Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θα ακούει ότι μιλάς και να περιμένεις ή οτι καλεί κανονικά.

 

Οι επιλογές που έχει ένας σε όποιο δίκτυο και να είναι είναι οι εξής:

 

Εαν έχει ενεργοποιημένη αναμονή κλήσεων ....αυτός που τον καλεί να βλέπει οτι είναι σε αναμονή και να χτυπά για αυτόν κανονικά.......

 

Εαν δεν είναι ενεργοποιημένη η αναμονή κλήσεων τότε ή θα ακούει οτι το τηλέφωνο είναι κατελειμμένο ή εαν υπάρχει τηλεφωνητής ενεργοποιημένος και είναι επίσης η προώθηση του busy ενεργοποιημένη τότε θα πηγαίνει η κλήση κατευθείαν στον τηλεφωνητή........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε επιδότηση για 3 συσκευές οι οποίες είναι στην εταιρία μου (τα νούμερα είναι δίκτυο Vodafone). Επειδή σκεπτόμασταν να τα μεταφέρουμε στην Wind, ρωτήσαμε πιο είναι το ποσό της επιδότησης στην Vodafone και ποιο είναι στην άλλη.

 

Η Wind μας έκανε γύρω στα 400 ευρώ επιδότηση (συνολικά) αν μεταφέραμε και η Vodafone για ανανέωση συμβολαίου μας είπε 530.

 

Παραγγέλνω το HTC Kaiser το οποίο έχει γύρω στα 800€. Πάει κάποιος από την εταιρία σήμερα να το πάρει και να κανονήσει τα συμβόλαια... και του ζητούσαν 340€ ... όταν είπε ότι η επιδότηση είναι 530 οπότε έπρεπε να δώσουμε 270 μας είπαν ότι μειώθηκε η επιδότηση ... και σκέπτομαι εγώ τώρα... πως δι@ολο γίνεται να αλλάζουν οι επιδοτήσεις από την μία μέρα στην άλλη? Transformer είναι??? :rocket:

 

Φυσικά δεν δέχθηκα να πάρω την συσκευή. Μου είπαν ότι ίσως δεν έγινε καλή συννενόηση με την εταιρία και ότι θα πάρουν πάλι τηλέφωνο μπας και το ποσό τελικά είναι 530... Αν όχι, αλλάζω δίκτυο!!! Όχι για τα 70 ευρώ (εξ' άλλου η επιδότηση της Wind είναι μικρότερη) αλλά για το ****το!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε επιδότηση για 3 συσκευές οι οποίες είναι στην εταιρία μου (τα νούμερα είναι δίκτυο Vodafone). Επειδή σκεπτόμασταν να τα μεταφέρουμε στην Wind, ρωτήσαμε πιο είναι το ποσό της επιδότησης στην Vodafone και ποιο είναι στην άλλη.

 

Η Wind μας έκανε γύρω στα 400 ευρώ επιδότηση (συνολικά) αν μεταφέραμε και η Vodafone για ανανέωση συμβολαίου μας είπε 530.

 

Παραγγέλνω το HTC Kaiser το οποίο έχει γύρω στα 800€. Πάει κάποιος από την εταιρία σήμερα να το πάρει και να κανονήσει τα συμβόλαια... και του ζητούσαν 340€ ... όταν είπε ότι η επιδότηση είναι 530 οπότε έπρεπε να δώσουμε 270 μας είπαν ότι μειώθηκε η επιδότηση ... και σκέπτομαι εγώ τώρα... πως δι@ολο γίνεται να αλλάζουν οι επιδοτήσεις από την μία μέρα στην άλλη? Transformer είναι??? :rocket:

 

Φυσικά δεν δέχθηκα να πάρω την συσκευή. Μου είπαν ότι ίσως δεν έγινε καλή συννενόηση με την εταιρία και ότι θα πάρουν πάλι τηλέφωνο μπας και το ποσό τελικά είναι 530... Αν όχι, αλλάζω δίκτυο!!! Όχι για τα 70 ευρώ (εξ' άλλου η επιδότηση της Wind είναι μικρότερη) αλλά για το ****το!!!

Μιλήστε πάλι και εσείς με το customer care να δείτε τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε επιδότηση για 3 συσκευές οι οποίες είναι στην εταιρία μου (τα νούμερα είναι δίκτυο Vodafone). Επειδή σκεπτόμασταν να τα μεταφέρουμε στην Wind, ρωτήσαμε πιο είναι το ποσό της επιδότησης στην Vodafone και ποιο είναι στην άλλη.

 

Η Wind μας έκανε γύρω στα 400 ευρώ επιδότηση (συνολικά) αν μεταφέραμε και η Vodafone για ανανέωση συμβολαίου μας είπε 530.

 

Παραγγέλνω το HTC Kaiser το οποίο έχει γύρω στα 800€. Πάει κάποιος από την εταιρία σήμερα να το πάρει και να κανονήσει τα συμβόλαια... και του ζητούσαν 340€ ... όταν είπε ότι η επιδότηση είναι 530 οπότε έπρεπε να δώσουμε 270 μας είπαν ότι μειώθηκε η επιδότηση ... και σκέπτομαι εγώ τώρα... πως δι@ολο γίνεται να αλλάζουν οι επιδοτήσεις από την μία μέρα στην άλλη? Transformer είναι??? :rocket:

 

Φυσικά δεν δέχθηκα να πάρω την συσκευή. Μου είπαν ότι ίσως δεν έγινε καλή συννενόηση με την εταιρία και ότι θα πάρουν πάλι τηλέφωνο μπας και το ποσό τελικά είναι 530... Αν όχι, αλλάζω δίκτυο!!! Όχι για τα 70 ευρώ (εξ' άλλου η επιδότηση της Wind είναι μικρότερη) αλλά για το ****το!!!

 

Οι επιδοτησεις ανανεωνονται μια φορα το μηνα. Απο οτι καταλαβα απο ενα καταστημα, πρεπει να αλλαξαν αυτη τη Δευτερα. Αλλα σε περιπτωση που σε ειχαν ενημερωσει δεν θα πρεπει λογικα να στην αλλαζαν. Παρε τηλ να στο φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι λιστες των ανανεωσεων αλλαξαν τη Δευτέρα. Να τους παρεις τηλεφωνο στο 13830 και να τους πεις να τις ανεβάσουν στα προηγούμενα ποσα.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Οι λιστες των ανανεωσεων αλλαξαν τη Δευτέρα. Να τους παρεις τηλεφωνο στο 13830 και να τους πεις να τις ανεβάσουν στα προηγούμενα ποσα.

Πάντως εγώ σήμερα πήρα τηλέφωνο και μου είπαν την ίδια επιδότηση που μου είχαν πει και πριν 3 εβδομάδες.

@ WizeMan Την επιδότηση που λες την είχες ρωτήσει μέσω του 13830 ή από κατάστημα vodafone. Πάντως εγώ πριν δύο χρόνια, για το ίδιο κινητό μου ζητούσαν διαφορετικό ποσό τα καταστήματα Vodafone Καστοριάς και Γρεβενών, με χαμηλότερη τιμή αυτή της Καστοριάς. Αν δε μίλησες καθόλου με το 13830, καν' το.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα πήρα τηλέφωνο και μου είπαν την ίδια επιδότηση που μου είχαν πει και πριν 3 εβδομάδες.

@ WizeMan Την επιδότηση που λες την είχες ρωτήσει μέσω του 13830 ή από κατάστημα vodafone. Πάντως εγώ πριν δύο χρόνια, για το ίδιο κινητό μου ζητούσαν διαφορετικό ποσό τα καταστήματα Vodafone Καστοριάς και Γρεβενών, με χαμηλότερη τιμή αυτή της Καστοριάς. Αν δε μίλησες καθόλου με το 13830, καν' το.

 

Η αλήθεια είναι πως όλη η επικοινωνία έγινε με το κατάστημα της πόλης μου. Θα καλέσω αύριο το νούμερο μπας και δω φως!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Wind μας έκανε γύρω στα 400 ευρώ επιδότηση (συνολικά) αν μεταφέραμε και η Vodafone για ανανέωση συμβολαίου μας είπε 530.

 

 

Aπλα ξεκαθαρισε τι σημαινουν τα 400 ευρω. Σου ειπαν γενικα το ποσο της επιδοτησης αναλογα με το συμβολαιο που θα κανεις, η για συγκεκριμενες συσκευες?

Αν ηταν γενικο το ποσο, ρωτα ποσο θα σου κοστισει ΤΕΛΙΚΑ η συσκευη/ες που θελεις, πιθανοτατα να υπαρχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

guys σε ενα μηνα εχω επιδοτηση...στο προγραμμα vodafone 150 και με λογαριασμους περιπου 50€ το μηνα ποση επιδοτηση υπολογιζετε να εχω?:rolleyes:
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειδα καινούρια διαφήμηση που έλεγε για 2 μήνες δωρεαν πάγιο

 

(και αποσυρση παλιών κινητών με εχτρα επιδότηση 50ευρω).

 

Ξέρει κανένας άν ισχύει παραλληλα με την μείωση του πάγιου για 12μήνες΄?

Link to comment
Share on other sites

guys σε ενα μηνα εχω επιδοτηση...στο προγραμμα vodafone 150 και με λογαριασμους περιπου 50€ το μηνα ποση επιδοτηση υπολογιζετε να εχω?:rolleyes:

 

Αν είσαι στο 150 και πληρώνεις 50 ευρώ μάλλον είσαι σε λάθος πρόγραμμα .

Πάρε στο 13830 και ζήτησε να πας σε μεγαλύτερο .Σύμφωνα με την τρέχουσα προσφορά θα πληρώνεις και ένα πάγιο λιγώτερο δηλαδή αν πας στο 200 θα εξακολουθείς να πληρώνεις πάγιο για το 150 για 1 χρόνο.

Αν πας στο 300 θα πληρώνεις για το 250.

Όσο για το ποσό της επιδότησης δέν έχει να κάνει μόνο με τους λογαριασμούς σου αλλά και προς το ποιό δίκτυο γίνονται τα τηλεφωνήματα σου. Άλλο 50 ευρώ πρός Vodafone άλλο 50 ευρώ προς cosmote.

Επίσης λαμβάνουν υπόψιν και τις εισερχόμενες κλήσεις σου .Άρα δεν μπορώ να διακινδυνεύσω οποιαδήποτε πρόβλεψη με μόνο στοιχείο τον λογαριασμό των 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειδα καινούρια διαφήμηση που έλεγε για 2 μήνες δωρεαν πάγιο

 

(και αποσυρση παλιών κινητών με εχτρα επιδότηση 50ευρω).

 

Ξέρει κανένας άν ισχύει παραλληλα με την μείωση του πάγιου για 12μήνες΄?

 

 

Καμμία σχέση νομίζω.

 

Η προσφορά ισχύει για κάθε νέα σύνδεση από Σάββατο 22 Δεκεμβρίου – Σάββατο 12 Ιανουαρίου με τις παρακάτω Vodafone live! συσκευές:

Nokia 6120-E65-N95-N73-N70, Samsung F700v-i520v-i450v-i640v, LG KS20:mad:

 

Η επιπλέον επιδότηση ισχύει μόνο για νέα σύνδεση σε όλα τα προγράμματα, εκτός από τα προγράμματα Vodafone χωρίς πάγιο και Vodafone V10:mad:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

μολις πηγα σε ενα καταστημα vodafone να ρωτησω αν ισχυει τελικα η εκπτωση 25% σε αλλαγη προγραμματος και μου ειπαν οτι ισχυει.αλλα διαφωνουσαν οι πωλητριες για το αν ισχυει.τελικα αληθευει?ειμαι στο vodafone 100.αν παω στο 200 θα πληρωνω 26euro?η επιδοτηση σου εχω ειναι 80-100euro.αν ανεβω προγραμμα θα αυξηθει ή θα ειναι η ιδια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση νομίζω.

 

Η προσφορά ισχύει για κάθε νέα σύνδεση από Σάββατο 22 Δεκεμβρίου – Σάββατο 12 Ιανουαρίου με τις παρακάτω Vodafone live! συσκευές:

Nokia 6120-E65-N95-N73-N70, Samsung F700v-i520v-i450v-i640v, LG KS20:mad:

 

Η επιπλέον επιδότηση ισχύει μόνο για νέα σύνδεση σε όλα τα προγράμματα, εκτός από τα προγράμματα Vodafone χωρίς πάγιο και Vodafone V10:mad:

 

Mπορείς να κάνεις απόσυρση οποιοδήποτε κινητό; Έχω ένα παλιό Siemens που δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οποιοδήποτε, αλλα πρέπει να πάρεις με σύνδεση ένα από αυτά που προανέφερα.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

μολις πηγα σε ενα καταστημα vodafone να ρωτησω αν ισχυει τελικα η εκπτωση 25% σε αλλαγη προγραμματος και μου ειπαν οτι ισχυει.αλλα διαφωνουσαν οι πωλητριες για το αν ισχυει.τελικα αληθευει?ειμαι στο vodafone 100.αν παω στο 200 θα πληρωνω 26euro?η επιδοτηση σου εχω ειναι 80-100euro.αν ανεβω προγραμμα θα αυξηθει ή θα ειναι η ιδια?

ευχαριστω

 

τελικα ισχυει και σε αλλαγη προγραμματος,μονο σε περιπτωση που ανεβασεις το προγραμμα.:)

 

και η επιδοτηση δεν αυξανεται...:(

Link to comment
Share on other sites

Αν αποσύρω περισσότερες συσκευές δικαιουμε επιδότηση

50*αριθμός αποσυρόμενων συσκευών?

Σου ακούγεται λογικό αυτό; δηλαδή με πέντε συσκευές θα έπαιρνες μια των 250 ευρώ δωρεάν; :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σου ακούγεται λογικό αυτό; δηλαδή με πέντε συσκευές θα έπαιρνες μια των 250 ευρώ δωρεάν; :p

 

Λογικό δεν είναι, αλλά θα ήταν ωραίο !!! :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι, αλλά θα ήταν ωραίο !!! :)

 

Συμφωνώ σ' αυτό. Έχω σε ένα κουτί περίπου 50 παλιές συσκευές (χαλασμένες οι περισσότερες). Θα μπορούσα να πάρω αρκετά νέα κινητά μ' αυτό τον τρόπο :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ θέλω να πάρω το N95 8GB αλλά όπως ξέρετε είναι λίγο ακριβό.Πήγα στην Vodafone να ρωτήσω αν έχω επιδότηση και μου είπαν οτι έχω από 90-120 ανάλογα με ποια συσκευή θα πάρω.Για να χρησιμοποιήσω την επιδότηση και να το πάρω ποιο φθηνά μου είπαν να γυρίσω απο το Vf120 στο χωρίς πάγιο και να κάνω μια καινούρια σύνδεση στο VF200 ή 250.Με συμφέρει αυτό?Στο χωρίς πάγιο δεν θα πληρώνω τπτ??
Link to comment
Share on other sites

H μείωση στο αμέσως χαμηλότερο πάγιο ισχύει παράλληλα με την προσφορά για τους 2 μήνες δωρεάν πάγιο;
Link to comment
Share on other sites

H μείωση στο αμέσως χαμηλότερο πάγιο ισχύει παράλληλα με την προσφορά για τους 2 μήνες δωρεάν πάγιο;

 

τι να σου πω??φαντάζομαι πως ναι...:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...