Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

:rolleyes:Gia sas!Tha ithela kai ego merikes plirofories gia tattoo,kathos skopeuo na kano se kana-dyo mines.Xerei kaneis an to dermagrafics ston korydallo einai kalo?Eixa paei to septembrio gia na kano to stavro apo to exofyllo tou Appetite for destruction twn Guns n' Roses (opoios akouei metal tha xerei) ligo pio pano apo ton astragalo kai mou eipan oti kanei 220 euro.Den eixa tosa lefta mazi mou giati den eixa idea poso kostizei ena tattoo ki etsi efyga.Sas fainetai logikh timh?I timi auti einai synolikh 'h paei me tin ora?

Euxaristo ek twn protairwn.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:rolleyes:Gia sas!Tha ithela kai ego merikes plirofories gia tattoo,kathos skopeuo na kano se kana-dyo mines.Xerei kaneis an to dermagrafics ston korydallo einai kalo?Eixa paei to septembrio gia na kano to stavro apo to exofyllo tou Appetite for destruction twn Guns n' Roses (opoios akouei metal tha xerei) ligo pio pano apo ton astragalo kai mou eipan oti kanei 220 euro.Den eixa tosa lefta mazi mou giati den eixa idea poso kostizei ena tattoo ki etsi efyga.Sas fainetai logikh timh?I timi auti einai synolikh 'h paei me tin ora?

Euxaristo ek twn protairwn.:rolleyes:

Η τιμη ειναι αναλογως τι θα κανεις.τωρα αν αυτο που πηγες να κανεις ηταν γυρω στα 15 εκατοστα και με χρωμα πιστευω οτι ειναι αρκετα "τσιμπημενη".

παντως απο το συγκεκριμενο στουντιο εχει κανει μια φιλη μου..και της εκανε καλη δουλεια(βεβαια το ταττοο) ηταν πολυ απλο..αλλα πληρωσε πολλα.εγω προσωπικα δεν εχω το ξερω αυτο το στουντιο..αλλα αφου εισαι απο Αθηνα μπορεις να επιλεξεις αλλα καλυτερα(για εμενα) στουντιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι γύρω στα 12-13 cm,έχει χρώμα αλλά έχει και αρκετή λεπτομέρεια.'Εχω και φωτογραφία αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω εδώ.Για Αθήνα ποια άλλα studios μου προτείνετε?'Ελεγα να πάω ή στο dermagrafics ή στο lizard,γιατί είναι τα μόνα που είναι μέλη της stigma skin.
Link to comment
Share on other sites

Είναι γύρω στα 12-13 cm,έχει χρώμα αλλά έχει και αρκετή λεπτομέρεια.'Εχω και φωτογραφία αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω εδώ.Για Αθήνα ποια άλλα studios μου προτείνετε?'Ελεγα να πάω ή στο dermagrafics ή στο lizard,γιατί είναι τα μόνα που είναι μέλη της stigma skin.

 

(εικονες μπορεις να ανεβασεις με το http://www.imageshack.gr)

 

μηπως ειναι αυτη η εικονα?http://www.imageshack.gr/files/8if06w3mx8i8tgg25lxv_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι γύρω στα 12-13 cm,έχει χρώμα αλλά έχει και αρκετή λεπτομέρεια.'Εχω και φωτογραφία αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω εδώ.Για Αθήνα ποια άλλα studios μου προτείνετε?'Ελεγα να πάω ή στο dermagrafics ή στο lizard,γιατί είναι τα μόνα που είναι μέλη της stigma skin.

Το ταττοο αυτο εχει λεπτομερεια και χρωμα.εγω στα 150 ευρο το κοστολογω!

τωρα στουντιο που εχω παει και εχω δει και μου αρεσαν ειναι ο jimmys στην πλακα ενα στουντιο στην Γλυφαδα..και το στουντιο στο Μαρουσι.(παντα απο προσωπικη γνωμη)

τωρα στην θεση σου θα πηγαινα σε μερικα και θα συζητηγα τις λεπτομερειες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αλήθεια είναι οτι τα ελληνικά studio την έχουν δεί....

Το Dermagraphics στον Κορυδαλλό είναι πολύ καλό αλλά δαγκώνει...

Εγώ έκανα ένα tattoo σε ένα 3ήμερο tattoo φεστιβάλ που είχε γίνει στο ARK no6 στην Πειραιώς στον ταύρο και είχα ένα σχέδιο σε χαρτί και οι έλληνες μου έλεγαν απο 200 μέχρι 400 ευρώ, ένας άλλος μου έλεγε θέλει 3 επισκέψεις και κουραφέξαλα και τελικά βρήκα κάτι παιδιά βούλγαρους που είχαν έρθει για το φεστιβάλ απο ένα studio στην ιταλία (Alex tattoos) και μου το έκανε τέλειο ο τύπος με 120 ευρώ....δείτε το

Ξέρει κανείς αν θα γίνει πάλι ποτέ ένα τέτοιο φεστιβαλ;

Να δούμε όλα τα studio εκεί μαζεμένα να ξέρουμε και να συγκρίνουμε δουλειές,τιμές και όλα....

Αλλά μάλλον δεν θα ξαναγίνει γιατι αυτό ακριβώς δε θέλουν και όλοι αυτοί....την σύγκριση...

Θέλω και εγώ να κάνω άλλο 1 αλλά ποιόν να εμπιστευτείς και που δε θα σε γδύσουν;;;;:wacko:

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Ok!Eυχαριστώ πολύ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο:'Ενα ταττοο γύρω στα 3 cm,στον καρπό,από τη μέσα μεριά,χωρίς χρώμα,πόσο πάει?

50 euro.παραπανω ειναι κλοπη :X

 

Παιδιά η αλήθεια είναι οτι τα ελληνικά studio την έχουν δεί....

Το Dermagraphics στον Κορυδαλλό είναι πολύ καλό αλλά δαγκώνει...

Εγώ έκανα ένα tattoo σε ένα 3ήμερο tattoo φεστιβάλ που είχε γίνει στο ARK no6 στην Πειραιώς στον ταύρο και είχα ένα σχέδιο σε χαρτί και οι έλληνες μου έλεγαν απο 200 μέχρι 400 ευρώ, ένας άλλος μου έλεγε θέλει 3 επισκέψεις και κουραφέξαλα και τελικά βρήκα κάτι παιδιά βούλγαρους που είχαν έρθει για το φεστιβάλ απο ένα studio στην ιταλία (Alex tattoos) και μου το έκανε τέλειο ο τύπος με 120 ευρώ....δείτε το

Ξέρει κανείς αν θα γίνει πάλι ποτέ ένα τέτοιο φεστιβαλ;

Να δούμε όλα τα studio εκεί μαζεμένα να ξέρουμε και να συγκρίνουμε δουλειές,τιμές και όλα....

Αλλά μάλλον δεν θα ξαναγίνει γιατι αυτό ακριβώς δε θέλουν και όλοι αυτοί....την σύγκριση...

Θέλω και εγώ να κάνω άλλο 1 αλλά ποιόν να εμπιστευτείς και που δε θα σε γδύσουν;;;;:wacko:

 

Πολυ Ομορφο και πολυ προτοτυπο το ταττοο σου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To studio Medusa στα Εξάρχεια το ξέρετε?Είναι καλό?Είδα δουλειά τους σε φωτογραφίες στο site τους και θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή.Ποιά η γνώμη σας?Από υγειινή πώς πάει?
Link to comment
Share on other sites

To studio Medusa στα Εξάρχεια το ξέρετε?Είναι καλό?Είδα δουλειά τους σε φωτογραφίες στο site τους και θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή.Ποιά η γνώμη σας?Από υγειινή πώς πάει?

Πολυ καλο. Αλλα εχω καιρο να παω και δεν ξερω ποιοι ειναι εκει. Αλλα γενικα ειναι ενα απο τα καλα parlors που εχουμε

Link to comment
Share on other sites

hi guys annie mipws mporeis n m peis esu i opoios allos xerei apo thessaloniki an st nico tattoo kanoun k trupa st muti m pistolaki k an nai poso kostizei???An dn kanei p allou mporw n paw????

Κανουν κανονικα.στην Ναβαρινου στην πλατεια ειναι το 2ο καταστημα που κανει μονο piercing.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

einai sigouro oti kanei m pistolaki mn paw adika??kai mipws xerete ti wra kleinei to savvato???

Γιατι να το κανεις με πιστολακι? Δεν υπαρχει λογος να μη το κανεις με βελονα

Link to comment
Share on other sites

Fovamai oti ponaei.....

Στιγμιαιος πονος.ουτε δευτερολεπτο δεν ειναι το τσιμπιμα.

πηγαινε εκει..και θα με θυμηθεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Fovamai oti ponaei.....

 

Μην φοβάσαι βρε.Ίσα ίσα 1000 φορές καλύτερο είναι να κάνεις με βελόνα παρά με το πιστολάκι..Αρκετές φίλες μου έκαναν αρχικά με πιστολάκι και τους εμφάνισε η τρύπα προβλήματα(μολύνσεις,πύον κλπ..)και την ξαναέκαναν με βελόνα και όλα μια χαρά..Εγώ σου προτείνω να κάνεις με βελόνα.Έτσι κι αλλιώς σκέψου ότι είτε με βελόνα είτε με πιστολάκι το κάνεις, είναι μια τρύπα,και επίσης και με τους δυο τροπους είναι στιγμιαίο,όπως λέει και ο RAVER.Ένα τσιμπιματάκι ειναι..Μην φοβάσαι:happy:

 

einai sigouro oti kanei m pistolaki mn paw adika??kai mipws xerete ti wra kleinei to savvato???

 

Όσο για το Σάββατο έχω την εντύπωση ότι κλείνει στις 6, αλλά πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις καλού κακού.

Here you are : 2310260903

και 6932560049

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω τρυπα στο αυτι για τριτη φορα καθως την πρωτη φορα εκλεισε γιατι δεν εβαζα σκουλαρικι για αρκετο καιρο.Την δευτερη φορα πρεπει να εκλεισε αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι οπως το πιανω το αυτι φαινεται οτι υπαρχει τρυπα αλλα αν βαλω σκουλαρικι δεν μπαινει.Ετσι λοιπον λεω να κανω και 3η φορα αλλα να κρατησει.Τωρα λετε να παρω και να βαλω λιγη ξυλοκαινη απο το φαρμακειο πριν γινει η τρυπα (πιστολακι ) γιατι φοβαμαι λιγο :cry: ??Να του πω να κανει τρυπα πανω στην προηγουμενη η κατω απο αυτην ?Συγνωμη για τις χαζες ερωτησεις:O
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην μην κανεις μονος σου την τρυπα.

στα στουντιος αυτα δεν παρεχουν τοπικα αναισθητικα?(τρυπησα τα αυτια μου οταν ειμουν 2 ετων και οπως καταλαβαινετε δεν θυμαμαι τπτ..μονο το παγωτο που μου πηρε η μαμα μου μετα)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια πως όταν κάνεις ταττοο,πριν χρησιμοποιήσουν το μοτεράκι για να βάλουν χρώμα,σου χαράσουν το περίγραμμα του σχεδίου στο σημείο που θες,με νυστέρι ή κάτι άλλο κοφτερό τέλοσπαντων?
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια πως όταν κάνεις ταττοο,πριν χρησιμοποιήσουν το μοτεράκι για να βάλουν χρώμα,σου χαράσουν το περίγραμμα του σχεδίου στο σημείο που θες,με νυστέρι ή κάτι άλλο κοφτερό τέλοσπαντων?

Αυτο που λες εγω πρωτη φορα το ακουω.το περιγραμμα το κανουν με απλο μελανι..και απο πανω δουλευει κανονικα το μοτερακι.

 

φτιαζνεις το σχεδιο σε ενα χαρτι..η σκαναρει το ηδη υπαρχον και το περναει πανω απο καρμπον..μετα το ακουμπαει στο σωμα σου και απο πανω αρχιζει η διαδικασια.

αν θελεις χρωμα απλα αλλαζει την βελονα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...