Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα στο πληκτρολόγιο διπλα στα γράμματα gr και θα καταλαβεις 😁

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να τα πάτησε και τα δύο λάθος 😂 Άρα δεν είναι κάνα scam ε; 

Πάντως με πήρε από νούμερο vodafone και το sms ήρθε από νούμερο nova. Κινητά και τα δύο. Εκτός αν το έστειλε από το δικό του νούμερο. 

Πολύ γρήγοροι είναι πάντως. Πριν δύο εβδομάδες έκανα αίτημα να με πάρουν. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dasnowy said:

Πως γίνεται να τα πάτησε και τα δύο λάθος 😂 Άρα δεν είναι κάνα scam ε; 

Πάντως με πήρε από νούμερο vodafone και το sms ήρθε από νούμερο nova. Κινητά και τα δύο. Εκτός αν το έστειλε από το δικό του νούμερο. 

Πολύ γρήγοροι είναι πάντως. Πριν δύο εβδομάδες έκανα αίτημα να με πάρουν. 

Το προχώρησες;;;;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το προχώρησες;;;;

Τέλος του μήνα θα το προχωρήσω. 

23 minutes ago, zerokill said:

Επίσημα και οτι γνωριζουμε μέχρι τώρα Κάθε συμβόλαιο δικαιούται μία i4s. αν το συμβόλαιο έχει στο ιδιο ΑΦΜ και σταθερή τότε η i4s είναι δωρεάν.

Αρα με 3 συμβόλαια στο ιδιο αφμ θα πρέπει να έχεις 3 σταθερές για να πάρεις δωρεάν τις i4s.

Εγω εχω 4 unlmited και 2 σταθερά άρα δικαιούμαι 2 δωρεάν.Μπορώ να πάρω άλλες δύο αλλα με χρέωση.

υπόψιν οτι για κάθε συμβόλαιο δικαιούσαι μια i4s γενικά δωρεάν η όχι και δεν ισχύει όπως στην cosmote έως και 4 κάρτες ανά συμβόλαιο.

Νομίζω οτι κάτι λάθος υπάρχει γιατί με 4 συμβόλαια και μια σταθερή να πάρεις 4 δωρεαν i4s μάλλον κάτι δεν ειναι σωστό.
Ξεκαθάρισε το με την εξυπηρέτηση πελατών και μόνο με αυτούς μην εχεις εκπλήξεις.

 

Σου απαντάω εδώ για να μη γεμίσουμε το άλλο θέμα με offtopic. 

Στα business προγράμματα μου είπαν πως μπορώ να πάρω μέχρι 4 κάρτες με χρέωση 1 ευρώ η κάθε κάρτα. Επίσης ο κόφτης μετά τα 300GB είναι στα 12mbps από τα 4mbps που είναι στα οικιακά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/6/2024 at 2:19 ΜΜ, dasnowy said:

Τέλος του μήνα θα το προχωρήσω. 

Σου απαντάω εδώ για να μη γεμίσουμε το άλλο θέμα με offtopic. 

Στα business προγράμματα μου είπαν πως μπορώ να πάρω μέχρι 4 κάρτες με χρέωση 1 ευρώ η κάθε κάρτα. Επίσης ο κόφτης μετά τα 300GB είναι στα 12mbps από τα 4mbps που είναι στα οικιακά. 

Πολύ καλά, εμένα ο πατέρας μου έκανε το οικιακό σε πολύ καλή τιμή. Θα δούμε και με την extra sim που θα πάρει λόγω σταθερής δωρεάν τον κόφτη. 
Εν τω μεταξύ ενώ έβαλα την sim, VoLTE, 5G,4G όλα ανοιχτά κανονικά αλλά δεν βρήκα το WiFi Calling. Έχει το Galaxy s23 αγορασμένο από Nova.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikolas14 said:

Πολύ καλά, εμένα ο πατέρας μου έκανε το οικιακό σε πολύ καλή τιμή. Θα δούμε και με την extra sim που θα πάρει λόγω σταθερής δωρεάν τον κόφτη. 
Εν τω μεταξύ ενώ έβαλα την sim, VoLTE, 5G,4G όλα ανοιχτά κανονικά αλλά δεν βρήκα το WiFi Calling. Έχει το Galaxy s23 αγορασμένο από Nova.

WIFI στο 1339

Σύμβολο για VoLTE δεν έχει η vf,απλά το διαπιστώνεις στην κλήση ότι έχεις δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

WIFI στο 1339

Σύμβολο για VoLTE δεν έχει η vf,απλά το διαπιστώνεις στην κλήση ότι έχεις δεδομένα

Είναι ενεργοποιημένο και αυτό αλλά δεν εμφανίζεται καμία ρύθμιση…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

1907199523_.thumb.png.5ee33357eabfe38d465881a8107ebe81.png

Σύμφωνα λοιπόν με αυτά που αναφέρονται στο σημείο Β, οι συνδρομητές του σημείου Β, που προφανώς συμπεριλαμβάνει όλους γενικά και ανεξαιρέτως τους συνδρομητές της σταθερής και κινητής πλην καρτοκινητής (εφόσον δεν αναφέρεται) δεν δικαιούνται καταγγελία της συμβασης;;;;;ς

Πάνε καλά οι απατεώνες;;;;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dimitris15 said:

τα  επαγγελαμτικοα unlimited εχουν κοφτη?

Κανένα ούτε ιδιωτικό ούτε επαγγελματικό έχει κόφτη. Μόνο η i4s(που την παίρνεις επιπλέον αν θέλεις)έχει κόφτη 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Κανένα ούτε ιδιωτικό ούτε επαγγελματικό έχει κόφτη. Μόνο η i4s(που την παίρνεις επιπλέον αν θέλεις)έχει κόφτη 

το 4sharing εχει κοφτη στο επαγγελματικο?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα στο κινητό. Ξέρει κανεις αν ισχύει και για τα σταθερά;

IMG_2683.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Gv2008 said:

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα στο κινητό. Ξέρει κανεις αν ισχύει και για τα σταθερά;

IMG_2683.png

Στην ανακοίνωση αναφέρεται ρητά μόνο στην κινητή και προγράμματα κινητής.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zerokill said:

Στην ανακοίνωση αναφέρεται ρητά μόνο στην κινητή και προγράμματα κινητής.

 

Για δείξε φίλε μου σε ποιο σημείο της ανακοίνωσης αναφέρεται ρητά σε κινητή και προγράμματα της;

Στο μόνο που αναφέρεται ρητά είναι στα καρτοπρογράματα στο σημείο Β και σε κάποια μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα σταθερής στο σημείο Α.

Κατά τα λοιπά αναφέρεται γενικώς σε συμβόλαια και αφού δεν το εξειδικεύει σε σταθερά ή κινητά η λογική λέει πως εννοεί σε όλα τα συμβόλαια.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, terkos2 said:

Για δείξε φίλε μου σε ποιο σημείο της ανακοίνωσης αναφέρεται ρητά σε κινητή και προγράμματα της;

Στο μόνο που αναφέρεται ρητά είναι στα καρτοπρογράματα στο σημείο Β και σε κάποια μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα σταθερής στο σημείο Α.

Κατά τα λοιπά αναφέρεται γενικώς σε συμβόλαια και αφού δεν το εξειδικεύει σε σταθερά ή κινητά η λογική λέει πως εννοεί σε όλα τα συμβόλαια.

  😄 

εικόνα.png

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει πουθενά την λέξη κινητής;;

Μόνο καρτοπρόγραμμα αναφέρεται ρητά.

Και επίσης ο κύριος τίτλος της ανακοίνωσης δεν θα μπορούσε να αναφέρεται μόνο σε κινητή, αφού το σημείο Α αναφέρεται μόνο σε σταθερή.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, terkos2 said:

Αναφέρει πουθενά την λέξη κινητής;;

Μόνο καρτοπρόγραμμα αναφέρεται ρητά.

Και επίσης ο κύριος τίτλος της ανακοίνωσης δεν θα μπορούσε να αναφέρεται μόνο σε κινητή, αφού το σημείο Α αναφέρεται μόνο σε σταθερή.

Μόνο κινητή είναι 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, EllinikoNisi said:

Μια γνώμη για αυτή την τιμή?

IMG_20240702_120143.thumb.jpg.87aab257abc7be002fe2d386e5f5f3f1.jpg

Μέτρια. Αν και κάνουν 79% έκπτωση αφού η κανονική του τιμή είναι 90,39€😂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μου δίνουν το ίδιο πρόγραμμα με 14 και κάτι ευρώ. Είναι καλό

Ευχαριστώ. Για 14 καλό είναι, αλλά εφόσον περνάει το φράγμα του 15 ευρώ το αφήνω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ευχαριστώ. Για 14 καλό είναι, αλλά εφόσον περνάει το φράγμα του 15 ευρώ το αφήνω.

Πάντως αν ψάχνεσαι για συμβόλαιο να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις την σημερινή προσφορά. Πέτυχε πριν κάνα εξάμηνο ένας φίλος μου το ίδιο συμβόλαιο με αυτό που μου προτείνει εμένα(20 GB και τις άλλες παροχές). Και του λένε ότι ήταν σημερινή προσφορά και αύριο με των ίδια τιμή θα έπαιρνε 10 GB ναι να φανταστείς αυτός είχε πάει για κάνει φορωτοτητα σε Vodafone CU αφού με 13 ευρώ θα έπαιρνε περισσότερα από ότι στο What's up που έβαζε 15 ευρώ

ΥΓ:Νομίζω ήταν περίπου 0,10 ευρώ φτηνότερο αυτό που έκλεισε από αυτό που μου προτείνουν

ΥΓ2:Το καλύτερο είναι ότι επειδή έχει και σταθερό Vodafone παίρνει τα διπλάσια GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...