Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη, με το που κανει καποιος αιτηση για φορητοτητα, μπορει π.χ. την επομενη μερα να την ανακαλεσει...? Δεν ειναι ''δεσμευτικη'' η αιτηση..? (ωραιος ''εκφοβισμος'' ομως!!!! παντα μου εδιναν αστειες επιδοτισεις..)
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεις οτι έχεις καλές σχέσεις με την εταιρεία και ποτέ δεν είχες πρόβλημα και να τους πιάσεις στο φιλότιμο.

Οι απειλές δεν περνάνε πάντα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, με το που κανει καποιος αιτηση για φορητοτητα, μπορει π.χ. την επομενη μερα να την ανακαλεσει...? Δεν ειναι ''δεσμευτικη'' η αιτηση..? (ωραιος ''εκφοβισμος'' ομως!!!! παντα μου εδιναν αστειες επιδοτισεις..)

 

Εγω πηρα τηλ την επομενη μερα και την ακυρωσα χωρις καμμια δυσκολια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, με το που κανει καποιος αιτηση για φορητοτητα, μπορει π.χ. την επομενη μερα να την ανακαλεσει...? Δεν ειναι ''δεσμευτικη'' η αιτηση..? (ωραιος ''εκφοβισμος'' ομως!!!! παντα μου εδιναν αστειες επιδοτισεις..)

Το "κόλπο" με την φορητότητα γίνεται μόνο αν έχει λήξει το συμβόλαιο σου,σου έχουν βγάλει επιδότηση και κάνεις αίτηση σε άλλο δίκτυο αλλιώς αν το κάνεις στα μέσα του χρόνου δεν θα κάνουν κάτι εφόσον είχες πάρει επιδότηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεις οτι έχεις καλές σχέσεις με την εταιρεία και ποτέ δεν είχες πρόβλημα και να τους πιάσεις στο φιλότιμο.

Οι απειλές δεν περνάνε πάντα.

 

Οι εταιριες εχουν πολιτικες που αλλαζουν αναλογα με τα συμφεροντα τους και δεν επηρεαζοντε απο καλους ή κακους τροπους του πελατη.Φυσικα ο καλος τροπος με εμμεσες αλλα σαφεις προειδοποιησεις ειναι ο καλυτερος.

 

Το "κόλπο" με την φορητότητα γίνεται μόνο αν έχει λήξει το συμβόλαιο σου,σου έχουν βγάλει επιδότηση και κάνεις αίτηση σε άλλο δίκτυο αλλιώς αν το κάνεις στα μέσα του χρόνου δεν θα κάνουν κάτι εφόσον είχες πάρει επιδότηση.:)

 

Αυτο ειναι αυτονοητο...Κατα την διαρκεια του χρονου μας εχουν στο χερι !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι λοιπον, να περιμενω ως τις 3 αυγουστου που λιγουν τα συμβολαια μου, και μετα να ...τους χορεψω λιγο στο ταψι ε..? :-))
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι λοιπον, να περιμενω ως τις 3 αυγουστου που λιγουν τα συμβολαια μου, και μετα να ...τους χορεψω λιγο στο ταψι ε..? :-))

Αν κάνεις και μεγάλους λογαριασμούς τότε θα "τσιμπήσουν" κατ'ευθείαν.Να ρωτήσω κάτι άλλο.Πήραν τηλέφωνο τη μητέρα μου χθες τηλέφωνο από τη Vodafone να της πουν για τα διαθέσιμα προγράμματα που έχει η Vodafone (είναι απίστευτα βαρετοί :yawn:) και μέσα σε όλες τις προσφορές της είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα με 100 λεπτά στα 16 ευρώ.Η μητέρα μου θέλει να πάει στο C60 της Cosmote με 16 ευρώ.Συμφέρει;:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι λοιπον, να περιμενω ως τις 3 αυγουστου που λιγουν τα συμβολαια μου, και μετα να ...τους χορεψω λιγο στο ταψι ε..? :-))

 

 

Οι επιδοτησεις βγαινουν λιγο πριν κλεισει χρονος.Και της κορης μου Αυγουστο κλεινει χρονο αλλα η επιδοτηση εχει βγει και αλλαχτηκε κι ολας.Μαλιστα της βαλαν οριο μεσα σε 10 μερες να κανει χρηση αλλα θα της πω να ζητησει παρaταση γιατι περιμενω να βγει το Nokia N97.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτησεις βγαινουν λιγο πριν κλεισει χρονος.Και της κορης μου Αυγουστο κλεινει χρονο αλλα η επιδοτηση εχει βγει και αλλαχτηκε κι ολας.Μαλιστα της βαλαν οριο μεσα σε 10 μερες να κανει χρηση αλλα θα της πω να ζητησει παρaταση γιατι περιμενω να βγει το Nokia N97.

Οι επιδοτήσεις πλέον βγαίνουν στο 10ο μήνα.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις και μεγάλους λογαριασμούς τότε θα "τσιμπήσουν" κατ'ευθείαν.Να ρωτήσω κάτι άλλο.Πήραν τηλέφωνο τη μητέρα μου χθες τηλέφωνο από τη Vodafone να της πουν για τα διαθέσιμα προγράμματα που έχει η Vodafone (είναι απίστευτα βαρετοί :yawn:) και μέσα σε όλες τις προσφορές της είπαν ότι υπάρχει πρόγραμμα με 100 λεπτά στα 16 ευρώ.Η μητέρα μου θέλει να πάει στο C60 της Cosmote με 16 ευρώ.Συμφέρει;:worry:

 

αν ειναι ετσι, συμφερει η βοντα με 100 λεπτα στα 16 ευρω!!!

Αν και κακα τα ψεμματα παιδες. Δεν φευγεις ευκολα απο βοντα. Το σημα της, και κυρίως την ποιοτητα συνομιλιας της, δεν την εχει κανεις απο τους αλλους δυο παιχτες της αγορας. Ειδικα η κοσμοτε.... Κι ας διαφημιζει οσο θελει το σημα της. Ειναι η δουλεια μου τετοια, που συνομιλω απο σταθερο καθε μερα, με 10δες κινητα.. Παντα μα παντα οταν μιλαω με κοσμοτε αριθμο, κανει μικροδιακοπες... Ποτέ με βοντα. Σπανιοτερα με wind.. Μακρια ειδικα απο κοσμοτε!!

Κατα την γνωμη μου παντα...:)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι, συμφερει η βοντα με 100 λεπτα στα 16 ευρω!!!

Αν και κακα τα ψεμματα παιδες. Δεν φευγεις ευκολα απο βοντα. Το σημα της, και κυρίως την ποιοτητα συνομιλιας της, δεν την εχει κανεις απο τους αλλους δυο παιχτες της αγορας. Ειδικα η κοσμοτε.... Κι ας διαφημιζει οσο θελει το σημα της. Ειναι η δουλεια μου τετοια, που συνομιλω απο σταθερο καθε μερα, με 10δες κινητα.. Παντα μα παντα οταν μιλαω με κοσμοτε αριθμο, κανει μικροδιακοπες... Ποτέ με βοντα. Σπανιοτερα με wind.. Μακρια ειδικα απο κοσμοτε!!

Κατα την γνωμη μου παντα...:)

Συμφωνώ μαζί σου.Η ποιότητα ήχου της Cosmote είναι χάλια (καλύτερα όμως αυτά να τα συζητήσουμε στο forum της Cosmote).Όταν λήξει η σύμβαση της θα της πω να πάει στην Vodafone αν και με τις υποκλοπές φοβάται λίγο.:O:X

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,2 ερωτήσεις έχω...(περίπου :p)

1) υπάρχει κάποιος τρόπος να μαθαίνω το υπόλοιπω των δωρεάν δεδομένων που απομένουν στο πρόγραμμα iphone lite 100 χωρίς να παίρνω τηλ κάθε λίγο το 13830?

2) με το vodafone passport υπάρχει καμία άλλη χρέωση; ή καλώ απο το εξωτερικό και χρεώνομαι όσο χρεώνομαι και στην ελλάδα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,2 ερωτήσεις έχω...(περίπου :p)

1) υπάρχει κάποιος τρόπος να μαθαίνω το υπόλοιπω των δωρεάν δεδομένων που απομένουν στο πρόγραμμα iphone lite 100 χωρίς να παίρνω τηλ κάθε λίγο το 13830?

2) με το vodafone passport υπάρχει καμία άλλη χρέωση; ή καλώ απο το εξωτερικό και χρεώνομαι όσο χρεώνομαι και στην ελλάδα;

 

1)Όχι. Εκτός αν θυμάσαι να μηδενίζεις το μετρητή του κινητού σου κάθε 1η του μήνα και να το παρακολουθείς από εκεί.

2)Όταν κάνεις εξερχόμενη κλήση στην Ε.Ε χρεώνεσαι με ελληνική χρέωση (δεν ισχύει ο χρόνος ομιλίας του προγράμματος σου). Όταν δέχεσαι κλήση θα χρεώνεσαι 0.80 ευρώ και θα μιλάς χωρίς καμία χρέωση γι έως και μια ώρα (για κάθε κλήση). Εκτός Ε.Ε ισχύουν τα ίδια μόνο που αντί για 0.8 είναι 2.5 ευρώ τόσο για εισερχόμενες όσο και για εξερχόμενες κλήσεις. Επίσης έχε υπόψιν ότι το passport λειτουργεί με συγκεκριμένα δίκτυα κινητής στο εξωτερικό, τη λίστα μπορείς να τη βρεις στο site της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

ναι τα είδα τα δίκτυα..κατάλαβα,ακριβώς όπως το είχα σχηματοποιήσει στο μυαλό μου.ευχαριστώ :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Στο 13830 πρεπει να παιρνω για τα κανονικα προγραμματα για ενημερωση του υπολοιπου χρονου ομιλιας?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στο 13830 πρεπει να παιρνω για τα κανονικα προγραμματα για ενημερωση του υπολοιπου χρονου ομιλιας?

 

Στελνεις κενο μηνυμα στο 1284. Οσες φορες θελεις. Ειναι δωρεαν:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι εξαλλος με την vodafone....την χρονια που μας περασε μου εδωσαν συνολικη επιδοτηση 260€ (αφου ζητησα να μου επανεξετασουν το ποσο) και ημουν στο you&me 150 και φετος που ειμαι στο you&me 300 επιδοτηση μετα απο κραξιμο 238€??? ελεος....!!! τι προτεινετε??? σκεφτομαι για φορητοτητα προς wind μερια??? λετε οταν δουν την αιτηση να ακανουν κατι καλυτερο??
Link to comment
Share on other sites

ενδεχομένως..διάβασα απο κάποιος εδώ οτι του έδωσαν κάτι παραπάνω...προσωπική μου εμπειρία είναι οτι ΟΥΤΕ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ..απο κει και πέρα....άβυσσος η ψυχή τους

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι το Αξία Ενσωματωμένης Χρήσης που αναφέρεται στο site τους?Δηλαδή κάτω από την μηνιαία χρέωση που αναγράφεται , γράφεται και αυτο...για τα ευέλικτα προγράμματα μιλάω...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι το Αξία Ενσωματωμένης Χρήσης που αναφέρεται στο site τους?Δηλαδή κάτω από την μηνιαία χρέωση που αναγράφεται , γράφεται και αυτο...για τα ευέλικτα προγράμματα μιλάω...

 

Σκέψου το σαν καρτοκινητό. Το αξία ενσωματωμένης χρήσης είναι οι μονάδες σε ευρώ που θα σου παρέχει το πρόγραμμα καθε μήνα. Και τις οποίες ξοδεύεις όπως θέλεις σε ομιλία ή sms (όπως την κάρτα που βάζεις στα καρτοκινητά). Όπως βλέπεις το πάγιο που πληρώνεις είναι μικρότερο από την αξία που σου δίνουν για να είναι πιο συμφέρον. Αν ξεπεραστεί η αξία αυτή χρεώνεσαι επιπλέον του παγίου.

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να ενημερώνεσαι από το 1284 σε πόσα λεπτά ομιλίας ή σε πόσα sms αντιστοιχεί η υπολειπόμενη αξία μέσα στο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο θα πληρώνει κάποιος μηνιαία...αυτοι έχουν 25 ευρώ παγιο και 33 ενσωματομένη χρήση....

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο θα πληρώνει κάποιος μηνιαία...αυτοι έχουν 25 ευρώ παγιο και 33 ενσωματομένη χρήση....

 

Προφανώς το μηνιαίο πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα τέλη συνδρομητών. Αν ο λογαριασμός σου είναι στα 25€ θα πληρώνεις και 2,5€ επιπλέον. Βέβαια απ ότι φαίνεται αυτό θα αλλάξει (πρός τα πάνω)!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...