Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προβλημά μου είναι ποιοτικό. Δεν έχει καθόλου καλό σήμα και το περιεχόμενο που παρέχει το Vodafone Live! είναι προβληματικό (Πληρώνεις για μια εκπομπή και ενώ είναι 40 λεπτά, βλέπεις τα 10 και μετά σου κόβει την σύνδεση μπαίνεις πάλι στο VL και ξανά τα ίδια και στο τέλος σου βγάζει και ένα το αρχείο έχει λανθασμένα δεδομένα και είσαι έτοιμος.:mad:

 

 

Επειδη αυτες οι υπηρεσιες δε χρησιμοποιουνται ή αν θελεις δεν πουλανε, δεν τους δινουν τοση εμφαση ωστε να ειναι πολυ ποιοτικες. Δε θα σου προτεινα να τις χρησιμοποιεις.Επισης να μην κρινεις την ποιοτητα της εταιριας απο αυτες. Καλη συνεχεια και παραμονη στη vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό με συμβόλαια. Είμαι συνδρομητής 2 χρόνια στην Voda, και πριν 2 μήνες άφησα απλήρωτους 2 λογαριασμούς που τώρα έγιναν 3. Πριν μερικές μέρες εξόφλησα τους 2 παλαίους [αφού μου είχε έρθει και εξώδικο] περίπου στις ίδιες ημέρες που προστέθηκε τρίτος [ο τρέχων δλδ].

 

Το θέμα μου είναι: εδώ και 40 μέρες είχα φραγή εξερχομένων ΑΛΛΑ και εισερχομένων κλήσεων. Το πάγιο χρεωθηκέ κανονικά όμως [και είναι του 420 όχι τίποτα άλλο]. Επειδή δεν έχω την σύμβαση πρόχειρη μπορεί να μου πει υπεύθυνα κάποιος αν μπορώ να χρεωθώ παγίως για υπηρεσίες που δεν είχα στην διάθεση μου;

<?="Hello Myphone";?>

Pura Vida ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό με συμβόλαια. Είμαι συνδρομητής 2 χρόνια στην Voda, και πριν 2 μήνες άφησα απλήρωτους 2 λογαριασμούς που τώρα έγιναν 3. Πριν μερικές μέρες εξόφλησα τους 2 παλαίους [αφού μου είχε έρθει και εξώδικο] περίπου στις ίδιες ημέρες που προστέθηκε τρίτος [ο τρέχων δλδ].

 

Το θέμα μου είναι: εδώ και 40 μέρες είχα φραγή εξερχομένων ΑΛΛΑ και εισερχομένων κλήσεων. Το πάγιο χρεωθηκέ κανονικά όμως [και είναι του 420 όχι τίποτα άλλο]. Επειδή δεν έχω την σύμβαση πρόχειρη μπορεί να μου πει υπεύθυνα κάποιος αν μπορώ να χρεωθώ παγίως για υπηρεσίες που δεν είχα στην διάθεση μου;

Εφόσον χρωστάς τους λογαριασμούς οι αλήτες έχουν όρο να κρατάνε το πάγιο χωρίς να χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες τους... Δυστυχώς έτσι είναι.

Μια παρατήρηση-ερώτηση παιδιά και ας μείνει μεταξύ μας. :p :lol: :X

Είναι ο δεύτερος μήνας στη σειρά που στον λογαριασμό μου δεν μου χρεώνουν το πάγιο. :blink: Ναι καλά ακούσατε. Είμαι στο Vodafone 120. Τον προηγούμενο μήνα ο λογαριασμός μου ήρθε 11€ και τώρα μόλις 5€. :ninja: Είμαι ήδη 3 χρόνια συνδρομητής και δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό. Σε άλλον έχει τύχει; Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι θα τα πληρώσω μαζεμένα τα πάγια; :worry:

Σ'αυτό υπάρχει κάποια απάντηση παιδιά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'αυτό υπάρχει κάποια απάντηση παιδιά; :confused:

 

 

Μην αναφερεσαι αλλο στο ζητημα αυτο. ! Εισαι τυχερος εσυ! Εχει γινει κατι στην γραμμη σου μαλλον. οταν αποφασισει το συστημα να σε χρεωσει τοτε να μας πεις! Α μπορεις να το αναφερεις ανωνυμα σε καποιο vf shop που δεν πηγαινεις συχνα! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω μια δωροεπιταγη 60 ευρω απο το βονταφον ποιντ μανια και θελω να την χρησιμοποιησω για να παρω κινητο.μπορω να παω πχ στο γερμανο η πλαισιο η οποιοδηποτε αλλο καταστημα εκτος απο vodafone και να το κανω αυτο?παραλληλα θελω να κανω συνδεση το καρτοκινητο μου σε καποιο προγραμμα βονταφον και να παρω σε μειωμενη τιμη το κινητο χρησιμοποιωντας και την δωρο επιταγη.

 

 

 

EDIT:Μηπως μπορει να απαντησει κανεις σαυτο γιατι χρειαζομαι αμεσα την απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση-ερώτηση παιδιά και ας μείνει μεταξύ μας. :p :lol: :X

Είναι ο δεύτερος μήνας στη σειρά που στον λογαριασμό μου δεν μου χρεώνουν το πάγιο. :blink: Ναι καλά ακούσατε. Είμαι στο Vodafone 120. Τον προηγούμενο μήνα ο λογαριασμός μου ήρθε 11€ και τώρα μόλις 5€. :ninja: Είμαι ήδη 3 χρόνια συνδρομητής και δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό. Σε άλλον έχει τύχει; Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι θα τα πληρώσω μαζεμένα τα πάγια; :worry:

 

Τον Οκτώβριο 2005, μου ήρθε λογαριασμός χωρίς πάγιο και με επιστροφές, λόγω συμπλήρωσης 1 χρόνου. Ήταν αρνητικός, -13 ευρώ μου φαίνεται...

Χρεώθηκαν στον επόμενο :O

Ρισκάρεις αν δεν τους το πεις. Βάζε στην άκρη (κάβα) για καλό και για κακό, κάθε μήνα τα πάγια που γλυτώνεις...

Δύσκολα γλυτώνεις από αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

Τον Οκτώβριο 2005, μου ήρθε λογαριασμός χωρίς πάγιο και με επιστροφές, λόγω συμπλήρωσης 1 χρόνου. Ήταν αρνητικός, -13 ευρώ μου φαίνεται...

Χρεώθηκαν στον επόμενο :O

Ρισκάρεις αν δεν τους το πεις. Βάζε στην άκρη (κάβα) για καλό και για κακό, κάθε μήνα τα πάγια που γλυτώνεις...

Δύσκολα γλυτώνεις από αυτούς...

Και τι μου προτείνεις να κάνω δηλαδή; Να πάρω και να τους πω «Γεια σας, γιατί δε με χρεώνετε το πάγιο;» Ε δε λέει... :rolleyes:

 

Έτσι και μου έρθουν μαζεμένα θα ζητήσω διακανονισμό και θα τα ακούσουν και από πάνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και τι μου προτείνεις να κάνω δηλαδή; Να πάρω και να τους πω «Γεια σας, γιατί δε με χρεώνετε το πάγιο;» Ε δε λέει... :rolleyes:

 

Έτσι και μου έρθουν μαζεμένα θα ζητήσω διακανονισμό και θα τα ακούσουν και από πάνω. ;)

 

Κοίτα, από τη στιγμή που είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο, τα λεφτά αυτά τα οφείλεις, για να είμαστε ειλικρινείς. Αν δεν το ανακαλύψουν ποτέ, τότε είσαι πολύ τυχερός :) και όλα καλά.

Αν γενικώς έχεις πρόγραμμα με τα λεφτά και δεν θα σε ενοχλήσει να σου τα ζητήσουν κάποια στιγμή μαζεμένα, τότε δεν υπάρχει λόγος να το ψάξεις.

Εγώ τους ενημέρωσα, επειδή συνέπεσε με τη συμπλήρωση 1 χρόνου και δεν ήθελα από λάθος να μην ανανεωθεί το συμβόλαιο γιατί χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο νούμερο στη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια δωροεπιταγη 60 ευρω απο το βονταφον ποιντ μανια και θελω να την χρησιμοποιησω για να παρω κινητο.μπορω να παω πχ στο γερμανο η πλαισιο η οποιοδηποτε αλλο καταστημα εκτος απο vodafone και να το κανω αυτο?παραλληλα θελω να κανω συνδεση το καρτοκινητο μου σε καποιο προγραμμα βονταφον και να παρω σε μειωμενη τιμη το κινητο χρησιμοποιωντας και την δωρο επιταγη.

 

 

 

EDIT:Μηπως μπορει να απαντησει κανεις σαυτο γιατι χρειαζομαι αμεσα την απαντηση?

 

 

Ας απαντησει καποιος σε αυτο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησει καποιος σε αυτο!!!:)

 

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001070000&vars=0000000000

 

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό.

Πληροφορίες στο 1282.

Εξαργύρωση και σε συνεργάτες Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα!

Έχω μια επιδότηση 130 ευρώ στο 420 πρόγραμμα. Μου είπαν ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω για 10 μέρες και μετά αυτά τα λεφτά ή θα αυξηθούν ή θα μειωθούν ή θα εξαφανιστούν (!!)...

Γίνεται να εξαφανιστεί η επιδότηση;;;;:rolleyes: :wacko:

Χρειάζομαι καινούργιο κινητό και σκέφτομαι να περιμένω το Ν80 αλλά θα αργήσει... Μήπως να πάρω την επιδότηση να ανέβω και στο 500 πρόγραμμα και να δώσω μόνο 150 ευρώ για το Ν70;;

Τι λέτε;;;

Ευχαριστώώώώώώ!:)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

ntinouli να εξαφανιστούν αποκλείεται!! Μπορεί όμως να μειωθούν ή να αυξηθούν, αναλογα με την χρήση του αντίστοιχου μηνα. Κατά τη γνώμη μου χρησιμοποίησε την επιδότηση σου τώρα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό περίεργο και σκοτεινό λόγο :ninja: :lol: μου είπαν ότι χάνεται όμως...
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό περίεργο και σκοτεινό λόγο :ninja: :lol: μου είπαν ότι χάνεται όμως...

Ετσι λενε ... :rolleyes:

Και εμενα ετσι μου ελεγαν επι 5 μηνες . Τελικα ειχε αλλαξει κατα 5 Ευρω . Βεβαια ολα αυτα με σταθερους λογαριασμους .

Link to comment
Share on other sites

στον δικο μου λογαριασμο (περιπου 25-30 στο V120 σημερα μου ειπαν για επιδοτηση 59,50, εκανα αιτηση διακοπης πηρα την καρτα Cu και εφυγα

τωρα σκεφτομαι αν αξιζει να δωσω τα 30 ευρω για φορητοτητα σε cote

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν με παίρνουν τηλέφωνο από γερμανία την τελευταία βδομάδα μου δίχνει ότι το νούμερο έχει απόκρυψη?? και δεν με αφήνει εμένα να πάρω τηλέφωνο?? (είναι συμβόλαιο στο v120 και ο λογαριασμός είναι πληρωμένος :p μου χρωστάνε και 34 λεπτά)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν με παίρνουν τηλέφωνο από γερμανία την τελευταία βδομάδα μου δίχνει ότι το νούμερο έχει απόκρυψη?? και δεν με αφήνει εμένα να πάρω τηλέφωνο?? (είναι συμβόλαιο στο v120 και ο λογαριασμός είναι πληρωμένος :p μου χρωστάνε και 34 λεπτά)

Πάρε τηλ. να ενεργοποιήσεις το Vodafone Passport για να σου αρθεί η φραγή στις διεθνείς εξερχόμενες. (κάτι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου που κάνει μόνο η Βόνταφον...)

 

Όσο για την αναγνώριση κλήσεων, εγώ ποτέ δεν είχα από Γερμανία αναγνώριση στο Βόνταφον παρόλο που το νούμερο που με καλεί δεν έχει απόκρυψη...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ. να ενεργοποιήσεις το Vodafone Passport για να σου αρθεί η φραγή στις διεθνείς εξερχόμενες. (κάτι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου που κάνει μόνο η Βόνταφον...)

 

Όσο για την αναγνώριση κλήσεων, εγώ ποτέ δεν είχα από Γερμανία αναγνώριση στο Βόνταφον παρόλο που το νούμερο που με καλεί δεν έχει απόκρυψη...

 

Το απίστευτο είναι ότι μέχρι και πριν 3 μέρες η αναγνώριση λειτουργούσε κανονικά :confused: να τους το πω ή δεν πρόκειτε να κάνουν τίποτα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το απίστευτο είναι ότι μέχρι και πριν 3 μέρες η αναγνώριση λειτουργούσε κανονικά :confused: να τους το πω ή δεν πρόκειτε να κάνουν τίποτα?

Άμα τους πεις ξέρεις τι θα σου πούνε; (το έχω δοκιμάσει πολλές φορές). Ότι δεν μας στέλνει η Γερμανία τον αριθμό και ότι δεν ευθυνόμαστε εμείς για την αναγνώριση από ξένα κράτη... Τώρα αλήθεια ψέματα, δε γνωρίζω... Πάντως σε άλλες εταιρείες αναγνωρίζεται ο αριθμός... Οπότε το «πρόβλημα» είναι με την Βόνταφον... :down:

 

Υ.Γ. Είμαι περίεργος αν και για 3ο συνεχόμενο μήνα δεν μου έρθει να πληρώσω πάγιο, αλλά μόνο τις κλήσεις/μηνύματα... Θα ενημερώσω μεθαύριο όταν και εκδίδεται ο λογαριασμός...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η αναγνώριση απο γερμανία λειτουργεί κανονικά :p Ότι θέλει κάνει η voda
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εδώ παρακολουθούσαν κόσμο και κοσμάκη και δεν μπορούν να φτιάξουν την αναγνώριση από το εξωτερικό! Απίθανοι είναι!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Πάσχα θα πάω στην Ιταλία, θα ήθελα να ρωτήσω τη συμβαίνει με την υπηρεσία roaming της Vodafone. Απ' ό,τι έχω ακούσει, πρέπει να ενεργοποιήσω αυτή την υπηρεσία για ένα χρονικό διάστημα. Χρεώνεται αυτή η ενεργοποίηση; Αν ναι, πόσο; Στις κλήσεις που θα λαμβάνω από Ελλάδα, θα χρεώνομαι και εγώ; Ισχύει ο χρόνος ομιλίας για το εξωτερικό ώστε να πληρώσε μόνο το roaming; Αν από Ιταλία καλέσω κάποιον στην Ιταλία πληρώνω roaming; Συμφέρει καλύτερα το roaming είναι να αγοράσω μία κάρτα sim από Ιταλία (να το κάνω δηλαδή καρτοκινητό);

 

Ζητώ συγγνώμη για τις πολλές μου ερωτήσεις, αλλά επειδή δεν ξαναβγήκα από την Ελλάδα από την εποχή που άρχισα να έχω κινητό, δεν έχω ιδέα.

 

Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει να μου απαντήσει.

Ανδρέας

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Πάσχα θα πάω στην Ιταλία, θα ήθελα να ρωτήσω τη συμβαίνει με την υπηρεσία roaming της Vodafone. Απ' ό,τι έχω ακούσει, πρέπει να ενεργοποιήσω αυτή την υπηρεσία για ένα χρονικό διάστημα. Χρεώνεται αυτή η ενεργοποίηση; Αν ναι, πόσο; Στις κλήσεις που θα λαμβάνω από Ελλάδα, θα χρεώνομαι και εγώ; Ισχύει ο χρόνος ομιλίας για το εξωτερικό ώστε να πληρώσε μόνο το roaming; Αν από Ιταλία καλέσω κάποιον στην Ιταλία πληρώνω roaming; Συμφέρει καλύτερα το roaming είναι να αγοράσω μία κάρτα sim από Ιταλία (να το κάνω δηλαδή καρτοκινητό);

 

Ζητώ συγγνώμη για τις πολλές μου ερωτήσεις, αλλά επειδή δεν ξαναβγήκα από την Ελλάδα από την εποχή που άρχισα να έχω κινητό, δεν έχω ιδέα.

 

Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει να μου απαντήσει.

Ανδρέας

prepei na energopoiiseis to roaming se kapoio katastima. auto ginetai eite dilonodas kapoia pistotiki karta gia automati exoflisi twn miniaiwn sou logariasmwn (ektos an exeis idi opote kai perneis sto 13830kai sto energopoioun amesa) i na dwseis eguisi 300 peripou euro ta opoia tha su epistrafun enadi mellodikwn ofeilwn stous epomenous logariasmous... Safestata sumferei i pistotiki opou dn xrewnesai! O dorean xronos dn isxuei sto exwteriko. Gia ti kliseis pou tha dexesai tha xreonese me diethni xreosi i opoia einai arketa megali, ektos an eisai sundedemenos me to Vodafone Italy kai exeis energopoiimeno to Vodafone Passport (energopoiite dwrean apo to 1333 i to 13830) opou xreonese me 1 euro gia kathe klisi. An einai eiserxomeni dn xreonese gia 1 wra (isxuei gia kathe klisi). An einai exerxomeni xreonese me elliniki xreosi. Ola auta boroun na sta exigisoun kalutera kai pio analutika apo to 13830!

Vevaia boreis na agoraeis apo ekei kartokinito kai na apofugeis kai ti talaiporia kai tis xreoseis gia eiserxomenes kliseis. Apla autoi pou tha se kaloun apo ellada tha xreonodai klisi pros italia afou tha exeis italiko noumero (an afto se noiazei...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση....

 

καταρχήν,είμαι συνδρομητής της vodafone(εδώ και 3 χρονια)και σε ένα μηνα περίπου,κλείνω ένα χρόνο από την αλλαγή προγράμματος που έκανα από V10 σε V60.

Ενδιαφέρομαι να πάρω με επιδότηση το Motorola V3i,το οποιο έχει αρχική τιμή στο site της vodafone 365 ευρώ,ενώ στο πρόγραμμα V60 έχει 318 ευρώ!

Αν υποθέσουμε ότι η επιδότηση που θα πάρω είναι 100 ευρώ,

 

η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Η τιμή του κινητού με την επιδότηση θα είναι:

365-100=265 ???

 

ή

318-100=218???

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...