Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποιο software για να το κάνεις αυτό όπως το ilauncher ή της SPB, εγώ χρησιμοποιώ το O2 plus που είναι και freeware
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας του P3600
επισης και το resco explorer κανει αυτη την δουλεια συν αλλα πολλα;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους από νέο κάτοχο του Ρ3600 και πρώην TyTN .Υστερα απο τρεις μήνες συμβιωση με τον TyTN και μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα να το δώσω και κατέληξα στον 3600 λόγω μεγέθους και τίποτα άλλο.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Zaxaraki πρώτα για την πολύ μεγάλη βοήθεια που μου πρόσφερε στο στήσιμο του TyTN που στην ουσία μόνος του το έκανε .

Τωρα ως κάτοχος του ρ3600 έχω να πω ότι είναι πανέμορφο θα ηθελα καταρχήν να μου πείτε με το GPS τι γίνεται πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπως η είδη είναι έτοιμο και μολις βάλω το Destinator θα το δει.

Γιατι στην σελίδα της Qtek μου λέει να το κατεβάσω από το Forum αλλά δεν το βρίσκω ,το αγόρασα από e-shop πριν 3 μέρες λέτε να είναι ενεργοποιημένο?

Για αρχή αυτά :D

Thanks

Tελικα το βρηκα το uptade αλλα εχει δυο uptade 1.HTC audio Drivers και 2.Operating System [ROM] Update να τα κανω και τα δυο ,το πρωτο τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους από νέο κάτοχο του Ρ3600 και πρώην TyTN .Υστερα απο τρεις μήνες συμβιωση με τον TyTN και μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα να το δώσω και κατέληξα στον 3600 λόγω μεγέθους και τίποτα άλλο.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Zaxaraki πρώτα για την πολύ μεγάλη βοήθεια που μου πρόσφερε στο στήσιμο του TyTN που στην ουσία μόνος του το έκανε .

Τωρα ως κάτοχος του ρ3600 έχω να πω ότι είναι πανέμορφο θα ηθελα καταρχήν να μου πείτε με το GPS τι γίνεται πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπως η είδη είναι έτοιμο και μολις βάλω το Destinator θα το δει.

Γιατι στην σελίδα της Qtek μου λέει να το κατεβάσω από το Forum αλλά δεν το βρίσκω ,το αγόρασα από e-shop πριν 3 μέρες λέτε να είναι ενεργοποιημένο?

Για αρχή αυτά :D

Thanks

Tελικα το βρηκα το uptade αλλα εχει δυο uptade 1.HTC audio Drivers και 2.Operating System [ROM] Update να τα κανω και τα δυο ,το πρωτο τι ειναι?

 

γιωργο καλησπερα και καλοριζικο το τηλ :)

 

ελπιζω αυτο να το ευχαριστηθεις περισοτερο απο τον τιτανα ;)

 

λοιπον πηγαινε εναρξη/ρυθμισεις/συστημα και κοιτα αν εχει κανενα εικονιδιο που να λεει οτιδηποτε για gps ;)

 

αν υπαρχει κατι τετοιο τοτε μην ψαχνεσαι ειναι ηδη περασμενη η ρομ με το gps;)

 

αν οχι μιλα.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρη υπάρχει αυτό το εικονίδιο επομένως δεν κάνω τίποτα όσο για το πρωτο uptade( HTC audio Drivers) να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρη υπάρχει αυτό το εικονίδιο επομένως δεν κάνω τίποτα όσο για το πρωτο uptade( HTC audio Drivers) να το κανω?

 

δεν εχω ασχοληθει αλλο με το 3600 γιωργο,μιας και το εχω δωσει εδω και καιρο,οποτε δεν ξερω τι να σου πω για αυτο :O

 

θα ριξω μια ματια ομως και τα ξαναλεμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρη υπάρχει αυτό το εικονίδιο επομένως δεν κάνω τίποτα όσο για το πρωτο uptade( HTC audio Drivers) να το κανω?

 

Προσπάθησε να το περάσεις. Το πολύ πολύ να σου πει ότι ήδη είσαι ΟΚ

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο...Μπορείτε να μου προτείνετε κανά προγραμματάκι?Κάτι όποιο να ναι να ασχοληθώ λίγο.Κάτι ιδιαίτερο που έχετε υπ''οψιν σας
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia,eimai katoxos enos p3600 edo kai ligo kairo kai eimai akomi sto psaksimo gia na tou balo tis aparaitites efarmoges...

 

Mia aporia exo...Akoma na skeftei kapoios na bgalei ena 3x3 pad gia sms?Opos ta kanonika tilefona...Olo full screen keyboards...

 

Telika brika to phonepad kai to blimkeys...Apotixia kai sta dio!

To proto den mou emfanizetai(ase pou den prepei na iposirizei 160 xaraktiron sms sta ellinika) kai to deytero otan kano soft reset mou petaei aspri othoni kai xreiazetai hard reset.

 

Dld toso axristo einai ena tetoio pad pou den exoun asxolithei oi pocketpc-ades?

Ektos kai an kati mou diafevgei...

 

Kamia protasi paidia?

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη (ausdim) ανακάλυψα το εξής στην τελευταία έκδοση σου! Ενω το Ρ3600 στέλνει κανονικά MMS δεν λαμβάνει καθόλου MMS ούτε καν ειδοποίηση ότι έρχετε MMS. Ξέρεις κάτι σχετικά με αυτό;;; Και όταν πας να βάλεις Cosmote MMS στις ρυθμίσεις και ξαναγυρνάς στις ρυθμίσεις του Server γράφει Vf MMS! Παρόλα αυτά στέλνει κανονικά αλλά δεν λαμβάνει καθόλου MMS.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να το ψαξω..

 

Εμενα με Vodafone ειναι οκ αλλα μαλλον εσυ επιλεγεις Cosmote κ απο οτι καταλαβα αυτο μενει Vodafone ε?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να το ψαξω..

 

Εμενα με Vodafone ειναι οκ αλλα μαλλον εσυ επιλεγεις Cosmote κ απο οτι καταλαβα αυτο μενει Vodafone ε?

και με TIm ισχυει αυτο που λεει ο Γιαννης (λογικα δεν δουλευει σωστα η αναγνωριση των δικτυων και η αυτοματη ρυθμιση internet/mms).

Με το cabaki σου ομως (timsettings.cab) δουλευουν ολα οκ.

Επισης θα συμφωνησω με τον Γιαννη οτι η ΤΕ δεν ειναι και τοσο σταθερη, και αρα προτεινω και εγω η την Se (η την αντιστοιχα μεταφρασμενη δικια σου), η την 2.0.1 του LVSW την οποια και εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη (ausdim) ανακάλυψα το εξής στην τελευταία έκδοση σου! Ενω το Ρ3600 στέλνει κανονικά MMS δεν λαμβάνει καθόλου MMS ούτε καν ειδοποίηση ότι έρχετε MMS. Ξέρεις κάτι σχετικά με αυτό;;; Και όταν πας να βάλεις Cosmote MMS στις ρυθμίσεις και ξαναγυρνάς στις ρυθμίσεις του Server γράφει Vf MMS! Παρόλα αυτά στέλνει κανονικά αλλά δεν λαμβάνει καθόλου MMS.

 

Αν το θεμα ειναι απο το προγραμμα των MMS τοτε λογικα με αυτο το cabaki θα λυθει..

 

Αν τωρα ειναι θεμα ρυθμισεων οπως φενεται να λεει ο Panaros τοτε απλα κατεβαζετε το αντοιστιχο cab απο εδω:

 

MMS provider setting's

 

Ευχαριστώ... :D

Link to comment
Share on other sites

εφτασε πλεον σε στοκ και η λευκη προσοψη (μπρος-πισω) εργοστασιακη, αλλα θα πρεπει να παραγγειλετε και silver keypad.

Εγω τα εβαλα μολις τωρα παραγγελία!!!:D

http://cnn.cn/shop/3600dopod-d810-white-housing-p-1699.html

http://cnn.cn/shop/p3600-silver-keypad-p-1664.html

Link to comment
Share on other sites

kalispera me aformi ton kainoyrgio xarti tis ellados gia to destinator evagla tin ekdosi 6 pou eixa kai perasa tin 6.1 kai exo paratirisi oti xanete o xartis kata diastimata tin ora tis ploigisis .... to dest 6.1 egatistimeno stin kyria mnimi kai h xartes stin sd kamia idea?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!! Νέα χρήστης του Ρ3600... Οπότε είμαστε σε περίοδο ψαξίματος!

 

Εδώ, να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον φίλο lagoudaki :respect: για την πολύτιμη βοήθεια του και το χρόνο του! Πάντα παρών και με πολύ καλή διάθεση! Με διευκόλυνε απίστευτα!:) Ευχαριστώωωωωωω!!

 

Επειδή ψάχνω το destinator c*****d, υπάρχει κάποια τέτοια έκδοση που να παίζει σωστά? Στο forum που πολλοί αναφέρουν, υπάρχουν φιάφορα λινκ, τι από όλα κατεβ'αζουμε? Thanks!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 6.1 και παίζει μια χαρά.

 

Δημήτρη υπάρχει περίπτωσή, αν είναι εύκολο να μας φτιάξεις και σε μας που χρησιμοποιούμε τα αγγλικά ROM κανένα Cabaki με το ελληνικό πληκτρολόγιο ?

 

Επίσης για ελληνικό όρθογράφο στα sms τι υπάρχει ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

αν και του Δημητρη ειναι καλυτερο γιατι ειναι καθαρα 'δικη' του προσπαθεια το ace hellas πληκτρολογιο, παρτε και αυτο εδω, κανει την ιδια δουλεια. Ειναι απο εκει που ξεκινησε και η ace hellas να 'αναπτυσει' το δικο της πληκτρολογιο:lol: :lol: :lol:

http://rapidshare.com/files/35188903/Greek_keyboard.cab.html

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, εσύ έχεις πρόβλημα με το ΒΤ σε αυτή την έκδοση, έβγαλα σήμερα το spb phone suite να το δοκιμάσω για λίγο αν έφταιγε αυτό.

 

Επίσης έχεις βρει καμμία λύση για το voip??? εμένα καλεί, ακούγομαι στην άλλη άκρη αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα, αυτό βέβαια πάντα με wifi.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, εσύ έχεις πρόβλημα με το ΒΤ σε αυτή την έκδοση, έβγαλα σήμερα το spb phone suite να το δοκιμάσω για λίγο αν έφταιγε αυτό.

 

Επίσης έχεις βρει καμμία λύση για το voip??? εμένα καλεί, ακούγομαι στην άλλη άκρη αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα, αυτό βέβαια πάντα με wifi.

παιδες εγω εχω την τελευταια του lvsw τωρα. Προβλημα με bt δεν εχω κανενα, ουτε κατι αλλο. Πραγματικα ειναι πολυ σταθερη-σε σημειο που σε κουραζει:lol:

SPB προγραμματα εχω σταματησει να χρησιμοποιω εδω και 3 χρονια μπορει και περισσοτερο. Κανουν περισσοτερο κακο απ'οτι πρεπει...:cry: for me παντα ε?

Για το voip ψαξε για το WM VI Black VOIP and Shaun33 cabaki, δεν το εχω προχειρο αυτη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ είχα την εντύπωση ότι τραβούσα φωτογραφίες και video φυσιολογικά, κοιτάζω στο My documents της κάρτας και... το απόλυτο κενό ενώ δεν υπήρχαν ούτε οι προηγούμενες. Οι υπόλοιποι φάκελοι άθικτοι! Στον υπολογιστή όμως εμφανίζονται οι προηγούμενες φώτο/videos. Τι μπορώ να κάνω? Έχω κάνει ήδη format την κάρτα και αντιγραφή ξανά των περιεχόμενων.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν καλώ κινητά τηλέφωνα, ο ήχος που κάνει το ακουστικό του τηλεφώνου είναι διπλός; Δηλαδή δεν κάνει τον κλασικό Τόνο-Παύση-Τόνο αλλά Τόνο-Διαφορετικό Τόνο-Τόνο-Διαφορετικό Τόνο.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται να χρησιμοποιήσουμε το κινητό σαν web camera.Εάν ναί πως γίνεται αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω την τελευταια του lvsw τωρα. Προβλημα με bt δεν εχω κανενα, ουτε κατι αλλο. Πραγματικα ειναι πολυ σταθερη-σε σημειο που σε κουραζει:lol:

SPB προγραμματα εχω σταματησει να χρησιμοποιω εδω και 3 χρονια μπορει και περισσοτερο. Κανουν περισσοτερο κακο απ'οτι πρεπει...:cry: for me παντα ε?

Για το voip ψαξε για το WM VI Black VOIP and Shaun33 cabaki, δεν το εχω προχειρο αυτη τη στιγμη

Παιδιά να επιβεβαιώσω ότι το πρόβλημα στο ΒΤ προερχόταν από το spb phone suite, (κάτι ξέρει ο Πάνος που δεν το χρησιμοποιεί....). Όλα δουλεύουν ρολόι τώρα και δεν χρειάζεται να κάνω κανένα reset πιά, έχει αρκετή μνήμη διαθέσιμη και όλα τέλεια...πάντα με την τελευταία του LVSM....

 

Όσο για τα spb κατέληξα να χρησιμοποιώ μόνο τον καιρό και τίποτα άλλο και αυτό γιατί έχει ένα template meteo.gr και βλέπω την εικόνα από ελληνικό περιεχόμενο σε αυτή την μορφή...

 

Το voip του shaun33, το έχω βάλει αλλά δεν έχω ήχο καθόλου από το ακουστικό ή το ηχείο....πως μπορώ να το παρακάμψω αυτό το πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Το voip του shaun33, το έχω βάλει αλλά δεν έχω ήχο καθόλου από το ακουστικό ή το ηχείο....πως μπορώ να το παρακάμψω αυτό το πρόβλημα???

 

και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω με το voip, ελπίζω να το φτιάξουν, γιατί νομίζω ότι είναι γενικό.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...