Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δουμε αν ο xplore στην τελικη του εκδοση θα εχει προσβαση σε ολα τα αρχεια μπας και καταφερουμε να ξεπερασουμε τις βλακειες τις nokia.Υπαρχει κατι που με κανει να ελπιζω για αυτο.Αμα παρει το κινητο σαν μηνυμα ενα αρχειο sis τοτε πατωντας 4 εμφανιζεται στο messaging το αρχειο ενω αλλα μηνυματα δεν φαινονται.Πατωντας ομως το 5 για ιδιοτητες εμφανιζεται ολη η διαδρομη της θεσης του αρχειου οπως υπαρχουν τα μηνυματα στα προηγουμενα os.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να δουμε αν ο xplore στην τελικη του εκδοση θα εχει προσβαση σε ολα τα αρχεια μπας και καταφερουμε να ξεπερασουμε τις βλακειες τις nokia.Υπαρχει κατι που με κανει να ελπιζω για αυτο.Αμα παρει το κινητο σαν μηνυμα ενα αρχειο sis τοτε πατωντας 4 εμφανιζεται στο messaging το αρχειο ενω αλλα μηνυματα δεν φαινονται.Πατωντας ομως το 5 για ιδιοτητες εμφανιζεται ολη η διαδρομη της θεσης του αρχειου οπως υπαρχουν τα μηνυματα στα προηγουμενα os.

Φιλε μου μακαρι να εχουμε ενα fileman που να μπορει να μπενει σε ολους τους φακελους αν και πιο πισω ειπες οτι οταν τους ρωτισες αν θα γινει στο μελον κατι τετιο δεν σου απαντησαν :)

 

Αυτο το κολπακι αν δεν το ξερεις ελπιζω να σου φανει χρησημο :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μακαρι να εχουμε ενα fileman που να μπορει να μπενει σε ολους τους φακελους αν και πιο πισω ειπες οτι οταν τους ρωτισες αν θα γινει στο μελον κατι τετιο δεν σου απαντησαν :)

 

Αυτο το κολπακι αν δεν το ξερεις ελπιζω να σου φανει χρησημο :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

Εγω τους ρωτησα αν και φυσικα δεν περιμενα να μου απαντησουν θετικα!Γνωστο το κολπακι αλλα το θεμα ειναι να μπορουμε να κανουμε τα παντα απο το κινητο μας οπως με τα προηγουμενα os και για την μνημη του κινητου και για την καρτα μνημης.Ελεος πια με τις ηλιθιοτητες της nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κολπακι αν δεν το ξερεις ελπιζω να σου φανει χρησημο :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

 

Στο link που παραθέτεις περιγράφεται ο τρόπος με τον οποίο αποκτάς πρόσβαση στον φάκελο συστήματος της κάρτας μνήμης. Αυτό αποδεικνύεται ότι είναι εύκολο να το κάνεις. Και να μη γινόταν χωρίς reader, βάζοντας την κάρτα σε reader, αμέσως έχεις πρόσβαση σε όποιο φάκελο θέλεις.

Το θέμα όμως είναι πώς αποκτάμε πρόσβαση στους αντίστοιχους φακέλους της μνήμης του τηλεφώνου, το οποίο είναι το πιο σημαντικό.

 

Αυτό θα φανεί με τις καινούργιες εκδόσεις των πολυαναμενόμενων file browsers, όπως η έκδοση 1.00 του X-plore ή με την άφιξη του FExplorer για 3rd Edition, ο οποίος δεν ξέρω πραγματικά αν και πότε θα κυκλοφορήσει.

Το μέλλον θα δείξει αν θα μπορέσει κάποιος developer θα καταφέρει να σπάσει τους συγκεκριμένους περιορισμούς, γιατί αν περιμένουμε να αποφασίσει να τους άρει η Nokia (η οποία προφανώς αποφασίζει για τη συμπεριφορά και του hardware μέρους των συσκευών της, ως κατασκευάστρια που είναι, αλλά και του software, ως κύρια μέτοχος στην κοινοπραξία Symbian), δε θα έχουμε τύχη. Κι αυτό γιατί οι πωλήσεις της συνεχώς αυξάνονται, το οποίο δυστυχώς σημαίνει και αύξηση της αλλαζονείας από μέρους της.

Όπως αναφέρθηκε και από άλλον συμφορουμίτη, η πρόσβαση στους φακέλους system και private της μνήμης του τηλεφώνου επηρεάζει και άλλες λειτουργίες που μέχρι τώρα δεν έχουν υποστήριξη, όπως π.χ. η επανεκίννηση του τηλεφώνου.

 

 

EDIT:

Ιδού η Ρόδος, λιοπόν, ιδού και ο FExplorer 1.16b BETA freeware.:)

Δεν ξέρω αν είναι ελεύθερος λόγω του ότι είναι beta, αλλά έτσι κι αλλιώς υπάρχει στα μαγαζάκια ;)

Ας μας απαντήσει όποιος το δοκιμάσει τι γίνεται με τους φακέλους συστήματος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτά και εγκατέστησε τα στην μνήμη του τηλ σου!

 

http://rapidshare.com/files/17287247/phyton_i_anisimb.zip

 

τα logo αποθηκεύονται στο C:\System\Apps\AniSimb\Logo

 

μπορει καποιος να με βοηθησει?τα κατεβασα τα αρχεια!δουλευει κανονικα με το life αλλα δεν μπορω να βαλω τα αλλα γτ δεν βρησκω C:\System\Apps\AniSimb\Logo !παο στο c system/apps/ αλλα δεν εχει το Anisymb!γτ?:wacko:

 

Α!βγηκε fexporer :)

με προλαβαν :)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και ειπα πιο πανο μακαρι να εχουμε ενα fileman που να μπορει να μπει σε ολους τους φακελους απλα θεωρισα σοστο να ξαναθημησω αυτο που ποσταρε ο @leftezi γιατη ειναι πολη χρησιμο :)

 

Aν δεις στο xxxxxxxxxx θα βρεις και τον FExplorer 116 beta εχει λιγη ωρα που το ειδα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και ειπα πιο πανο μακαρι να εχουμε ενα fileman που να μπορει να μπει σε ολους τους φακελους απλα θεωρισα σοστο να ξαναθημησω αυτο που ποσταρε ο @leftezi γιατη ειναι πολη χρησιμο :)

 

Aν δεις στο xxxxxxxxxxx θα βρεις και τον FExplorer 116 beta εχει λιγη ωρα που το ειδα :)

 

Πολύ ωραία, όποιος έχει 3rd Edition ας το δοκιμάσει και να μας πει εντυπώσεις.

Ενδιαφέρει και όσους από εμάς έχουμε ξεμείνει με 2nd Edition λειτουργικό. Εγώ προσωπικά περιμένω να αρθούν αυτοί οι περιορισμοί για να ξέρω πότε θα ...αναβαθμιστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα στα comments ο f-explorer δεν εχει προσβαση στο φακελο private

γμτ¨!:(:(:(

 

{yess yess yess ....Private No Open}

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που ...περιμέναμε. Ιδού η απάντηση του FExplorer σε αίτημα πρόσβασης στον φάκελο private της κάρτας μνήμης: (παράθεση από xxxxxxxxxx)

 

 

Παρεμπιπτόντως, κάποιος από τους users στο xxxxxxxxxx δήλωσε ότι δοκίμασε τον FExplorer στο Ν73 του και η επαννεκίνηση λειτουργεί.

Φήμες???? Θα δείξει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, όποιος έχει 3rd Edition ας το δοκιμάσει και να μας πει εντυπώσεις.

Ενδιαφέρει και όσους από εμάς έχουμε ξεμείνει με 2nd Edition λειτουργικό. Εγώ προσωπικά περιμένω να αρθούν αυτοί οι περιορισμοί για να ξέρω πότε θα ...αναβαθμιστώ. :)

 

Παναγιωτη παντος μην νομιζεις οτι εχεις καποιος περιορισμους που δεν μπορεις να μπεις μεσα στο c/private/ μπορεις και κανεις τα παντα οπος και στο δικο σου κινητο :)

 

μπορει καποιος να με βοηθησει?τα κατεβασα τα αρχεια!δουλευει κανονικα με το life αλλα δεν μπορω να βαλω τα αλλα γτ δεν βρησκω C:\System\Apps\AniSimb\Logo !παο στο c system/apps/ αλλα δεν εχει το Anisymb!γτ?:wacko:

Επελεξε απο τον xplore να φαινοντε και οι system folders και οι hidden files :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, κάποιος από τους users στο xxxxxxxxxxx δήλωσε ότι δοκίμασε τον FExplorer στο Ν73 του και η επαννεκίνηση λειτουργεί.

Φήμες???? Θα δείξει.

 

 

To restart το δοκιμασα ,λειτουργει

Για το private ισχυει οτι δεν τον βλεπουμε ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αφού δουλεύει το restart, κι αυτό είναι κάτι.

Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί και το πρόβλημα με τους φακέλους συστήματος.

 

Πάντως το θέμα με τους κρυφούς φακέλους φαντάζομαι ότι λύνεται αναφορικά με την πρόσβαση στην κάρτα μνήμης. Για παράδειγμα, όσον αφορά τα μηνύματα και το φάκελο /system/mail, αν έχεις επιλέξει ως μνήμη αποθήκευσης των μηνυμάτων την κάρτα μνήμης, μπορείς να τοποθετήσεις την κάρτα μνήμης σε ένα card reader και επομένως να αντιγράψεις και να κρατήσεις σε backup όλον το φάκελο E:/system/mail. Σε μία τέτοια περίπτωση μπορείς να μεταφέρεις αυτόν τον φάκελο πάλι στην κάρτα μετά από format, ας πούμε, ή για να μεταφέρεις τα μηνύματα αυτούσια από ένα τηλέφωνο 3rd Edition σε ένα άλλο, έτσι δεν είναι????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να το κανω sign και μου λεει: "memory error, attempt to read beyond the end of buffer"! Ημαρτον..

Δοκιμασα και με το XpressSigner και ουτε αυτο κανει δουλεια, γινεται να μου το κανει καποιος sign (το FExplorer)??:O

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ εχω μια εφαρμογη που θελει signing που πορω να βρω αυτο το certificate file εχω μπερδευτει
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν βλεπουμε κρυφα αρχεια , τι περιμεναμε ? ειναι ιδιο με το xplore, το restart για να καταλαβω επειδη δεν ξερω γιατι ειναι τοσο σημαντικο και λετε ολοι "ευτιχως δουλευει"

μα αυτο περιμεναμε, να μη δειχνει τους κρυφους φακελους :p

εγω παντως αυτο περιμενα :)

 

πολλες φορες θελουμε να κανουμε restart και με το πληκτρο on/off παιρνει περισσοτερη ωρα, ζηταει ΡΙΝ κλπ...αρα ειναι πιο εκνευριστικο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω μια ερωτηση στο Smart Movie τι χρειαζεται για να βλεπω τους υποτιτλους??Εχει μια επιλογη που λεει εμφανιση υποτιτλων την βαζω στο ναι και δεν δειχνει!!!

Στον ιδιο φακελο εκτος απο το avi εχω και τους υποτιτλους.Τι αλλη ρυθιση χρειαζεται ωστε να τους εμφανιζει??Παιζει ρολο η γραμματοσειρα???

 

Ευχαριστω!!!!!!!!! :)

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα πρωτα απο ολα....

 

θα ηθελα να ρωτησω,αν το pc suite της νοκια ειναι συμβατο με τα windows vista?το ρωταω γιατι στο site της νοκια μου ελεγε οτι δεν ηταν συμβατο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιος τροπος - κολπο που να λειτουργει το ΑniSymbia και να ειναι κληστο?? :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο περιμεναμε, να μη δειχνει τους κρυφους φακελους :p

εγω παντως αυτο περιμενα :)

 

πολλες φορες θελουμε να κανουμε restart και με το πληκτρο on/off παιρνει περισσοτερη ωρα, ζηταει ΡΙΝ κλπ...αρα ειναι πιο εκνευριστικο :)

 

Όντως ήταν αναμενόμενο !!!

Κατά τα άλλα όμως είναι πολύ καλός και "οικείος" :)

Το restart δουλεύει και σε Ν73 και Ν91.

Αυτό που δεν δουλεύει είναι το λογότυπο δικτύου (ενω υπάρχει ως επιλογή)

Ίσως σε μελλοντικό update της εφαρμογής.

Υ.Γ.= κατεβάστε την εφαρμογή απο dot sis

το αρχείο στην επίσημη ιστοσελίδα είναι corrupt !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανέναν καλό και free browser να προτείνετε για το Ν80;;

Ο μαμισιος δε λέει τίποτα.

 

κατεβασε τον OPERA

xxxxxxxxxxxxxx

και μετα το ραγισμα

xxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει?τα κατεβασα τα αρχεια!δουλευει κανονικα με το life αλλα δεν μπορω να βαλω τα αλλα γτ δεν βρησκω C:\System\Apps\AniSimb\Logo !παο στο c system/apps/ αλλα δεν εχει το Anisymb!γτ?:wacko:

 

Α!βγηκε fexporer :)

με προλαβαν :)

 

δεν μπορουσα να το βρω γιατι πηγαινα στο φακελο system της καρτας!ενω χρειαζεται του τηλ!αλλα μεσω pc suite δεν το δειχνει!πως θα το βρω?:confused:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...