Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, cmvr said:

10 ευρώ τον μήνα μπορείς να το πάρεις άτοκα 24 δόσεις. αξίζει και να σού μείνει 

240 ευρώ έχει;;; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν έχεις 4G καλό στην περιοχή σου χτύπα ενα ARCHER MR600 v3 4G+ Router και είσαι άρχοντας.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, patrik said:

Εγώ από Q καρτοκινητο πήρα τηλέφωνο στη Vodafone στο σταθερό που υπάρχει πιο πίσω. 

Αν κράτησω το σταθερό το όλα απεριόριστα πάει 17,19

Αν το σταματήσω πάει στα 19,10

Στον χρόνο μπορεί να γίνει αύξηση από 0.70 έως 1.50 ευρω 

Αν βάλω 4Sharing θα δίνω αλλά 3 ευρώ το μήνα 

Aν κρατήσω το σταθερό το 4Sharing είναι δωρεάν 

Δεν ξέρω αν μπλέξω αλλά Ζήτησα να μεταβώ στη Vodafone 

Σταμάταω το σταθερό με πρόφαση την αύξηση 1 ευρώ από ebil και με 22 ευρώ 19+3 το 4Sharing πιστεύω θα λύσω το πρόβλημα με την κινητή και σταθερή 

Πολύ καλές τιμές, αξίζει τη μετάβαση από Q καρτοκινητο… για εμένα θα κράταγα και το σταθερό να υπάρχει αν είναι κάτω από 20€ το μήνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

240 ευρώ έχει;;; 

Δες το στην σελίδα της Vodafone 249 ευρώ έχει και το δίνει με 24 δόσεις. 

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/internet-pantou/mi-fi/vodafone-mu50015ghotspot/p-148145/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, poyfi said:

Πήρα στο 2106702267 και μου είπαν δεν υπάρχει κάποια προσφορά με τα απεριόριστα όλα στα 17,5

Ξανά πάρε,ίσως έπεσες σε άσχετο. Υπάρχει κανονικότατα τουλάχιστον μέχρι χτες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, poyfi said:

Πήρα στο 2106702267 και μου είπαν δεν υπάρχει κάποια προσφορά με τα απεριόριστα όλα στα 17,5

Είπατε για μετατροπή cu σε vodafone unlimited? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, poyfi said:

Το είπα αλλά μάλλον βλέπουν ότι είμαι καρτοσυμβολαιο 

Και εγω που πήρα εχτές μου είπε ότι δεν υπάρχει αυτή η προσφορά και γίνετε μόνο κατ εξαίρεση. 

Του είπα ότι ένας φίλος μου την πήρε αυτή την προσφορά και αν μπορούμε να γίνει και για εμένα. 

Μου λέει θα ρωτήσω και θα σας πάρω σε 15 λεπτά. 

Οντως με πήρε σε 10 λεπτά και μου λέει κατάφερα να πάρω την προσφορά και για εσάς 

Βέβαια εγώ είμαι στην Q

17 e αν έχεις σταθερό voda 

19 αν δεν έχεις 

Poyfi είσαι στη Vodafone; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, poyfi said:

 

Η προφορά είναι για μετατροπή Cu σε Unlimited συμβόλαιο. 

Προφανώς το καρτοσυμβολαίο δεν το καλύπτει. 

Προσφορά από το πρόγραμμα που είστε τώρα σε Unlimited δεν δίνουν; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, patrik said:

Και εγω που πήρα εχτές μου είπε ότι δεν υπάρχει αυτή η προσφορά και γίνετε μόνο κατ εξαίρεση. 

Του είπα ότι ένας φίλος μου την πήρε αυτή την προσφορά και αν μπορούμε να γίνει και για εμένα. 

Μου λέει θα ρωτήσω και θα σας πάρω σε 15 λεπτά. 

Οντως με πήρε σε 10 λεπτά και μου λέει κατάφερα να πάρω την προσφορά και για εσάς 

Βέβαια εγώ είμαι στην Q

17 e αν έχεις σταθερό voda 

19 αν δεν έχεις 

Poyfi είσαι στη Vodafone; 

Ναι

5 minutes ago, Antonio21 said:

Η προφορά είναι για μετατροπή Cu σε Unlimited συμβόλαιο. 

Προφανώς το καρτοσυμβολαίο δεν το καλύπτει. 

Προσφορά από το πρόγραμμα που είστε τώρα σε Unlimited δεν δίνουν; 

Όχι μου είπαν 

Σε ποσό διάστημα γίνεται μετατροπή από καρτοσυμβολαιο σε κάρτα cu ?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, poyfi said:

Σε ποσό διάστημα γίνεται μετατροπή από καρτοσυμβολαιο σε κάρτα cu ?

Αυτή η κίνηση έχει και ρήτρα πρόωρης διακοπής σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αυτή η κίνηση έχει και ρήτρα πρόωρης διακοπής σύμβασης.

Τον επόμενο μήνα λήγει σε κατάστημα μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, poyfi said:

Τον επόμενο μήνα λήγει σε κατάστημα μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω

Βεβαιώσου από τον μηνιαίο λογαριασμό οτι λήγει τον επόμενο μήνα και μετά προχώρα. Πόσα πληρώνεις τον μήνα; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, CaptainNickGR said:

Βεβαιώσου από τον μηνιαίο λογαριασμό οτι λήγει τον επόμενο μήνα και μετά προχώρα. Πόσα πληρώνεις τον μήνα; 

12,50

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, poyfi said:

12,50

Και τώρα να φύγεις δεν θα είναι μεγάλο το πόσο της διακοπής. Το καλύτερο θα ήτανε να φύγεις σε άλλο δίκτυο και την διαδικασία να την κάνεις από το κατάστημα του παρόχου που θα διαλέξεις ώστε να γίνουν όλα άμεσα χωρίς κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι 

Η biz nest , ελληνικές ράδιουπηρεσίες και άλλες εταιρείες τέτοιου τύπου έχουν την ίδια κάλυψη; η υπάρχει κάτι υποδεέστερο στην εξυπηρέτηση τους; 

Το πρόγραμμα που δίνει 1000 λεπτά κινιτα 1500 σταθερά και 43 GB είναι πολύ καλό πρόγραμμα και μπορεί να βρεθεί και κάτω από 17 ευρώ 

Και σε ερώτηση αν θα γίνει αύξηση του 1.5 ευρώ σε ένα χρόνο μου είπαν ότι αν γίνει  αύξηση τη χρεώνονται αυτοί και όχι ο πελάτης. 

Υπάρχει κάποιος πολύ σοβαρός λόγος να μην πάει κάποιος σε συμβόλαιο εκεί; 

Και ρωτάω εγώ που Δευτέρα υπογράφω με την (κανονική) Vodafone. Αν είναι να το σκεφτώ 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, patrik said:

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι 

Η biz nest , ελληνικές ράδιουπηρεσίες και άλλες εταιρείες τέτοιου τύπου έχουν την ίδια κάλυψη; η υπάρχει κάτι υποδεέστερο στην εξυπηρέτηση τους; 

Το πρόγραμμα που δίνει 1000 λεπτά κινιτα 1500 σταθερά και 43 GB είναι πολύ καλό πρόγραμμα και μπορεί να βρεθεί και κάτω από 17 ευρώ 

Και σε ερώτηση αν θα γίνει αύξηση του 1.5 ευρώ σε ένα χρόνο μου είπαν ότι αν γίνει  αύξηση τη χρεώνονται αυτοί και όχι ο πελάτης. 

Υπάρχει κάποιος πολύ σοβαρός λόγος να μην πάει κάποιος σε συμβόλαιο εκεί; 

Και ρωτάω εγώ που Δευτέρα υπογράφω με την (κανονική) Vodafone. Αν είναι να το σκεφτώ 

Ευχαριστώ πολύ 

Αφού με την ίδια τιμή τα έχεις όλα unlimited. Επίσης και καλύτερη τιμή να σου κάνουν οι συνεργάτες πόσο να πάει? 15€? Δεν αξίζει για 2€ να χάσεις τα unlimited.

Το άλλο είναι πως θα έχεις άμεση εξυπηρέτηση με την Vodafone, παρά με τον συνεργάτη που θα μετατρέψει το κινητό σου σε business της δικιάς του εταιρίας. Συνήθως έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλά αν είναι το ίδιο  προϊόν και η μόνη διαφορά είναι το αν θα μιλάω με μια εταιρεία η με ένα συνεργάτη δε μου κάθεται καλά να δίνω και 1 ευρώ παραπάνω. 

Παρόλα αυτά με πείσατε Δευτέρα να υπογράψω στη Vodafone 

😄

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrik said:

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι 

Η biz nest , ελληνικές ράδιουπηρεσίες και άλλες εταιρείες τέτοιου τύπου έχουν την ίδια κάλυψη; η υπάρχει κάτι υποδεέστερο στην εξυπηρέτηση τους; 

Το πρόγραμμα που δίνει 1000 λεπτά κινιτα 1500 σταθερά και 43 GB είναι πολύ καλό πρόγραμμα και μπορεί να βρεθεί και κάτω από 17 ευρώ 

Και σε ερώτηση αν θα γίνει αύξηση του 1.5 ευρώ σε ένα χρόνο μου είπαν ότι αν γίνει  αύξηση τη χρεώνονται αυτοί και όχι ο πελάτης. 

Υπάρχει κάποιος πολύ σοβαρός λόγος να μην πάει κάποιος σε συμβόλαιο εκεί; 

Και ρωτάω εγώ που Δευτέρα υπογράφω με την (κανονική) Vodafone. Αν είναι να το σκεφτώ 

Ευχαριστώ πολύ 

Όπως σου έχω ξανά αναφέρει μετά δεν θα έχεις την διαχείριση του αριθμού σου αλλά αυτοί. Δηλαδή δεν θα έχεις απευθείας νταραβέρια με την Vodafone 

 

4 minutes ago, patrik said:

Εντάξει απλά αν είναι το ίδιο  προϊόν και η μόνη διαφορά είναι το αν θα μιλάω με μια εταιρεία η με ένα συνεργάτη δε μου κάθεται καλά να δίνω και 1 ευρώ παραπάνω. 

Παρόλα αυτά με πείσατε Δευτέρα να υπογράψω στη Vodafone 

😄

Η καλύτερη επιλογή είναι να αποδεχτείς την προσφορά της ίδια της Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ξανά πάρε,ίσως έπεσες σε άσχετο. Υπάρχει κανονικότατα τουλάχιστον μέχρι χτες

Πήρα εγώ προχθές. Όλα καλά και χθες μου στείλανε το συμβόλαιο και το link αποδοχής.
Το πακέτο περιέχει (επιπλέον των unlimited calls / data / sms) και δωρεάν roaming στην ΕΕ (με χρήση των unlimited data) καθώς και unlimited κλήσεις προς Ε.Ε.
@aektzhs 1 Σε ευχαριστώ που το πρότεινες / ανέφερες. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή περίπτωση.

Απορίες: Τη 2η sim για μοίρασμα στα απεριόριστα data μου είπε ότι πρέπει να πάω να τη βγάλω σε κατάστημα και πως έχει χρέωση €3 / μήνα. Ωστόσο, αυτό μου το είπε προφορικά. Δεν αναφέρεται κάτι στο συμβόλαιο.

Το έχει κάνει κανείς;
Πήγε σε κατάστημα και γνώριζε τη διαδικασία;
Πως ακριβώς το ζήτησε;

Βάσει του πακέτου, δικαιούσαι ΜΙΑ ακόμη κάρτα ή μπορείς να πάρεις κι άλλη (3η) με την αντίστοιχη χρέωση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, trinoo said:

Πήρα εγώ προχθές. Όλα καλά και χθες μου στείλανε το συμβόλαιο και το link αποδοχής.
Το πακέτο περιέχει (επιπλέον των unlimited calls / data / sms) και δωρεάν roaming στην ΕΕ (με χρήση των unlimited data) καθώς και unlimited κλήσεις προς Ε.Ε.
@aektzhs 1 Σε ευχαριστώ που το πρότεινες / ανέφερες. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή περίπτωση.

Απορίες: Τη 2η sim για μοίρασμα στα απεριόριστα data μου είπε ότι πρέπει να πάω να τη βγάλω σε κατάστημα και πως έχει χρέωση €3 / μήνα. Ωστόσο, αυτό μου το είπε προφορικά. Δεν αναφέρεται κάτι στο συμβόλαιο.

Το έχει κάνει κανείς;
Πήγε σε κατάστημα και γνώριζε τη διαδικασία;
Πως ακριβώς το ζήτησε;

Βάσει του πακέτου, δικαιούσαι ΜΙΑ ακόμη κάρτα ή μπορείς να πάρεις κι άλλη (3η) με την αντίστοιχη χρέωση;

Ευχαριστώ!

Λέγεται κάρτα sim internet for sharing (i4s). Εάν έχεις σταθερό στην Vodafone είναι δωρεάν η έκδοση. Διαφορετικά πληρώνεις 3€/ μήνα και το ποσό κουμπώνει στο συμβόλαιο του κυρίου αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, EllinikoNisi said:

δωρεάν η έκδοση

Πάντα είναι δωρεάν η έκδοση. 
Το πάγιο είναι δωρεάν αν έχεις σταθερό 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...