Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν βλέπω καμία καλη προσφορά. Έχω vodafone σχεδον τελειωσε το συμβολαιο μου, εκανα αίτηση για φορηροτητα στην cosmote την δευτερα 2 νούμερα κ δεν με εχουν καλεσει καν απο την voda. Σκεφτομαι τι ειναι πιο συμφερον να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...Ρωταω γιατι στη μια από τις 3 γραμμες red1 που εχω ειδα καπου 2 ευρω παραπανω τον περασμενο μηνα και ειχε ένα mms και μερικα sms με smile

 

Εάν έχει τέτοια συμπεριφορά, κοίταξε λίγο και τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου / εφαρμογής που χρησιμοποιείς για μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω να ρωτησω....Και θα ξανακοιτάξω την αναλυση του λογαριασμου.

Θα ενημερωσω κι εδώ.

 

Αυτή είναι η χρεωση και οφειλετε σε κλιση σε τηλεφωνητή , παγιο για welcome tone και ένα mms

 

Επισης μια κλιση στην εξυπηρετηση πελατων

 

Για το οριο στα sms μου ειπαν ότι είναι θεμα συσκευης (?) και είναι περιπου στους 60 χαρακτήρες

 

Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Το οριο των χαρακτηρων πραγματι εχει να κανει με την συσκευη ?

 

Εχω samsung galaxy S4 , iPhone 5 και IPhone 3gs στις 3 γραμμες

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάω σε κάποιο καρτοπρόγραμμα Vodafone χωρίς να πάρω επιδότηση ή εκπτωση και να μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο όποτε θέλω?

Και θέλω να το κάνω αυτό γιατί είμαι σε σύνδεση Wind και θέλω να πάω σε CU και η Voda δεν μπορεί λέει λόγω συστήματος..Ετσι έλεγα να κάνω ένα συμβόλαιο να με φέρουν που μπορούν (και θέλουν) και μετά το κάνω κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η χρεωση και οφειλετε σε κλιση σε τηλεφωνητή , παγιο για welcome tone και ένα mms

 

Επισης μια κλιση στην εξυπηρετηση πελατων

 

Για το οριο στα sms μου ειπαν ότι είναι θεμα συσκευης (?) και είναι περιπου στους 60 χαρακτήρες

 

Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Το οριο των χαρακτηρων πραγματι εχει να κανει με την συσκευη ?

 

Εχω samsung galaxy S4 , iPhone 5 και IPhone 3gs στις 3 γραμμες

 

Συνεπώς είναι εσφαλμένη ενέργεια δικη σου;

 

Απο συσκευή σε συσκευή διαφέρουν πολλά με τα μηνύματα και όχι μόνο...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς είναι εσφαλμένη ενέργεια δικη σου;

 

Απο συσκευή σε συσκευή διαφέρουν πολλά με τα μηνύματα και όχι μόνο...

 

 

Προφανως αν και όχι δικη μου ακριβως γιατι την γραμμη αυτή την εχει η κορη μου :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η χρεωση και οφειλετε σε κλιση σε τηλεφωνητή , παγιο για welcome tone και ένα mms

 

Επισης μια κλιση στην εξυπηρετηση πελατων

 

Για το οριο στα sms μου ειπαν ότι είναι θεμα συσκευης (?) και είναι περιπου στους 60 χαρακτήρες

 

Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Το οριο των χαρακτηρων πραγματι εχει να κανει με την συσκευη ?

 

Εχω samsung galaxy S4 , iPhone 5 και IPhone 3gs στις 3 γραμμες

 

Το όριο των χαρακτήρων έχει να κάνει με την εφαρμογή που στέλνεις τα μηνύματα. Μόνο εάν δεν θέλεις να αλλάξεις εφαρμογή μπορείς να πεις ότι εξαρτάται από τη συσκευή.

Τα SMS επιτρέπουν 140 χαρακτήρες όταν είναι περιορισμένο το αλφάβητο που χρησιμοποιείς (πχ κεφαλαία και μόνο αυτά που είναι ίδια με τους αντίστοιχους λατινικούς). Αν θέλεις πεζούς Ελληνικούς χαρακτήρες και τόνους, το μέγεθος του μηνύματος περιορίζεται στους 70 χαρακτήρες. Το ίδιο ισχύει και για άλλα εξωτικά αλφάβητα.

Οι περισσότερες εφαρμογές αποστολής μηνυμάτων έχουν ενσωματωμένη λειτουργία μετατροπής του μηνύματός σου σε βασικό αλφάβητο GSΜ. Πχ σε android μπορείς να δεις το Handcent ή το GoSMS. Δεν ξέρω εάν η στοκ εφαρμογή του Γαλαξία έχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες, όχι 140.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω αιτηση απο συμβολαιο σε CU καρτα κ εντος του μηνα αμα μου κανουν καλυτερη εκπτωση στο παγιο να μην παω στη CU αλλα να συνεχισω στο συμβολαιο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω αιτηση απο συμβολαιο σε CU καρτα κ εντος του μηνα αμα μου κανουν καλυτερη εκπτωση στο παγιο να μην παω στη CU αλλα να συνεχισω στο συμβολαιο?

 

Φυσικα και μπορεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Παω να τους παρω κ θα το απολαυσω κ ολας. :-)

 

Αν δεν πιασει κανε και μια τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας σε Cosmote να δεις αντιδραση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ηδη. Ηταν απαισια στην συμπεριφορα η γκομενα κ μου ειπε πως πρεπει να περασω απο το καταστημα να υπογραψω κ θα περιμενω και 30 μερες οποτε της ειπα οτι οταν ηρθα απο τη Cosmote δεν πηγα πουθενα κ σιγα μη πληρωνω κ αλλο μηνα το Red 1 60ευρω χωρις καποια εκπτωση. Εκανα και ολας και τα 3 νουμερα αιτηση online στην Wind F2G. Αντε να δουμε. Σε 3 μερες λογικα θα ειμαι αλλου.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ηδη. Ηταν απαισια στην συμπεριφορα η γκομενα κ μου ειπε πως πρεπει να περασω απο το καταστημα να υπογραψω κ θα περιμενω και 30 μερες οποτε της ειπα οτι οταν ηρθα απο τη Cosmote δεν πηγα πουθενα κ σιγα μη πληρωνω κ αλλο μηνα το Red 1 60ευρω χωρις καποια εκπτωση. Εκανα και ολας και τα 3 νουμερα αιτηση online στην Wind F2G. Αντε να δουμε. Σε 3 μερες λογικα θα ειμαι αλλου.

 

Γιατι δεν πηγές σε κατάστημα της Wind να ξεμπερδέψεις μέσα σε 2 ημέρες;

Παίρνεις άμεσα τις sim.

 

Εκτός αν το έκανες μήπως και σε πάρουν για αντιπρόταση...!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκεφτηκα απο το νευρα μου εκεινη την ωρα. Αν δεν εχω τις καινουριες καρτες μεχρι την παρασκευη θα περασω απο καποιο υποκαταστημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκεφτηκα απο το νευρα μου εκεινη την ωρα. Αν δεν εχω τις καινουριες καρτες μεχρι την παρασκευη θα περασω απο καποιο υποκαταστημα.

 

:)

 

Σε δικη μου περίπτωση μου είπαν για 3 ημέρες αλλα σε 2 έτυχε να κλείσω τη συσκευή και όταν την άνοιξα είχε κοπεί το σήμα!

Και μπήκα στον κόσμο της Wind!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως για 2 νουμερα που εκανα φορητοτητα απο την voda στην cosmote, η voda δεν με εχει παρει καν.

Θα τα κανω cu

 

Δεν είναι πλέον σίγουρο πως παίρνουν...

 

Ούτε εμένα με είχαν καλέσει (15 χρόνια συνδρομητής), ασχέτως ότι δεν θα εμένα...Με την κοροϊδία τους...!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών. Αφού με ρώτησε τον λόγο που θέλω να αφήσω το συμβόλαιο και να το κάνω καρτοκινητό, μου έδωσε "τρελή" προσφορά το unlimited 60 με 50% έκπτωση, δηλαδή κοντά στα 35 ευρώ. Εκεί που τις έλεγα πως πληρώνω πολλά και δεν θέλω (25€), μου έκανε πρόταση να δίνω 35€. Απορώ γιατί μπήκαν στον κόπο να με καλέσουν. Υπομονή μέχρι τις 14 Φεβρουαρίου.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό το πακέτο σύνδεσης θέλουν να προωθήσουν, κι αυτό σπρωχνουν! Κάντο κάρτα να σωθείς!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών. Αφού με ρώτησε τον λόγο που θέλω να αφήσω το συμβόλαιο και να το κάνω καρτοκινητό, μου έδωσε "τρελή" προσφορά το unlimited 60 με 50% έκπτωση, δηλαδή κοντά στα 35 ευρώ. Εκεί που τις έλεγα πως πληρώνω πολλά και δεν θέλω (25€), μου έκανε πρόταση να δίνω 35€. Απορώ γιατί μπήκαν στον κόπο να με καλέσουν. Υπομονή μέχρι τις 14 Φεβρουαρίου.

 

 

Το θέμα είναι πως πλέον τα καρτοκινητά παρέχουν περισσότερα απ ότι τα προγράμματα συμβολαίου!

 

Απλά πατάνε στη δυσκολία κάποιου που θέλει και ένα ωραίο smartphone, του "πετάνε" και μια όμορφη επιδότηση για....3 χρόνια! Και οποίος τσιμπήσει.

 

Παράδειγμα:

Πριν 8 ημέρες ήμουν σε ένα κατάστημα (άσχετο) ενός φίλου... Μπαίνει μια φιλενάδα του όλο χαρα, καμάρι, υπερηφάνεια και του λέει Τάδε κοιτα το νέο μου απόκτημα! Το πήρα τώρα απο VF! Είχε ένα iPhone 5S.

Της το έδωσαν δωρεάν για 3 γραμμές που θα διατηρούσε ακόμη προς 30-50€ πάγιο/γραμμή (δεν θυμάμαι τι προγράμματα ανέφερε) για τα επόμενα 3 χρόνια!!!!!

 

 

Έλεος! Θέλει πολυ σκέψη;;;

 

Απλα την κοιτούσα με απορεια...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πλέον τα καρτοκινητά παρέχουν περισσότερα απ ότι τα προγράμματα συμβολαίου!

 

Απλά πατάνε στη δυσκολία κάποιου που θέλει και ένα ωραίο smartphone, του "πετάνε" και μια όμορφη επιδότηση για....3 χρόνια! Και οποίος τσιμπήσει.

 

Παράδειγμα:

Πριν 8 ημέρες ήμουν σε ένα κατάστημα (άσχετο) ενός φίλου... Μπαίνει μια φιλενάδα του όλο χαρα, καμάρι, υπερηφάνεια και του λέει Τάδε κοιτα το νέο μου απόκτημα! Το πήρα τώρα απο VF! Είχε ένα iPhone 5S.

Της το έδωσαν δωρεάν για 3 γραμμές που θα διατηρούσε ακόμη προς 30-50€ πάγιο/γραμμή (δεν θυμάμαι τι προγράμματα ανέφερε) για τα επόμενα 3 χρόνια!!!!!

 

 

Έλεος! Θέλει πολυ σκέψη;;;

 

Απλα την κοιτούσα με απορεια...

 

Ελεος !!!

 

40 ευρω πχ παγιο Χ 3 γραμμες =120

120Χ36 μηνες =4320 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν κ εμενα απο το τμημα προτασεων εχθες της vodafone κ μου λενε τελειωνει το συμβολαιο σας θα θελατε να σας κανουμε μια προσφορα. Λεω ναι. Τωρα εχω unl 60 κ unl 45 κ hol κ δινω για τα κινητα 46 ευρω τελικη.

 

Μου λενε η προσφορα μας για τα ιδια προγραμματα ειναι στα 63.

 

Λεω καντε κ τα 2 unl 60 με αυτη την εκπτωση που μου δινετε κ ειμαστε οκ.

 

Μου λενε δεν γινετε, οκ λεω τοτε θα το κανω καρτοκινητο, θα πρεπει να βιαστειτε μου λεει γτ θελει 30 ημερες η αλλαγη.

 

Οκ τους λεω θα παω σε αλλη εταιρεια σε 3 μερες.

 

Αν παω σε αλλη εταιρεια καρτοκινητο ποτε μπορω να ξαναγυρισω σε vodafone cu?

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν κ εμενα απο το τμημα προτασεων εχθες της vodafone κ μου λενε τελειωνει το συμβολαιο σας θα θελατε να σας κανουμε μια προσφορα. Λεω ναι. Τωρα εχω unl 60 κ unl 45 κ hol κ δινω για τα κινητα 46 ευρω τελικη.

 

Μου λενε η προσφορα μας για τα ιδια προγραμματα ειναι στα 63.

 

Λεω καντε κ τα 2 unl 60 με αυτη την εκπτωση που μου δινετε κ ειμαστε οκ.

 

Μου λενε δεν γινετε, οκ λεω τοτε θα το κανω καρτοκινητο, θα πρεπει να βιαστειτε μου λεει γτ θελει 30 ημερες η αλλαγη.

 

Οκ τους λεω θα παω σε αλλη εταιρεια σε 3 μερες.

 

Αν παω σε αλλη εταιρεια καρτοκινητο ποτε μπορω να ξαναγυρισω σε vodafone cu?

 

Όταν λες τελειωνει ποτε τελειωνει ????? Μηπως εχεις προπληρωσει ένα παγιο οποτε δεν χρωστας κατι για ένα μηνα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...