Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 20 μέρες κλείνω χρόνο συμβολαίου.

Θα με ειδοποιήσει η vf για την επιδότηση ή πρέπει να το ψάξω εγώ?

Εμενα μου στειλανε επιστολη μολις πριν απο μια εβδομαδα ενω ειχα δικαιωμα για επιδοτηση συσκευης σχεδον απο τα μεσα Ιουλιου!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες στέλνουν επιστολή σχετικά με την ανανέωση του συμβολαίου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τη στέλνουν αμέσως μόλις λήξει το συμβόλαιο. Απλώς το υπενθυμίζουν σε όσους τα ξεχνάνε.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο. Πλεον νεα συνδεση γινεται μονο με ταυτοτητα.

Ακόμα κι αν δεν ήσουν ποτέ πριν συνδρομητής της vodafone;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν δεν ήσουν ποτέ πριν συνδρομητής της vodafone;

 

Ακριβως. Ισχυει εδω και μερες.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά θα διαφωνίσω διότι σήμερα ή μάλλον εχθές το πρωί η μητέρα μου έκανε νέα σύνδεση στην Vodafone και της ζητήθηκε ταυτότητα και το εκκαθαριστικό. Μάλιστα το είχε ξεχάσει στο σπίτι και με περίμενε στο μαγαζί ώστε να της το πάω για να υπογράψει το συμβολαίο.

Από το κατάστημα μας ανέφεραν ότι δεν θα γίνει δεκτή η αίτηση αν δεν στείλουμε και το εκκαθαριστικό της στο τμήμα εγκρίσεων της εταιρείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά θα διαφωνίσω διότι σήμερα ή μάλλον εχθές το πρωί η μητέρα μου έκανε νέα σύνδεση στην Vodafone και της ζητήθηκε ταυτότητα και το εκκαθαριστικό. Μάλιστα το είχε ξεχάσει στο σπίτι και με περίμενε στο μαγαζί ώστε να της το πάω για να υπογράψει το συμβολαίο.

Από το κατάστημα μας ανέφεραν ότι δεν θα γίνει δεκτή η αίτηση αν δεν στείλουμε και το εκκαθαριστικό της στο τμήμα εγκρίσεων της εταιρείας.

 

Ανενημερωτο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Με ευθυνη του καταστηματος εξακριβωνεται το ΑΦΜ μόνο, δεν επισυναπτεται τιποτα αλλο....

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Με ευθυνη του καταστηματος εξακριβωνεται το ΑΦΜ μόνο, δεν επισυναπτεται τιποτα αλλο....

 

Αντε βρε παιδιά... δηλαδή δεν το στέλνουν στα κεντρικά?

Και την φωτοτυπία γιατί την έβγαλαν αφού δεν χρειάζεται?:confused:

 

Πρέπει να είναι καινούργια διαδικασία... και δεν έχουν ενημερωθεί ακόμη τι να πω??? :confused::confused::confused::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω... Θέλω να πάρω συσκευή με επιδότηση.

Το πρόγραμμά μου είναι Vodafone 120 + 10mms...

Το ερώτημά μου είναι το εξής, ρωτώντας τιμή για την συσκευή που με ενδιαφέρει, βλέπω οτι η τιμή που μου λένε είναι αυτή που αντιστιχεί στο Vodafone100. Δεν θα έπρεπε να μου λένε χαμηλότερη τιμή? Έστω κ 1 ευρό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω... Θέλω να πάρω συσκευή με επιδότηση.

Το πρόγραμμά μου είναι Vodafone 120 + 10mms...

Το ερώτημά μου είναι το εξής, ρωτώντας τιμή για την συσκευή που με ενδιαφέρει, βλέπω οτι η τιμή που μου λένε είναι αυτή που αντιστιχεί στο Vodafone100. Δεν θα έπρεπε να μου λένε χαμηλότερη τιμή? Έστω κ 1 ευρό!

Για ποιο λόγο; Η επιδότησή σου βγήε με βάση τους λογαριασμούς σου; τι σχέση έχει η τιμή με νέα σύνδεση στο vodafone 100;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω... Θέλω να πάρω συσκευή με επιδότηση.

Το πρόγραμμά μου είναι Vodafone 120 + 10mms...

Το ερώτημά μου είναι το εξής, ρωτώντας τιμή για την συσκευή που με ενδιαφέρει, βλέπω οτι η τιμή που μου λένε είναι αυτή που αντιστιχεί στο Vodafone100. Δεν θα έπρεπε να μου λένε χαμηλότερη τιμή? Έστω κ 1 ευρό!

 

Αλλιώς επιδοτείται μια νέα σύνδεση αλλιώς μια παλαιά...

 

Η δική σου γραμμή επιδοτείται με βάση την χρήση των τελευταίων 11 μηνών.

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω... Θέλω να πάρω συσκευή με επιδότηση.

Το πρόγραμμά μου είναι Vodafone 120 + 10mms...

Το ερώτημά μου είναι το εξής, ρωτώντας τιμή για την συσκευή που με ενδιαφέρει, βλέπω οτι η τιμή που μου λένε είναι αυτή που αντιστιχεί στο Vodafone100. Δεν θα έπρεπε να μου λένε χαμηλότερη τιμή? Έστω κ 1 ευρό!

 

Προφανός η κοπελιά εννοεί ότι θα έπρεπε το λιγότερο να έχει την ίδια επιδότηση με το v120 γιατί άνετα θα μπορούσε να κόψει την γραμμή και να κάνει μια νέα για να πάρει καλύτερη επιδότηση.

Το θέμα όμως της επιδότησης δεν έχει να κάνει με το πάγιο αλλά με τους λογαριασμούς που κάνεις, το πως πληρώνεις τους λογαριασμούς σου και από όσο έχω ακούσει και από τις εισερχόμενες που λαμβάνεις. Μπορεί η επιδότηση να είναι χαμιλότερη στιν συγκεκριμένη περίπτωση από μία νέα σύνδεση άλλα έχεις το πλεονέκτημα ότι κρατάς τον ίδιο αριθμό. Αν βάλεις το κόστος για να ενημερώσεις φίλους γνωστούς και συγκενείς για την αλλαγή του αριθμού πάνω κάτω στα ίδια είσαι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανός η κοπελιά εννοεί ότι θα έπρεπε το λιγότερο να έχει την ίδια επιδότηση με το v120 γιατί άνετα θα μπορούσε να κόψει την γραμμή και να κάνει μια νέα για να πάρει καλύτερη επιδότηση.

Το θέμα όμως της επιδότησης δεν έχει να κάνει με το πάγιο αλλά με τους λογαριασμούς που κάνεις, το πως πληρώνεις τους λογαριασμούς σου και από όσο έχω ακούσει και από τις εισερχόμενες που λαμβάνεις. Μπορεί η επιδότηση να είναι χαμιλότερη στιν συγκεκριμένη περίπτωση από μία νέα σύνδεση άλλα έχεις το πλεονέκτημα ότι κρατάς τον ίδιο αριθμό. Αν βάλεις το κόστος για να ενημερώσεις φίλους γνωστούς και συγκενείς για την αλλαγή του αριθμού πάνω κάτω στα ίδια είσαι.

 

Και με φορητότητα κρατάς τον ίδιο αριθμό πλέον... μάλλον θα πρέπει να ξανασκεφτούν κάποια πράγματα για να για να μας κρατάνε πελάτες οι εταιρίες... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πας στην ΤΙΜ ή στην Cosmote, σε πάγιο χωρίς συμβόλαιο, και μετά απ΄ο1 μήνα ξανακάνεις φορητότητα στην Vodafone.

 

Εαν δεν κάνεις χρήση της επιδότησης ναι μπορείς αλλά θέλει 30 ημέρες πιο πριν να το δηλώσεις για να γίνει η αποσύνδεση........σε όλες τις εταιρίες απο οτι γνωρίζω..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Κ η διαφορά στην επιδότηση δεν θα είναι τραγική.Οταν έκανα πέρυσι 1η φορά το συμβόλαιο είχα επιδότηση 150 ευρώ.Τώρα έχω 120 γενική και 140 αν πάρω vf live τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω για λίγες μέρες στο εξωτερικό (Ισπανία) και ήθελα να ρωτήσω για τις χρεώσεις περιαγωγής. Αν κατάλαβα καλά από άλα θέματα το passport συμφέρει μόνο αν μιλαω πάνω από 3 λεπτά την κλήση. Έχω όμως προπληρωμένο χρόνο ομιλίας. Αυτός μετράει στις κλήσεις από το εξωτερικό; Δηλαδή μέχρι να εξαντληθεί να πληρώνω μόνο το 1 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω για λίγες μέρες στο εξωτερικό (Ισπανία) και ήθελα να ρωτήσω για τις χρεώσεις περιαγωγής. Αν κατάλαβα καλά από άλα θέματα το passport συμφέρει μόνο αν μιλαω πάνω από 3 λεπτά την κλήση. Έχω όμως προπληρωμένο χρόνο ομιλίας. Αυτός μετράει στις κλήσεις από το εξωτερικό; Δηλαδή μέχρι να εξαντληθεί να πληρώνω μόνο το 1 ευρώ;

 

Όσο βρίσκεσαι στο εξωτερικό δεν ισχύει ο δωρεάν χρόνος ομιλίας διότι στον δίνει η Vf μόνο για εθνικές κλήσεις.

 

Τώρα όσον αφορά το Vf Passport ναι είναι πιο συμφέρον για αν κάνεις κλήσεις πάνω από 3 λεπτο .

Αν έχεις ένα πρόγραμμα π.χ. VF300 στην περίπτωση που ξεπεράσεις τα 300 λεπτά η χρεώση σου το λεπτό είναι 0,2356 κράτα αυτή την πληροφορία και δες πιο κάτω...

Όταν είσαι στην Ισπανία και εφόσον έχεις επιλέξει το δίκτυο Vodafone τότε για εξερχόμενη κλήση χρεώνεσαι 1Ε πάγια χρεωση (ανά κλήση) και το λεπτό που περνάει 0,2356 (η χρεώση που έχεις εδώ Ελλάδα αυτό που σου είπαμε στην αρχή).

Τώρα αν δεκτείς μια κλήση ξεχωριστά χρεώνεσαι 1Ε για μέχρι και την πρώτη ώρα (60 λεπτά).

Εδώ προσοχή αν κρατήσει κάποια κλήση σου πάνω από 1 ώρα τότε θα χρεωθείς για όλη την προηγούμενη κανονικάω(δηλαδή 60λεπτά της ώρας επί 0,28 έχουμε....16,80Ε) και στην συνέχεια θα χρεώνεσαι με βάση την χρεωση περιαγωγής (ανα λεπτό 0,28) οπότε θα κλείνεις την κλήση σου στα 58 λεπτά και θα σε ξανακαλούν για να διατηρήσεις την χρεώση 1Ε.

Ελπίζω να σε κάλυψα..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να κάνω μία ερώτηση γιατί ποτέ δεν είχα σύνδεση και είμαι τελείως άσχετος.

 

Μπορώ να κάνω το πρόγραμμα πχ Vodafone 250 αλλά να έχω και μηνύματα; Πχ 250 λεπτά και 200 μηνύματα; Αν ναι, ξέρετε περίπου πόσο θα είναι το πάγιο;

 

Sorry αν ρώτησα πολλά... :)

If we forget about them, don't worry

If they forget about us, then hurry

How about the people who don't matter anymore?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...