Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Είναι αλήθεια πως όταν κάνεις ταττοο,πριν χρησιμοποιήσουν το μοτεράκι για να βάλουν χρώμα,σου χαράσουν το περίγραμμα του σχεδίου στο σημείο που θες,με νυστέρι ή κάτι άλλο κοφτερό τέλοσπαντων?

Αυτο που γραφεις δεν εχει καμμια σχεση με tattoo, αλλα λεγεται scarification. Στα tattoo διαβασε την απαντηση του RAVER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

otan les xontro ti ennoeis? an to 8elete ok.. apla skepsou to gegonos na xwrisete , meta 8a exeis kati panw s p 8a s 8umizei auton mia zwh. Elpizw pantws na mhn kanete onomata!

 

Proswpika prin 2 mhnes ekana ena asteraki sto sverko mazi me alles duo files m! tis kollhtes m vasika! K einai teleio! Dn xreiazetai na to vlepoun oloi;)

 

(shmadi filias waterfairy;) )

Sevas trA....
Link to comment
Share on other sites

geia se olous...mia erwthsh na kanw??? exw tattoo egw k tha paw gia to 2o...mazi me to agori mou......... thelw na kanoume kati koino oi duo mas... einai xontro???

Χοντρο δεν ειναι.Ειναι μια μακακια και μιση.

εγω σε αυτα τα πραγματα ειμαι καθετος.

 

τωρα μπορεις να κανεις ενα σχεδιο που να αρεσει σε εσενα π.χ. κινεζικο ιδεογραμμα με νοημα και να θυμιζει κατι απο εσας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του.Το θέμα είναι τι θες εσύ.

Και αυτό είναι κάτι πολύ προσωπικό.Κάνε ό,τι πιστεύεις εσύ.:)

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

HELLO ITHELA NA RWTHSW PAIDIA EAN PONAEI TO TATOO PANW STO SBERKO KAI GENIKWS TI AISHANESAI EKEINH TI STIGMH,PIA EINAI H AISTHISH ?

 

thanks:

Eγω ποτε δεν θα εκανα σε αυτο το σημειο.εχει ενας γνωστος μου και δεν μου αρεσει.(ισως ειναι και το σχεδιο).τωρα η αισθηση ειναι ακριβως η ιδια και με αλλα σημεια του σωματος.

ενα γδαρσιμο και εντονο τσουξιμο.αυτο ειναι ολο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

KANEI DOULEIA O LAZOPOULOS E???? THANKS PANTWS PAIDIA LEW NA TO XANASKEFTW KALUTERA

 

HELLO ITHELA NA RWTHSW PAIDIA EAN PONAEI TO TATOO PANW STO SBERKO KAI GENIKWS TI AISHANESAI EKEINH TI STIGMH,PIA EINAI H AISTHISH ?

 

thanks:

 

AMA SOU ARESEI NA KANEIS.........PONAEI SIGOURA....APLA EINAI MES STA AYTIA SOU O THORIBOS .......K THA TO NIWSEIS GIA TA KALA....ANYWAY.....MHN KOUREYTEIS GIA KANA MHNA NA GLYTWSEIS APO TIS FAPESTOU [MEGIA TO KOUREMA]....

 

otan les xontro ti ennoeis? an to 8elete ok.. apla skepsou to gegonos na xwrisete , meta 8a exeis kati panw s p 8a s 8umizei auton mia zwh. Elpizw pantws na mhn kanete onomata!

 

Proswpika prin 2 mhnes ekana ena asteraki sto sverko mazi me alles duo files m! tis kollhtes m vasika! K einai teleio! Dn xreiazetai na to vlepoun oloi;)

 

(shmadi filias waterfairy;) )

 

DEN ELEGA GIA ONOMA...ELEGA GIA KANA SIMBOLAKI KOINO... OPWTE K NA XWRISOUME APLA THE EXW ENA SYMBOLO... APLA RWTAW KAMIA IDEA???GIA ZEYGARI TATTOO????OPWS EKANES ME TA KORITSIA ESY TO ASTERAKI..........ALLA KATI NA KOLLAEI K SE ANTRA

Link to comment
Share on other sites

Tην ημέρα που γίνεται το ταττοο έχουμε επίδεσμο για όλη τη διάρκεια της ημέρας ή μετά από 3 ώρες τον βγάζουμε για να πλύνουμε το ταττοο?Αν όχι,πότε τον βγάζουμε για πρώτη φορά?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Tην ημέρα που γίνεται το ταττοο έχουμε επίδεσμο για όλη τη διάρκεια της ημέρας ή μετά από 3 ώρες τον βγάζουμε για να πλύνουμε το ταττοο?Αν όχι,πότε τον βγάζουμε για πρώτη φορά?:confused:

το κρατας για 5-6 ωρες και μετα το πλενεις (οχι τριψιμο) με χλιαρο νερο.και μετα bepanthol ανα 3-4 φορες την ημερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SUNSET και waterfairy αν έχετε την καλοσύνη μην γράφετε με κεφαλαία γράμματα και αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος (πχ δεν έχετε Ελληνικά στον υπολογιστή σας) μην γράφετε με greeklish.

Link to comment
Share on other sites

sunset egw exw sto sverko k dn ponaei oute tsouzei, apla sa velonitsa einai. egw to anteksa pantws. apla anatrixiaza. k apo 8oruvo entaksei opws to akous k sto podi an sto ekanan px. tpt s lew! Na kaneis an 8es! mhn fovasai!

 

schoolgirl_88 proswpika egw k oi files m krathsame ton"epidesmo" gia pl ligo k meta plusimo k bepanthol

Sevas trA....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες εγω πρωτη φορα το ακουω.το περιγραμμα το κανουν με απλο μελανι..και απο πανω δουλευει κανονικα το μοτερακι.

 

φτιαζνεις το σχεδιο σε ενα χαρτι..η σκαναρει το ηδη υπαρχον και το περναει πανω απο καρμπον..μετα το ακουμπαει στο σωμα σου και απο πανω αρχιζει η διαδικασια.

αν θελεις χρωμα απλα αλλαζει την βελονα.

Rε συ Raver τωρα το λες αυτο για το σκαναρισμα...:blink:

Για πες λεπτομερειες για την διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Rε συ Raver τωρα το λες αυτο για το σκαναρισμα...:blink:

Για πες λεπτομερειες για την διαδικασια...

αυτη ειναι μια τεχνικη,αλλοι αρτιστες βλεπουν το σχεδιο και αμεσως το βγαζουν πανω στο κορμι σου.

εγω εχω πεσει και στις 2 περιπτωσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Θέλω να βάλω σκουλαρίκι (στο αυτί) αλλά επειδή εργάζομαι σε εταιρεία δε θα έλεγα οτι θα ήταν και η καλύτερη κίνηση.

Υπάρχει τρόπος να καλύψω το αυτί αν το κάνω, μέχρι να μείνει ανοιχτή η τρύπα ωστε να το βγάζω το πρωί και να το φοράω την υπόλοιπη μέρα;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Θέλω να βάλω σκουλαρίκι (στο αυτί) αλλά επειδή εργάζομαι σε εταιρεία δε θα έλεγα οτι θα ήταν και η καλύτερη κίνηση.

Υπάρχει τρόπος να καλύψω το αυτί αν το κάνω, μέχρι να μείνει ανοιχτή η τρύπα ωστε να το βγάζω το πρωί και να το φοράω την υπόλοιπη μέρα;

ευχαριστώ

θελει καποιο χρονο για να μεινει ανοιχτη η τρυπα.τωρα αμα κανεις piercing τα πραγματα δεν ειναι με το μερος σου.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να το καλύψω με κατι διακριτικο που να μην κανει μπαμ οτι ειναι σκουλαρικι?

Σε ποιο μερος του προσωπου θα το βαλεις???

τωρα αμα ειναι στο αυτι..χτενιζεις το μαλλι ετσι ωστε να καλυπτεις τα αυτια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω σκουλαρικι. λεω να βαλω μικρη μπαρα στο πανω μερος του αυτιου. αλλα εχω ακουσει πως ποναει παρα πολυ και οτι ματωνει ευκολα. εσεις τι συμβουλευετε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Rε συ Raver τωρα το λες αυτο για το σκαναρισμα...:blink:

Για πες λεπτομερειες για την διαδικασια...

 

Κανενας δοκιμασμενος που να χρησημοποιει την τεχνικη του σκαναρισματος Αθηνα?

 

Κανενας δοκιμασμενος που να χρησημοποιει την τεχνικη του σκαναρισματος Αθηνα?

 

Να σου θυμισω κιολας...

 

http://www.david-beckham.us/tattoos/david-beckham-tattoos-2.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δοκιμασμενος που να χρησημοποιει την τεχνικη του σκαναρισματος Αθηνα?

Πολλα studios που εχουν αναφερθει εδω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολλα studios που εχουν αναφερθει εδω. ;)

 

Θελετε να με στειλετε στα δεντρα, ετσι? :blink: δεν εξηγειται αλλιως...:D

ΘΕΛΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ...!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μερος του προσωπου θα το βαλεις???

τωρα αμα ειναι στο αυτι..χτενιζεις το μαλλι ετσι ωστε να καλυπτεις τα αυτια.

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και απαντήσεις σου..

θα δώ πως θα το χειριστώ το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Θελετε να με στειλετε στα δεντρα, ετσι? :blink: δεν εξηγειται αλλιως...:D

ΘΕΛΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ...!!!:X

Καταρχην μην ΦΩΝΑΖΕΙΣ :down:

Τωρα αμα διαβασεις απο την αρχη το topic θα βρεις πολλα studio που εχουν αναφερθει..μετα :google: και εχεις οτι θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη σας ημερα...

 

Θα με ενδιεφερε να κανω τατοο στην μεσα πλευρα του μπρατσου...

Ακομα δεν ξερω τι ακριβως...Ισως κατι που να καταλαβαινω μονο εγω, εννοω οχι καποιο σχεδιο. δηλ. καποια λέξη κλπ σαν αυτες που παρα8ετω...

Θα ηθελα τη γνωμη σας γενικα για τα εν λογω σχεδια,

κα8ως επισης και καποια προταση σελιδας που μπορω να βρω σχεδια κλπ.

Το να ρωτησω να ποναει...φανταζομαι ειναι ατοπο...λογικα 8α ποναει.

 

Θελω τελος να μου προτεινετε ισως τα 3-4 καλυτερα tatoo studios στην Αθηνα.

 

Ευχαριστω.

 

[/img]

iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...