Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εβγαλε στο myaccount οτι εχω δυνατοτητα αναβαθμισης. Ξερει να μου πει καποιος αν μπορω να δω το υψος της επιδοτησης και τι βηματα κανω?

 

Νομίζω δεν σου λέει ΩΣ ΠΟΣΟ την επιδότηση. Απλά αν πας να διαλέξεις κάποια συσκευή κλπ. την αφαιρεί (την επιδότηση) από την τιμή της συγκεκριμένης συσκευής αυτόματα και σου λέει πόσο θα την πάρεις τελικά.

 

Σε ό,τι αφορά την έκπτωση παγίου, αυτή είναι συγκεκριμένη και δεν είναι το ποσό της επιδότηση ΔΙΑ 12. (12 μήνες δηλαδή).

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε στο myaccount οτι εχω δυνατοτητα αναβαθμισης. Ξερει να μου πει καποιος αν μπορω να δω το υψος της επιδοτησης και τι βηματα κανω?

Δε βλεπεις το ακριβες ποσο. Απλα μπορεις να το υπολογισεις. Θα δεις πρωτα μια συσκευη χωρις να εχεις κανει συνδεση στο my account. Επειτα θα συνδεθεις και θα πας να δεις ποσο λεει την ιδια συσκευη, θα προσθεσεις αλλα 20€ στην τιμη που λεει, και ο,τι βρεις, το αφαιρεις απο την αρχικη τιμη. Αυτη ειναι και η επιδοτηση σου.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε στο myaccount οτι εχω δυνατοτητα αναβαθμισης. Ξερει να μου πει καποιος αν μπορω να δω το υψος της επιδοτησης και τι βηματα κανω?

 

Επίσης να θυμάσαι ότι μπορείς να ξοδέψεις την επιδότησή σου και ως δωροεπιταγή για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ προϊόν του Πλαισίου. Για προφανείς λόγους δεν το αναφέρουνε και πολύ εκεί στη vodafone αλλά να ξέρεις ότι έχεις και αυτό το δικαίωμα. Τους συμφέρει να χρησιμοποιούμε τις επιδοτήσεις μας σε συσκευές, αλλά εσύ πρέπει να δεις ποιο είναι το ΔΙΚΟ ΣΟΥ συμφέρον φίλε.

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να θυμάσαι ότι μπορείς να ξοδέψεις την επιδότησή σου και ως δωροεπιταγή για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ προϊόν του Πλαισίου. Για προφανείς λόγους δεν το αναφέρουνε και πολύ εκεί στη vodafone αλλά να ξέρεις ότι έχεις και αυτό το δικαίωμα. Τους συμφέρει να χρησιμοποιούμε τις επιδοτήσεις μας σε συσκευές, αλλά εσύ πρέπει να δεις ποιο είναι το ΔΙΚΟ ΣΟΥ συμφέρον φίλε.

 

80 ευρω μου δινουν κανοντας λογαριασμους 30-33 ευρω με Iphone 60 και εκπτωση 50%. Απο αυτα που ακουω καλα ειναι τα 80. Αλλα θα τη κανω την αιτηση φορητοτητας μπας και πετυχω καμια γεναια εκπτωση παγιου και φετος. Θα περιμενω 10 μερες μερες μηπως βγει καμια νεα προσφορα και θα κανω τη κινηση μου.

Link to comment
Share on other sites

80 ευρω μου δινουν κανοντας λογαριασμους 30-33 ευρω με Iphone 60 και εκπτωση 50%. Απο αυτα που ακουω καλα ειναι τα 80. Αλλα θα τη κανω την αιτηση φορητοτητας μπας και πετυχω καμια γεναια εκπτωση παγιου και φετος. Θα περιμενω 10 μερες μερες μηπως βγει καμια νεα προσφορα και θα κανω τη κινηση μου.

 

αν παρεις την επιδοτηση, μαλλον θα χασεις το 50% εκπτωση παγιου..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο λογαριασμος σημερα και παρατηρησα οτι στον ιδιο αριθμο που καλεσα (cosmote),οταν η διαρκεια ηταν 45 δευτερα ηταν 0,21Ε και οταν η διαρκεια ηταν 1 και 51 η χρεωση ειναι 0,18Ε....ειναι λογικο αυτο?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τον αριθμό της cosmote για να πάρω να ζητήσω φορητότητα από τη vodafone?

 

κάλεσε 13897

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο λογαριασμος σημερα και παρατηρησα οτι στον ιδιο αριθμο που καλεσα (cosmote),οταν η διαρκεια ηταν 45 δευτερα ηταν 0,21Ε και οταν η διαρκεια ηταν 1 και 51 η χρεωση ειναι 0,18Ε....ειναι λογικο αυτο?

ναί έχει την εξής λογική

η δεύτερη κλήση ήταν η τελευταία κλήση του πακέτου σου και χρεώθηκες μόνο για τα τελευταία 38 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

ναί έχει την εξής λογική

η δεύτερη κλήση ήταν η τελευταία κλήση του πακέτου σου και χρεώθηκες μόνο για τα τελευταία 38 δευτερόλεπτα.

 

A μαλιστα..ομολογω δεν τοχα σκεφτει αυτο...σευχαριστω..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αντίστοιχο αριθμό για Wind? :)

 

13846............

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα τηλεφωνικά αίτημα φορητότητας στην cosmote.

Μετά από τρεις ώρες περίπου με πήραν από την Vodafone και μου πρόσφεραν το unlimited 60 με 50% έκπτωση + 5 ευρώ έκπτωση λόγω συνδυαστικής προσφοράς με την Hol.

Τελική τιμή (με όλους τους φόρους) 28 ευρώ.

Το συμβόλαιο μου έληγε σε λιγότερο από δύο εβδομάδες.

 

Σκεφτηκα κι εγω να το κανω αυτο... ειμαι χρονια συνδρομητης και μαλιστα έχω δυο συνδεσεις..

Να τα αλλαξω σε καρτοκινητα ή να κανω φορητοτητα??? ( Ωστε να πιεσω για εκπτωση γιατι θελω να παρω κινητο...)

Επισης σκεφτομαι να βαλω και hol οποτε θα χρησιμοποιησω κι αυτο..

 

Αν κανω αιτηση φορητοτητας μπορώ να την ακυρώσω μετα???

Δλδ κανω αίτηση να παω σε cosmote μετα θα με παρουν απο vodafone η να τους παρω εγω? Και ποτε πχ την ιδια μερα? την αλλη μερα?

Αυτα γινονται ολα μεσω τηλ η πρεπει να παω για αιτηση φορητοτητας σε καταστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα κι εγω να το κανω αυτο... ειμαι χρονια συνδρομητης και μαλιστα έχω δυο συνδεσεις..

Να τα αλλαξω σε καρτοκινητα ή να κανω φορητοτητα??? ( Ωστε να πιεσω για εκπτωση γιατι θελω να παρω κινητο...)

Επισης σκεφτομαι να βαλω και hol οποτε θα χρησιμοποιησω κι αυτο..

 

Αν κανω αιτηση φορητοτητας μπορώ να την ακυρώσω μετα???

Δλδ κανω αίτηση να παω σε cosmote μετα θα με παρουν απο vodafone η να τους παρω εγω? Και ποτε πχ την ιδια μερα? την αλλη μερα?

Αυτα γινονται ολα μεσω τηλ η πρεπει να παω για αιτηση φορητοτητας σε καταστημα ?

Και απο το τηλεφωνο μπορεις να κανεις αιτηση για φορητοτητα και απο καποιο καταστημα της cosmote να πας να ζητησεις να σε φερουν στο δικτυο της. Την επομενη θα σε παρει η vf για αντιπροταση, και αν δεχτεις, θα ακυρωσουν αυτη την αιτηση για φορητοτητα.

Προσωπικη αποψη, προτιμησε εκπτωση παγιου. Στη δινουν πιο ευκολα απο μια καλη επιδοτηση για συσκευη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και απο το τηλεφωνο μπορεις να κανεις αιτηση για φορητοτητα και απο καποιο καταστημα της cosmote να πας να ζητησεις να σε φερουν στο δικτυο της. Την επομενη θα σε παρει η vf για αντιπροταση, και αν δεχτεις, θα ακυρωσουν αυτη την αιτηση για φορητοτητα.

Προσωπικη αποψη, προτιμησε εκπτωση παγιου. Στη δινουν πιο ευκολα απο μια καλη επιδοτηση για συσκευη.

 

θα με παρουν σιγουρα??? μη γινει η φορητοτητα για αυτο..

Εχω καπου 5 ευρω εκπτωση σε καθε αριθμο..

Επειδη δεν ειχα παρει επιδοτηση μου χαν δωσει αυτο..

(το θεμα ειναι οτι περασαν 8-9 μηνες οχι 1 χρονος μπορώ να το διακοψω? )

Εχω επιδοτηση 150 ευρω την οποια αν την παρω θα μου κοψουν την εκπτωση.

Τουλαχιστον θελω να διατηρησω και τα δυο.

Εχω και το + οτι θα τους πω να βαλω και hol.

Αριαναρα :P

Link to comment
Share on other sites

θα με παρουν σιγουρα??? μη γινει η φορητοτητα για αυτο..

Εχω καπου 5 ευρω εκπτωση σε καθε αριθμο..

Επειδη δεν ειχα παρει επιδοτηση μου χαν δωσει αυτο..

(το θεμα ειναι οτι περασαν 8-9 μηνες οχι 1 χρονος μπορώ να το διακοψω? )

Εχω επιδοτηση 150 ευρω την οποια αν την παρω θα μου κοψουν την εκπτωση.

Τουλαχιστον θελω να διατηρησω και τα δυο.

Εχω και το + οτι θα τους πω να βαλω και hol.

Αριαναρα :P

Κοιτα... Απ οτι εχω ακουσει, αλλα και με προσωπικη εμπειρια, την αλλη μερα περνουν. Αλλα εμενα ηταν με την παλια τακτικη που εκανε 1 μηνα η φορητοτητα.

Κοιτα, και να μη σε παρουν, αν δεν υπογραψεις τιποτα στην cosmote, θα εισαι ακομα στη vf μεχρι να το αποδεχτεις εντελως. Αν φοβασαι μη σε στειλουν, κανε μια αιτηση για καρτοκινητο. Και παλι θα σε παρουν να σε ρωτησουν γιατι κλπ... Και εκει λες οτι απλα με τα 10€ πχ που εχει και unlimited σε καλυπτει ικανοποιητικα και αλλες τετοιες μπαρουφες (δοκιμασμενη μεθοδος απο εμενα!).

Υ.Γ. Δεν εχει σχεση με την ομαδα το nickname μου.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

η θα κανω φορητοτητα σε cosmote η θα το γυρισω σε καρτοκινητο και οτι παρω πηρα..

Απλα σκεφτομαι επειδη δε συμπληρωθηκε ενας χρονος αν μπορώ να διακόψω τις συνδεσεις.

(δεν εχω παρει επιδοτηση εχω παρει εκπτωση παγιου πριν κανα 9 μηνο )

ξερει κανεις αν μπορώ ???

 

Εσυ τι κερδισες τελικα ??

Link to comment
Share on other sites

η θα κανω φορητοτητα σε cosmote η θα το γυρισω σε καρτοκινητο και οτι παρω πηρα..

Απλα σκεφτομαι επειδη δε συμπληρωθηκε ενας χρονος αν μπορώ να διακόψω τις συνδεσεις.

(δεν εχω παρει επιδοτηση εχω παρει εκπτωση παγιου πριν κανα 9 μηνο )

ξερει κανεις αν μπορώ ???

 

Εσυ τι κερδισες τελικα ??

Για εκπτωση παγιου δεν ξερω να σου πω σιγουρα. Εμενα οταν πηρα την εκπτωση, μου ειπαν οτι απλα πρεπει να επιστρεψω το ποσο της εκπτωσης για οσους μηνες εχω κανει χρηση. Δεν ξερω τωρα τι ισχυει. Θα πρεπει να το ρωτησεις.

Εμενα ηταν λιγο περιπλοκη η υποθεση μου. Συνοπτικα, με επεστρεψαν σε ενα παλιο πακετο που ειχα, που ηταν μη εμπορικα διαθεσιμο, και μου εδωσαν και 50% εκπτωση στο λογαριασμο μου.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από "απειλή" ότι θα γυρίσω τη συνδεσή μου από συμβόλαιο σε κάρτα η επιδότηση μου γύρισε από 73 ευρώ σε 160!!! Ξέρετε αν με την επιδότηση αυτή μπορώ να πάρω όποιο κινητό θέλω με την έκπτωση αυτή ή υπάρχουν συγκεκριμένα κινητά με "ειδική έκπτωση" και να πηγαίνει πιο χαμηλα? Το λεω αυτό γιατί πέρισυ είχα επιδότηση 120 ευρώ αλλα μου είπαν απ τη vodafone ότι μπορώ να πάρω συγκεκριμένες συσκευές δωρεάν -και ας ειχαν 150 ευρώ. (πχ το Samsung Corby το είχα πάρει δωρεάν, και έκανε τότε 148 ευρώ)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από "απειλή" ότι θα γυρίσω τη συνδεσή μου από συμβόλαιο σε κάρτα η επιδότηση μου γύρισε από 73 ευρώ σε 160!!! Ξέρετε αν με την επιδότηση αυτή μπορώ να πάρω όποιο κινητό θέλω με την έκπτωση αυτή ή υπάρχουν συγκεκριμένα κινητά με "ειδική έκπτωση" και να πηγαίνει πιο χαμηλα? Το λεω αυτό γιατί πέρισυ είχα επιδότηση 120 ευρώ αλλα μου είπαν απ τη vodafone ότι μπορώ να πάρω συγκεκριμένες συσκευές δωρεάν -και ας ειχαν 150 ευρώ. (πχ το Samsung Corby το είχα πάρει δωρεάν, και έκανε τότε 148 ευρώ)

Απλα καποιες smart συσκευες, αν τις παρεις με προγραμμα που να συνδυαζει ομιλια και δεδομενα, θα σου δωσουν καποια εξτρα σε αυτη επιδοτηση. Λιγοτερη δε νομιζω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα κι εγω να το κανω αυτο... ειμαι χρονια συνδρομητης και μαλιστα έχω δυο συνδεσεις..

Να τα αλλαξω σε καρτοκινητα ή να κανω φορητοτητα??? ( Ωστε να πιεσω για εκπτωση γιατι θελω να παρω κινητο...)

Επισης σκεφτομαι να βαλω και hol οποτε θα χρησιμοποιησω κι αυτο..

 

Αν κανω αιτηση φορητοτητας μπορώ να την ακυρώσω μετα???

Δλδ κανω αίτηση να παω σε cosmote μετα θα με παρουν απο vodafone η να τους παρω εγω? Και ποτε πχ την ιδια μερα? την αλλη μερα?

Αυτα γινονται ολα μεσω τηλ η πρεπει να παω για αιτηση φορητοτητας σε καταστημα ?

 

Στην ιδια περιπτωση με σενα με δυο συνδεσεις στο βονταφον unlimited 30 μου ειχαν δωσει επιδοτηση 140 ευρω και για τις δυο! Ποτε μα ποτε δεν ειχα λογαριασμο κατω απο 90 ευρω και για τους δυο.Δεν καθησα να το σκεφτω πολυ .. απλα ειπα εφοσων το 90% των επαφων μου ειναι βονταφον και η επιδοτηση γελοια τα εκανα καρτοκινητα και δεν το μετανιωσα καθολου.

 

Για την αιτηση φορητοτητας πας με ταυτοτητα και την σιμ στο καταστημα της εταιρειας που θελεις να κανεις φορητοτητα.Απο 15/12 η φορητοτητα πρεπει να ολοκληρωνεται σε 3 εργασιμες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

"Από την Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010 όλοι οι συνδρομητές Vodafone CU, Νέου Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, καρτοκινητής Carrefour, καρτοκινητού Ολυμπιακός καθώς και οι συνδρομητές καρτοπρογράμματος της Vodafone θα μπορούν να ενεργοποιούν το πακέτο Surf & Mail 200, το οποίο, με κόστος 7 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α 23%), προσφέρει 200ΜΒ για πλοήγηση στο Internet από το κινητό και απεριόριστη πλοήγηση στα Vodafone Live! και MyWeb.

 

Τα ΜΒ του πακέτου έχουν διάρκεια ισχύος 30 ημέρες και δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των αγορών ανά μήνα.

 

Τα ΜΒ που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα εκτός της περίπτωσης αγοράς νέου πακέτου ‘Surf and Email 200’ πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες από την ημέρα της τελευταίας ενεργοποίησης."

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο λογαριασμος σημερα και παρατηρησα οτι στον ιδιο αριθμο που καλεσα (cosmote),οταν η διαρκεια ηταν 45 δευτερα ηταν 0,21Ε και οταν η διαρκεια ηταν 1 και 51 η χρεωση ειναι 0,18Ε....ειναι λογικο αυτο?

 

Ισχύει τελικά αυτο που σου είπε ο @Vasileios;

 

Ήταν στον ενσωματωμένο χρόνο σου; Οπότε σου χρέωσε έξτα μόνο κάοια δευτερόλεπτα;

 

Να υποθέσω πρώτη στον αναλυτικό είναι η κλήση με το 1 λεπτό και 51" ;;;;;

 

Αν το παρατήρησες απάντησε γιατί δημιουργούνται κατά καιρούς κάποια προβλήματα με τις χρεώσεις!

Link to comment
Share on other sites

οι επιπρόσθετες επιλογες μεταφοράς δεδομενων Μοbile Internet Medium, Large κ Unlimited μπορουν να μπούν στα Vodafone Unlimited για επιπλέον mb's??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...