Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω υποψιν μου αυτο. Αλλα νομιζα οτι στο συμβολαιο, η ελαχιστη χρεωση ειναι 30 δευτερολεπτα.

 

Συνδυασμος του Σουπερ πακετου με αλλες υπηρεσιες (οπως 1 λεπτο το λεπτο) γινεται..?

Έχει αλλάξει πλέον σε 45 δευτερόλεπτα στις συνδέσεις .

Επίσης αν Βάλεις στο καρτοκινητό το super Πακέτο δεν δικαιούσε τα απεριόριστα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το εχω υποψιν μου αυτο. Αλλα νομιζα οτι στο συμβολαιο, η ελαχιστη χρεωση ειναι 30 δευτερολεπτα.

 

Συνδυασμος του Σουπερ πακετου με αλλες υπηρεσιες (οπως 1 λεπτο το λεπτο) γινεται..?

 

Στα συμβόλαια, εδώ και ένα 6μηνο η ελάχιστη χρέωση έγινε 45 δευτερόλεπτα από 30 που ήταν.

 

Συνδυασμός του νέου καρτοκινητού με άλλες υπηρεσίες φυσικά και γίνεται, αλλά καλύτερα να απευθυνθείς στο αντίστοιχο φόρουμ για τα καρτοκινητά! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει μία επιδότηση και χρησιμοποιήσεις μετά την επόμενη , ζητάς απλά αύξηση της επιδότησης και τους λες αυτό, ότι δεν έχεις χρησιμοποιήσει την προηγούμενη.. Αν συσσωρεύονται θα σου κάνουν καλύτερη επιδότηση λογικά..

Εκτός κι αν πας σε φορητότητα και σε πάρουν τηλέφωνο και σου ανεβάσουνε με αυτόν τον τρόπο την επιδότηση..

 

Ή αυτό που λές με την (πιθανή) συσσώρευση θα κάνω, αν και πριν 3-4 χρόνια που δεν είχαμε πάρει μια χρονιά συσκευή δεν αυξήθηκε η επιδότηση μετά, ή θα μπω στον κόπο να πάρω μια συσκευή και να την πουλήσω. Αρκεί να πάρω κάτι που να έχει ζήτηση για να μπορέσω να την δώσω αμέσως και σε καλή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Ή αυτό που λές με την (πιθανή) συσσώρευση θα κάνω, αν και πριν 3-4 χρόνια που δεν είχαμε πάρει μια χρονιά συσκευή δεν αυξήθηκε η επιδότηση μετά, ή θα μπω στον κόπο να πάρω μια συσκευή και να την πουλήσω. Αρκεί να πάρω κάτι που να έχει ζήτηση για να μπορέσω να την δώσω αμέσως και σε καλή τιμή...

 

Μα δεν στην αυξάνουν από μόνοι τους.. Απλώς θα πρέπει να τους ζητήσεις να στην αυξήσουν και να τους πεις ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει και την προηγούμενη επιδότηση.. Θα στο ελέγξουν αυτοί και λογικά θα την αυξήσουν.. Αν και δεν νομίζω ότι μπορείς να βασιστείς εκεί.. Από περιπτώσεις που ξέρω, βέβαια έτσι γίνεται. .Δεν ξέρω αν ρωτήσεις στο 13830 στο παραδεχτούν αυτό , (λογικά δεν θα σου πουν ότι ισχύει) αλλά συνήθως έτσι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Alex το ίδιο λέμε. Άμα δεν την πάρω τώρα την επιδότηση τώρα, μετά από παζάρι εννοείται, μετά τίποτα δεν είναι εγγυημένο.

Άρα πρέπει να ξεβαρεθώ και να πάω να πάρω μια εμπορεύσιμη συσκευή σύντομα. Και μετά την πουλάω και βλέπουμε για το blackberry όταν το αποφασίσει η αδερφή μου.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στο μάτι μου τώρα στον ΣΚΑΙ,διαφήμηση της βόνταφον με smart πακέτα..που δίνουν ps3 ή wii .Ισχύει;;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

και εγω πριν λιγο την ειδα.. ελεγε για καθε νεα συνδεση δωρο πσ3 η wii και 400ευρο για κινητο.. δεν ειδα αν ειχε μινιμουμ παγια αλλα κανα 50αρι στανταρ θα παιζει.
Link to comment
Share on other sites

και εγω πριν λιγο την ειδα.. ελεγε για καθε νεα συνδεση δωρο πσ3 η wii και 400ευρο για κινητο.. δεν ειδα αν ειχε μινιμουμ παγια αλλα κανα 50αρι στανταρ θα παιζει.

 

ναι ναι..πέρασαν τα γράμματα από κάτω,αλλά επειδή γινόταν πανικός στο σπίτι δεν πρόσεξα..

Πάντως πέρασε και της wind μια με τέτοια επιδότηση..!Αν θυμάμαι,αλλά ψάχνομαι για voda εγω :lol:.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Νέα σύνδεση (ενός μηνός) με έκπτωση παγίου αντί επιδότησης συσκευής. Ένας λογαριασμός μέχρι σήμερα. Δεν είμαι ικανοποιημένος με το σήμα 3G της Vodafone (ίδια χάλια με της Cosmote είναι - αν χρειάζεται να βγαίνω στις βεράντες για να πιάσω 3g σήμα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, τί να το κάνω το unlimited internet?).

 

α. Μπορώ να περάσω σε μικρότερο πρόγραμμα (λιγότερα mbytes), και αν ναι, μετά από πόσους μήνες?

 

β. Μπορώ να διακόψω πλήρως την σύνδεση, απλώς επιστρέφοντας τα ψίχουλα της "έκπτωσης παγίου αντί επιδότησης" του μοναδικού λογαριασμού που έλαβα?

 

ΥΓ: Μεγάλη απογοήτευση το mobile internet στην Θεσσαλονίκη. Μ'αρέσει που κάποιοι άτυχοι το αγοράζουν και αντί adsl, νομίζοντας ότι παίρνουν σοβαρή σύνδεση (στα usb στικάκια).

Edited by inactiveaccount76533
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη θεσσαλονικης βρισκεσαι?

 

μου κάνει εντύπωση διοτι η vodafone εχει εξαιρετικο δικτυο τριτης γενιας στην θεσσαλονικη...

Link to comment
Share on other sites

@gtlzs,

 

Αλλαγή οικονομικού προγράμματος σε μικρότερο γίνεται με την πάροδο 8 μηνών απ'την αρχική ενεργοποίηση ή την τελευταία ανανέωση!Αν κάνεις διακοπή συμβολαίου,επιστρέφεις απλά την έκπτωση που πήρες μέχρι να διακόψεις!Σε ποιες οδούς αναφέρεσαι για την κάλυψη 3g?διότι σε κάποιες οδούς,όντως και οι 3 εταιρίες έχουν πρόβλημα κάλυψης!Ίσως φταίει η δόμηση,Ίσως οι άδειες..

Link to comment
Share on other sites

@gtlzs,

 

Αλλαγή οικονομικού προγράμματος σε μικρότερο γίνεται με την πάροδο 8 μηνών απ'την αρχική ενεργοποίηση ή την τελευταία ανανέωση!Αν κάνεις διακοπή συμβολαίου,επιστρέφεις απλά την έκπτωση που πήρες μέχρι να διακόψεις!Σε ποιες οδούς αναφέρεσαι για την κάλυψη 3g?διότι σε κάποιες οδούς,όντως και οι 3 εταιρίες έχουν πρόβλημα κάλυψης!Ίσως φταίει η δόμηση,Ίσως οι άδειες..

Αλλαγή προγράμματος επιτρέπεται σε μικρότερο μετά από 8 μήνες από την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση συμβολαίου πριν 2 μήνες & το myaccount μου λέει ότι η αλλαγή οικονομικού προγράμματος προς τα κάτω ή η αλλαγή ομάδας οικονομικού προγράμματος είναι εφικτή έπειτα από 8 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση συμβολαίου πριν 2 μήνες & το myaccount μου λέει ότι η αλλαγή οικονομικού προγράμματος προς τα κάτω ή η αλλαγή ομάδας οικονομικού προγράμματος είναι εφικτή έπειτα από 8 μήνες.

 

Πράγματι έτσι είναι.. μετά από 8 μήνες επιτρέπεται να κατέβεις από την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης (ή ανανέωση σύνδεσης) και μετά από 1 μήνα μπορείς να ανέβεις.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι 8 και οχι 6; Γιατι στην Κοσμοτε νομιζω ειναι 6 σε 12μηνο και 8 σε 18μηνο συμβολαιο. Δηλαδη η Βοντα το κανε 8μηνο για ολους; :(
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση συμβολαίου πριν 2 μήνες & το myaccount μου λέει ότι η αλλαγή οικονομικού προγράμματος προς τα κάτω ή η αλλαγή ομάδας οικονομικού προγράμματος είναι εφικτή έπειτα από 8 μήνες.

Μόνο σε περίπτωση υπερεπιδότησης για συγκεκριμένη συσκευή (π.χ. iPhone) και ταυτόχρονη ενεργοποίηση προγράμματος δεδομένων δεν μπορείτε να μεταβείτε σε μικρότερο πρόγραμμα χρήσης μετά από ανανέωση σύνδεσης.

Εφόσον έχετε κλείσει 8 μήνες στο δίκτυο της Vodafone μπορείτε να κάνετε οποιαδήποτε αλλαγή ανά μήνα, είτε έχει γίνει ανανέωση συμβολαίου είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι 8 και οχι 6; Γιατι στην Κοσμοτε νομιζω ειναι 6 σε 12μηνο και 8 σε 18μηνο συμβολαιο. Δηλαδη η Βοντα το κανε 8μηνο για ολους; :(

 

100 % είμαι σίγουρος... Το είχα ψάξει πολύ αυτό το θέμα πριν 1 μήνα :) ... Απλώς μετά από τους 6 μήνες μειώνεται το ποσό που ''χρωστάς'' αν κόψεις το συμβόλαιο.. Δηλαδή μέχρι και το τέλους του 5ου μήνα το ποσό που πρέπει να επιστρέψεις είναι 100%...

Link to comment
Share on other sites

Προχθεϛ περνω τηλ και καλά να ρωτησω τι πόσο θα πληρωσο αν φυγω νωρίτερα από το 12μηνο και με τα πολλά με ρωτανε γιατί θελω να φυγω...

 

Και να μην τα ποληλογο από τα 178 ευρω που ήταν και η τρείϛ γραμμέϛ (εταιρικο πακετο) σταματησε 69 ευρω πριν το iphone 3gs 16gb :)

 

Είχα βεβεια και μια 400αρα καβαντζα από τι cosmote.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Νέα σύνδεση (ενός μηνός) με έκπτωση παγίου αντί επιδότησης συσκευής. Ένας λογαριασμός μέχρι σήμερα. Δεν είμαι ικανοποιημένος με το σήμα 3G της Vodafone (ίδια χάλια με της Cosmote είναι - αν χρειάζεται να βγαίνω στις βεράντες για να πιάσω 3g σήμα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, τί να το κάνω το unlimited internet?).

 

α. Μπορώ να περάσω σε μικρότερο πρόγραμμα (λιγότερα mbytes), και αν ναι, μετά από πόσους μήνες?

 

β. Μπορώ να διακόψω πλήρως την σύνδεση, απλώς επιστρέφοντας τα ψίχουλα της "έκπτωσης παγίου αντί επιδότησης" του μοναδικού λογαριασμού που έλαβα?

 

ΥΓ: Μεγάλη απογοήτευση το mobile internet στην Θεσσαλονίκη. Μ'αρέσει που κάποιοι άτυχοι το αγοράζουν και αντί adsl, νομίζοντας ότι παίρνουν σοβαρή σύνδεση (στα usb στικάκια).

Επειδή εσύ έχεις πρόβλημα στο συγκεκριμένο σημείο, δεν σημαίνει οτι υπάρχει γενικό πρόβλημα στη Θεσσαλονίκη. Εγώ στην Τούμπα είμαι μονίμως με σήμα 3G+ και ταχύτητες σταθερά στα 2mbit και πάνω.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην ανάλυση του λογαριασμού μου ότι κάποιες φορές στις κλήσεις προς κινητά εχει πριν το 3069(4), 3069(7) κτλ κτλ, έχει το 00... Δηλαδή 0030694 ή 0030697.... Και χωρίς να είναι με περιαγωγή.. Είναι φυσιολογικό αυτό? Το χει παρατηρήσει κανείς άλλος? Μήπως πρόκειται για λάθος του δικτύου??
Link to comment
Share on other sites

Δεν Πρόκειται για λάθος του δικτύου.

Προφανώς έχεις αποθηκεύσει στην μνήμη του κινητού σου ορισμένα νούμερα με το 0030

Οπότε τα καλείς με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...