Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

51 minutes ago, Gv2008 said:

Η Vodafone και το Vodafone.gr είναι υπό διάλυση. Πάνω δεξιά στη σύνδεση στο my Vodafone βγάζει αυτό: Επίσης όταν μπαίνω να δω την κάλυψη 5G ξαναβγαζει αυτό. Τέλος, συνέχεια το site κολλάει και το chat κλείνει μόνο του. Από κάλυψη τραγικοί, τρίτοι και καταϊδρωμένοι, στο roaming τραγικοί, η ενεργοποίηση esim εδώ και μήνες απενεργοποιημένη, το app κολλάει, λάθος χρεώσεις, πολλά προβλήματα στο δίκτυο και πολύ πιο αργή απόκριση από τα άλλα δύο δίκτυα, εξαπάτηση στα συμβόλαια unlimited για τα δεδομένα στο εξωτερικό τα οποία έχουν όριο τα 25 mbps στην καλύτερη περίπτωση και ψέματα στο, ομολογουμένως, μη λειτουργικό site στην ενότητα του roaming αφού τα και καλά υποστηριζόμενα δίκτυα, τα οποία τελικά δεν υποστηρίζονται. Επίσης υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας στα καταστήματα, ο καθένας χρεώνει ότι θέλει, έλλειψη εξοπλισμού και τραγικό τεχνικό τμήμα. Καλώντας στο 13830, πέντε και έξι φορές πρέπει να αναφέρω το ίδιο πράγμα και να βάλω τον αριθμό του σταθερού για να συνδεθώ με εκπρόσωπο. Επιμένει να μου στείλει sms για το chat και ενώ επιμένω ζητώντας να συνδεθώ με εκπρόσωπο μου το κλείνει. Μετά από όλα αυτά πήρα την απόφαση να πάρω όλες μου τις συνδέσεις, προσωπικές αλλά και επαγγελματικές από τη Vodafone.

IMG_20230923_161951.jpg

Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν λειτουργεί ούτε το chat 

IMG_20230923_162706.jpg

Vodafone λεμε και κλαίμε 

Screenshot_2023-09-23-16-42-50-541_com.myvodafone.android.jpg

Ακόμα περιμένω τηλ οριστικής διευθέτησης του roaming με χαμηλές ταχύτητες. Μου είχαν πει στο live chat ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου και με πήραν να μου πουν ότι δεν προωθήθηκε σωστά από την εξυπηρέτηση το θέμα και να ξανακάνω τηλεφωνικά την αναφορά και να περιμένω τηλ σε λίγη ώρα. Έχουν περάσει δύο μέρες και ακόμα τους περιμένω. Καλά κάνεις αν δεν σε καλύπτει. Όσον αφορά την κάλυψη και το σήμα τουλάχιστον στην περιοχή μου το λιγότερο τραγικοί. Έχει χάρη που δεν έχω χρόνο να περάσω όλα τα περίπτερα να βρω ένα Free2go αλλιώς θα είχαν πάρει πόδι. Ευτυχώς το βασικό το έχω πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ακόμα περιμένω τηλ οριστικής διευθέτησης του roaming με χαμηλές ταχύτητες. Μου είχαν πει στο live chat ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου και με πήραν να μου πουν ότι δεν προωθήθηκε σωστά από την εξυπηρέτηση το θέμα και να ξανακάνω τηλεφωνικά την αναφορά και να περιμένω τηλ σε λίγη ώρα. Έχουν περάσει δύο μέρες και ακόμα τους περιμένω. Καλά κάνεις αν δεν σε καλύπτει. Όσον αφορά την κάλυψη και το σήμα τουλάχιστον στην περιοχή μου το λιγότερο τραγικοί. Έχει χάρη που δεν έχω χρόνο να περάσω όλα τα περίπτερα να βρω ένα Free2go αλλιώς θα είχαν πάρει πόδι. Ευτυχώς το βασικό το έχω πράσινη 

Δεν υπάρχει κατάστημα στη Θήβα;

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με αυτα που γράφτηκαν στην προπροηγούμενη σελιδα,η vodafone εβγαλε νέα ανακοίνωση καταργησης του e-bill στη σταθερή και πιάνει πλέον και τους υφιστάμενους συνδρομητές,και τους δίνει δικαίωμα να φυγουν αζημίως.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230922-anakoinosi-diakopis-parochis-ekptosis-e-bill-amp-timologiakes-allages/

Επίσης απο 1/12 τροποποποίηση στις διεθνείς κλήσεις και στο κόστος κλήσης προς το cc που επηρεάζουν τα συμβόλαια κινητής. Επίσης δικαίωμα για αζημίως διακοπή.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230922-anakoinosi-timologiakon-allagon/

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Δεν υπάρχει κατάστημα στη Θήβα;

Είχε η πρώην WIND και έκλεισε την περίοδο της πρώτης καραντίνας. Η πρώην Nova είχε μόνο επίσημο εξωτερικό συνεργάτη που έχει μόνο αποκωδικοποιητές και τεχνικούς 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρεία έχει χαλάσει πολύ τελικά. Και εγώ έχω πρόβλημα με την internet 4 sharing sim γιατί δεν μου δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ και ακόμα με παίρνουν. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι μαζί τους

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, AlexM2 said:

Αυτή η εταιρεία έχει χαλάσει πολύ τελικά. Και εγώ έχω πρόβλημα με την internet 4 sharing sim γιατί δεν μου δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ και ακόμα με παίρνουν. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι μαζί τους

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ πλέον θεωρώ ως βασικό, αν όχι τον μόνο ανταγωνιστή της πράσινης, τη Nova

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρεία έχει χαλάσει πολύ τελικά. Και εγώ έχω πρόβλημα με την internet 4 sharing sim γιατί δεν μου δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ και ακόμα με παίρνουν. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι μαζί τους

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε κινητό δεν σου δίνει πρόσβαση? Αν ναι, σε κινητό δεν παίζει out of the box η sim, πρέπει να αλλάξεις το apn.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό δεν σου δίνει πρόσβαση? Αν ναι, σε κινητό δεν παίζει out of the box η sim, πρέπει να αλλάξεις το apn.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


Όχι ούτε σε κινητό δίνει πρόσβαση. Και δοκίμασα να αλλάξω APN και δεν δουλεύει

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει η Vodafone Ελλάδας να φανεί αντάξια του ονόματος που έχει. Είναι πραγματικά κρίμα να έχει πολύ καλές χρεώσεις και παροχές και να έχει κακό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη βονταφον ανήκει εξολοκλήρου στην αγγλική μαμά βονταφον. Απο οτι φαίνεται πρεπει να μειωθηκαν πολυ οι επενδυσεις, ενω η νόβα δινει εκατομμυρια και η κοσμοτε είναι σε άλλο επίπεδο. Μακαρι να αλλαξουν τα πραγματα, αλλά δεν καταλαβαίνω πως θα το πετυχει με τις συνεχεις αυξησεις στις χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, AlexM2 said:

Αυτή η εταιρεία έχει χαλάσει πολύ τελικά. Και εγώ έχω πρόβλημα με την internet 4 sharing sim γιατί δεν μου δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ και ακόμα με παίρνουν. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι μαζί τους

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κι εγώ που είχα 2-3 θεματάκια και λέγανε θα με καλέσουν, δεν με καλούσαν ποτέ.. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, AlexM2 said:

Όχι ούτε σε κινητό δίνει πρόσβαση. Και δοκίμασα να αλλάξω APN και δεν δουλεύει

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εμένα έτσι. Έφτιαξε όταν πήγα σε άλλη εταιρία. Στα router έκανε διακοπές και στο κινητο (οποιοδήποτε κινητο) έπιανε μόνιμα edge. Σαν να ήταν κλειδωμένη. Με άλλες κάρτες το κινητο έπαιζε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι. Έφτιαξε όταν πήγα σε άλλη εταιρία. Στα router έκανε διακοπές και στο κινητο (οποιοδήποτε κινητο) έπιανε μόνιμα edge. Σαν να ήταν κλειδωμένη. Με άλλες κάρτες το κινητο έπαιζε κανονικά 
Εμένα ούτε edge δεν πιάνει τίποτα δεδομένα κλειστά

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε edge δεν πιάνει τίποτα δεδομένα κλειστά

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχετε μπλέξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Έχετε μπλέξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχω βαρεθεί να περιμένω στο chat για να μιλήσω με εκπρόσωπο. Εκεί αν βρεις κάποιον της προκοπής κάτι γίνεται. Άλλες φορές στο κλείνουν και ξανά από την αρχή. Στην περίπτωση αυτή που έχω θέμα υπάρχει σήμα αλλά τα δεδομένα για κάποιο λόγο είναι κλειστά. Δοκίμασα αλλαγή APN κλπ τίποτα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να περιμένω στο chat για να μιλήσω με εκπρόσωπο. Εκεί αν βρεις κάποιον της προκοπής κάτι γίνεται. Άλλες φορές στο κλείνουν και ξανά από την αρχή. Στην περίπτωση αυτή που έχω θέμα υπάρχει σήμα αλλά τα δεδομένα για κάποιο λόγο είναι κλειστά. Δοκίμασα αλλαγή APN κλπ τίποτα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μου φαίνεται τρελό να μην βρίσκουν γιατί δεν εχει δεδομένα.Εφοσον δεν παιζει κανενα APN τότε το πρόβλημα είναι η του συστήματος η της sim. Τι διαολο το τραβάνε απο εδώ και απο εκεί δεν το καταλαβαίνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Μου φαίνεται τρελό να μην βρίσκουν γιατί δεν εχει δεδομένα.Εφοσον δεν παιζει κανενα APN τότε το πρόβλημα είναι η του συστήματος η της sim. Τι διαολο το τραβάνε απο εδώ και απο εκεί δεν το καταλαβαίνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών με σύνδεσε με το τεχνικό τμήμα (20 λεπτά αναμονή) ο τεχνικός βρίσκει φραγή στα δεδομένα με ξανά στέλνει στην εξυπηρέτηση πελατών από εκεί δεν μπορούν να ελέγξουν την γραμμή λόγω αναβάθμισης συστημάτων ( που κάνει και καλά η Vodafone και τρεις και λίγο) θα το ελέγξουν αύριο και θα με καλέσουν (λέμε τώρα)

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AlexM2 said:

Εμένα ούτε edge δεν πιάνει emoji23.png τίποτα δεδομένα κλειστά

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα Γιάννενα;
Σε ποια περιοχή συμβαίνει αυτό αν επιτρέπεται; 
(Άκυρο, τώρα διάβασα πως πρόκειται για θέμα της κάρτας σου)

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, AlexM2 said:

Εμένα ούτε edge δεν πιάνει emoji23.png τίποτα δεδομένα κλειστά

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η κάρτα σου έχει πάνω στο πλαστικό την ένδειξη «για το σπίτι γραφείο»;

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου έχει πάνω στο πλαστικό την ένδειξη «για το σπίτι γραφείο»;
Όχι είναι Internet 4 sharing. Δηλαδή extra SIM που μοιράζει τα δεδομένα από το unlimited συμβόλαιο

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυριακάτικα εστείλε η Vodafone μήνυμα ότι η αίτηση φορητότητας καταχωρήθηκε κλπ. Σημειωτέον δεν έχουν περάσει ακόμα οι μέρες της υπαναχώρησης(την Τρίτη νομίζω είναι δύο βδομάδες)

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, AlexM2 said:

Όχι είναι Internet 4 sharing. Δηλαδή extra SIM που μοιράζει τα δεδομένα από το unlimited συμβόλαιο

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι το ξέρω. Πάνω στο πλαστικό τι γράφει είναι το θέμα.

Πολλα καταστήματα αντί να δίνουν κάρτες «VMB » δίνουν κάρτες «για το σπίτι/ γραφείο» και πιστεύω ότι αυτές προκαλούν το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Πάνω στο πλαστικό τι γράφει είναι το θέμα.
Πολλα καταστήματα αντί να δίνουν κάρτες «VMB » δίνουν κάρτες «για το σπίτι/ γραφείο» και πιστεύω ότι αυτές προκαλούν το θέμα. 
Όχι δεν γράφει τίποτα τέτοιο

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας πελάτης ευχαριστημένος από αυτή την εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Υπάρχει κανένας πελάτης ευχαριστημένος από αυτή την εταιρεία;

Αν φτιάξει δίκτυο πολλοί πιστεύω. Από τιμές σκίζει πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...