Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φορητοτητες κανουν 15-20 μερες συνηθως.

 

Από την αρχή του μήνα οι 15-20 μέρες γίνανε 3 μόνο! ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή του μήνα οι 15-20 μέρες γίνανε 3 μόνο! ;)

 

Καλο αυτο.Δεν το ηξερα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Α τελεια. Και μια απορια. Αν καποιος κανει ψευτικη φορητοτητα για να παρει επιδοτηση, προλαβαινει να κανει deal ή τωρα γινεται τοσο αμεσα που δεν προλαβαινεις;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Α τελεια. Και μια απορια. Αν καποιος κανει ψευτικη φορητοτητα για να παρει επιδοτηση, προλαβαινει να κανει deal ή τωρα γινεται τοσο αμεσα που δεν προλαβαινεις;

 

Αυτο θελω κι εγω να το μαθω....:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην προλαβαίνεις? Αφού και να εγκριθεί αν δεν υπογράψεις δεν μπορείς να μεταφερθείς στην άλλη εταιρία. (αν κάνεις τη φορητότητα τηλεφωνικά μιλάω)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποτε προλαβαινουν να σε καλεσουν για αντιπροσφορα;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι σε 2 μηνες που βγαινει επιδοτηση να τους κανω ενα αιτημα για 50% εκπτωση παγιου και εαν δεν το κανουν, τοτε καρτοκινητο
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποτε προλαβαινουν να σε καλεσουν για αντιπροσφορα;

 

Εγώ όταν είχα κάνει πριν 2 μήνες αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά να φύγω από vodafone σε cosmote, την επόμενη μέρα κι όλας με πήραν τηλέφωνο για αντιπροσφορά. Και να φανταστείς την αίτηση(τηλεφωνικά) την έκανα γύρω στισ 10-11 το βράδυ. Και αυτοί την επόμενη κι όλας το μεσημέρι με κάλεσαν για ποιο λόγο θέλω να φύγω κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχαν κανει αν δεν κανω λαθος 2 μερες να με παρουν. Αλλα τοτε ειχαμε και 30 μερες μεχρι να πραγματοποιηθει το αιτημα μας. Τωρα γινεται σε 2-3 μερες. Τσακ μπαμ. Προκαμουν;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Στα νέα unlimited προγράμματα, στέλνοντας κενό μήνυμα στο 1284, ενημερωνόμαστε και για το υπόλοιπο δωρεάν sms προς όλους;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το έλεγξα με το καινούργιο Unlimited που έχω και δείχνει το υπόλοιπο των λεπτών προς τρίτους και μηνυμάτων προς τρίτους, αλλά με ενημέρωση χθες το μεσημέρι. Για τα MB με πήραν τηλέφωνο επειδή τους ειχα στείλει e-mail για το τι θα γίνει και μου είπαν ότι αυτή τη στιγμή μόνο με το 13830 μαθαίνεις αλλά θα το αλλάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αποκτησω το ΙPnone με 18μηνο συμβολαιο λογω καλης επιδοτησης με νεα συνδεση. Γνωριζει καποιος στους ποσους μηνες μπορω να μειωσω το παγιο?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα τηλεφωνικά αίτημα φορητότητας στην cosmote.

Μετά από τρεις ώρες περίπου με πήραν από την Vodafone και μου πρόσφεραν το unlimited 60 με 50% έκπτωση + 5 ευρώ έκπτωση λόγω συνδυαστικής προσφοράς με την Hol.

Τελική τιμή (με όλους τους φόρους) 28 ευρώ.

Το συμβόλαιο μου έληγε σε λιγότερο από δύο εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα τηλεφωνικά αίτημα φορητότητας στην cosmote.

Μετά από τρεις ώρες περίπου με πήραν από την Vodafone και μου πρόσφεραν το unlimited 60 με 50% έκπτωση + 5 ευρώ έκπτωση λόγω συνδυαστικής προσφοράς με την Hol.

Τελική τιμή (με όλους τους φόρους) 28 ευρώ.

Το συμβόλαιο μου έληγε σε λιγότερο από δύο εβδομάδες.

 

μολις μου εφτιαξες το βραδυ! Τον Μαρτιο (που τελειωνει το συμβολαιο μου) θα κανω τα ιδια. Η εκπτωση σου ειπαν οτι ειναι για 1 χρονο, ή γενικα οσο εισαι συνδρομητης;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν στο unlimited 20 old η videoκλήση από vodafone προς vodafone χρεώνεται ή εξαντλείται ο δωρεάν χρόνος των 1500' ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλησεις και MMS ακομα και στα παλια συμβολαια unlimited χρεώνονται.τα 1500 αφορουν μονο κλησεις ομιλιας και μηνυματα προς vf. Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το έλεγξα με το καινούργιο Unlimited που έχω και δείχνει το υπόλοιπο των λεπτών προς τρίτους και μηνυμάτων προς τρίτους, αλλά με ενημέρωση χθες το μεσημέρι. Για τα MB με πήραν τηλέφωνο επειδή τους ειχα στείλει e-mail για το τι θα γίνει και μου είπαν ότι αυτή τη στιγμή μόνο με το 13830 μαθαίνεις αλλά θα το αλλάξουν.

 

Κι εγώ τους έστειλα e-mail και με πήραν τηλέφωνο... απλά να με ενημερώσουν ότι το έλαβαν το mail μου και θα το προωθήσουν :lol:

Είχε πλάκα, γιατί μου είπε η κοπέλα που μίλαγα ότι δεν έχουν την τεχνική υποστήριξη να το κάνουν αυτό (να μας ενημερώνουν δηλάδη για τα mb) Και όταν της είπα ότι πριν λίγες μέρες ενημερωνόμασταν μέσα από το 13830 αλλά μανγητοφωνημένα (και δωρεάν κλήση αφού ήταν κάτω του 1 λεπτού) και χωρίς να μιλήσουμε με υπάλληλο το βούλωσε πραγματικά :X:X Δεν ήξερε τι να μου πει.

Η τεχνική υποστήριξη υπάρχει.. το γιατί δεν το κάνει όλοι το ξέρουμε. Τα περιθώρια όμως με τα νέα προγράμματα που όλα έχουν mobile internet έχουν στενέψει.

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλησεις και MMS ακομα και στα παλια συμβολαια unlimited χρεώνονται.τα 1500 αφορουν μονο κλησεις ομιλιας και μηνυματα προς vf.

 

Δωρεάν είναι φίλε μου, λάθος κάνεις :)

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7671

Ενσωματωμένη χρήση (εθνικές κλήσεις ή / και βίντεο-κλήσεις)

 

προς όλη τη Vodafone

απεριόριστα

προς άλλα κινητά & σταθερά 20 λεπτά

 

YΓ. Για τα mms έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλησεις και MMS ακομα και στα παλια συμβολαια unlimited χρεώνονται.τα 1500 αφορουν μονο κλησεις ομιλιας και μηνυματα προς vf.

ΠΛΗΡΗΣ παραπληροφόρηση:!:

Τα MMS χρεώνονται.

Οι βιντεοκλήσεις συμπεριλαμβάνονται στην ενσωματομένη χρήση: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7671

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα τηλεφωνικά αίτημα φορητότητας στην cosmote.

Μετά από τρεις ώρες περίπου με πήραν από την Vodafone και μου πρόσφεραν το unlimited 60 με 50% έκπτωση + 5 ευρώ έκπτωση λόγω συνδυαστικής προσφοράς με την Hol.

Τελική τιμή (με όλους τους φόρους) 28 ευρώ.

Το συμβόλαιο μου έληγε σε λιγότερο από δύο εβδομάδες.

 

Μια χαρα λοιπον !!!!!:):):)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο μη εμπορικο της Vodafone (δε ξερω αν ισχυει και γι' αλλες συνδεσεις). Ελαβα μηνυμα στο κινητο με προσφορα για το Vodafone Mobile Broadband 1GB με 50% εκπτωση για παντα μονο με 10€/μηνα.

 

Αυτο δεν ισχυε παντα;

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

ΠΛΗΡΗΣ παραπληροφόρηση:!:

Τα MMS χρεώνονται.

Οι βιντεοκλήσεις συμπεριλαμβάνονται στην ενσωματομένη χρήση: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7671

 

Συγνωμη εγω ειχα unlimited 30 και μου ειχαν χρεωσει βιντεοκληση (2009) και απο τοτε δεν ξαναεκανα (λαθος πληροφορηση ειχα και εγω) ...

;) Σορρυ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανω αναβαθμιση συσκευης μεσω myaccount υπάρχει καποια έκπτωση απο οτι να πηγαινα σε μαγαζι;

 

Επισης το vodafone joy 945 υπάρχει ή μονο το 845;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου τους ζητησε εκπτωση 50%, το ιδιο ακριβως που εκαναν στη κορη της 1 μηνα πριν, για να μη φυγει απο vodafone, και της ειπαν 'ηταν ειδικη περιπτωση', μετα της ειπαν 'ηταν ειδικη προσφορα' και άλλες μπαρουφες.. Τους λεει η φιλη μου 'δηλαδη βλακεια μου που το ζητησα, αντι να κανω αιτηση αποσυνδεσης', και της λενε 'πολυ σπανια κανουμε τετοια προσφορα' και τους λεει 'με οσους εχω μιλησει τις τελευταιες ημερες που θα εφευγαν, σε ολους κανατε 50-60% εκπτωση'. Το αστειο ειναι οτι η φιλη μου ειναι σε εταιρικο πακετο.
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανω αναβαθμιση συσκευης μεσω myaccount υπάρχει καποια έκπτωση απο οτι να πηγαινα σε μαγαζι;

 

Επισης το vodafone joy 945 υπάρχει ή μονο το 845;

Εχεις αν δεν κανω λαθος αλλα 20€ εκπτωση αν το κανεις απο το νετ. Αν κανεις νεα αιτηση, εχεις 50€ εκπτωση.

μια φιλη μου τους ζητησε εκπτωση 50%, το ιδιο ακριβως που εκαναν στη κορη της 1 μηνα πριν, για να μη φυγει απο vodafone, και της ειπαν 'ηταν ειδικη περιπτωση', μετα της ειπαν 'ηταν ειδικη προσφορα' και άλλες μπαρουφες.. Τους λεει η φιλη μου 'δηλαδη βλακεια μου που το ζητησα, αντι να κανω αιτηση αποσυνδεσης', και της λενε 'πολυ σπανια κανουμε τετοια προσφορα' και τους λεει 'με οσους εχω μιλησει τις τελευταιες ημερες που θα εφευγαν, σε ολους κανατε 50-60% εκπτωση'. Το αστειο ειναι οτι η φιλη μου ειναι σε εταιρικο πακετο.

Μιας και οι καιροι ειναι δυσκολοι, οποιος εχει κανει αιτηση για καρτοκινητο ή φορητοτητα, του εχουν κανει καποια καλη προσφορα. Τωρα για το εταιρικο, δεν ξερω αν μπορει να πιασει αυτο. Γιατι πιστευω εχει αλλες διαδικασιες απ οτι του ιδιωτη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...