Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το "iPhone 500 lite" (84,5€/μήνα) μπορεί να αλλάξει κανείς πρός το "Vodafone Ευέλικτο 75" (75€/μήνα) ή δεν είναι συμβατή η αλλαγή μεταξύ των προγραμμάτων iPhone και των άλλων?

Αν είναι δυνατό, μετά από πόσο χρονικό διάστημα από τη σύνδεση στο "iPhone 500 lite"?

(Αλλού είδα να αναφέρεται 3μηνο και αλλού 4μηνο).

 

Αν εχεις παρει επιπλεον επιδοτηση για να παρεις iphone, τοτε μετα από 3 μήνες από τη νέα σύνδεση (ή 1 μήνα από παλιά), μπορείς να αναιβοκατεβαίνεις προγράμματα ανά μηνά ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ τον συνδιασμό sms/MB. Οπότε σε αυτή την περίπτωση, ξέχνα τα ευέλικτα.

Link to comment
Share on other sites

kali xronia katarhin ke sorry pou den grafo me ellinikous xaraktires

 

exo sto onoma mou 5 grames pou eixa kani ena epagelmatiko paketo ke malista me diaforetika mitroa distixos den plironane logariasmous ke me fesosane agria ..

exoune mpi fragi ...

o 5 ari8mos pou einai dikos mou to plirono kanonika stin ora tou ke eine ke aaftos se ksexoristo mitroo

erotisi :ala apo kapion pou kseri .i exi peripou tin idia periptosi:

se periptosi oristikis pafsis ton ari8mon ke pliromis diatagis ...tha mou valoun fragh ke ston ari8mo pou exi diaforetiko mitroo ke den xrostah ?

tha mou metaferoun ta xreh apo ta ala mitroa pou einai klista i xrostane ..sto mitroo pou einai energo ke litourgi o ari8mos pou DEN xrostah ?

sta katastasimata den 3eroune

to mono pou mou eipane apo ti vodafone einai pos diakoptoun to mitroo pou xrostah .

tha ithela ti voithia sas ke ama gnorizete kapion poiu bori na mou apadisi ,,,

sti simvasi tios vodafone den anaferi kati gia mitroa ....bebea kapia stigmi tha ta pliroso ala tora eimai se megali dismeni thesi ke den boro ...

ke exo kani agogi stous sinergates ,,,tora pote ke ama vgalo akri einai alo thema

kali xronia ke sas parakalo poli tha ithela ti bohthia sas mi me agnohsete .fadazome edo exoume mia gnosi se teties periptosis

sas efxaristo ek ton proteron

kali xronia na exete .me igia se olous

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν φίλε μην γράφεις greeklish γιατί κουράζουν...λογικά πάντως δεν θα σου φράξουν και την άλλη γραμμή ούτε θα σου μεταφέρουν τα υπόλοιπα...εκτός αν παρότι έχεις διαφορετικά μητρώα διασταυρώσουν τα αφμ...
ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ - ΚΟΥΑΞ ΚΟΥΑΞ ΟΥΣΤ!
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οι έξυπνοι της Vodafone γνωρίζουν/φαντάζονται ότι δεν χρησιμοποιεί ένα άτομο 5 αριθμούς, εκτός και αν κάνουν τους μαλ...

Οπότε λογικά δεν πρόκειται να μεταφέρουν τα ποσά σε άλλο λογαριασμό, εφόσον έχει διαφορετικό μητρώο, αλλιώς θα μετέφεραν κι άλλα ποσά έτσι, πχ. διασταυρώνοντας ΑΦΜ ή οποιοδήποτε άλλο στοιχείο. Και στο κάτω κάτω νομίζω δεν έχουν δικαίωμα να το κάνουν, αφού δεν έχει σχέση το ένα μητρώο με το άλλο. Δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένα, απλά έτσι το φαντάζομαι, αν και με αυτούς η φαντασία πρέπει να οργιάζει.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. η υπηρεσια ενημερωσης υπολοιπου δεν πεοσφερεται στα ευελικτα; γιατι παιρνω και μου λεει πως οχι...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

φορητοτητα εκανα. αλλα θα περιμενω γιατι μολις μου ηρθε μηνυμα οτι η μεταφορα του αριθμου ειναι σε εξελιξη και θα τελειωσει σε 6 ωρες. ευχαριστω παντως! χρονια πολλα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

giati den afinete ena 8ema ligo kero ksexoristo ..etsi berdebete me ta alla 8emata ke den vlepi o alos to 8ema ....

den simfono me aftiti politiki den afora epidotisi i amesa kapio programa simboleou ti na po diladi ..

Link to comment
Share on other sites

giati den afinete ena 8ema ligo kero ksexoristo ..etsi berdebete me ta alla 8emata ke den vlepi o alos to 8ema ....

den simfono me aftiti politiki den afora epidotisi i amesa kapio programa simboleou ti na po diladi ..

Στασου γιατί μας μπέρδεψες τώρα...

ποιό ειναι το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

distixos to 8ema pou eixa postari to metakinisane edo etsi kapios prepi na psaksi na to bri ...epidi exi pai sti prohgoumeni selida .makakies tora
Link to comment
Share on other sites

distixos to 8ema pou eixa postari to metakinisane edo etsi kapios prepi na psaksi na to bri ...epidi exi pai sti prohgoumeni selida .makakies tora
κακώς το μετακινήσανε...

επρεπε να το διαγράψουν γιατί φανταζομαι κι αυτό με greeklish θα ητανε, ε?

Link to comment
Share on other sites

είμαι τώρα συνδρομητής wind,3 συνδέσεις σε οικογενειακό..αν τις κάνω φορητότητα στην vodafone,την μια στο Vodafone Ευέλικτο 30 και τις άλλες δυο,στο πρόγραμμα με μηδέν πάγιο,τι επιδότηση θα δικαιούμαι για συσκευή..θέλω και οι 3 επιδοτήσεις,να προστεθούν για αγορά μιας συσκευής
Link to comment
Share on other sites

θελω μια καρτα πιου εχω συμβολεο vodafone να την κλονοποιησω. να εχω 2 δηλαδη sim καρτες για να εχω την αλλην σε αλλο κινητο. ενοηται βεβαια οτι δεν θα τις χρησιμοποιω ταυτοχρονα. Γινεται αυτο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

είμαι τώρα συνδρομητής wind,3 συνδέσεις σε οικογενειακό..αν τις κάνω φορητότητα στην vodafone,την μια στο Vodafone Ευέλικτο 30 και τις άλλες δυο,στο πρόγραμμα με μηδέν πάγιο,τι επιδότηση θα δικαιούμαι για συσκευή..θέλω και οι 3 επιδοτήσεις,να προστεθούν για αγορά μιας συσκευής
το χωρίς πάγιο καταργήθηκε, αλλά και πριν καταργηθεί νομίζω δεν είχε επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα, αφού στο online site μπορείς να κάνεις νέα σύνδεση στο χωρίς πάγιο :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

θελω μια καρτα πιου εχω συμβολεο vodafone να την κλονοποιησω. να εχω 2 δηλαδη sim καρτες για να εχω την αλλην σε αλλο κινητο. ενοηται βεβαια οτι δεν θα τις χρησιμοποιω ταυτοχρονα. Γινεται αυτο?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1160

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα, αφού στο online site μπορείς να κάνεις νέα σύνδεση στο χωρίς πάγιο :)
Εχεις δίκιο... Εχει παραμείνει διαθέσιμο για νέες συνδέσεις, μαζί με τα άλλα παλιά προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακόμα το χωρίς πάγιο..άλλη μια ερώτηση..αν απο την τιμή της συσκευής χωρίς πάγιο,αφαιρέσω την τιμή της συσκευής στο πρόγραμμα που με ενδιαφέρει,βρίσκω μια διαφορά της τάξης των 163 ευρώ (στο συγκεκριμένο πρόγραμμα)..συνεπώς η επιδότηση με νεα σύνδεση ειναι 163 ευρώ..εγώ θέλω να ενώσω 3 επιδοτήσεις...προσθέτω τις επιδοτήσεις που προκύπτουν με τον ίδιο τρόπο ή συνψηφιζέται αλλιώς;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω γινεται να παρω επιδοτηση τη δικη μου κ του φιλου μου μαζι μιας κ δεν θελει ο ιδιος να τη χρησιμοποιησει? τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν γινεται. Πρεπει να ειναι στο ιδιο ονομα οι λογαριασμοι τουλαχιστον απ΄οσο ξερω για να παρεις με αυτο τον τροπο.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι γινεται να παρεις την επιδοτηση. δεν ειμαι 100% σιγουρος. αν μπορεις πηγαινε σε ενα καταστημα βονταφον και ρωτησε αν γινεται και τι ακριβως χρειαζεται να κανεις.
Link to comment
Share on other sites

γίνεται..εγώ παίρνω πχ στην wind 3 επιδοτήσεις,απο γονείς και την αδερφή μου..3 συνδέσεις σε διαφορετικό όνομα..πήγα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει και για τη νέα συσκευή αυτό στο vodafone,και μου είπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

γίνεται..εγώ παίρνω πχ στην wind 3 επιδοτήσεις,απο γονείς και την αδερφή μου..3 συνδέσεις σε διαφορετικό όνομα..πήγα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει και για τη νέα συσκευή αυτό στο vodafone,και μου είπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Πως δεν υπάρχει πρόβλημα; Είναι 2 επιδοτήσεις, σε διαφορετικά ονόματα. Πρέπει να ανήκουν κι οι 2 επιδοτήσεις στο ίδιο άτομο. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι μεταβίβαση της γραμμής του φίλου του στο όνομά του και μετά να εκμεταλευτεί και τις 2 επιδοτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...