Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελεγα να κανεις απεγκατασταση απο τον υπολογιστη σου το activesync και να το ξαναπερασεις παλι

 

καλησπερα γιαννη,το ειχα και αυτο στο μυαλο μου αλλα διαβαζωντας λιγο στο xda δεν ειμαι ο μονος που εχω προβλημα συνχρονησμου.

η επομενη μου κινηση ειναι αυτη που μου προτεινεις και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Παίξατε με το advanced networking? Ίσως φτιάξει..

Θέλει μελέτη το xda...

 

φυσικα ολα τα εχω ψαξει,το πρωτο που εκανα ηταν αυτο να ξετσεκαρω το χρηση προχωρημενης λειτουργιας.

οποως εγραψα και πιο πανω οταν εκανα αυτο δεν υπηρχε συσκευη.

το ξανατσεκαρα και μετα τον συνχρονησμο διακοπηκε η συνδεση.

συνηθως γινετε οταν βαζω καποιο προγραμμα.

μετα το αποσυνδεει.

τι να πω.

το ψαχνω παντος,μεχρι να τσαντιστω και να αλλαξω ρομ.

παλι για bepe notom με βλεπω,xaxaxax

Link to comment
Share on other sites

δημητρη μιλαμε για την σιγουρη λυση,οσο ειχα το 3600 αλλαξα 10 ρομ και στο τελος στου bepe ξαναγυριζα:p

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου.απο οσες ρομ εχω βαλεςι του bepe ηταν μακραν η καλυτερη και χωρις προβληματα.

στην FINixΝOVER 3.1.0 εκτος απο το προβλημα του συνχρονησμου,ουτε το modaco no data δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. είμαι με Radio 1.50.08.11 και FInixNOver 3.0.2 το bluetooth handsfree τα πάει πολύ χάλια, δηλαδή στα 30cm και κάνει διακοπές! Σ' αυτό έχει σχέση η radio ή η rom?

 

Το ίδιο handsfree με το Nokia 6300 δουλεύει τέλεια και σε 3 μέτρα. Επίσης με το Qtek S200 δούλευε ακόμα καλύτερα, μέχρι και 5 μέτρα με οπτική επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. είμαι με Radio 1.50.08.11 και FInixNOver 3.0.2 το bluetooth handsfree τα πάει πολύ χάλια, δηλαδή στα 30cm και κάνει διακοπές! Σ' αυτό έχει σχέση η radio ή η rom?

 

Το ίδιο handsfree με το Nokia 6300 δουλεύει τέλεια και σε 3 μέτρα. Επίσης με το Qtek S200 δούλευε ακόμα καλύτερα, μέχρι και 5 μέτρα με οπτική επαφή.

 

απ'οτι πιστευω μαλλον προβλημα rom ειναι.

αλλα το bluetooth και σε μενα εκανε δυσκολιες με την finixnover 3.0.2.

τι να σου πω?

Link to comment
Share on other sites

η μονη που δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα ειναι του bepe h 0.79 nο tom tom.

κανενα προβλημα στην λειτουργεια,απλα δεν διαθετει πολυ μνημη.το μονο αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι πιστευω μαλλον προβλημα rom ειναι.

αλλα το bluetooth και σε μενα εκανε δυσκολιες με την finixnover 3.0.2.

τι να σου πω?

 

Και? Έκανες κάτι φίλε? Αλλαξες ROM? Με απασχολεί άμεσα αυτό το θέμα, πρέπει να κάνω κάτι επειδή μιλάω μόνο με Bluetooth Handsfree και μέρα με τη μέρα η κατάσταση χειροτερεύει. Έχει αρχίσει να γίνεται τραγική.

Link to comment
Share on other sites

Και? Έκανες κάτι φίλε? Αλλαξες ROM? Με απασχολεί άμεσα αυτό το θέμα, πρέπει να κάνω κάτι επειδή μιλάω μόνο με Bluetooth Handsfree και μέρα με τη μέρα η κατάσταση χειροτερεύει. Έχει αρχίσει να γίνεται τραγική.

 

opως εγραψα και πιο πανω εγω προσωπικα και μετα απο αλλαγες σε διαφορες rom,κατεληξα στου bepe την 0.79 no tom tom.

μεχρις στιγμης ειναι η πιο σταθερη και δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα.

απλα τρωει απιστευτη μνημη.

μπορεις να βαλεις ομως την 0.79 light.

και αυτη αρκετα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, βγαίνει καινούργια FInixNover.. Δεν ξέρω αν θα φτιάξει το bluetooth transfer issue, αλλά θα φτιάξει το AD2P ή όπως το λέτε..

 

για να δουμε...

παντος ηFINιχΝΟver 302 6.1 εμενα προσωπικα δεν με αφησε καθολου ικανοποιημενο.

το αντιθετο θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

opως εγραψα και πιο πανω εγω προσωπικα και μετα απο αλλαγες σε διαφορες rom,κατεληξα στου bepe την 0.79 no tom tom.

μεχρις στιγμης ειναι η πιο σταθερη και δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα.

απλα τρωει απιστευτη μνημη.

μπορεις να βαλεις ομως την 0.79 light.

και αυτη αρκετα καλη.

 

Ε πόση μνήμη μένει ελεύθερη όταν φορτώνει τα windows? Για να μιλάμε με χειροπιαστά στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Μα το βασικό πρόβλημα της rom tou bepe είναι ότι έχει memory leak. Όταν έκανα soft reset όλα ήταν καλά, μου έφτανε η μνήμη.

 

Η τελευταία stable FinixNover πάντως εμένα μου άρεσε.. Ακόμα δεν έχω στείλει αρχεία μέσω ΒΤ βέβαια.. (και επίσης, σημειωτέο, δε χρησιμοποιώ activesync (linux) ούτε stereo bluetooth ακουστικά)

Link to comment
Share on other sites

Ε πόση μνήμη μένει ελεύθερη όταν φορτώνει τα windows? Για να μιλάμε με χειροπιαστά στοιχεία.

 

Ξεκινάει με 24,5 στο περίπου (μιλάμε πάντα για άδεια τη συσκευή). Οπότε άμα φορτώσεις κ 2-3 πράγματα καταλαβαίνεις.. Αλλά είναι χωρίς προβλήματα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, δεν είναι και καμιά τεράστια διαφορά. Θα την δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία γιατί το BT είναι πολύ βασικό για 'μένα και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, δεν είναι και καμιά τεράστια διαφορά. Θα την δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία γιατί το BT είναι πολύ βασικό για 'μένα και βλέπουμε.

 

καλησπερα,η ελενη εχει απολυτο δικιο για τα 24.5 αλλα αυτα ειναι σε θεωρητικο βαθμο και παντα με αδεια συσκευη.

γιατι στην πραξη μιλαμε για 20-19 με την ενεργοποιηση του τηλεφωνου,και μετα για ακομα πιο λιγα αναλογα με τι προγραμματα εχουμε μεσα.

εμενα π.χ ξεκιναει με 18 και αναλογα με τι εφαρμογες θα εχω ανοιξει θα φτασει ακομα και στα 5.

γιαυτο και τα 2-3 soft reset που εγω κανω κατα την διαρκεια της μερας.

ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.

και απο bluetooth μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.

αυτα

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω να λέω ότι μάλλον φτάνει, για μένα τουλάχιστον, αυτή η μνήμη, ΑΝ έμενε στο ακέραιο. Αν όμως ανοίξεις 10 προγράμματα, και τα κλείσεις, δεν επιστρέφεις στα αρχικά mb. That's the main problem. Έτσι εξηγούντε τα 2-3 σοφτ reset / μέρα που κάνει ο jimlost..

 

Δυστυχώς ο bepe πήρε άλλη συσκευή (touch cruise) οπότε τέρμα το developing. Αντίθετα ο FinixNover είναι ακόμα online και ακούει/απαντάει σε παράπονα/requests.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως όταν λέμε με πόσα ΜΒ ξεκινάει μια συσκευή εννοούμε πάντα άδεια γιατί ο άλλος δεν μπορεί να υποθέσει πως την έχει στημένη ο καθένας μας τη συσκευή του!

 

Μπορείς να ξεκινήσεις κ με 24 αν έχεις σκοπό να στερηθείς μερικά πράγματα όπως τα βαριά today plugins ;)

 

Εγώ ξεκινάω με 22,4 στο περίπου αλλά με ένα άνοιγμα μηνυμάτων κ Contacts έχεις πέσει στα 19.

 

Δεν μπορείς να ανοιγοκλείσεις 10 προγράμματα και να έχεις την αρχική σου μνήμη στο ακέραιο ούτως ή άλλως. Ούτε με τα 5άρια συνέβαινε ούτε κ με καμιά ρομ.

 

Παρόλα αυτά ο cmavr8 έχει δίκιο ως προς το ότι η κατανάλωση της μνήμης στη συγκεκριμένη ρομ είναι μεγαλύτερη από ότι θα έπρεπε και γι' αυτό μπορείς να πας κ σε μονοψήφια νούμερα ενίοτε. Με ένα free ram (όπως το Oxios που αποδείχτηκε πολύ βολικό κ χρήσιμο) κερδίζεις αρκετά.

 

ΓΙα τα soft reset δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Σπάνια έχω κάνει σοφτ ρεσετ μέσα στη μέρα επειδή είχα πρόβλημα μνήμης.

 

Επειδή, όμως ο καθένας μας στήνει τη συσκευή του διαφοερικά και τη χρησιμοπιεί κ διαφορετικά μόνο εσύ μπορείς να δεις αν σου κάνει ή όχι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικό ppc phone edition 3G.

:)

Δυστυχώς, βλέπω η HTC να μην βγάζει

διάδοχο του 2020i τέλος οι οθόνες 3.5'';

Κολλήσαμε στις 2.8'';

:(

 

Παρακολουθώ την συζήτηση και στάθηκα και εγώ ότι τέλος η μεγάλες οθόνες, γιατί ρε γαμότο και εγώ θα ήθελα μια μεγαλύτερη οθόνη από 2,8.

Link to comment
Share on other sites

Το memory leak νομίζω ότι είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα των windows mobile και συγκεκριμένα της συσκευής μας που έχει 64ΜΒ και τρώει πολύ με τις τηλεφωνικές του δυνατότητες, έτσι ωστε να του μένουν 28 -22 ΜΒ ελεύθερα μετά από hard reset, ανάλογα τη rom.

Σαν συμβουλή λέω να βάζουμε τα προγράμματα να κλείνουν με απλό "tap" του "Χ" και να τα κλείνουμε με το Χ και όχι με EXIT όλα και κυρίως το com manager τα και το dialer που συνήθως μένουν ανοιχτά και τρώνε μνήμη. Επίσης προτιμήστε rom που σταθεροποιούνται στα 20ΜΒ. Σε αυτό Βέβαια παίζουν μεγάλο ρόλο και το πόσο φορτωμένη έχουμε την today. Δηλαδή μετά από 2-3 μέρες χρήσης και χρησιμοποιόντας προγράμματα ελευθέρωσης μνήμης βλέπουμε την ελεύθερη μνήμη να μένει γύρω στα 20ΜΒ. Αμα έχω κάτω από 18ΜΒ και τρέξω το destinator κολλάει.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ την συζήτηση και στάθηκα και εγώ ότι τέλος η μεγάλες οθόνες, γιατί ρε γαμότο και εγώ θα ήθελα μια μεγαλύτερη οθόνη από 2,8.

 

Αυτό το θέμα με τις οθόνες είναι δίκοπο μαχαίρι...οι μισοί θέλουν φορητότητα και θυσιάζουν την άνεση των μεγάλων οθονών και οι άλλοι θέλουν μεγάλες οθόνες άσχετα αν μετά βαραίνει και μεγαλώνει σε μέγεθος η συσκευή!

 

Πιστεύω ότι αν είχαν καταλήξει οι χρήστες θα είχαν καταλήξει και σε ένα μέγεθος οθονών οι εταιρείες, αλλά δεν μπορούν να κρατάνε όλους τους χρήστες ευχαριστημένους. :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...