Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε φορά που ανοίγω το Ν71 μετά το update που το έκανα προσπαθεί να κάνει επανεγκατάσταση κάποιες εφαρμογές.. Ξέρει κανείς πως το απενεργοποιώ?

 

Οταν εκανες update φορματ εκανες στην καρτα σου? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι απαραίτητο να κάνει format στην κάρτα του αν δεν θέλει-απλά πρέπει να επανεγκαταστήσεις οτι software είχες πριν το update γιατί για κάποιο λόγο σε όλους μας, μετά το restore που κάνεις από την κάρτα ή το backup στο pc, δεν μπορεί από μόνο του και σου γράφει ενδεχομένως κατεστραμμένο αρχείο κλπ.

Γενικά το μόνο πρόβλημα μετά από κάθε αναβάθμιση είναι η αναγκαστική χειροκίνητη επανεγκατάσταση ορισμένων -όχι όλων- προγραμμάτων. Δεν παίρνει βέβαια και πολύ χρόνο και μάλλον οφείλεται στο οτι ακόμα κι αν έχεις μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης (και άρα δεν επηρεάζεται από την αναβάθμιση) αυτή κατά την εγκατάσταση "γράφει" και σε κάποια σημεία της μνήμης του τηλεφώνου (λογικό...) και από εκεί αρχίζουν τα μπερδέματα....

Εννοείται οτι αν δεν θέλεις κάποιο πρόγραμμα πια, μετά το αναγκαστικό reinstall για να γλιτώσεις το κόλλημα, το ξηλώνεις από την διαχείριση εφαρμογών...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum λοιπον εχουν σπασει τα νευρα μου με το rotateme,κατι κανω λαθος συνεχεια μαλλον εκανα τις διαδικασιες στο symbian sign,λειπει τιποτα απο το φακελο(φωτο)? το sultan key στον οδηγο δεν αναφερεται.στο auto_signsis.bat γραφω: signnet rotateme.sis rotateme_signed.sis rotate.cer rotateme.key devil

και στο command :signsis -o -s -v rotateme_unsigned.sis rotateme.sis rotateme.cer rotateme.key devil .το αρχειο που κατεβαζεις απο το symbian signed ειναι σε μορφη .html κατι θυμαμαι να παιζει με αυτο.αναμενω βοηθεια thanx!!:)

 

μια σελιδα πισω ειναι διαβαστε και λιγο πριν ποσταρετε

 

>>>>εδω<<<< :X

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο φακελο αποθηκευονται οι εφαρμεγες jar ολοκληρες? :O

\private\102033E6\ ;)

κανεις αντιγραφη το java αρχειο στην καρτα με τη διαχειρηση αρχειων και μετα το κανεις οτι θες :)

Link to comment
Share on other sites

\private\102033E6\ ;)

κανεις αντιγραφη το java αρχειο στην καρτα με τη διαχειρηση αρχειων και μετα το κανεις οτι θες :)

 

Μπηκα στην διαχειρηση αρχειων και μεσα στην ευρεση εγραψα private αλλα δεν μου εμφανιζει το φακελο :( στα δικα σας κινητα τον βλεπετε? :)

 

Υ.Γ.

Ευχαριστω για την απαντηση Νικο :happy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καμμια εφαρμογη ξεκλειδωτη για συγχρονισμο αρχειων μεταξυ Ν93 και υπολογιστη?

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα αυτά μόνο (έχω το 5500) και τίποτα άλλο και δουλεύει μια χαρά (τις αγελάδες και το life)! Στα skulls και στα smiles μου κολλάει και κλείνει η εφαρμογή! Μήπως ξέρει κάποιος το γιατί?

 

 

 

http://rapidshare.com/files/17287247/phyton_i_anisimb.zip

 

Όλα έχουν την ίδια ανάλυση! 97χ25

 

και το life τοσο εχει; δηλαδη τοσο ειναι το λογοτυπο στο 5500;

 

Είναι στον ίδιο φάκελο (c:\...\logo)και στις ίδιες αναλύσεις αλλά όταν πάω να τρέξω κάποιο απο τα 2 smiles μου βγάζει αυτό το σφάλμα [anisymbia:σφάλμα συστήματος (-2)] και κάποιες φορές μου έβγαλε και αυτό (anisymbia: τέλος εφαρμογής kernel exel) ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς!

 

αυτο δεν το εχω ξαναδει να πω την αληθεια...

δε μπορω να φανταστω τι φταιει:O

 

Τελικά βρήκα τι έφταιγε!

Περνούσε και το Thumbs.db το οποίο κολλούσε την εφαρμογή!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην διαχειρηση αρχειων και μεσα στην ευρεση εγραψα private αλλα δεν μου εμφανιζει το φακελο :( στα δικα σας κινητα τον βλεπετε?

 

Υ.Γ.

Ευχαριστω για την απαντηση Νικο :happy:

πριν κανω αναβαθμιση και φορματ στο σκληρο στο Ν91 δεν τα εβρισκε ουτε εμενα. τωρα τα βρισκει...:worry:

Ας ποσταρει οποιος εχει καποια ANIMATED LOGOS,

Thanks:) :) :)

εχει μπολικα εδω :)

xxxxxxxxxxxxx

 

βγηκε και X-plore 0.96 :)

xxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

πριν κανω αναβαθμιση και φορματ στο σκληρο στο Ν91 δεν τα εβρισκε ουτε εμενα. τωρα τα βρισκει...:worry:

Αναβαθμιση και μετα φορματ στο τηλ η στην καρτα? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κανένα προγραμματάκι χρονόμετρο αντίστροφη μέτρηση για το Ν73;

 

Δοκιμασε το handyclock.Εχει μεσα χρονομετρο με πολλαπλες επιλογες.Λογικα θα εχει και αντιστροφη μετρηση.Δεν το εχο δοκιμασει αλλα ριξε μια ματια

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το προγραμμα Internet Radio απο http://opensource.nokia.com/projects/s60internetradio/ClientPage.html αλλα δεν μου δουλευει. ξερει κατι σχετικο κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το handyclock.Εχει μεσα χρονομετρο με πολλαπλες επιλογες.Λογικα θα εχει και αντιστροφη μετρηση.Δεν το εχο δοκιμασει αλλα ριξε μια ματια

 

Aκριβως!;)

Τα εχει ολα τα παραπανω, και χρονομετρο και αντιστροφη μετρηση κτλ κτλ.;)

Link to comment
Share on other sites

X-plore 0.97, τα σπαει αλλη μια φορα :D

 

What's new on 0.97 - search files, html viewer, multiselection in Messages, opening files from archives by system, fixed hex editor scrolling, search bytes in hex

Link to comment
Share on other sites

X-plore 0.97, τα σπαει αλλη μια φορα :D

 

What's new on 0.97 - search files, html viewer, multiselection in Messages, opening files from archives by system, fixed hex editor scrolling, search bytes in hex

 

Νίκο , σκέφτομαι να το βάλω το προγραμματάκι.... απλά περίμενα καμιά final έκδοση , αλλά έτσι όπως πάει θα δούμε μέχρι 0.999999 beta!

Είναι τελείως free?.. κάπου διάβασα ότι λειτουργεί για κάμποσες μέρες και μετά τελειώνει (expire)! και κάτι τελευταίο... κάνεις απο "πάνω" setup τις καινούργιες εκδόσεις- το λέω γιατί βαριέμαι να βγάζω και να βάζω κάθε 2 μέρες που βγαίνει καινούργιο beta...:p

Απ' ότι διαβάζω όμως είναι ο καλύτερος explorer ... έστω μέχρι να βγει η τελική έκδοση του fexplorer!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο , σκέφτομαι να το βάλω το προγραμματάκι.... απλά περίμενα καμιά final έκδοση , αλλά έτσι όπως πάει θα δούμε μέχρι 0.999999 beta!

Είναι τελείως free?.. κάπου διάβασα ότι λειτουργεί για κάμποσες μέρες και μετά τελειώνει (expire)! και κάτι τελευταίο... κάνεις απο "πάνω" setup τις καινούργιες εκδόσεις- το λέω γιατί βαριέμαι να βγάζω και να βάζω κάθε 2 μέρες που βγαίνει καινούργιο beta...:p

Απ' ότι διαβάζω όμως είναι ο καλύτερος explorer ... έστω μέχρι να βγει η τελική έκδοση του fexplorer!

ο καλυτερος ειναι πλεον με διαφορα. το βαζεις απο πανω, κανενα προβλημα. free ειναι αφου ειναι beta. πριν ληξει θα εχει βγει η επομενη αν και υπαρχει τροπος να σβησεις το αρχειο που κραταει για το trial και να συνεχισεις να το εχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας άμα υπάρχει πρόγραμμα για να παίζει παιχνίδια του ngage στο Ν80

 

Οχι δεν υπαρχει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να κάνει format στην κάρτα του αν δεν θέλει-απλά πρέπει να επανεγκαταστήσεις οτι software είχες πριν το update γιατί για κάποιο λόγο σε όλους μας, μετά το restore που κάνεις από την κάρτα ή το backup στο pc, δεν μπορεί από μόνο του και σου γράφει ενδεχομένως κατεστραμμένο αρχείο κλπ.

Γενικά το μόνο πρόβλημα μετά από κάθε αναβάθμιση είναι η αναγκαστική χειροκίνητη επανεγκατάσταση ορισμένων -όχι όλων- προγραμμάτων. Δεν παίρνει βέβαια και πολύ χρόνο και μάλλον οφείλεται στο οτι ακόμα κι αν έχεις μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης (και άρα δεν επηρεάζεται από την αναβάθμιση) αυτή κατά την εγκατάσταση "γράφει" και σε κάποια σημεία της μνήμης του τηλεφώνου (λογικό...) και από εκεί αρχίζουν τα μπερδέματα....

Εννοείται οτι αν δεν θέλεις κάποιο πρόγραμμα πια, μετά το αναγκαστικό reinstall για να γλιτώσεις το κόλλημα, το ξηλώνεις από την διαχείριση εφαρμογών...

 

Πάω στη διαχείριση και όντως μου έχει κάποιες εφαρμογές 'μη εγκατεστημένες' αλλα ούτε να τια διαγράψω μπορώ ούτε να τις κάνω εγκατάσταση!

 

Edit: Ξαναδοκίμασα και κατάφερα να σβήσω μερικές αλλά 2 (a00008b1.sis & fsmavinstaller) δε μπορώ να προχωρήσω στην εγκατάσταση τους ούτε να τις σβήσω.. Και κάθε φορά που ανοίγω το κιν, προσπαθεί εγκατάσταση! Μπορώ μέσω x-plore να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Πάω στη διαχείριση και όντως μου έχει κάποιες εφαρμογές 'μη εγκατεστημένες' αλλα ούτε να τια διαγράψω μπορώ ούτε να τις κάνω εγκατάσταση!

 

Edit: Ξαναδοκίμασα και κατάφερα να σβήσω μερικές αλλά 2 (a00008b1.sis & fsmavinstaller) δε μπορώ να προχωρήσω στην εγκατάσταση τους ούτε να τις σβήσω.. Και κάθε φορά που ανοίγω το κιν, προσπαθεί εγκατάσταση! Μπορώ μέσω x-plore να κάνω κάτι?

συνδεσε το σε μαζικη αποθηκευση με το pc και ψαξε το φακελο private για αρχεια *.sis με αυτα τα ονοματα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι.

 

Ειδα σε καποιον με ιδιο κινητο σαν το δικο μου(Ε50-Ν73 κτλ κτλ) και οταν τον καλουσαν η φωτο που εβγαζε ηταν μεγαλη και οχι μικρη.

 

Υπαρχει τετοιο προγραμμα;Και αν ναι απο που μπορω να το κατεβασω

 

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι.

 

Ειδα σε καποιον με ιδιο κινητο σαν το δικο μου(Ε50-Ν73 κτλ κτλ) και οταν τον καλουσαν η φωτο που εβγαζε ηταν μεγαλη και οχι μικρη.

 

Υπαρχει τετοιο προγραμμα;Και αν ναι απο που μπορω να το κατεβασω

 

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

λεγεται fscaller

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=39&highlight=fscaller

post #763

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...