Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα καταστήματα Vodafone πάντως με την εξυπηρέτηση πελατών,εγώ τουλάχιστον,έχω ένα μικρό προβληματάκι..!

 

Προχθές τους πήρα τηλ. και ρώτησα σχετικά με την επιδότηση μου, μου έδωσαν μια απάντηση, αλλά επειδή είχα μια συζήτηση μ'ένα φίλο που μ'έβαλε σε σκέψεις είπα να ξανατηλεφωνήσω για διευκρινίσεις.. μόνο που αυτή τη φορά μου είπαν κάτι ενετελώς διαφορετικό! Οπότε παίρνω και τρίτη φορά για να δω τι ισχύει τελικά, αλλά και πάλι ακούω κάτι άλλο! Εκτός αν μου λένε το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια κι απλά εγώ δεν το καταλαβαίνω!

 

Η ερώτησή μου ήταν πότε θα είναι διαθέσιμη η επιδότηση μου, τόσο απλό! Η σύνδεσή μου έγινε στις 17/9/2005, μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να με διαφωτίσει?

 

Και κάτι ακόμα.. Τί χρονικό περιθώριο έχω για να εξοφλήσω την επιδότησή μου? Σκοπεύω να πάρω καινούριο κινητό και μάλλον θα χρειαστεί να συμπληρώσω κάποιο ποσό, οπότε πρέπει να ξέρω για να κάνω τα κουμάντα μου! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την επιδότηση θα τη γνωρίζεις περίπου τον ίδιο μήνα φέτος.Για το δεύτερο ερώτημά σου,στο συμβόλαιο σύνδεσης που είχες κάνει στο πάνω μερος φαίνεται το ποσό της επιδότησης και η κατά χρονικά διαστήματα απόσβεσή της.Ρίξε μια ματιά και θα βγάλεις συμπέρασμα.Ελπίζω να σε κάλυψα.Πάντως η επιδότηση είναι υψηλή όταν και οι λογαριασμοί είναι αντίστοιχοι.Τώρα τελευταία πάντως ξεκίνησαν εκτός από την επιδότηση να προσφέρουν περίπου 50 ΕΥΡΩ για συνέχιση της σύνδεσης αλλά σε μεγαλύτερο πακέτο και άλλα 50 ΕΥΡΩ περίπου σε περίπτωση που εφοδιαστείς με κάρτα CITIBANK VISA VODAFONE.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι... Ίδιος φαίνεται... :confused:

 

Οποτε εσυ θα τον λαβεις στον επομενο.

 

πχ

 

ΟΤΕ / Αλλα σταθερά

Κινητά Vodafone

Αλλα Kινητά

Υπηρεσίες Vodafone

Κλήσεις Περιαγωγής (Roaming)

Friends & Familly / Best Friends

Αποστολή Μηνυμάτων - SMS

Κλήσεις Επιλεγμένων Αριθμών

 

Υπαρχουν και αλλες κατηγοριες. Στο ebilling βλεπω συνολικα ανα κατηγορια και μεσο ορο ανα κατηγορια.

 

Επισης προστεθηκε αναλυτικη σελιδα οπως στον ΟΤΕ.

 

Οι παραπανω κατηγοριες μεταβαλλονται αναλογα με τις κλησεις. ΠΧ σε αλλο αριθμο βλεπω wap/Live

Link to comment
Share on other sites

Το είπα γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι οι περισσότεροι πωλητές στα καταστήματα κινητής αλλάζουν εταιρία από σεζόν σε σεζόν! Οπότε δεν γίνεται κάποιος να είναι σε vodafone shop και να μην είναι καλός ενώ όταν πηγαίνει μετά από λίγο καιρό σε κατάστημα ΤΙΜ να είναι καλός... Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε ΡΜ να σου πω ;) ένα κατάστημα vodafone όπου έχω πετύχει καλή εξυπηρέτηση είναι στην Εγνατία, κοντά στην καμάρα. Επίσης πριν κανένα δίμηνο που πήγα για την επιδότησή μου στο κατάστημα Εγνατίας με Βενιζέλου, με εξυπηρέτησε μια κοπέλα άψογα! Αν και μπορώ να πω ότι περίμενα αρκετά μέχρι να έρθει η σειρά μου αλλά σ' αυτό φταίει που το συγκεκριμένο κατάστημα, λόγω θέσης έχει πολύ κόσμο και έχει μόνο τρία άτομα προσωπικό γιατί είναι πολύ πολύ μικρό...

 

 

Thanks φίλε θα ψάξω προς τα 'κει τότε γιατί πολλές φορές από τον εκνευρισμό μου στέλνω αλλους για να μου κάνουν τις δουλειές στη Vodafone..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

to programma vradinwn klisewm akoma iparxei? sto site san epiprostheto exei mono ta stathera...

 

 

Υπαρχει αλλα δεν ειναι διαθεσιμο για συνδρομητες που θελουν να το ενεργοποιησουν για πρωτη φορα! Ισχυει γι αυτους που το εχουν ηδη ενεργοποιημενο !:cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλα δεν ειναι διαθεσιμο για συνδρομητες που θελουν να το ενεργοποιησουν για πρωτη φορα! Ισχυει γι αυτους που το εχουν ηδη ενεργοποιημενο !:cool:

Δηλαδή; Εγώ που έχω VF 120 το ενεργοποίησα το Μάιο για το καλοκαίρι... Το Σεπτέμβριο θα το απενεργοποιήσω πάλι... Μετά δεν θα μπορώ να το ξαναενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα καταστήματα Vodafone πάντως με την εξυπηρέτηση πελατών,εγώ τουλάχιστον,έχω ένα μικρό προβληματάκι..!

 

Προχθές τους πήρα τηλ. και ρώτησα σχετικά με την επιδότηση μου, μου έδωσαν μια απάντηση, αλλά επειδή είχα μια συζήτηση μ'ένα φίλο που μ'έβαλε σε σκέψεις είπα να ξανατηλεφωνήσω για διευκρινίσεις.. μόνο που αυτή τη φορά μου είπαν κάτι ενετελώς διαφορετικό! Οπότε παίρνω και τρίτη φορά για να δω τι ισχύει τελικά, αλλά και πάλι ακούω κάτι άλλο! Εκτός αν μου λένε το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια κι απλά εγώ δεν το καταλαβαίνω!

 

Η ερώτησή μου ήταν πότε θα είναι διαθέσιμη η επιδότηση μου, τόσο απλό! Η σύνδεσή μου έγινε στις 17/9/2005, μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να με διαφωτίσει?

 

Και κάτι ακόμα.. Τί χρονικό περιθώριο έχω για να εξοφλήσω την επιδότησή μου? Σκοπεύω να πάρω καινούριο κινητό και μάλλον θα χρειαστεί να συμπληρώσω κάποιο ποσό, οπότε πρέπει να ξέρω για να κάνω τα κουμάντα μου! :)

Τέλος Αυγούστου. Περίπου 20-25 Αυγούστου πάρε στο Customer Care

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Εγώ που έχω VF 120 το ενεργοποίησα το Μάιο για το καλοκαίρι... Το Σεπτέμβριο θα το απενεργοποιήσω πάλι... Μετά δεν θα μπορώ να το ξαναενεργοποιήσω;
Όχι, πλέον δεν διατίθεται επιπρόσθετο πρόγραμμα σε παλιό πρόγραμμα χρήσης. Μόνο στο βασικό (αφαίρεση όλων, μπορείς να κάνεις αν σίσαι ήδη σε κάποιο). Τα επιπρόσθετα είναι τα SMS(50/150), οι κλήσεις σε σταθερά, και τα Best Friends σε κάποια από τα καινουρια προγράμματα. Και οι απεριοριστες οικογενειακές στα 500,900. Στα παλιά δεν μπορείς να πας αλλά ούτε και να προσθέσεις επιπρόσθετο. Μπες στο site τους να τα δεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, πλέον δεν διατίθεται επιπρόσθετο πρόγραμμα σε παλιό πρόγραμμα χρήσης. Μόνο στο βασικό (αφαίρεση όλων, μπορείς να κάνεις αν σίσαι ήδη σε κάποιο). Τα επιπρόσθετα είναι τα SMS(50/150), οι κλήσεις σε σταθερά, και τα Best Friends σε κάποια από τα καινουρια προγράμματα. Και οι απεριοριστες οικογενειακές στα 500,900. Στα παλιά δεν μπορείς να πας αλλά ούτε και να προσθέσεις επιπρόσθετο. Μπες στο site τους να τα δεις.

Μα πότε άλλαξε αυτό; Έτσι δεν με αναγκάζουν να πάω στο VF 100/200; Εγώ μπορεί να θέλω να μείνω στο 120!

Εκτός από αυτό εγώ τις βραδινές κλήσεις τις είχα βάλει αφού το VF120 είχε καταργηθεί...

Link to comment
Share on other sites

are voda sk@t@ ta ekanes ta programmata sta simvolaia... katargei... energopoiei se sigekrimena kai oxi se ola... akriva pagia... oxi meiwseis ston 2 xrono... oti nanai dld

 

akrivevei tin ogoxrewsi sto wap anti na to kanei tzampa

 

to cu to afise sto eleos tou theou... 500 lepta 5leptes kliseis...den vlepei tin cote (what's up-frog)?

 

den mporw na katalavw toso diskolo einai na doun ligo tis prosfores tis voda uk kai na deiskoun kapoia aksioprepi prosfora. tpulaxiston sta pagia pou plirwnoume kai kathe mina aera lefta... ti na pw koimountai nomizw.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειται να μου πειτε τι ακριβως ειναι το best friends?

ειναι ενα προγραμα συμβολαιου της vod το οποιο εχει παγιο 39ε (με φπα) και σου δινει καθε μηνα απεριοριστες κλησεις και sms προς 3 αριθμους vod της επιλογης σου..

IMPOSSIBLE IS NOTHING....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου! Μηπως ξερεις αν κατα τη διαρκεια της συνδεσης μπορω να αλλαξω αυτα τα τρια νουμερα? Δλδ αν εγβω μιλησω 20 ωρες με τον καθενα και στειλω και 1000 μνμ με τον καθενα πληρωνω μονο 39 ευρω?(Καμια αλλη κληση ή μνμ...)

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πληροφορίες για το best friends στην σελίδα

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=tariffPlanDetails&pid=prod2480006

Επίσης υπάρχει και το Best Friends+Fixed500 που δίνει και 500 λεπτά πρός σταθερά τηλέφωνα http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=tariffPlanDetails&pid=prod2480005

Επίσης συνδιάζεται με τα πακέτα 100 και 200

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονια αγορασα κινητο με συνδεση voda απο το πλαισιο.

 

Περισυ αγορασα καινουργιο σε καταστημα voda λογω επiδοτησης.

 

Η απορια μου ειναι αν φετος τον Σεπτεμβριο που μου ξαναδινεται επιδοτηση, μπορω να παρω κινητο απο το πλαισιο, η μονο απο καταστημα voda?

 

ευχαριστω

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονια αγορασα κινητο με συνδεση voda απο το πλαισιο.

 

Περισυ αγορασα καινουργιο σε καταστημα voda λογω επiδοτησης.

 

Η απορια μου ειναι αν φετος τον Σεπτεμβριο που μου ξαναδινεται επιδοτηση, μπορω να παρω κινητο απο το πλαισιο, η μονο απο καταστημα voda?

 

ευχαριστω

 

 

Μόνο από κατάστημα Vodafone :O :O :O .............αλλά μέχρι στιγμής αυτο σε κανα χρόνο μπορεί να αλλάξει με την κατάργηση του Γερμανού.......:rolleyes: :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από κατάστημα Vodafone :O :O :O .............αλλά μέχρι στιγμής αυτο σε κανα χρόνο μπορεί να αλλάξει με την κατάργηση του Γερμανού.......:rolleyes: :rolleyes:

 

ayto poy fobomoyn:dizzy:

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

θεωρειτε οτι με τα νεα προγραμματα 100,200 κλπ η voda εκανε χοντρη μ.....?

 

Εγω αν εκανα καινουργιο συμβολαιο θα την απευφευγα για αυτον τον λογο. Το 100 ειναι λιγο, το 200 πολυ!! (εχω 120).

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω οτί μάλλον έκανε λάθος κίνηση η vodafone με τα νέα προγράμματα...

Περιμένω την επιδότηση μου αυτόν το μήνα και ο μόνος λόγος που θα κάνω καινούριο συμβόλαιο είναι γιατί μόνο έτσι μπορώ να πάρω το κινητό που έβαλα στο μάτι, και μάλλον θα επιλέξω το VF200,αν δεν γίνεται να κρατήσω το 120 που έχω τώρα...

Με τα δωρεάν μηνύματα στα προγράμματα συμβολαίου τί γίνεται? Αυτή τη στιγμή έχω 250 sms δωρεάν, αλλά στο site της vodafone δεν βρήκα κάποια σχετική αναφορά...

Και μια ακόμη ερώτηση..θα είναι η πρώτη επιδότηση μου και δεν ξέρω τί ακριβώς γίνεται..πέρα από τη συσκευή που δικαιούμαι,θα υπάρξει μείωση στο πάγιο?πρεπει υποχρεωτικά να αλλαξώ πρόγραμμα τώρα που η vodafone δεν έχει το 120 που χρησιμοποιω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρεπει υποχρεωτικά να αλλαξώ πρόγραμμα τώρα που η vodafone δεν έχει το 120 που χρησιμοποιω?

 

Μπορεις να διατηρησεις το 120 αν το θελεις. Υποθετω πως η vodafone σε περιπτωση που μεταφερθεις σε ενα απο τα νεα προγραμματα θα σου δωσει μεγαλυτερη επιδοτηση!

 

Σου προτεινω να παραμεινεις στο 120 γιατι ειναι πολυ πιο οικονομικο και επισης τα καινουρια προγραμματα δε συνδυαζονται με τα πακετα SMS (στην περιπτωση σου με το SMS 250)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...