Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πε παιδιά τελικά ακουτέ μουσική στα στερεοφωνικα bt handsfree γιατι εγω ακουω αλλα με πολλες διακοπές ? Εχω την 02.15 του ausdim μηπως πρέπει να ρυθμίσω τίποτα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Πε παιδιά τελικά ακουτέ μουσική στα στερεοφωνικα bt handsfree γιατι εγω ακουω αλλα με πολλες διακοπές ? Εχω την 02.15 του ausdim μηπως πρέπει να ρυθμίσω τίποτα?
προσωπικα δεν εχω προβλημα,αλλα ειμαι με τα 5αρια,αυτο που λες το ειχε κανει και σε 1 φιλο αλλα τελικα το προβλημα το ειχαν τα ακουστικα του,γιατι με τα δικα μου ηταν οκ,για τσεκαρε το;)
Link to comment
Share on other sites

Πε παιδιά τελικά ακουτέ μουσική στα στερεοφωνικα bt handsfree γιατι εγω ακουω αλλα με πολλες διακοπές ? Εχω την 02.15 του ausdim μηπως πρέπει να ρυθμίσω τίποτα?

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με κάτι στέρεο bluetοoth ακουστικά της itech (clip S35).δεν έχω καταλάβει ακόμα αν φταίνε τα συγκεκριμένα ακουστικά ή κάτι άλλο στη συσκευή μου (έχει wm5 ακόμα), γιατί δεν είχα ακόμα την ευκαιρία να δοκιμάσω άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...μια μικρή βοήθεια για τη πρόσβαση δικτύου (internet) από το P3600.

Έχω 3 browsers για το NET..1)Explorer, 2)Opera και 3)Minimo

 

Οταν συνδεομαι σε WIFI access point (flocafe, starbucks η και στο σπιτι που εχω WIFI router) αρχίζουν και συνδεονται με 3G/HSDPA (wind)..

 

Παλαιοτερα και με exploper εμπαινα κανονικά στο WIFI..πρεπει κάτι να έχω αλλάξει στα network settings. Εκεί βλέπω ότι έχω WIND GPRS/3G και από κάτω Μy ISP. Βλέπω και Μy Work..

Και στο Configure Network Adapter βλεπω.. my network card connects to “The Internet.”

Εχω χασει λίγο την μπαλα με τις ρυθμίσεις..Κάποια βοήθεια, με βήματα για να τα σεταρω σωστά έτσι να παίζουν οι browsers σωστά ειτε με 3G/GPRS ειτε με WIFI.

 

Ευχαριστώ για τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το modaco-nodata με το οποιο μπορεις να απενεργοποιησεις τελειως το GPRS αν δεν το χρησιμοποιεις...

 

http://www.modaco.com/New-FREE-Utility-t246171.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο θα παραγγείλω το p3600.

 

Παρακαλώ όσοι γνωρίζετε απαντήστε μου στις τελευταίες απορίες μου...

 

1. Λειτουργεί με κάρτα 2in1 της cosmote?

2. Υπάρχει τελικά πρόβλημα με της κάρτες μνήμης?

3. Συνεργάζεται με έστω κι ένα φορητό πληκτρολόγιο με ελληνικά?

4. Παίρνει εύκολα και αξιόπιστα τα wm6 τα ελληνικά?

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο θα παραγγείλω το p3600.

 

Παρακαλώ όσοι γνωρίζετε απαντήστε μου στις τελευταίες απορίες μου...

 

1. Λειτουργεί με κάρτα 2in1 της cosmote?

2. Υπάρχει τελικά πρόβλημα με της κάρτες μνήμης?

3. Συνεργάζεται με έστω κι ένα φορητό πληκτρολόγιο με ελληνικά?

4. Παίρνει εύκολα και αξιόπιστα τα wm6 τα ελληνικά?

 

Ευχαριστώ :D

 

1. Μαλλον ΝΑΙ

2. ΟΧΙ

3. ΝΑΙ

4. ΝΑΙ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτερα και με exploper εμπαινα κανονικά στο WIFI..πρεπει κάτι να έχω αλλάξει στα network settings. Εκεί βλέπω ότι έχω WIND GPRS/3G και από κάτω Μy ISP. Βλέπω και Μy Work..

Και στο Configure Network Adapter βλεπω.. my network card connects to “The Internet.”

Εχω χασει λίγο την μπαλα με τις ρυθμίσεις..Κάποια βοήθεια, με βήματα για να τα σεταρω σωστά έτσι να παίζουν οι browsers σωστά ειτε με 3G/GPRS ειτε με WIFI.

 

1. Κοίταξε το wifi connection να συνδέεται στο internet

2. Βάλε My ISP στο programs that automatically connec to the internet. Οπότε να μη σου ανοίγει το GPRS / 3G

 

έτσι θα πρέπει να είσαι ΟΚ, αλλά άμα θες να μπαίνεις με 3G θα πρέπει να αλλάζεις το My ISP με 3G/GPRS.

 

 

Επίσης για τα wm6.

+ ποιο γρήγορα

+ καλύτερη υποστήριξη 4GB καρτών

+ Ποιό όμορφα

- Δεν υπάρχει επίσημη ROM

- Μερικά προγράμματα όπως HTC touch και GPRS/3G συνδέσεις, δημιουργούν μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!! Laptop Turbo-X? ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ! Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. Μπαταρία; Οθόνη; Service; Τι να το κάνω το "μεσα σε 2 ώρες" όταν δεν επισκεύαζαν τίποτα; Άλλο πλαίσιο σαν μαγαζί (πολύ καλό) και άλλο Turbo-x!!!

 

Παιδιά τα laptop του πλαισίου δεν τα φτιάχνει το πλαίσιο έτσι?

 

Είναι μια κινέζικη εταιρία, μου διαφεύγει το ονομά της που απλά το πλαίσιο κολλάει πάνω το "turbo x"

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

1. Μαλλον ΝΑΙ

2. ΟΧΙ

3. ΝΑΙ

4. ΝΑΙ

 

Στο 2. για τις κάρτες μνήμης - παρότι μάλλον είμαι περίπτωση γιατί δεν το έχω διαβάσει σε έντονο βαθμό πουθενά - εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάρτα μνήμης για αυτό και θα πάει στο service γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση. Υποθέτω πως έτυχε να έχει πρόβλημα η συσκευή αλλά θεώρησα καλό να το αναφέρω.

Βέβαια, παίζχει και το γεγονός να είμαι περίπτωση γκαντεμιάς!!!

 

Με twinSiIM λογικά λειτουργεί αλλά σε προηγούμενη σελίδα έχει αναφερθεί από κάποιον το θέμα της twinSIM οπότε μάλλον εκείνος θα ξέρει καλύτερα!:)

 

wm6 ελληνικά μπαίνουν αλλά αυτό που γνωρίζω είναι πως αν βάλεις wm6 θα μπορέσεις μεν να βρεις ελληνικό πληκτρολόγιο για μνμ και καταχωρήσεις αλλά δεν θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις για αναζήτηση επαφών κ.λ.π. Εκεί θα δουλεύει μόνο αν είναι σε λατινικούς χαρακτήρες οι επαφές σου.

 

:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα laptop του πλαισίου δεν τα φτιάχνει το πλαίσιο έτσι?

 

Είναι μια κινέζικη εταιρία, μου διαφεύγει το ονομά της που απλά το πλαίσιο κολλάει πάνω το "turbo x"

 

Τα laptop του plasio ναι τα φτίαχνει το plaisio.Aπο κάποια κινέζικη εταιρία σίγουρα προμηθεύετε τα boards...

Link to comment
Share on other sites

Παιδειά καλημέρα!Χειάζομαι την βοήθειά σας επιγόντως!!!Στα καλά του καθουμένου μου δείχνει ότι γεμίζει η μνήμη με τα προγράμματα...Έτσι α΄πο το πουθενά.Ενώ έχω κενό 50MB βλέπω τώρα διαθέσιμο...9MB.Τι να φταίει?Το Destinator?Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τα αρχεία από την πλοήγηση στο Ίντερνετ και είσαι ΟΚ

 

Πως τα σβήνω?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το ελαφρί προγραμματακι μπορείς να το κανεις αυτο....

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Ρε μπαγάσα παντού και πάντα είσαι...!!!

Link to comment
Share on other sites

wm6 ελληνικά μπαίνουν αλλά αυτό που γνωρίζω είναι πως αν βάλεις wm6 θα μπορέσεις μεν να βρεις ελληνικό πληκτρολόγιο για μνμ και καταχωρήσεις αλλά δεν θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις για αναζήτηση επαφών κ.λ.π. Εκεί θα δουλεύει μόνο αν είναι σε λατινικούς χαρακτήρες οι επαφές σου.

 

:)

 

Με την 2.15 του ausdim δεν υπάρχει το πρόβλημα που λες και τα ελληνικά δουλεύουν άψογα παντού!

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.15 του ausdim δεν υπάρχει το πρόβλημα που λες και τα ελληνικά δουλεύουν άψογα παντού!

 

Α! ΟΚ! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Α! ΟΚ! :)

 

Ετσι.Αρα προχωρα.....

 

Με αυτο το ελαφρί προγραμματακι μπορείς να το κανεις αυτο....

 

Οπως παντα αψογος...

:D

 

Μηπως μπορεις να μου απαντησεις στο PM ή στα e-mail που σου εστειλα? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

Έχω μια απορία, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί παλαιότερα:

Στην φωτογραφία, εκεί που επιλέγεις τον τύπο, δηλαδή πανοραμική, βίντεο, βίντεο mms, διαδοχικές λήψεις κλπ, έχει μια επιλογή, φωτογραφία GPS!

Μήπως ξέρετε τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας κάνει το GPS του P3600 να σας δώσει στίγμα στο Destinator 6.1 αν το ανοίξετε σε διαφορετική θέση από αυτήν που το κλείσατε;

Είναι φυσιολογικό κανένα 10λεπτο που μου κάνει εμένα. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο.

Ξέρει κανείς κάτι;

Με ένα GPS Bluetooth receiver που έχω δεν έχω πρόβλημα. Δίνει στίγμα πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

1. Μαλλον ΝΑΙ

2. ΟΧΙ

3. ΝΑΙ

4. ΝΑΙ

Όσον αφορά το 3, για το φορητό πληκτρολόγιο που γράφει ελληνικά, δεν είναι και δεδομένο, καθότι έχω δοκιμάσει ήδη δύο (ένα IrDA thinkoutside και ένα bluetooth Targus) και κανένα από τα δύο δεν συνεργάστηκε για ελληνικά με κανένα από τα σχετικά προγραμματάκια (Interkey, AEKmapper κλπ)

 

Βλέπω όμως ότι ο gesamfunai διατείνεται ότι το Trinity γράφει ελληνικά με εξωτερικό πληκτρολόγιο, οπότε θα με ενδιέφερε και μένα να μάθω με ποιό μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας κάνει το GPS του P3600 να σας δώσει στίγμα στο Destinator 6.1 αν το ανοίξετε σε διαφορετική θέση από αυτήν που το κλείσατε;

Είναι φυσιολογικό κανένα 10λεπτο που μου κάνει εμένα. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο.

Ξέρει κανείς κάτι;

Με ένα GPS Bluetooth receiver που έχω δεν έχω πρόβλημα. Δίνει στίγμα πολύ γρήγορα.

 

30-40 seconds

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 3, για το φορητό πληκτρολόγιο που γράφει ελληνικά, δεν είναι και δεδομένο, καθότι έχω δοκιμάσει ήδη δύο (ένα IrDA thinkoutside και ένα bluetooth Targus) και κανένα από τα δύο δεν συνεργάστηκε για ελληνικά με κανένα από τα σχετικά προγραμματάκια (Interkey, AEKmapper κλπ)

 

Βλέπω όμως ότι ο gesamfunai διατείνεται ότι το Trinity γράφει ελληνικά με εξωτερικό πληκτρολόγιο, οπότε θα με ενδιέφερε και μένα να μάθω με ποιό μοντέλο.

 

Με αυτα :

 

http://www.circuitcentral.com.au/Universal-Bluetooth-Foldable-PDA-Smartphone-Keyboard-p-30283.html

 

http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=3351

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...