Jump to content

Ποιό είναι το αγαπημένο σας κινητό που... ΔΕΝ αγοράσατε;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανέστατα και είναι θέμα αισθητικής αντίληψης και αυτό ακριβώς είναι που το κάνει ξεχωριστό (πόσο μάλλον από τα κινητά που κυκλοφορούσαν μια επταετία πριν)

Ποτέ άλλωστε τα κινητά της σειράς 8ΧΧΧ της Nokia δεν είχαν να προσφέρουν κάτι ξεχωριστό από άποψη λειτουργιών (βλέπε 8810, 8910, 8910i, 8800), αυτό που πάντα προσέφεραν στους κατόχους τους ήταν η αίσθηση πολυτέλειας και μοναδικότητας που απέπνεαν.

 

Αν κάνεις μια ερώτηση στο thread του 8800, οι κάτοχοί του θα σου επιβεβαιώσουν τα παραπάνω, είμαι σίγουρος.

 

Το συμπέρασμα είναι ότι απλά δεν ταιριάζουν οι αισθητικές μας αντιλήψεις καλέ μου φίλε. :)

 

Μα βέβαια! Είναι δυνατόν να μην μπορείτε να καταλάβετε το μεγαλείο εκείνης της συσκευής για εκείνη την εποχή!?? Και εγώ αν έβρισκα τώρα άψογο θα το αγ'οραζα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Αργά ή γρήγορα όποια συσκευή ήθελα την έπαιρνα. Έστω και μεταχειρισμένη. Από την όλη ιστορία έχω αλλάξει άπειρα κινητά βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
To N76 μου αρέσει αλλά δεν το σηκώνει η τσέπη!! Έτσι θα βολευτώ με το 5200 (ούτε καν 5300) για τουλάχιστον 2 χρονάκια..
[sIGPIC][/sIGPIC] EAT MY DUST...
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα το Panasonic GD87 και τελικά έκανα χαζομάρα και πείρα το Nokia 6100 :(:(.
Link to comment
Share on other sites

3310 οταν βγηκε λογο χρηματων πηρα το 3210 74.000δρχ δεν το μετανιωσα ομως

μετα πηρα το 3330 αλλα ηταν μετα απο 1 χρονο.

 

κ750 δεν περιμενα 1 μηνα μετα την εμφανιση του κ800 γιατι επεσε στα 260ευρω και πηρα το sharp703 για το οποιο μετανιωσα λογο οτι ηταν και πολυ κλειδωμενο και δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω περσι.

 

και το w950 λογο χρηματων πηρα το w850 αλλα ειμαι ευχαρηστημενος πολυ απο αυτο, το w950 το ειδα σε προσφορα 300 αλλα δεν την προλαβα, θα περιμενω το w960.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP900/R102 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0 Rev/MR4)

 

zaxarona to p900 alla logo xrimaton pira to 800.meta zaxarona to p910 alla den to evriska ,opote pira to 900ari.tora goustaro to 3300,alla tha voleuto me to 9000

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
To nokia 6600 και το nokia 7110...μεγαλοι ερωτες αλλα και πολυ ακριβοι για την ηλικια μου τοτε...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

ολόκληρη την σειρά 88+ της νόκια...και μάλλον θα μου είναι μεράκι για πολλά χρόνια ακόμα!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

SE Κ750 γιατί δεν ήταν 3G. Πήρα το Κ800 και το σκυλομετάνιωσα. Ήταν από τα πρώτα που ήρθαν και είχε την αρώστια να "ξεχνάει". Στα τελευταία του, το φλάσαρα και πριν τελειώσω το σετάρησμά του, τα είχε ξαναπέξει!!!! :wacko:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Nokia N70 πραγματικά ήταν κορυφαίο αλλά δυστηχώς δεν το απέκτησα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το sharp gx 20!!! Για την εποχη του ηταν θεικο!!!!!!!!!!! Αλλα δυστηχως εκανε 540ευρω, Δεκεμβριος 2003...
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Nokia 8800 Carbon Arte (βλ. Avatar). Eρωτας..:love:

Μακαρι να μπορεσω να το αποκτησω καποια στιγμη αλλα δεν το βλεπω. 1200 ευρω ειναι αυτα..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά και διάφορα.. :p

Από την εποχή των "απλών" κινητών είχα κόλλημα με τα 8210, 8310, 8850.. αργότερα μέχρι και σήμερα με τα nokia της σειράς 8800 αλλά και διάφορα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πήρα το ΝΟΚΙΑ 6220 http://www.interweb.in/attachments/nokia-user-manuals/1591d1197106996-nokia-6220-phone-user-manual-guide-nokia-6220.jpg

 

Αντί για το ΝΟΚΙΑ 6600http://hasibul.info/blog/pic/nokia_6600.jpg

 

Δεν το μετάνοιωσα για την αγορά που έκανα αλλά θα προτιμούσα το 6600... (Τι ήθελα και άκουσα τον πωλητή της Vodafone στη Κω το 2004?)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παλιά που ήμουν πάρα πολύ μικρός (αν σκεφτείτε ότι τώρα είμαι 14 :p) γύρω στα 10, είχα κολλήσει με το Sony Ericsson P990 που είχε QWERTY και Touch, δεν ήξερα καν τι είναι τότε. Αλλά από μικρός gadgetάκιας ήθελα να το πάρω. Εννοείτε ότι ο πατέρας μου δεν μου το πήρε, γιατί όταν του το έδειξα μου είπε τι θα το κάνεις εσύ αυτό και πήρα ένα Nokia N71.

Και φέτος το καλοκαίρι, είχα ερωτευτεί το HTC Touch HD, ενώ είχα το Nokia 5800, αλλά ευτυχώς το HD το απέκτησα τον Ιούλιο τελικά μετά από κάποιους τσακομούς με τον πατέρα μου :):p

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για μενα το sharp gx 20!!! Για την εποχη του ηταν θεικο!!!!!!!!!!! Αλλα δυστηχως εκανε 540ευρω, Δεκεμβριος 2003...

 

Τελικα(ασχετο με το θεμα βεβαια) αλλα αξιζε να δωσει κανεις 540ε για το sharp gx 20?

 

Τον Οκτώβρη του 2003,μόλις είχα μάθει από εδώ για την έλευση του νέου αυτού κινητού (ίσως το πρώτο στην Ελλάδα με δυνατότητα λήψης βίντεο) και ανυπομονούσα να το αγοράσω,αν και είχα ενδοιασμούς λόγω της υψηλότατης τιμής του.

 

Πήγα,λοιπόν,στο Γερμανό στη Γλυφάδα όπου μου λένε πως έχουν ένα κομμάτι.Δεν ήθελα και πολύ... Έχω την εντύπωση πως έδωσα λίγο λιγότερα από 600 ευρώ.Το σκέφτομαι τώρα και αναρωτιέμαι πώς στο καλό έδωσα τόσα λεφτά για ένα κινητό... :wacko::wacko: Για την ιστορία,το κινητό καταστράφηκε στους πανηγυρισμούς για την κατάκτηση του Euro 2004. :p:(

 

Τώρα,βλέπω να μου μένει απωθημένο η μη αγορά του Nokia 6700 Classic... :O

Link to comment
Share on other sites

νοκια 8210. ακομα το ψαχνω για να το αγορασω. πραγματικος ερωτας

 

Πράγματι κι εγώ με αυτό.. Αλλά και με το αμέσως επόμενο Nokia 8310

 

http://www.cellink.com.au/products/images/NOKIA_8310.jpg

 

Aπό τα πιο μικρά κινητά.. Όχι σαν τα μπρικια που έχουμε σήμερα :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...