Jump to content

Ποιό είναι το αγαπημένο σας κινητό που... ΔΕΝ αγοράσατε;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ερώτημα είναι σαφές.

Όλοι συχνά ερχόμαστε σε δίλλημα κατά την αγορά ενός κινητού και ίσως μετά απο καιρό να μετανιώσουμε για την τελική επιλογή μας.

Προσωπικά , θα προτιμούσα να είχα αγοράσει το Siemens sl45 απο το Samsung A110(κάπου το 2000-2001) , χωρίς να σημαίνει απαραίτητα οτι έμεινα και δυσαρεστημένος απο την τελική μου επιλογή.

 

Σημείωση : Καλύτερα να μην αναφερθούμε σε κινητά νεότερα του 2005.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to agaphmeno mou kinito pou dn agorasa htan to sx1 !! anti autou phra to 6600!! oxi oti dn emeina ikanoipoihmenos alla mou eixe kollhsei to sx1 kaio ithela polu na to paro !!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν αποτελεί διαξιφισμό, οπότε μεταφέρεται τους Τεχν. Προβληματισμούς.

 

Einai diaksifismos, alla afora se palaioteres epiloges

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

To SE T610... Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Νokia 6610 και τελικά πήρα το Ζ600... Το οποίο και έδωσα μετά από 1 μήνα, γιατί καλό κινητό μεν, αλλά ολίγον τούβλο δε! Στη συνέχεια πήρα το 6610, αλλά μου έχει μείνει ένα μικρό απωθημένο με το Τ610! :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Ego imoun anamesa se tria. To T610, to 6610 kai to 3650. Telika agorasa to T610 kai meta apo treis mines, to 6610. To 3650 distixo dn to pira pote giati dn iksera ti akrivos itan ta smartphones, to epomeno itan 6230 kai meta mono smartphones!
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Nokia 8850

Ακόμα και τώρα ψήνομαι...

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Nokia 8850

Ακόμα και τώρα ψήνομαι...

«Ψήνεσαι» να αγοράσεις ένα κινητό τηλέφωνο με μονόχρωμη οθόνη,το οποίο ανακοινώθηκε πριν από εφτά χρόνια :confused: ;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Τη θεωρώ πανέμορφη συσκευή και κρίμα που δεν είχα τότε τα χρήματα να αποκτήσω μία.

Αν έβρισκα πάντως ένα σε άριστη κατάσταση θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά την αγορά του. Συλλεκτικό κομμάτι, δε συμφωνείς;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Τη θεωρώ πανέμορφη συσκευή και κρίμα που δεν είχα τότε τα χρήματα να αποκτήσω μία.

 

Προφανέστατα και είναι θέμα αισθητικής αντίληψης και αυτό ακριβώς είναι που το κάνει ξεχωριστό (πόσο μάλλον από τα κινητά που κυκλοφορούσαν μια επταετία πριν)

Ποτέ άλλωστε τα κινητά της σειράς 8ΧΧΧ της Nokia δεν είχαν να προσφέρουν κάτι ξεχωριστό από άποψη λειτουργιών (βλέπε 8810, 8910, 8910i, 8800), αυτό που πάντα προσέφεραν στους κατόχους τους ήταν η αίσθηση πολυτέλειας και μοναδικότητας που απέπνεαν.

 

Αν κάνεις μια ερώτηση στο thread του 8800, οι κάτοχοί του θα σου επιβεβαιώσουν τα παραπάνω, είμαι σίγουρος.

 

Το συμπέρασμα είναι ότι απλά δεν ταιριάζουν οι αισθητικές μας αντιλήψεις καλέ μου φίλε. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μία συσκευή σαν όλες τις άλλες μου φαίνεται εμένα...

Τι το ξεχωριστό έχει πλεόν ;

 

Einai poly omorfo(ypokeimeniko vevaia)

Den tha to xrhsimopoiousa san kyria syskevh(oxi mono shmera , alla oute kai otan eixe vgei.)alla tha hthela na to eixa kai na to mostrarw kamia fora:D

Afta ta thlefwna einai pragmatika kosmhmata kai oi dynatothtes den endiaferoun osous tha ta apokthsoun.

Einai san ta akriva rologia pou kostizoun xiliades euro , enw ta fthna, plastika casio einai kalytera kai me perissoteres dynatothtes.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

τα Τ28 και Τ39..

που δεν ειχα παρει τοτε..

(ειχα παρει 7038 και 930 moto..)

 

τα πηρα τωρα..

το Τ28 λεει μονο για εμφανιση..

αλλα το Τ39m ειναι πολυ χρησιμο.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Προφανέστατα και είναι θέμα αισθητικής αντίληψης και αυτό ακριβώς είναι που το κάνει ξεχωριστό (πόσο μάλλον από τα κινητά που κυκλοφορούσαν μια επταετία πριν)

Ποτέ άλλωστε τα κινητά της σειράς 8ΧΧΧ της Nokia δεν είχαν να προσφέρουν κάτι ξεχωριστό από άποψη λειτουργιών (βλέπε 8810, 8910, 8910i, 8800), αυτό που πάντα προσέφεραν στους κατόχους τους ήταν η αίσθηση πολυτέλειας και μοναδικότητας που απέπνεαν.

 

Αν κάνεις μια ερώτηση στο thread του 8800, οι κάτοχοί του θα σου επιβεβαιώσουν τα παραπάνω, είμαι σίγουρος.

 

Το συμπέρασμα είναι ότι απλά δεν ταιριάζουν οι αισθητικές μας αντιλήψεις καλέ μου φίλε. :)

Κατά τη γνώμη μου αυτή η αίσθηση της μοναδικότητας που απέπνεε το 8850 έχει πλέον ξεθωριάσει,έχει πλέον χαθεί.

Η συσκευή έχει ξεπεραστεί πλήρως τόσο στις δυνατότητες όσο και στον σχεδιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αυτή η αίσθηση της μοναδικότητας που απέπνεε το 8850 έχει πλέον ξεθωριάσει,έχει πλέον χαθεί.

Η συσκευή έχει ξεπεραστεί πλήρως τόσο στις δυνατότητες όσο και στον σχεδιασμό.

 

Καλή και θεμιτή η προσωπική σου άποψη, ο τίτλος όμως του thread δεν αναφέρεται ούτε σε δυνατότητες ούτε και σε σχεδιασμό, αλλά στο αγαπημένο μας κινητό που δεν αγοράσαμε. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλή και θεμιτή η προσωπική σου άποψη, ο τίτλος όμως του thread δεν αναφέρεται ούτε σε δυνατότητες ούτε και σε σχεδιασμό, αλλά στο αγαπημένο μας κινητό που δεν αγοράσαμε. :)

Εφόσον στα προηγούμενα μηνύματά μου εξέφρασα μία προσωπική άποψη για ένα αγαπημένο κινητό που δεν αγοράστηκε από κάποιον,παραμένω εντός θέματος :) .

 

Παρέλειψα να αναφέρω πως το καλοκαίρι του 2004 ήθελα πάση θυσία να αγοράσω το Siemens S65,όταν εκείνο θα πρωτοέβγαινε στην αγορά.

Ευτυχώς διάβασα στο myphone για το 6630,γεγονός που με έκανε να περιμένω το σαφώς ανώτερο Νόκια μέχρι τον Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

to agapimeno mou kinito pou den eixa ti xara na apoktisw, einai to 8910...ax!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

gmt ego akoma vlepo to sx1 kai skeftomai na paro ena metaxeirismeno se kalh katastash etsi gia na mou fugei !! alla ap thn allh leo adika lefta.....!!!

 

μια απ΄τα ιδια με τον tasosvel :cool:

Δεν ξερω... ισως αν εβρισκα ενα SeXy1 κατω απο €100 να το χτυπουσα :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...