαιρετήσω, μιας και φέτος θέλω να αλλάξω συσκευή.

Ευχαριστώ.

 

Ζητα κατι παραπανω ή εκπτωση 30% στο παγιο...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δες αν μπορείς να τους πιέσεις για κάτι παραπάνω.

πάντως, τώρα αν κάνεις αίτηση φορητότητας ίσως ξυπνήσει και η cosmote και χτυπήσει το τηλ σου με καλύτερη προσφορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, θα κοιτάξω μήπως πάρω κάτι παραπάνω από την Vodafone, ελπίζοντας να φιλοτιμηθεί και η Cosmote να δώσει καλύτερη επιδότηση.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα εχθές με την εξυπηρέτηση πελατών της Βοντα, γιατι ήθελα να ενημερωθώ για το πότε βγαίνει η επιδότησή μου (λες και δεν ήξερα)...

 

... και μου είπαν οτι όσοι έκαναν ανανέωση συμβολαίου μέσα στο 2009 τότε η επιδότηση βγαίνει στο 10μηνο. Όσοι έκαναν από 1/1/2010 και μετά, τότε η ανανέωση βγαίνει στο 12μηνο.

 

Ξέρει κανένας να μας πει περισσότερα ή γιατί έγινε αυτή η αλλαγή.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα εχθές με την εξυπηρέτηση πελατών της Βοντα, γιατι ήθελα να ενημερωθώ για το πότε βγαίνει η επιδότησή μου (λες και δεν ήξερα)...

 

... και μου είπαν οτι όσοι έκαναν ανανέωση συμβολαίου μέσα στο 2009 τότε η επιδότηση βγαίνει στο 10μηνο. Όσοι έκαναν από 1/1/2010 και μετά, τότε η ανανέωση βγαίνει στο 12μηνο.

 

Ξέρει κανένας να μας πει περισσότερα ή γιατί έγινε αυτή η αλλαγή.

 

Ευχαριστώ.

 

Επειδή τυχαία προχτές βρήκα μια απόδειξη,όταν έψαχνα τα πράγματα του πατέρα μου,κ ανακάληψα μια συσκευή καταχονιασμένη,η ανανέωση είχε γίνει 14/4/10,και η γραμμή θα ύσχιε από 1/7 να μετράει.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυχαία προχτές βρήκα μια απόδειξη,όταν έψαχνα τα πράγματα του πατέρα μου,κ ανακάληψα μια συσκευή καταχονιασμένη,η ανανέωση είχε γίνει 14/4/10,και η γραμμή θα ύσχιε από 1/7 να μετράει.

 

Έτσι συμβαίνει. Σε περίπτωση ανανέωσης σύμβασης προ της λήξης του συμβολαίου, ημερομηνία έναρξης της ανανέωσης είναι η ημερομηνία λήξης της προηγούμενης ανανέωσης/ αρχικής ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μ ει καποιος ποσο μπορω να κρατησω την επιδοτηση? εχει ημερομηνια ληξης?
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μ ει καποιος ποσο μπορω να κρατησω την επιδοτηση? εχει ημερομηνια ληξης?

 

ναι, με τον καιρό το ποσό αρχίζει και μειώνεται σημαντικά. το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι είτε να επικοινωνήσεις με το 13830 είτε να επισκεφτείς ένα κατάστημα vodafone και να ρωτήσεις ακριβή ημερομηνία γιατί πρέπει να γνωρίζουμε και την ημερομηνία που βγήκε η επιδότηση ;)

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι εχει 2 μερες...79€ επιδοτηση...θα ζητησω κατι καλυτερο βεβαια...ελεος δλδ κ ετσι περιμενουν να σε κρατησουν?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμβαίνει. Σε περίπτωση ανανέωσης σύμβασης προ της λήξης του συμβολαίου, ημερομηνία έναρξης της ανανέωσης είναι η ημερομηνία λήξης της προηγούμενης ανανέωσης/ αρχικής ενεργοποίησης.

 

Μάλιστα.Εντάξει απλά θα ενημερώσω τον πατέρα μου,που το κάνει..Έτσι κ αλλιώς δεν τον ενδιαφέρουν οι συσκευές.Του είπα για έκπτωση παγίου,αλλά μου είπε πως δεν τον αφήνουν να κάνει,γιατί έχει παλιό πρόγραμμα..και δεν γίνεται πια :lol::rolleyes: ..Πλερώνει 15-17€ πάγιο δεν θυμάμαι.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι εχει 2 μερες...79€ επιδοτηση...θα ζητησω κατι καλυτερο βεβαια...ελεος δλδ κ ετσι περιμενουν να σε κρατησουν?

Και μένα 100 ευρώ βγήκε η επιδότηση!!!Ελεος!Αν πάρω τηλ και ζητήσω επανεξέταση επιδότησης λέτε να μου ανεβάσουν το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα 100 ευρώ βγήκε η επιδότηση!!!Ελεος!Αν πάρω τηλ και ζητήσω επανεξέταση επιδότησης λέτε να μου ανεβάσουν το ποσό?

 

Στον δικό μου αριθμό έκανα αίτηση φορητότητας για κοσμοτέ και μ έδωσαν 220€επιδότηση + 30% έκπτωση στο πάγιο. Όλα αυτά πριν 2 μήνες. Τώρα θα το δοκιμάσω για την κοπέλα μου να δω τι μπορώ να κάνω....θα ποστάρω νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

Στον δικό μου αριθμό έκανα αίτηση φορητότητας για κοσμοτέ και μ έδωσαν 220€επιδότηση + 30% έκπτωση στο πάγιο.

 

Μια χαρά! :)

Τι επιδότηση σου είχαν κάνει αρχικά;

Edited by petros_dl
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...