Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και φέτος ήταν χάλια τα σύκα. Τυχαίο; Δε νομίζω!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχει καταντήσει κουραστική αυτή η ατάκα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην παρούσα ταίριαζε γάντι!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για τις επιδοτήσεις αλλά όντως είναι 2 πακέτα: το unlimited και το internet: τί σε νοιάζει θα μου πεις. Αν σκοπεύεις να δεσμευτείς στο δίκτυο καλύτερα να τα πάρεις ξεχωριστά ώστε να μπορείς να αφαιρείς το πακέτο internet όποτε θέλεις. Επίσης στο πακέτο internet δεν γίνεται καμμία μείωση παγίου τύπου έκπτωσης αντί επιδότησης οπότε δεν χάνεις τίποτα αν τα σπάσεις σε δύο πακέτα..

 

Πολύ αργά για εμένα... Τώρα για 1 χρόνο έκλεισα...! Του χρόνου πάλι...:cry:

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση για όποιον ξέρει.Αν είσαι σε πρόγραμμα Unlimited με internet μετά από πόσο καιρό μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα/πάγιο?Νομίζω 9 μήνες αλλά δεν είμαι και τελείως σίγουρος..

 

Αλλαγή προγράμματος φωνής προς τα κάτω μπορείς να κάνεις μετά το 8μηνο από την αρχική ενεργοποίηση.

 

Σε περίπτωση ανανέωσης, μετά από 1 μήνα.

 

Αλλαγή στο πρόγραμμα internet ή αφαίρεσή του δε γίνεται, εκτός και να επιστρέψεις το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης του πακέτου δεδομένων μόνο. Εκεί η δέσμευση στο πρόγραμμα data που έχεις είναι ούτως ή άλλως 12μηνη είτε πρόκειται για αρχική ενεργοποίηση στο δίκτυο ή για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω 2 αριθμούς VODAFONE στο όνομα μου. Η μία γραμμή είναι στο vodafone οικονομικό 20 και η άλλη στο unlimited 30.

 

Για την γραμμή στο οικονομικό 20, έχω πάρει την έκπτωση αντί επιδότησης εδώ και λίγο καιρό. Αυτές τις μέρες βγήκε η επιδότηση για την άλλη γραμμή γύρω στα 155 ευρώ ή έκπτωση παγίου από 30ευρώ (34 με ΦΠΑ) στα 28ευρώ! Σ αυτή τη γραμμή πληρώνω κάθε μήνα 80-90 ευρώ κάθε μήνα!!! Ποτέ κάτω από 80! Και η επιδότηση θεωρώ είναι πολύ μικρή. Η έκπτωση των 2 ευρώ σίγουρα δεν αξίζει να την πάρω. Οπότε έκανα εχθές αίτηση για μεταφορά και των 2 γραμμών στην cosmote.

Σήμερα με κάλεσαν από τη vodafone και αφού με ρώτησαν για ποιο λόγο έκανα την αίτηση και αφού τους εξήγησα, μου έκαναν έκπτωση στο πάγιο και στις 2 γραμμές -2 ευρώ ακόμα. Δηλαδή το ένα 17ευρώ πάγιο και το άλλο 26 ευρώ και κάτι ψιλά. Έλεος. Και ούτε λόγος για αυξηση επιδότησης! Φυσικά δεν απάντησα τίποτα και είπα θα τους καλέσω εγώ. Έχω ακούσει και διαβάσει ιστορίες για επιδοτήσεις που απο 120 και 150 ευρώ τους ανέβασαν στα 250+!

Έχετε να με συμβουλεύσεται κάτι....γιατί αύριο θα με ξανακαλέσουν. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν εντάξει πάνε στη κοσμοτέ παρ ότι δεν θέλω ή κάτι τέτοιο?

 

Στη γραμμή του Unlimited 30 που έχεις τι μέσο όρο πάγιο πλήρωνες περίπου μηνιαίως ? (μόνο για αυτή τη γραμμή όχι και για τις 2)

 

150 ευρώ ήταν μόνο για αυτή τη γραμμή ?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι ένας πελάτης που κάνει λογαριασμούς 80 ευρώ και έχει πάγια 30 χάνει πολλά περισότερα από την μη χρήση του σωστού προγράμματος

επειδή ο χρόνος ομιλίας στοιχίζει τα μισά χρήματα μέσα στο πρόγραμμα από όσο στοιχίζει εκτός

έτσι θα μπορούσε να καλύπτει τις ανάγκες του με 55 ευρώ τον μήνα .

Το να κάτσεις να παρακαλάς να σου κάνουν την εκπτωση 2 ή 3 ή 4 ευρώ , ενώ μπορεί να κερδίσει 15 ευρώ από την επιλογή σωστού προγράμματος , απλά δεν δέιχνει ενημερωμένο καταναλωτή.......

Επιπλέον η έκπτωση στο πρόγραμμα 55 θα είναι υψηλότερη

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μειρασεις το κοστος καινουριας συσκευης απο επιδοτηση σε επομενους λογαριασμους τηλεφωνιας και σε ποσους?

Ευχαριστω.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μειρασεις το κοστος καινουριας συσκευης απο επιδοτηση σε επομενους λογαριασμους τηλεφωνιας και σε ποσους?

Ευχαριστω.

 

οταν ληγει το συμβολαιο σου, εχεις 2 επιλογες: α) να αγορασεις επιδοτουμενη συσκευη, β) να παρεις εκπτωση παγιου.. Απο οτι γνωριζω, δεν υπαρχει τιποτα αλλο. Για καλο και για κακο, παρε ενα τηλεφωνο στο 13830

Link to comment
Share on other sites

οταν ληγει το συμβολαιο σου, εχεις 2 επιλογες: α) να αγορασεις επιδοτουμενη συσκευη, β) να παρεις εκπτωση παγιου.. Απο οτι γνωριζω, δεν υπαρχει τιποτα αλλο. Για καλο και για κακο, παρε ενα τηλεφωνο στο 13830

 

Μπορείς να πάρεις έκπτωση πάγιου και οποτε θες την κόβεις και όσα έμειναν να πάρεις συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις την έκπτωση αντί επιδότησης στο πάγιο. Η επιδότηση σου δεν χάνεται! όταν την χρησιμποιήσεις είναι εκεί! Απλά όταν την χρησιμοποιήσεις χάνεται η έκπτωση.
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας τι είναι το λοιπές υπηρεσίες που μ χρεώνουν στο λογαριασμό; Είναι η 8 η 10 ευρο καθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας τι είναι το λοιπές υπηρεσίες που μ χρεώνουν στο λογαριασμό; Είναι η 8 η 10 ευρο καθε μήνα.

 

"Λοιποί προορισμοί κλήσεων" ε? Μου βγάζει και μένα καμιά φορά τέτοια κατηγορία.. Νομίζω ότι είναι το 11888 και διάφορα άλλα τέτοια 5ψήφια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις και στην ανάλυση του λογαριασμού.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου ειναι τελειως ξεκαθαρο, εφοσον εχω κλεισει 10 μηνες παραμονης στο δικτυο και ζητησω διακοπη συμβολαιου (η φορητοτητα), θα πρεπει να επιστρεψω το 32% η το 16% της επιδοτησης ?

Στο σχετικο πινακακι στους 10 μηνες παραμονης λεει 32%, στους 11 λεει 16% και στους 12 0%.

Εφοσον εχω κλεισει 10 μηνες πιανεται το 16% η το 32% ?

 

Θα παρακαλουσα μονο οποιος απαντησει να ειναι σιγουρος γι'αυτο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου ειναι τελειως ξεκαθαρο, εφοσον εχω κλεισει 10 μηνες παραμονης στο δικτυο και ζητησω διακοπη συμβολαιου (η φορητοτητα), θα πρεπει να επιστρεψω το 32% η το 16% της επιδοτησης ?

Στο σχετικο πινακακι στους 10 μηνες παραμονης λεει 32%, στους 11 λεει 16% και στους 12 0%.

Εφοσον εχω κλεισει 10 μηνες πιανεται το 16% η το 32% ?

 

Θα παρακαλουσα μονο οποιος απαντησει να ειναι σιγουρος γι'αυτο

Αν εχεις κλεισει και το 10 μηνα, και βαδιζεις στον 11ο, τοτε εισα στο 16%.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μου ειναι τελειως ξεκαθαρο, εφοσον εχω κλεισει 10 μηνες παραμονης στο δικτυο και ζητησω διακοπη συμβολαιου (η φορητοτητα), θα πρεπει να επιστρεψω το 32% η το 16% της επιδοτησης ?

Στο σχετικο πινακακι στους 10 μηνες παραμονης λεει 32%, στους 11 λεει 16% και στους 12 0%.

Εφοσον εχω κλεισει 10 μηνες πιανεται το 16% η το 32% ?

 

Θα παρακαλουσα μονο οποιος απαντησει να ειναι σιγουρος γι'αυτο

 

Η διακοπή γίνεται 1 μήνα από την ημερομηνία της αίτησης. Αν η ημερομηνία είναι μέσα στον 11ο μήνα, πληρώνεις ΠΕΡΙΠΟΥ 16%, εκτός κι αν γίνει ακριβώς την ημέρα που κλείνεις 11μηνο, οπότε τότε επιστρέφεις ΣΤΑΝΤΑΡ το 16%.

 

Γενικά, το ποσοστό επιστροφής ποσού δεν είναι σταθερό. Όσο λιγότερες μέρες απομένουν μέχρι την διακοπή, τόσο λιγότερο ποσοστό επιστρέφεις.

Link to comment
Share on other sites

Η διακοπή γίνεται 1 μήνα από την ημερομηνία της αίτησης. Αν η ημερομηνία είναι μέσα στον 11ο μήνα, πληρώνεις ΠΕΡΙΠΟΥ 16%, εκτός κι αν γίνει ακριβώς την ημέρα που κλείνεις 11μηνο, οπότε τότε επιστρέφεις ΣΤΑΝΤΑΡ το 16%.

 

Γενικά, το ποσοστό επιστροφής ποσού δεν είναι σταθερό. Όσο λιγότερες μέρες απομένουν μέχρι την διακοπή, τόσο λιγότερο ποσοστό επιστρέφεις.

 

εαν κανεις αιτηση αποσυνδεσης στον 11ο, δε πληρωνεις τιποτα, γιατι παιρνει 1 μηνα να γινει η αποσυνδεση (διοτι παντα πληρωνουμε 1 παγιο μπροστα). Εαν κανεις αιτηση φορητοτητος, πρεπει να γινει στο 12ο.

Link to comment
Share on other sites

εαν κανεις αιτηση αποσυνδεσης στον 11ο, δε πληρωνεις τιποτα, γιατι παιρνει 1 μηνα να γινει η αποσυνδεση (διοτι παντα πληρωνουμε 1 παγιο μπροστα). Εαν κανεις αιτηση φορητοτητος, πρεπει να γινει στο 12ο.
Φαντάζομαι μετράει η ημερομηνίας αλλαγής από τη μια εταιρεία στην άλλη για το ποσό της επιδότησης που επιστρέφεται. Αν κάνεις την αίτηση φορητότητας 2 μέρες πριν μπεις στο 12ο μήνα και η αλλαγή ολοκληρωθεί π.χ. τη 2η μέρα που έχει μπει ο 12ος, τότε δεν πρέπει να πληρώνει κανείς τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

εαν κανεις αιτηση αποσυνδεσης στον 11ο, δε πληρωνεις τιποτα, γιατι παιρνει 1 μηνα να γινει η αποσυνδεση (διοτι παντα πληρωνουμε 1 παγιο μπροστα). Εαν κανεις αιτηση φορητοτητος, πρεπει να γινει στο 12ο.

 

Ναι, εγώ τι διαφορετικό είπα;

 

Αίτηση φορητότητας μπορείς να κάνεις περίπου 2 εβδομάδες πριν λήξει το συμβόλαιο, ώστε όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία να κλείσει το 12μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα εχω χασει τον αριθμο για να μαθω το υπολοιπο χρονου ομιλιας στην vodafone. Στο site τους δεν τον βρισκω... Ποιος ειναι; :O Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα εχω χασει τον αριθμο για να μαθω το υπολοιπο χρονου ομιλιας στην vodafone. Στο site τους δεν τον βρισκω... Ποιος ειναι; :O Ευχαριστω!

 

στελνεις 'ΥΠΟΛ' στο 1284

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα εχω χασει τον αριθμο για να μαθω το υπολοιπο χρονου ομιλιας στην vodafone. Στο site τους δεν τον βρισκω... Ποιος ειναι; :O Ευχαριστω!

 

στελνεις 'ΥΠΟΛ' στο 1284

 

Γινεται και με κλιση στο 1284.

 

Για sms εγω στελνω κενο sms στο 1284.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα εχω χασει τον αριθμο για να μαθω το υπολοιπο χρονου ομιλιας στην vodafone. Στο site τους δεν τον βρισκω... Ποιος ειναι; :O Ευχαριστω!

 

 

Για συμβόλαιο ενα κενό σμς στο 1284 για να μάθεις χρόνους προγράμματος και σμς. Για δεδομένα παίρνεις 13830, και μετά πατάς 1-2-1-3 αν θυμάμαι καλά. Ο πρώτος 1 είναι εκεί που λέει αν θε να μάθεις για το δικό σου τηλ. Κάτω απο 1 λεπτό είναι δωρεάν. Το έχω τσεκάρει!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για συμβόλαιο ενα κενό σμς στο 1284 για να μάθεις χρόνους προγράμματος και σμς. Για δεδομένα παίρνεις 13830, και μετά πατάς 1-2-1-3 αν θυμάμαι καλά. Ο πρώτος 1 είναι εκεί που λέει αν θε να μάθεις για το δικό σου τηλ. Κάτω απο 1 λεπτό είναι δωρεάν. Το έχω τσεκάρει!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν είναι μαγνητοφωνημένα, μιλάς κανονικά με κάποιον από την εξυπηρέτηση έτσι? (μιλάω για δεδομένα). Γιατί με όποιο τμήμα και να μιλήσεις θα μπορεί να σου πει το υπόλοιπο... ΑΠό την άλλη πώς γίνεται να μιλήσεις κάτω από 1 λεπτό?? Και μόνο μέχρι να πάρεις και να περιμένεις να σε συνδέσουν, να κάνεις την ερώτηση και να σου απαντήσουν.... σίγουρα θα χει περάσει λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...