Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 minutes ago, paanos said:

Πρέπει να είσαι εκτός δέσμευσης. Εντός δεν επηρεάζεσαι 

Άρα σωστά κατάλαβα. Τέλεια,  συνεχίζουμε με 15 ευρώ πάγιο για 22 μήνες ακόμα.😀

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ffc said:

Άρα σωστά κατάλαβα. Τέλεια,  συνεχίζουμε με 15 ευρώ πάγιο για 22 μήνες ακόμα.😀

Ίσως και λίγο παραπάνω 😄

 

57 minutes ago, ffc said:

λήγει τον Νοέμβριο του 2925

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, minast said:

Ίσως και λίγο παραπάνω 😄

 

 

Οταν έχεις ξυπνήσει απο την μεσημεριανή σιέστα και γράφεις σε smartphone, επιτρέπται κάθε παράταση...

😁🤣🤣

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ffc said:

Άρα σωστά κατάλαβα. Τέλεια,  συνεχίζουμε με 15 ευρώ πάγιο για 22 μήνες ακόμα.😀

Αν ξεχαστώ θυμησέ μου να ανανεώσω και εγώ 😄

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, zerokill said:

Αν ξεχαστώ θυμησέ μου να ανανεώσω και εγώ 😄

Screenshot_1.jpg

Για μια σύνδεση είναι αυτή η τιμή; Αν βλέπω καλά έχεις τα πάντα απεριόριστα; 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zerokill said:

Ναι όλα απεριόριστα.

Μου δίνουν στην vodafone για ανανέωση το ίδιο σε 2 γραμμές που έχω απο το 2011 στα 54€ 😭😭

Link to comment
Share on other sites

υφιστάμενοι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως. 

Εύλογη απορία. 

Όταν έχει τελειώσει η δέσμευση συμβόλαιου του εκάστοτε πελάτη μπορεί να αλλάξει πάροχο αζημίως έτσι και αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, geotrvs said:

Μου δίνουν στην vodafone για ανανέωση το ίδιο σε 2 γραμμές που έχω απο το 2011 στα 54€ 😭😭

Ναι είναι όλοι γενικά σε αυτό το κομμάτι ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!! έχω σύνολο 5 unlimited στο ΑΦΜ μου και τα 3 τα έχω πάρει πρόσφατα με 17 αλλα λόγω σταθερής και πολλών συνδέσεων  πέφτει στα 15,79 τον μήνα.Τα άλλα 2 unlimited μπήκαν σε φάση ανανέωσης τελειώνει το συμβόλαιο σε 2 μήνες και στην εφαρμογή μου δωσανε ανανέωση όχι 54 οπως εσένα αλλα 68 ευρω !!! Ναι για 2 αριθμούς unlimited.Βέβαια αυτό μόνο στην εφαρμογή ακόμα δεν πέσανε τα τηλέφωνα υποθέτω οτι θα μου δώσουν καλύτερη τιμή αλλά μου πούνε πάνω από 23 ευρώ ανά γραμμή θα κάνω και ένα τηλέφωνο στο τμήμα προσφορών της πράσινης να δω τι θα μου δώσουν αν την βρώ λογική έφυγα στο λεπτό.Αν και η  πράσινη θέλει νεφρό θα τα γυρίσω κάρτα και Cosmote και θα περιμένω.

25 minutes ago, Antonio21 said:

υφιστάμενοι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως. 

Εύλογη απορία. 

Όταν έχει τελειώσει η δέσμευση συμβόλαιου του εκάστοτε πελάτη μπορεί να αλλάξει πάροχο αζημίως έτσι και αλλιώς. 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

Ναι είναι όλοι γενικά σε αυτό το κομμάτι ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!! έχω σύνολο 5 unlimited στο ΑΦΜ μου και τα 3 τα έχω πάρει πρόσφατα με 17 αλλα λόγω σταθερής και πολλών συνδέσεων  πέφτει στα 15,79 τον μήνα.Τα άλλα 2 unlimited μπήκαν σε φάση ανανέωσης τελειώνει το συμβόλαιο σε 2 μήνες και στην εφαρμογή μου δωσανε ανανέωση όχι 54 οπως εσένα αλλα 68 ευρω !!! Ναι για 2 αριθμούς unlimited.Βέβαια αυτό μόνο στην εφαρμογή ακόμα δεν πέσανε τα τηλέφωνα υποθέτω οτι θα μου δώσουν καλύτερη τιμή αλλά μου πούνε πάνω από 23 ευρώ ανά γραμμή θα κάνω και ένα τηλέφωνο στο τμήμα προσφορών της πράσινης να δω τι θα μου δώσουν αν την βρώ λογική έφυγα στο λεπτό.Αν και η  πράσινη θέλει νεφρό θα τα γυρίσω κάρτα και Cosmote και θα περιμένω.

Αυτό σκέφτηκα και εγώ.

Τηλεφωνικά μου έδωσαν αυτή την τιμή δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geotrvs said:

Τηλεφωνικά μου έδωσαν αυτή την τιμή δυστυχώς.

Εχεις μιλήσει με Cosmote για τις 2 συνδεσεις να δείς τι σου δίνουνε?
Εγώ δεν θα ανανέωνα σιγουρα με τιμή 25+.Θα μιλουσα με κοσμοτε να δω τι δίνουν αυτοί.Αν και από αυτούς άρες μάρες κουκουνάρες χτυπάς φορητοτητα σε καρτοκινητο (σε δίκτυο άλλο απο αυτό που είσαι ήδη) και περιμένεις.
Τα τηλέφωνα προσφορών της vodafone 2106702267 & 2106702610 της Cosmote έχω μόνο της Value 2108702500.
Πιστεύω κάτι θα κερδίσεις.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zerokill said:

Αν ξεχαστώ θυμησέ μου να ανανεώσω και εγώ 😄

Screenshot_1.jpg

Έχουμε καιρό ακόμα ααααα. Να κοιμόμαστε ήσυχοι! Πέρα της πλάκας 15.50 για κινητό όλα απεριόριστα και 11.5 ευρώ για 100αρα vdsl είναι απίστευτες τιμές. Όταν σε 2 χρόνια έρθει η στιγμή της ανανέωσης βλέπουμε τότε τι μπορούμε να πετύχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Tην σταθερή πως την πήρες τόσο χαμηλά? Σου κάνανε προσφορά πακέτο μαζί με το κινητό?
Γιατί εγώ όταν κάλεσα και πήρα την προσφορά για κινητά μου είπαν για προσφορές σταθερής ήταν άλλο τμήμα υπεύθυνο..

Link to comment
Share on other sites

Vodafone: Τιμολογιακές αλλαγές για Συνδρομητές Συμβολαίου – Καρτοπρογρ. από Απρίλιο

https://techmaniacs.gr/vodafone-timologiakes-allages-gia-epaggelmaties-syndromites-symvolaioy-kartoprogr-apo-aprilio/

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Tην σταθερή πως την πήρες τόσο χαμηλά? Σου κάνανε προσφορά πακέτο μαζί με το κινητό?
Γιατί εγώ όταν κάλεσα και πήρα την προσφορά για κινητά μου είπαν για προσφορές σταθερής ήταν άλλο τμήμα υπεύθυνο..

Για την σταθερή η ιστορία ξεκίνησε ως εξής. Πληρωνα 24 ευρώ πριν καταργηθεί η έκπτωση ebill.Τους παίρνω τηλέφωνο και με λίγη επιμονή η δεύτερη εκπρόσωπος συμφωνούμε για ανανέωση για 2 έτη στα 21 ευρώ περίπου.  Όταν έκανα αίτηση για μετατροπή του κινητού από cu σε συμβολαιο μου είπαν ότι θα έχω και έκπτωση στο σταθερό και θα πληρώνω 18 ευρώ. 

Όταν βγήκε ο πρώτος λογαριασμός διαπιστώνω με έκπληξη ότι μου έχουν προσθέσει και άλλη μια έκπτωση μέχρι την λήξη του συμβολαίου και η τιμή θα είναι 11.50 ευρώ.

Πως μετά να μην είμαι φουλ ευχαριστημένος με την εταιρεία;🥰😍😀

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ffc said:

Για την σταθερή η ιστορία ξεκίνησε ως εξής. Πληρωνα 24 ευρώ πριν καταργηθεί η έκπτωση ebill.Τους παίρνω τηλέφωνο και με λίγη επιμονή η δεύτερη εκπρόσωπος συμφωνούμε για ανανέωση για 2 έτη στα 21 ευρώ περίπου.  Όταν έκανα αίτηση για μετατροπή του κινητού από cu σε συμβολαιο μου είπαν ότι θα έχω και έκπτωση στο σταθερό και θα πληρώνω 18 ευρώ. 

Όταν βγήκε ο πρώτος λογαριασμός διαπιστώνω με έκπληξη ότι μου έχουν προσθέσει και άλλη μια έκπτωση μέχρι την λήξη του συμβολαίου και η τιμή θα είναι 11.50 ευρώ.

Πως μετά να μην είμαι φουλ ευχαριστημένος με την εταιρεία;🥰😍😀

Nαι μια χαρά σου έκατσαν όλα.Να δούμε τι πουλάκια θα πιάσουμε και εμείς τον Μάρτιο.Γιατί μαζί με τα 2 Unlimited πάει και σταθερό+ιντερνετ οπότε όλα θα ανανεωθούν η θα πάνε για άλλες πολιτείες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hoback4a said:

πως πετυχες την τιμη αυτη ?

Κατά καιρούς παίζουν μπάμ τιμές δεν υπάρχει κάποια προϋπόθεση από ότι έχω δει και από άλλους φίλους εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μία βδομάδα μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

Quote

YΠENΘYMIZOYME OTI ΣE 1 EBΔOMAΔA ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI H ΔΩPEAN YΠHPEΣIA HΛEKTPONIKOY ΛOΓAPIAΣMOY MY EBILL ΓIA TO ΛOΓAPIAΣMO THΣ ΣTAΘEPHΣ. O EΠOMENOΣ ΛOΓAPIAΣMOΣ ΘA AΠOΣTAΛEI MONO HΛEKTPONIKA ME SMS ΣTO KINHTO ΣOY. EAN EΠIΘYMEIΣ NA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΛAMBANEIΣ ENTYΠO ΛOΓAPIAΣMO, KAΛEΣE ΔΩPEAN AΠO TO ΣTAΘEPO ΣOY ΣTO 1233.

Αφορά συμβόλαιο που είναι στο όνομα ηλικιωμένου (90+) και είχα δηλώσει το κινητό μου όταν έκανα την σύνδεση. Το συμβόλαιο λήγει σε 6 μήνες. Με ποια λογική βάζουν ebill σε ηλικιωμένο;

Πήρα στο 1233 που λέει το μήνυμα από το σταθερό του συμβολαίου και λέει μόνο να πατήσω το 1 για να ενεργοποιήσω το ebill, όχι για να το απενεργοποιήσω. Δεν ξαναπήρα μετά την διορία της μίας εβδομάδας. Αν το απενεργοποιήσω θα χρεώνεται +1 Ευρώ; (στο 1233 δεν λέει τίποτα για χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

 Αυτή η αύξηση θα ναι στο ονομαστικό πάγιο; Αυτοί δηλαδή που έχουν την προνομιακή έκπτωση μέχρι να λήξει το συμβόλαιο, δεν θα δουν μεταβολή. Έτσι κατάλαβα. 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Εντός δέσμευσης δεν αλλάζει η τιμή του παγίου. Αλλάζει η τιμή για κλήσεις προς ΕΕ όμως 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...