Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΟυ ήρθε το μηνυματάκι από τη Vodafone και πήγα να πάρω το κινητό και τη sim.Εκεί με περίμενε μια έκπληξη.Στο συμβόλαιο δεν είχαν βάλει την επιδότηση των 300€ αλλά μια επιδότηση 89€ (χωρίς τη προσφορά δηλαδή.Σαν να έπαιρνα το κινητό σήμερα). Είπαν ότι έγινε λάθος και περιμένω ενημέρωση εκ νέου.Δεν αρχίσαμε καλά σκέφτηκα.Να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Μπά.Δεν νομίζω.Γιατί πέρσυ έκανα 25€ λογαριασμό κάθε μήνα και μου έδωσαν 70€ επιδότηση και τώρα που κάνω γύρω στα 55€ κάθε τρίμηνο θα μου δώσουν 100€ επιδότηση;:blink:

 

Εμένα η wind με λογαριασμούς 60-70€ μου έδωσε επιδότηση 62€!!!!Αυτός ήταν κι ένας λόγος που τους κούνησα το μαντήλι.Απλά απαράδεκτο.Αυτό ήταν και το ευχαριστώ της εταιρίας που άφησα τη cosmote για να πάω σ'αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

2 φορητοτητες που εκανα (για λογαριασμο γνωστων) την μια φορα εγραφε το συμβολαιο επιδοτηση 300 ευρω και την αλλη εγραφε 85 ευρω. Φυσικα εκει που εγραφε 85 ευρω επιδοτηση, κανονικα πηρε συσκευη 295 ευρω δωρεαν.

 

Σε ερωτηση μου μετα στην υπαλληλο μου ειπε οτι εκανε λαθος (εβριζε πριν και δεν ηξερα τον λογο) αλλα επειδη ειχε πολυ δουλεια μου ειπε οτι δεν πειραζει...

 

Εαν θελει να φυγει μεσα στο 12μηνο η γνωστη μου, θα εχει να κανει με τα 85 ευρω και οχι με τα 300 ευρω, σωστα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να στείλεις τις ρυθμίσεις της Vodafone στο κινητό σου θα μπορείς να μπεις κανονικά στο internet.Επίσης στο MyAccount μπορείς να κάνεις εγγραφή απ'όταν ενεργοποιήσεις τον αριθμό σου για να σου έρθει ο κωδικός ενεργοποιήσης.:)

 

μου βγάζει οτι το ΑΦΜ δεν υπάρχει...μπορώ αμέσως να το χρησιμοποιήσω το my account ή πρέπει να περιμένω 1-2 μέρες;:rolleyes:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

2 φορητοτητες που εκανα (για λογαριασμο γνωστων) την μια φορα εγραφε το συμβολαιο επιδοτηση 300 ευρω και την αλλη εγραφε 85 ευρω. Φυσικα εκει που εγραφε 85 ευρω επιδοτηση, κανονικα πηρε συσκευη 295 ευρω δωρεαν.

 

Σε ερωτηση μου μετα στην υπαλληλο μου ειπε οτι εκανε λαθος (εβριζε πριν και δεν ηξερα τον λογο) αλλα επειδη ειχε πολυ δουλεια μου ειπε οτι δεν πειραζει...

 

Εαν θελει να φυγει μεσα στο 12μηνο η γνωστη μου, θα εχει να κανει με τα 85 ευρω και οχι με τα 300 ευρω, σωστα;

Σωστά. Προέτρεψέ την να φύγει στο μήνα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για αναλογη προσφορα (500 λεπτα κ 500 μνμ) απο τη vodafone....?Βλεπω αλλιως να την κανουμε ολοι για κοσμοτε..
Link to comment
Share on other sites

...μπορώ αμέσως να το χρησιμοποιήσω το my account ή πρέπει να περιμένω 1-2 μέρες;:rolleyes:

Εγώ αμέσως μόλις ενεργοποίησα ένα αριθμό Cu και έκανα αίτημα εγγραφής στο MyAccount μου ήρθε κωδικός ενεργοποίησης και μπήκα κανονικά.:)

Link to comment
Share on other sites

άλλο cu...για συμβόλαιο μιλούσα..αλλά τώρα έφτιαξε εντελώς :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

άλλο cu...για συμβόλαιο μιλούσα..αλλά τώρα έφτιαξε εντελώς :)

Και εγώ για συμβόλαια μιλούσα αλλά ξέχασα να το γράψω και έγραψα μόνο για Cu.:O

Link to comment
Share on other sites

ΜΟυ ήρθε το μηνυματάκι από τη Vodafone και πήγα να πάρω το κινητό και τη sim.Εκεί με περίμενε μια έκπληξη.Στο συμβόλαιο δεν είχαν βάλει την επιδότηση των 300€ αλλά μια επιδότηση 89€ (χωρίς τη προσφορά δηλαδή.Σαν να έπαιρνα το κινητό σήμερα). Είπαν ότι έγινε λάθος και περιμένω ενημέρωση εκ νέου.Δεν αρχίσαμε καλά σκέφτηκα.Να δούμε.

 

Απλά κατά την αίτηση, ξέχασε να βάλει την επιδότηση ο ίδιος (manual) κι έτσι μπήκε αυτόματα. Ίσα ίσα μπορεί αν σου βγει σε καλό. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στην σύνδεση του πατέρα μου το ίδιο...

Πέρσι η επιδότηση ήταν 220€ και φέτος 150€.Ενώ οι λογαριασμοί ήταν στο ίδιο επίπεδο...

Πάντως είναι μέγιστο λάθος αυτό γιατί αφενός είμαι χρόνια στην εταιρεία (7) ,αφετέρου τα 2 τελευταία χρόνια οι λογαριασμοί μου είναι στάνταρ 100-150 Ε και είχανε βγει και κάποιοι φουσκωμένοι των 200...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 9 χρονια συμβολαιο πηρα φετος 54ευρω!!! επιδοτηση. Να την χαιρονται !!! Ηδη εκανα αιτηση για να κρατησω το νουμερο σε καρτα και μολις σκασει καμμια προσφορα θα παω σε αλλο μαγαζι!! Το καλοκαιρι ληγει και της γυναικας μου (και αυτο στο ονομα μου )....επεται συνεχεια!!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι; η ενημερωση υπολοιπου κοιταει το διαθεσιμο υπολοιπο του λογαριασμου μου καθε μερα στις 17,00 εγω ομως μπορω να μαθω το υπολοιπο της μερας την επομενη το πρωι. δηλ. πχ. ελεγχει το υπολοιπο στις 12/02 και εγω μπορω να το ακουσω στις 13/02 το πρωι. μονο σε εμενα γινεται αυτο η σε ολους; τι σοι ενημερωση υπολοιπου ειναι αυτη;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

α ωραια ενας αλλος τροπος για να σε κανουν λιγο να ξεφυγεις απο τη δωρεαν χρηση! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο Vodafone 100 και δεν δεσμευόμουν από κάποιο συμβόλαιο. Για επιδότηση μου δίναν κάπου 50€. Έκανα αίτηση φορητότητας στο Wind F2G (μοναδικές οι προσφορές του 0,21€/λεπτό προς όλους, 0,04€/SMS σε ελληνικά δίκτυα, 0,02€ (!!) σε ξένα δίκτυα, 0,36€/MMS, 1000λεπτά-1000ΣΜΣ/μήνα προς ΟΛΑ τα καρτοκινητά της εταιρείας).

 

Με κάλεσαν από την Βόνταφον μόλις τους έφτασε η αίτηση φορητότητας και άρχισαν να με δελεάζουν για να μείνω. Με είχαν εκεί κανά 4λεπτο να με ρωτούν τι με δυσαρέστησε και φεύγω. Ε τους τα είπα όλα.

 

Αυτοί μου αντιπρότειναν να μου ρίξουν το πάγιο στα 16€ από 20€ (!!) συν διπλασιασμό της επιδότησης (!) από τα 50 στα 100€. Τους είπα ότι έχω ήδη πάρει τις αποφάσεις μου και ότι καλό είναι αυτά να τα κάνουν πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο.

 

Στο Vodafone 100 πλήρωνα 20€ πάγιο+τα τέλη του Αλογοσκούφη 2,5€=22,5€. Στο F2G αν μιλάω τα ίδια λεπτά θα χρεώνομαι μόλις 21€. Άσε που η μισή Ελλάδα έχει πλέον F2G αφού θεωρείται η «καλύτερα παρέα», οπότε θα καταναλώνω από τα 1000λεπτά το μήνα και αποκλείεται να ξεπερνάω τα 100 σε υπόλοιπους προορισμούς.

 

Vodafone ΔΕΝ θα μου λείψεις καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο Vodafone 100 και δεν δεσμευόμουν από κάποιο συμβόλαιο. Για επιδότηση μου δίναν κάπου 50€. Έκανα αίτηση φορητότητας στο Wind F2G (μοναδικές οι προσφορές του 0,21€/λεπτό προς όλους, 0,04€/SMS σε ελληνικά δίκτυα, 0,02€ (!!) σε ξένα δίκτυα, 0,36€/MMS, 1000λεπτά-1000ΣΜΣ/μήνα προς ΟΛΑ τα καρτοκινητά της εταιρείας).

 

Με κάλεσαν από την Βόνταφον μόλις τους έφτασε η αίτηση φορητότητας και άρχισαν να με δελεάζουν για να μείνω. Με είχαν εκεί κανά 4λεπτο να με ρωτούν τι με δυσαρέστησε και φεύγω. Ε τους τα είπα όλα.

 

Αυτοί μου αντιπρότειναν να μου ρίξουν το πάγιο στα 16€ από 20€ (!!) συν διπλασιασμό της επιδότησης (!) από τα 50 στα 100€. Τους είπα ότι έχω ήδη πάρει τις αποφάσεις μου και ότι καλό είναι αυτά να τα κάνουν πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο.

 

Στο Vodafone 100 πλήρωνα 20€ πάγιο+τα τέλη του Αλογοσκούφη 2,5€=22,5€. Στο F2G αν μιλάω τα ίδια λεπτά θα χρεώνομαι μόλις 21€. Άσε που η μισή Ελλάδα έχει πλέον F2G αφού θεωρείται η «καλύτερα παρέα», οπότε θα καταναλώνω από τα 1000λεπτά το μήνα και αποκλείεται να ξεπερνάω τα 100 σε υπόλοιπους προορισμούς.

 

Vodafone ΔΕΝ θα μου λείψεις καθόλου.

 

Καπου κανεις ενα λοθος..η μεγαλητερη παρεα ειναι το what`s up και οχι το F2G...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Καπου κανεις ενα λοθος..η μεγαλητερη παρεα ειναι το what`s up και οχι το F2G...

 

"Καλύτερη" είπε! :p

Μεγαλύτερη είναι το What's up, αλλά "καλύτερη" είναι το F2G με τις τιμές που έχει! :p

Link to comment
Share on other sites

Καπου κανεις ενα λοθος..η μεγαλητερη παρεα ειναι το what`s up και οχι το F2G...

Εσένα από όλο το μήνυμα αυτό σού'μεινε; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καπου κανεις ενα λοθος..η μεγαλητερη παρεα ειναι το what`s up και οχι το F2G...

Μπορεί η μεγαλύτερη παρέα να είναι το What's Up? αλλά με την "κρίση" που περνάει το δίκτυο της Cosmote καλύτερα να πάει στη Wind.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η μεγαλύτερη παρέα να είναι το What's Up? αλλά με την "κρίση" που περνάει το δίκτυο της Cosmote καλύτερα να πάει στη Wind.:)

 

Ποια κρίση?

Link to comment
Share on other sites

το ρωτας; για να παρεις τηλεφωνο πρεπει να προσπαθησεις τουλαχιστον 5 φορες... η κριση ειναι η υπερφορτωση δικτυου!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν διατίθενται πλέον προγράμματα για δωρεάν SMS; Δεν μπορώ να τα βρω πουθενά στην σελίδα της Vodafone. Επίσης τα παλαιά προγράμματα και τις χρεώσεις των παλιών προγραμμάτων δεν μπορώ επίσης να τα βρω.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...