Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθεια επικοινωνίας με το τμήμα φορητότητας της vodafone που αναφέρθηκε σε προηγούμενες καρτέλες ( 210 6702 267) , προκειμένου να λάβω την προσφορά στα 19ε vodafone ultra unlimited, μου βγάζει ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα με τις ώρες λειτουργίας του τμήματος και κλείνει αμέσως η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 minutes ago, DrMich said:

Προσπάθεια επικοινωνίας με το τμήμα φορητότητας της vodafone που αναφέρθηκε σε προηγούμενες καρτέλες ( 210 6702 267) , προκειμένου να λάβω την προσφορά στα 19ε vodafone ultra unlimited, μου βγάζει ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα με τις ώρες λειτουργίας του τμήματος και κλείνει αμέσως η γραμμή.

Ξαναπάρε μετά τις 14:00

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 3:15 ΜΜ, cmvr said:

10 ευρώ τον μήνα μπορείς να το πάρεις άτοκα 24 δόσεις. αξίζει και να σού μείνει 

Καλο μεσημέρι. 

Ήθελα να σε ρωτήσω για το vodafone Red 10 σε τι τιμή το έχεις; 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ξαναπάρε μετά τις 14:00

Εγώ τους έπιασα δυο φορές γύρω στις 10 παρά το πρωί.

 

On 23/11/2023 at 1:26 ΜΜ, patrik said:

Και εγω που πήρα εχτές μου είπε ότι δεν υπάρχει αυτή η προσφορά και γίνετε μόνο κατ εξαίρεση. 

Του είπα ότι ένας φίλος μου την πήρε αυτή την προσφορά και αν μπορούμε να γίνει και για εμένα. 

Μου λέει θα ρωτήσω και θα σας πάρω σε 15 λεπτά. 

Οντως με πήρε σε 10 λεπτά και μου λέει κατάφερα να πάρω την προσφορά και για εσάς 

Βέβαια εγώ είμαι στην Q

17 e αν έχεις σταθερό voda 

19 αν δεν έχεις 

Poyfi είσαι στη Vodafone; 

Εγώ ρώτησα αν μπορούν κι άλλοι να πάρουν τηλ για τη συγκεκριμένη προσφορά και μου είπε "βεβαίως όσο τρέχει η προσφορά".
Οτι να ναι! 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάφερα κ πήρα το πρωί στο παραπάνω νούμερο. Είπα ότι πήρε την προσφορά ένας φίλος μου κ ρώτησα αν υπάρχει ακόμα. Δεν έχω σταθερό κ μου είπε στα 19,10 όλα απεριόριστα. Παρόλο που έχω συμβόλαιο με νόβα αλλά με το ανεβασαν από 27 στα 33 για ακόμα ένα χρόνο λόγω απενεργοποίησης σταθερού, το έκανα κ ας πληρώσω 85 ευρώ πέναλτι. Πάλι με συμφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonio21 said:

Καλο μεσημέρι. 

Ήθελα να σε ρωτήσω για το vodafone Red 10 σε τι τιμή το έχεις; 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Δεν έχω red 10 εγώ.  Το έδωσαν σε άλλους από 10 εως 12 ευρω. 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα συμβόλαιο nova στα 13€ όλα απεριόριστα και 2 giga internet και έλεγα μήπως με τα ίδια χρήματα γίνει Red με πιο πολλά Gb. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antonio21 said:

Έχω ένα συμβόλαιο nova στα 13€ όλα απεριόριστα και 2 giga internet και έλεγα μήπως με τα ίδια χρήματα γίνει Red με πιο πολλά Gb. 

Πάρε στο τηλ πιο πίσω που τρέχει η απεριόριστη προσφορά και ζήτα τι μπορούν να σου δώσουν στα 13€

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πάρε στο τηλ πιο πίσω που τρέχει η απεριόριστη προσφορά και ζήτα τι μπορούν να σου δώσουν στα 13€

17€ μετατροπή από cu σε όλα απεριόριστα αλλιώς 19€ φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kostas123464 said:

17€ μετατροπή από cu σε όλα απεριόριστα αλλιώς 19€ φορητότητα.

Αυτό το γνωρίζω,αλλά είπα μήπως γύρω στα 13€ του δώσουν πρόγραμμα με κάποια GB

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Αυτό το γνωρίζω,αλλά είπα μήπως γύρω στα 13€ του δώσουν πρόγραμμα με κάποια GB

Στα 9,90 μου πρότειναν χτες 5+5 GB λόγω σταθερού και αρνήθηκα 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο άυτο το πρόγραμμα με τα 9.90€. 

Σας πήραν τηλέφωνο; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Antonio21 said:

Ωραίο άυτο το πρόγραμμα με τα 9.90€. 

Σας πήραν τηλέφωνο; 

Ναι. Αλλά λόγω κάλυψης είπα όχι

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Antonio21 said:

Σε ποια περιοχή είστε; 

Η συγκεκριμένη σύνδεση θα έμπαινε σε ένα σπίτι που έχω στην Κινέτα σε 4G Router αλλά είχε μόνο EDGE

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω Vodafone σταθερή με adsl. Τέλη Ιανουαρίου κλείνω 6 χρόνια. Τότε, πριν 6 χρόνια περίπου, είχα πάρει το πρόγραμμα του οποίου έχω ανεβάσει το screenshot. Η μόνη διαφορά αν θυμάμαι καλά είναι ότι τότε ήταν στα 27 ευρώ περίπου και όχι στα 22.40 που είναι τώρα.

1643219462_Screenshotfrom2023-11-2515-14-42.thumb.png.c81761df066297a5a3402d84c52b15a9.png

 

Είχα κάνει συμβόλαιο για 2 χρόνια. Τώρα είμαι στο 3ο συμβόλαιο (1-2 χρόνια ήταν το 1ο, 3-4 χρόνια ήταν το 2ο και τώρα είμαι στα έτη 5-6 που είναι το 3ο συμβόλαιο). Όταν έκανα ανανέωση στο 2ο συμβόλαιο μου έκαναν μια ελαφρώς καλύτερη προσφορά την οποία και δέχτηκα.

Ποιο συγκεκριμένα μου μείωσαν το πάγιο στα 22.70 (πλήρωνα 21.70 λόγω e-bill, αλλά επανήλθε στα 22.70 λόγω ότι τελικώς κατάργησαν την έκπτωση) από τα 27 ευρώ, και επίσης μου έδωσαν 360 λεπτά προς κινητά αντί για 300 που ήταν αρχικώς. Επίσης τα 360 λεπτά αφορούν και κλήσεις προς εξωτερικό.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν το βρίσκω στην σελίδα τους (μάλλον ήταν προσφορά για μας για να ανανεώσουμε) και δεν μπορώ να βρω πουθενά ποιες χώρες του εξωτερικού αφορούν τα 360 λεπτά.

Έχω το συμβόλαιο σε ηλεκτρονική μορφή (είχα κάνει ανανέωση μέσω ίντερνετ), αναφέρει όλες τις παροχές, συν τα 360 λεπτά προς κινητά και εξωτερικό, αλλά δεν αναφέρει ποιες χώρες αφορούν τα λεπτά προς εξωτερικό. Έχει κανείς υπόψη ποιες χώρες είναι;

Βασικά ένας γείτονας έχει το ίδιο πρόγραμμα και του έκαναν ακριβώς την ίδια προσφορά. Η γυναίκα του είναι από την Αλβανία και θέλουμε να δούμε αν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις προς Αλβανία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gokuthelegend said:

Διαθέτω Vodafone σταθερή με adsl. Τέλη Ιανουαρίου κλείνω 6 χρόνια. Τότε, πριν 6 χρόνια περίπου, είχα πάρει το πρόγραμμα του οποίου έχω ανεβάσει το screenshot. Η μόνη διαφορά αν θυμάμαι καλά είναι ότι τότε ήταν στα 27 ευρώ περίπου και όχι στα 22.40 που είναι τώρα.

1643219462_Screenshotfrom2023-11-2515-14-42.thumb.png.c81761df066297a5a3402d84c52b15a9.png

 

Είχα κάνει συμβόλαιο για 2 χρόνια. Τώρα είμαι στο 3ο συμβόλαιο (1-2 χρόνια ήταν το 1ο, 3-4 χρόνια ήταν το 2ο και τώρα είμαι στα έτη 5-6 που είναι το 3ο συμβόλαιο). Όταν έκανα ανανέωση στο 2ο συμβόλαιο μου έκαναν μια ελαφρώς καλύτερη προσφορά την οποία και δέχτηκα.

Ποιο συγκεκριμένα μου μείωσαν το πάγιο στα 22.70 (πλήρωνα 21.70 λόγω e-bill, αλλά επανήλθε στα 22.70 λόγω ότι τελικώς κατάργησαν την έκπτωση) από τα 27 ευρώ, και επίσης μου έδωσαν 360 λεπτά προς κινητά αντί για 300 που ήταν αρχικώς. Επίσης τα 360 λεπτά αφορούν και κλήσεις προς εξωτερικό.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν το βρίσκω στην σελίδα τους (μάλλον ήταν προσφορά για μας για να ανανεώσουμε) και δεν μπορώ να βρω πουθενά ποιες χώρες του εξωτερικού αφορούν τα 360 λεπτά.

Έχω το συμβόλαιο σε ηλεκτρονική μορφή (είχα κάνει ανανέωση μέσω ίντερνετ), αναφέρει όλες τις παροχές, συν τα 360 λεπτά προς κινητά και εξωτερικό, αλλά δεν αναφέρει ποιες χώρες αφορούν τα λεπτά προς εξωτερικό. Έχει κανείς υπόψη ποιες χώρες είναι;

Βασικά ένας γείτονας έχει το ίδιο πρόγραμμα και του έκαναν ακριβώς την ίδια προσφορά. Η γυναίκα του είναι από την Αλβανία και θέλουμε να δούμε αν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις προς Αλβανία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πρώτα από όλα στην ανανέωση λογικά θα σου προτείνουν για αρχή το ίδιο πρόγραμμα με την ίδια τιμή σαν αυτό που έχεις σήμερα. Για τα λεπτά κλήσεις προς εξωτερικό μια απλή κλήση στο 13830 και θα το μάθετε(χρέωση από δίκτυο Vodafone 0.24€/κλήση και από 01/12 0.29€/κλήση)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πρώτα από όλα στην ανανέωση λογικά θα σου προτείνουν για αρχή το ίδιο πρόγραμμα με την ίδια τιμή σαν αυτό που έχεις σήμερα. Για τα λεπτά κλήσεις προς εξωτερικό μια απλή κλήση στο 13830 και θα το μάθετε(χρέωση από δίκτυο Vodafone 0.24€/κλήση και από 01/12 0.29€/κλήση)

Τώρα είμαι στο 3ο συμβόλαιο, δηλαδή στην 2η ανανέωση. Είχα κάνει το αρχικό συμβόλαιο για 2 χρόνια, έκανα την 1η ανανέωση για άλλα 2 χρόνια, και έκανα και 2η ανανέωση για άλλα 2 χρόνια. Δηλαδή κλείνω 6 χρόνια. Στην 1η ανανέωση μου έκαναν την προσφορά. Στην 2η ανανέωση συνέχισε η ίδια προσφορά, δεν άλλαξε κάτι. Και φαντάζομαι ότι θα συνεχίσει η ίδια προσφορά αν ανανεώσω πάλι. Για τις κλήσεις προς εξωτερικό έλεγα μήπως υπήρχε κάποια σελίδα στο ίντερνετ που να αναφέρει αναλυτικά. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός της σταθερής (24αρα double play) που έχω στους παππούδες και ενώ είχαμε συμφωνήσει στα 19,55 τελική παρατήρησα οτι δεν βάλανε τις εκπτώσεις λόγω του οτι συνδυάζεται και με συμβόλαια. Μετά που βεβαιώθηκε το λάθος από το cc μου ήρθε μήνυμα οτι οι εκπτώσεις και η πίστωση θα γίνει στον επόμενο.
Γιαυτό πάντα τσεκ τους πρώτους λογαριασμούς μαθηματικά βέβαιο οτι γίνονται ψιλο λαθάκια και όποιος το πάρει χαμπάρι καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγχο στους λογαριασμούς, ακόμη και στο σούπερ μάρκετ. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έπαιρνε ο αδερφός μου τηλέφωνο στον αριθμό για να κάνει το cu συμβόλαιο αλλά δεν κατάφερε να μιλήσει με κάποιον. Πήρε 5-6 φορές αλλά έβγαινε συνέχεια φωνητικό μήνυμα! Υπάρχει κάποιος που μίλησε και πήρε προσφορά;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spyrosrotary said:

Καλησπέρα! Έπαιρνε ο αδερφός μου τηλέφωνο στον αριθμό για να κάνει το cu συμβόλαιο αλλά δεν κατάφερε να μιλήσει με κάποιον. Πήρε 5-6 φορές αλλά έβγαινε συνέχεια φωνητικό μήνυμα! Υπάρχει κάποιος που μίλησε και πήρε προσφορά;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ίσως επειδή είναι Κυριακή δεν λειτουργεί σήμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγχο στους λογαριασμούς, ακόμη και στο σούπερ μάρκετ. 

Καλά στο σούπερ έτσι και αλλιώς!!


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spyrosrotary said:

Καλησπέρα! Έπαιρνε ο αδερφός μου τηλέφωνο στον αριθμό για να κάνει το cu συμβόλαιο αλλά δεν κατάφερε να μιλήσει με κάποιον. Πήρε 5-6 φορές αλλά έβγαινε συνέχεια φωνητικό μήνυμα! Υπάρχει κάποιος που μίλησε και πήρε προσφορά;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να πάρει καθημερινή μετά τις 10:00 και αν δεν καταφέρει σίγουρα μετά τις 14:00

Εσύ αν δεν κάνω λάθος είχες κλείσει προσφορά για φορητότητα από Cosmote;;;;

Προσοχή:19:00 κλείνουν

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Έχει πάρει κανείς καλή τιμή σε ανανέωση unlimited συμβολαίου με παράλληλη επιδότηση συσκευής?

Αν ναι θα ήθελα να μάθω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...