Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ’το τμήμα επιδοτήσεων μου ανέφεραν πως είναι δυνατό να πάρεις επιδότηση από Πλαίσιο,αλλά δεν ισχύει απ’όλα!Σου αναφέρουν συγκεκριμένα σε ποια καταστήματα μπορείς να πας!Έτσι μου είπαν,έτσι σας λέω! :)

Στο 13830 δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μπορείς κανονικότατα από ΟΛΑ τα καταστήματα Πλαίσιο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λίστα με τα συνεργαζόμενα καταστήματα -πλην των vodafone shops- από τα οποία μπορούμε να πάρουμε την επιδότηση συσκευής;

Γιατί ο καθένας λέει ότι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Kι όμως έτσι έγινε...Στην τελική,γιατί να δηλώσω δυσαρέσκεια ότι και καλά δε μου φτάνει η επιδότηση;Και για ποιον λόγο να τους πω ότι θα κάνω αίτηση φορητότητας;;Ξέρεις τα άλλα 2 δίκτυα να δίνουν επιδότηση για φορητότητα σ’αυτά της τάξεως των 360 ευρώ με πάγιο 11.31 ευρω;;(σ’αυτό το πρόγραμμα είναι πλέον οι συνδέσεις μου).

 

Το σχόλιό σου περί αντιμετώπισής μου απ’την Vodafone όσον αφορά την επιδότηση είναι άτοπο..Δε μίλησα με απλό υπάλληλο..Άλλωστε δε νομίζω πως κάποιος απλός υπάλληλος έχει τη δικαιοδοσία να προβεί σε τέτοια κίνηση!Προφανώς τους έπαιρνε και την έκαναν αυτήν την αύξηση!Χωρίς να παραπονεθω,με δική τους πρόταση!Γιατί να μην αδράξω την ευκαιρία επομένως;

-Τι εννοείς δεν μίλησες με "απλό" υπάλληλο? μίλησες με προιστάμενο?

- αντιλαμβάνεσαι οτι στο αντίστοιχο τμήμα, προφανώς δεν είναι όλοι προιστάμενοι ωστόσο έχουν την δικαιοδοσία να σου αυξήσουν την επιδότηση.(προφανώς με κάποια κριτήρια)

- δυσαρέσκεια εννοώ για οτιδήποτε, όχι για το υψος της επιδότησης. Για πολλά προβλήματα (κακή κάλυψη, θέματα σέρβις συσκευών, αμφισβητήσεις κτλ) χρησιμοποιείται ως μέσο αντιμετώπισης η αυξηση επιδότησης, η έκπτωση στα πάγια, να σου κάνουν κάτι κατ'εξαίρεσιν κτλ. Αποκλείω να σου έγινε επιθετικά πρόταση αυξησης επιδότησης χωρίς κανέναν άλλο λόγο, εκτός αν σε καλέσαν και συμμετειχες σε κάποια προωθητική ενέργεια. οκ ωστόσο δεν θα τσακωθούμε γι'αυτό.

-όσον αφορά το πάγιο που πληρώνεις 11,31, πάρε μια συγκεντρωτική κατάσταση των λογαριασμών σου και πήγαινε σε ένα κατάστημα Γερμανος, να τους πείς οτι είμαι αυτός, κάντε μου μια προσφορά για φορητότητα.(να δουμε αν θα σου δώσουν την στάνταρ επιδότηση του V10 (το οποίο δεν επιδοτέιται νομίζω πια) ή της παναγιάς τα μάτια)

 

Στο 13830 δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μπορείς κανονικότατα από ΟΛΑ τα καταστήματα Πλαίσιο.
μέχρι λίγο καιρό πριν το κατάστημα της Μεταμόρφωσης πχ δεν έκανε ανανεώσεις.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως στο κεντρικό της Θεσσαλονίκης δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Σ'ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία :).Οχι αλλο Vodafone shop! :lol:

 

Εννοείς στην Π.Π.Γερμανού με Τσιμισκή;Απο εκεί την πήρα και γω!

 

-Τι εννοείς δεν μίλησες με "απλό" υπάλληλο? μίλησες με προιστάμενο?

- αντιλαμβάνεσαι οτι στο αντίστοιχο τμήμα, προφανώς δεν είναι όλοι προιστάμενοι ωστόσο έχουν την δικαιοδοσία να σου αυξήσουν την επιδότηση.(προφανώς με κάποια κριτήρια)

- δυσαρέσκεια εννοώ για οτιδήποτε, όχι για το υψος της επιδότησης. Για πολλά προβλήματα (κακή κάλυψη, θέματα σέρβις συσκευών, αμφισβητήσεις κτλ) χρησιμοποιείται ως μέσο αντιμετώπισης η αυξηση επιδότησης, η έκπτωση στα πάγια, να σου κάνουν κάτι κατ'εξαίρεσιν κτλ. Αποκλείω να σου έγινε επιθετικά πρόταση αυξησης επιδότησης χωρίς κανέναν άλλο λόγο, εκτός αν σε καλέσαν και συμμετειχες σε κάποια προωθητική ενέργεια. οκ ωστόσο δεν θα τσακωθούμε γι'αυτό.

-όσον αφορά το πάγιο που πληρώνεις 11,31, πάρε μια συγκεντρωτική κατάσταση των λογαριασμών σου και πήγαινε σε ένα κατάστημα Γερμανος, να τους πείς οτι είμαι αυτός, κάντε μου μια προσφορά για φορητότητα.(να δουμε αν θα σου δώσουν την στάνταρ επιδότηση του V10 (το οποίο δεν επιδοτέιται νομίζω πια) ή της παναγιάς τα μάτια)

 

Φυσικά και το πιο πιθανο είναι να μη μίλησα με προιστάμενο(σιγά μην έβγαινε προιστάμενος στο τηλέφωνο για μια επιδοτησούλα,τους υπαλληλους τι τους έχουν;Αλλά όπως σωστά είπες προφανώς είναι συγκεκριμένα άτομα που είναι εξουσιοδοτημένα να προβαίνουν σε τέτοιες αλλαγές! :) Δυσαρέσκεια δεν εξέφρασα τη στιγμή που πήρα,το μόνο που ρώτησα είναι αν έχει βγει επιδότηση και πόσο είναι το ποσό για τους 2 αριθμούς του μητρώου μου!Τότε μου είπε ο υπάλληλος ότι μου αυξάνουν την επιδότηση!Παλιότερα,είχα κάνει κάποια παράπονα αναφορικά με την κάλυψη στην περιοχή λόγω απενεργοποίησης σταθμού βάσης και μια φορά αίτημα αμφισβήτησης χρέωσης με το οποιο φυσικά δικαιώθηκα επειδή είχε γίνει συστεμικό λάθος και με υπερχρέωναν τα μηχανάκια της Vodafone!Αυτά έγιναν μήνες πριν(πάνω από 6μηνο)και φυσικά δεν είχα πρόθεση να διακοψω τις συνδέσεις καθώς το πρόβλημα με την κάλυψη βελτιώθηκε και δεν αντιμετωπίζω τόσο σοβαρό θεμα!Αλλά το βασικό είναι πως δε ζητησα κάτι ούτε είπα κάτι!Με το που μου ανέφερε ο εκπρόσωπος της εξυπηρέτησης το ποσό της επιδότησης και ρωτούσα πληροφορίες σχετικά με το πού μπορώ να το πάρω(κατάστημα Βόντα,Πλαίσιο κλπ.)μου ειπε ότι μπορούν να μου το αυξησουν αν το επιθυμώ επειδή υπάρχει αυτό το περιθώριο!Σημειωτέον,δεν ίσχυε για αγορά συγκεκριμένης συσκευής,αλλά γενικότερα για όποια συσκευή ήθελα και από όποιο κατάστημα ήθελα!

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πληρωσω 2 λογαριασμους και μου καναν φραγη απο χθες.

πηγα σημερα το πρωι και πληρωσα σε καταστημα Voda αλλα ακομη 2 ωρες μετα δεν μου εχουν ανοιξει το τηλεφωνο. τι μπορει να συμβαινει? ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο πολυ? ρωταω γιατι και αλλη μια φορα που μου ειχαν κανει φραγη οταν πληρωσα ειχα τηλεφωνο τα επομενα 5 λεπτα!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πληρωσω 2 λογαριασμους και μου καναν φραγη απο χθες.

πηγα σημερα το πρωι και πληρωσα σε καταστημα Voda αλλα ακομη 2 ωρες μετα δεν μου εχουν ανοιξει το τηλεφωνο. τι μπορει να συμβαινει? ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο πολυ? ρωταω γιατι και αλλη μια φορα που μου ειχαν κανει φραγη οταν πληρωσα ειχα τηλεφωνο τα επομενα 5 λεπτα!

Πάρε τηλ στο 13830 να τους δώσεις αριθμό απόδειξης πληρωμής και θα ανοίξει άμεσα η γραμμή.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

τελικα αν παρουμε επιδοτηση και παμε σε καταστημα του πλαισιου μας μειωνουνε την επιδοτηση ναι η οχι?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πληρωσω 2 λογαριασμους και μου καναν φραγη απο χθες.

πηγα σημερα το πρωι και πληρωσα σε καταστημα Voda αλλα ακομη 2 ωρες μετα δεν μου εχουν ανοιξει το τηλεφωνο. τι μπορει να συμβαινει? ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο πολυ? ρωταω γιατι και αλλη μια φορα που μου ειχαν κανει φραγη οταν πληρωσα ειχα τηλεφωνο τα επομενα 5 λεπτα!

 

Συνήθως μέσα σε 20 λεπτά ενεργοποιείται. Απλά πρέπει να έχεις κλειστό το κινητό για να έρθει σήμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα αν παρουμε επιδοτηση και παμε σε καταστημα του πλαισιου μας μειωνουνε την επιδοτηση ναι η οχι?

Όχι δεν μειώνεται. Το πλαίσιο έχει την ίδια εφαρμογή που έχουν και τα vodafone shop και βλέπει το ποσό την επιδότησης στο σύστημα αυτό.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

27/2/09 κλείνω 12μηνο. Η επιδότηση περίπου πότε βγαίνει; Υπάρχει περίπτωση να βγει τελος Δεκεμβριου;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

27/2/09 κλείνω 12μηνο. Η επιδότηση περίπου πότε βγαίνει; Υπάρχει περίπτωση να βγει τελος Δεκεμβριου;
yeap, 27/12 θα είσαι οκ.

όσο για τους λογαριαμούς, όταν λαμβάνετε μήνυμα για ληξιπρόθεσμες οφειλές, μπορείτε να καλείτε 13830 για διακανονισμό, υπάρχει αρκετή ελαστικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταβω σε ενα ευελικτο προγραμμα. Σε λιγο εχω επιδοτηση. Αυτο ειναι προβλημα επειδη θα αλλαξω προγραμμα ή θα εχω κανονικα επιδοτηση;

 

Επισης απο το 1284 υπαρχει δυνατοτητα να ενημερωνομαι ποσα λεπτα και ποσα sms εχω ακόμα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θα εχεις κανονικα την επιδοτηση του ευελικτου...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα παρω κανονικα την επιδοτηση ασχετως που θα αλλαξω προγραμμα λιγο πριν.

 

Και στα ευελικτα υπαρχει ενημερωση για μηνυματα και χρονο ομιλιας;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα παρω κανονικα την επιδοτηση ασχετως που θα αλλαξω προγραμμα λιγο πριν.

 

Επίσης νομίζω ότι αν κάνεις την αλλαγή πακέτου την ημέρα που θα πας να πάρεις και την επιδότηση σου θα σου ανέβει η επιδότηση.Τώρα πόσο θα σου ανέβει δεν ξέρω.:)

Link to comment
Share on other sites

ενα κολπακι! εαν πατε με φορητοτητα στην vodafone επιλεγοντας απο το site να σας καλεσουν για να σας που τις τρεχουσες προσφορες καντε το. προσφερουν δωρο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά πληροφορία αν σκοπεύουν αυτοί της vodafone να δώσουν στα συμβολαια με 5 ευρώ 500 λεπτά προς κινητά βόντα και σταθερά, όπως οι αλλές εταιρίες;;;...ή να αρχισουμε σιγά σιγά να την κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταβω σε ενα ευελικτο προγραμμα. Σε λιγο εχω επιδοτηση. Αυτο ειναι προβλημα επειδη θα αλλαξω προγραμμα ή θα εχω κανονικα επιδοτηση;

 

Επισης απο το 1284 υπαρχει δυνατοτητα να ενημερωνομαι ποσα λεπτα και ποσα sms εχω ακόμα;

 

Δεν έχεις πρόβλημα κι αλλάζεις πρόγραμμα μαζί με την επιδότηση. Αύξηση επιδότησης γίνεται αν είσαι στο χωρίς πάγιο κι αυτό δεν είναι σίγουρο πάντα.

Στο 1284 θα μπορείς να μαθαίνεις πόσα λεπτά ομιλίας ή μηνύματα σου απέμειναν. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά Διπλάσιας Ενσωματωμένης Χρήσης

Η εταιρεία VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι για το χρονικό διάστημα από 09/12/2008 έως και 31/12/08, οι συνδρομητές που θα εγγραφούν στα νέα προγράμματα συμβολαίου για ιδιώτες Vodafone Οικονομικά και Vodafone Ευέλικτα με μηνιαίο πάγιο 30 € και άνω, θα έχουν στη διάθεσή τους τη διπλάσια ενσωματωμένη χρήση του προγράμματος που θα επιλέξουν χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

 

Πιο συγκεκριμένα, η προσφορά ισχύει για νέους συνδρομητές, οι οποίοι θα πραγματοποιήσουν νέα σύνδεση στα παραπάνω προγράμματα, καθώς και για υφιστάμενους συνδρομητές, οι οποίοι θα ανανεώσουν το συμβόλαιό τους με τη Vodafone και θα είναι ήδη εγγεγραμμένοι ή θα επιλέξουν να εγγραφούν στα προγράμματα αυτά, κατά την περίοδο της προσφοράς.

 

Η διπλάσια ενσωματωμένη χρήση θα ισχύει έως την 31η Ιανουαρίου, ενώ τυχόν υπόλοιπο της επιπλέον χρήσης που προσφέρεται δεν μπορεί να μεταφερθεί σε επόμενη χρονική περίοδο.

Η ενσωματωμένη χρήση που θα έχει στη διάθεσή του ο συνδρομητής από την ημέρα ενεργοποίησης έως το τέλος του ημερολογιακού μήνα υπολογίζεται αναλογικά με βάση τις ημέρες που υπολείπονται.

 

Υπενθυμίζεται ότι η ενσωματωμένη χρήση που προσφέρουν τα νέα προγράμματα συμβολαίου Vodafone αφορά:

Vodafone Οικονομικά: λεπτά ομιλίας

Vodafone Ευέλικτα: αξία που αντιστοιχεί σε λεπτά ομιλίας ή μηνύματα ή οποιοδήποτε συνδυασμό τους

 

Οι συνδρομητές θα μπορούν να ενημερώνονται καθημερινά για το υπόλοιπο της συνολικής διαθέσιμης μηνιαίας χρήσης τους καλώντας δωρεάν στο 1284.

Link to comment
Share on other sites

Για 3 συνδέσεις, μία 250 και δύο 150 μου έδωσαν μόνο 220 ευρώ.

Πολύ λίγα δεν είναι; Της είπα ότι είναι λίγα και ότι πρέπει να το κοιτάξει με τον προιστάμενο της.

Επίσης της είπα ότι έχω και σταθερό και ίντερνετ αλλά λέει δεν έχει σημασία.

 

Πως το χειρίζομαι; Υπάρχει περίπτωση να δώσουν παραπάνω;

Αλλιώς εννοείται ότι την κάνω για αλλού,που τουλάχιστον θα πάρω κάτι παραπάνω

Η Γνώση Ανοίκει Στον Κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς εννοείται ότι την κάνω για αλλού,που τουλάχιστον θα πάρω κάτι παραπάνω

 

Κάνε μια βόλτα απο κάποιο κατάστημα Wind ή Cosmote και ρώτα πόσο επιδότηση σου δίνουν για τα συγκεκριμένα προγράμματα που έχεις επιλέξει και στη Vodafone.Μπορεί να μην βρείς τα ίδια προγράμμα αλλά ρώτα τους πάνω-κάτω πόσο επιδότηση σου δίνουν για τα πάγια που δίνεις στη Vodafone.:)

Link to comment
Share on other sites

Για 3 συνδέσεις, μία 250 και δύο 150 μου έδωσαν μόνο 220 ευρώ.

Πολύ λίγα δεν είναι; Της είπα ότι είναι λίγα και ότι πρέπει να το κοιτάξει με τον προιστάμενο της.

Επίσης της είπα ότι έχω και σταθερό και ίντερνετ αλλά λέει δεν έχει σημασία.

 

Πως το χειρίζομαι; Υπάρχει περίπτωση να δώσουν παραπάνω;

Αλλιώς εννοείται ότι την κάνω για αλλού,που τουλάχιστον θα πάρω κάτι παραπάνω

Δεν ξέρω εαν το έκανες σε κατάστημα ή τηλεφωνικά αλλά πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και πες τους οτι πιστεύεις οτι είναι λίγη η επιδότησή σου και θέλεις να στείλουν αίτημα στο τμήμα επιδοτήσεων για να εξετάσουν εαν μπορεί να αυξηθεί. Συνήθως στο αυξάνουν. Εμένα από 147€ έγινε 257€ με ένα συμβόλαιο και μ.ο. λογαριασμών 100€/μήνα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδιναν 77 ευρώ επιδότηση και με το που με πήραν τηλέφωνο να μου πουν για την επιδότηση και τους είπα ότι δεν είμαι ευχαριστημένος, μου αντιπρότειναν 119 ευρώ. Προφανώς δε γίνεται κάτι περισσότερο να πάρω, έτσι δεν είναι;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδιναν 77 ευρώ επιδότηση και με το που με πήραν τηλέφωνο να μου πουν για την επιδότηση και τους είπα ότι δεν είμαι ευχαριστημένος, μου αντιπρότειναν 119 ευρώ. Προφανώς δε γίνεται κάτι περισσότερο να πάρω, έτσι δεν είναι;
αν εχεις προσφορά που μπορούν να επιβεβαιώσουν πχ για συγκεκριμένη συσκευή στον Γερμανό, κάτι μπορεί να γίνει.

Αλλά να πεις κάτι που να ισχύει όντως, έστω κι αν δεν θέλεις την συγκεκριμένη συσκευή που είναι σε προσφορά.

Αν πεις οτι παίρνεις το Ν95 8GB με 5ευρώ στο πρόγραμμα 120 όχι παραπάνω δεν θα σου δώσουν, μην σου πώ θα στην μειώσουν κιόλας (καλά ούτε καν, λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...