Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων του συμβολαίου. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων του συμβολαίου. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;

 

Δυστυχως εστει ειναι ....Μονο αν δεν ειχες παρει επιδοτηση ή εκπτωση παγιου μπορουσες να φυγεις χωρις ποινη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εστει ειναι ....Μονο αν δεν ειχες παρει επιδοτηση ή εκπτωση παγιου μπορουσες να φυγεις χωρις ποινη .

Μα αυτό λέει ο άνθρωπος, ότι είχε πάρει έκπτωση, όχι συσκευή.

Εφ' όσον δεν είχες πάρει συσκευή σου προτείνω να ξαναπάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις να φύγεις αζημίως όμως προβλέπει ο κανονισμός της ΕΕΤΤ. Δεν θα μπορούν να σου πουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέει ο άνθρωπος, ότι είχε πάρει έκπτωση, όχι συσκευή.

Εφ' όσον δεν είχες πάρει συσκευή σου προτείνω να ξαναπάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις να φύγεις αζημίως όμως προβλέπει ο κανονισμός της ΕΕΤΤ. Δεν θα μπορούν να σου πουν τίποτα.

 

Κι εγω τι εγραψα ?

 

Μονο αν δεν ειχες παρει επιδοτηση ή εκπτωση παγιου μπορουσες να φυγεις χωρις ποινη .

 

Αφου ειχε παρει εκπτωση παγιου θα επρεπε να την επιστρεψει για να φυγει ανεξοδα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τι εγραψα ?

 

Μονο αν δεν ειχες παρει επιδοτηση ή εκπτωση παγιου μπορουσες να φυγεις χωρις ποινη .

 

Αφου ειχε παρει εκπτωση παγιου θα επρεπε να την επιστρεψει για να φυγει ανεξοδα .

 

Εξακολουθούμε να λέμε το αντίθετο.

Έχει ανακοινώσει μονομερείς αυξήσεις η vodafone σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου.

Μπορεί να φύγει χωρίς να επιστρέψει την επιδότηση παγίου.

Οφείλει να επιστρέψει τυχόν επιδοτήσεις συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθούμε να λέμε το αντίθετο.

Έχει ανακοινώσει μονομερείς αυξήσεις η vodafone σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου.

Μπορεί να φύγει χωρίς να επιστρέψει την επιδότηση παγίου.

Οφείλει να επιστρέψει τυχόν επιδοτήσεις συσκευής.

 

Οχι δεν μπορει ειτε το ενα εχει παρει ειτε το αλλο . Το μονο "κερδος" οτι δεν θα εχει ποινη για σπασιμο συμβολαιου.

 

Παραλογο να αυξανει μονομερως τους ορους της συμβασης ναι αλλα σιγουρα καπου στα ψιλα της αρχικης συμβσης το γραφει οτι εχει το δικιωμα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν εχει παρει συσκευη δεν μπορει να φυγει ,αυτες τις καραμελες που λενε αλλου

 

Απο που το συμπαιρεινεις αυτο ?Και στις δυο περιπτωσεις υπαρχει οικονομικο οφελος .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα αυτό βγαίνει από την σχετική ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ. Μόνο επιδότηση επιστρέφεις . Όχι έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα αυτό βγαίνει από την σχετική ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ. Μόνο επιδότηση επιστρέφεις . Όχι έκπτωση.

 

Μπορεις να δωεις link για αυτη την ανακοινωση ?

 

Εδω δεν βρηκα κατι τετοιο

 

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwiJz4ynhNDXAhVmDZoKHezlAuQQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.eett.gr%2Fopencms%2Fopencms%2Fadmin%2Fdownloads%2FInformative_Documentation%2FEETT.pdf&usg=AOvVaw32EHiFW5E-EkbgdBQdQdBO

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Σελίδα 19, faq 39

 

...

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εξακολουθεί να ισχύει

η υποχρέωση εξόφλησης τυχόν οφειλών για την επιδότηση συσκευών ή τερματικού εξο-

πλισμού, με εξαίρεση την επιδότηση παγίου.

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 19, faq 39

 

...

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εξακολουθεί να ισχύει

η υποχρέωση εξόφλησης τυχόν οφειλών για την επιδότηση συσκευών ή τερματικού εξο-

πλισμού, με εξαίρεση την επιδότηση παγίου.

 

Μαλιστα...Εχει δικο και ζητω συγνωμη . Αντε ομως να βγαλεις ακρη με δαυτους

 

Σημειώνεται ότι σε περίπτωση καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εξακολουθεί να ισχύει

η υποχρέωση εξόφλησης τυχόν οφειλών για την επιδότηση συσκευών ή τερματικού εξο-

πλισμού, με εξαίρεση την επιδότηση παγίου.

 

Εμενα μου λει για 3red1 με 23 ευρω τελικη τελικη το καθενα

 

https://imgur.com/a/GwTNx

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για αυτό αλληλοβοηθιόμαστε όσοι γνωρίζουμε εδω μέσα, αλλά η πλειοψηφία δεν ψάχνει τα δικαιώματά της γιαυτό και οι εταιρείες βρίσκουν και τα κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

για αυτό αλληλοβοηθιόμαστε όσοι γνωρίζουμε εδω μέσα, αλλά η πλειοψηφία δεν ψάχνει τα δικαιώματά της γιαυτό και οι εταιρείες βρίσκουν και τα κάνουν.

 

Δικο εχεις φιλε μου .Βεβαια με την τιμη που τα εχω δεν νομιζω να βρω φτηνοτερα .Τα εχα ξεκινησει με 14,75 το καθενα πριν 4-5 χρονια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ έχω 2 γραμμές red 1 με 23 ευρώ την καθεμία. Αλλά μου έστειλε η cosmote προνομιακό what's up με 1500 λεπτά και 1500 mb με 10 ευρώ το μήνα περίπου. Οπότε τους χαιρετώ...
Link to comment
Share on other sites

Αλλά μου έστειλε η cosmote προνομιακό what's up με 1500 λεπτά και 1500 mb με 10 ευρώ το μήνα περίπου. Οπότε τους χαιρετώ...

 

Πως πηρες τετοια προσφορα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ έχω 2 γραμμές red 1 με 23 ευρώ την καθεμία. Αλλά μου έστειλε η cosmote προνομιακό what's up με 1500 λεπτά και 1500 mb με 10 ευρώ το μήνα περίπου. Οπότε τους χαιρετώ...

 

 

 

Αν δεν γίνομαι αδιακριτος πως έγινε κάτι τέτοιο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το Vf red σε αυτήν την τιμή το πήρα μετά από προσφορά για να φύγω από την κοσμοτε. Το προνομιακο το πήρα μετά από τηλεφωνική προσφορά της κοσμοτε, σε ένα νούμερο wind που διαθέτω και ήταν παλιά κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

εγώ που είχα whatsup και το έκανα wind και μετά cu λέτε να με πάρουν :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις αυξησεις που θα γινουν απο την Vodafone στα Red προγραμματα τον Μαρτιο τις ειδατε; [link] Αυριο θα τους παρω τηλεφωνο και θα τους ρωτησω για την ανακοινωση της ΕΕΤΤ. Αν δεν βγαλω ακρη τοτε επισημο email στην Vodafone και μετα καταγγελια στην EETT. Αντε να δουμε μηπως πετυχουμε κατι.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τις αυξησεις που θα γινουν απο την Vodafone στα Red προγραμματα τον Μαρτιο τις ειδατε; [link] Αυριο θα τους παρω τηλεφωνο και θα τους ρωτησω για την ανακοινωση της ΕΕΤΤ. Αν δεν βγαλω ακρη τοτε επισημο email στην Vodafone και μετα καταγγελια στην EETT. Αντε να δουμε μηπως πετυχουμε κατι.

 

Φίλε ενημέρωσε για τα αποτελέσματα γιατί με εμένα το παίζουν τρελιτσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα για το δικό μου πρόγραμμα που ανανέωσα πρόσφατα και να μπορώ να φύγω μετά τις μέλλουσες αυξήσεις, μου είπαν ότι η αύξηση αφορά το πάγιο και όχι την έκπτωση που έχω πάνω σε αυτό, με αποτέλεσμα η δέσμευση να ισχύει καθώς δεν μεταβάλλεται η γενική έκπτωση...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα για το δικό μου πρόγραμμα που ανανέωσα πρόσφατα και να μπορώ να φύγω μετά τις μέλλουσες αυξήσεις, μου είπαν ότι η αύξηση αφορά το πάγιο και όχι την έκπτωση που έχω πάνω σε αυτό, με αποτέλεσμα η δέσμευση να ισχύει καθώς δεν μεταβάλλεται η γενική έκπτωση...

 

Είτε αλλάζει το πάγιο είτε την έκπτωση, είναι μονομερής τροποποίηση της σύμβασης. Απλά μας εκμεταλλεύονται. Λένε πόσοι θα έχουν το κουράγιο να το ψάξουν ή να μπλέξουν με ΕΕΤΤ ή συνήγορο του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Είτε αλλάζει το πάγιο είτε την έκπτωση, είναι μονομερής τροποποίηση της σύμβασης. Απλά μας εκμεταλλεύονται. Λένε πόσοι θα έχουν το κουράγιο να το ψάξουν ή να μπλέξουν με ΕΕΤΤ ή συνήγορο του καταναλωτή.

 

Ακριβως αν και υπαρχει κοσμος που πλεον ψαχνεται να φυγει.Γιατι χρυσοπληρωνει και οι παροχες ειναι ψιχουλα.Τα red 1 με 23-26€ αξιζουν μονο και παρομοια συμβολαια οπου εκει υπαρχει μια καλη αναλογια τιμης-παροχων.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που αλλαξανε τη χρεωση κόστους κλησης ανα δευτερόλεπτο, για όλα τα συμβόλαια και τα καρτοπρογραμματα, πιανει τα παντα. Και αν σας πουν αλλιως, να ρωτησετε όνομα υπαλλήλου και αμεσα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Καμια ποινή δεν πληρώνετε, εκτος εαν έχετε παρει συσκευή. Εχετε εως 08/12 για την καταγγελία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...