Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βεβαια κοιτας και στο thread της Trinity

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=101836&page=274

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο Φόρουμ,

έχω το 3600 λίγες μέρες, και θα ήθελα, άν γνωρίζει κάποιος, να μου πεί για το 'Spb Full Screen Keyboard' , διότι σκέφτομαι να το εγκαταστήσω. Δηλ. Αν του έχει παρουσιάσει οιαδήποτε προβλήματα, και άν το βρήκε,κατα την γνώμη του εύχρηστο.

Άν υπάρχει κάποια αναφορά στο θέμα αυτό, υποδείξτε την μου, διότι δέν βρήκα κάτι ο ίδιος πάνω σ'αυτό.

Ευχαριστώ για όποια πληροφία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ,

έχω το 3600 λίγες μέρες, και θα ήθελα, άν γνωρίζει κάποιος, να μου πεί για το 'Spb Full Screen Keyboard' , διότι σκέφτομαι να το εγκαταστήσω. Δηλ. Αν του έχει παρουσιάσει οιαδήποτε προβλήματα, και άν το βρήκε,κατα την γνώμη του εύχρηστο.

Άν υπάρχει κάποια αναφορά στο θέμα αυτό, υποδείξτε την μου, διότι δέν βρήκα κάτι ο ίδιος πάνω σ'αυτό.

Ευχαριστώ για όποια πληροφία.

 

βασικά εγώ το είχα βάλει και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα! το θέμα βέβαια είναι και τι γούστο έχει ο καθένας όσο αναφορά την ευχρηστία και την ευκολία χειρισμού!;)

Link to comment
Share on other sites

1. Οι γραφίδες της HTC έχουν πράγματι πρόβλημα εγώ έχω σπάσει τρείς και καμιά 50 σελίδες πριν που ξανα συζητάνε αυτό το θέμα έχει και κάποιες ποιό ανθεκτικές γραφίδες που μπορείς να αγοράσεις αλλά δεν θυμάμαι από που :O (sorry)

 

2. Γενική χρήση για της μπαταρίες λιθίου, φορτιζετε τες όποτε μπορείτε χωρίς να περιμένετε να αδειάσουν, άμα δεν τις χρησιμοποιήτε αποθηκεύστε τες σε όσο ποιο κρύο μέρος (πχ κατάψυξη) και ανα μεγάλα χρονικά διαστήματα καλό είναι να αποφορτίζονται τελείως για να "θυμόνται" το μεγεθός τους

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Στην κατάψυξη και άδειασμα τελείως ε ? Που τα διαβάσατε αυτά ρε παιδιά, τα λέει μήπως κανένα manual ?

Για δοκίμασε το και πες μας. :wacko:

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

gesamfunai φίλε μου, κατέβασα τα wm6 και τα πέρασα στο HTC P3600! Δουλεύουν άψωγα!! εύχαριστώ για την βοήθεια! Είναι πιο λειτουργικά από τα wm5 και ειδεικά στη διαχείριση sim! Το θέμα είναι, ότι είναι στην αγγλική έκδωση και δεν υποστηρίζει Ελληνικό πληκτρολόγιο!! Μήπως ξέρει κανείς που θα βρώ την Ελληνική έκδωση; Απο της ρυθμίσεις το μόνο Ελληνικό που γίνετε είναι η ημερομηνία!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος το bluetooth της Sonyericsson με την οθονη (Akono HBH-660) αν του βγάζει το ονομα καλούντος στην οθόνη οπως κανει οταν το συνδεσεις με Nokia ή Sonyericsson γιατι το συνεδεσα με το Ρ3600 και μου βγάζει απλώς οτι χτυπάει το τηλέφωνο. Αν οχι υπάρχει καποιο αλλο με οθονη που να βγάζει το ονομα καλουντος στην οθόνη του handsfree? Ευχαριστω!

 

BTH8-vthree Έχει αναγνώριση κλήσης και μερικά ακόμη καλούδια (βλ. http://www.v-three.com/). Με το Trinity μου έχουν γίνει πολύ φίλοι, έχει μερικά προβλήματα όταν φυσάει και το άγκιστρό του είναι ευαίσθητο. Επίσης, δεν αναγνωρίζει ελληνικά. Τέλος, δεν ξέρω που το βρίσκεις (το πήρα από eBay)

Link to comment
Share on other sites

gesamfunai φίλε μου, κατέβασα τα wm6 και τα πέρασα στο HTC P3600! Δουλεύουν άψωγα!! εύχαριστώ για την βοήθεια! Είναι πιο λειτουργικά από τα wm5 και ειδεικά στη διαχείριση sim! Το θέμα είναι, ότι είναι στην αγγλική έκδωση και δεν υποστηρίζει Ελληνικό πληκτρολόγιο!! Μήπως ξέρει κανείς που θα βρώ την Ελληνική έκδωση; Απο της ρυθμίσεις το μόνο Ελληνικό που γίνετε είναι η ημερομηνία!!

 

Φιλε μου προχωρα εισαι σε καλο δρομο.

ΝΑΙ τα WM6 αξιζουν και ποσο μαλλον στην Trinity !! :D:):rolleyes:

 

Παρε και ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM απο τον ιδιο (AUSDIM)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=307925 :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tna τελικά δικό μου λάθος ήταν και δεν μπορούσα να εγκαταστήσω το cabάκι που ανέβασες. Το μετονόμασα σε .cab αλλά προσπαθούσα να το εγκαταστήσω με το WinCE CAB Installer και μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν είναι εφαρμογή για Pocket PC. Μετά σκέφτηκα ότι ίσως να έπρεπε να το μεταφέρω στη συσκευή και να το εγκατασήσω απ' ευθείας απ' εκεί. Έτσι κι έκανα, αλλά πάλι δε μου δούλεψε. Στο πρώτο soft-reset δούλεψε αλλά στο δεύτερο πάλι χάθηκαν τα cleartype στο landscape, όπως έγινε και με όλες τις υπόλοιπες λύσεις που δοκίμασα. Εσένα σου δούλεψε κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Στην κατάψυξη και άδειασμα τελείως ε ? Που τα διαβάσατε αυτά ρε παιδιά, τα λέει μήπως κανένα manual ?

Για δοκίμασε το και πες μας. :wacko:

 

Σε ενα manual πανεπιστημίου για τη σωστή χρήση μπαταριών λιθίου

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικής χρήσης και όχι για τις μπαταρίες των τελευταίων PPC. Αυτά που προτείνονται γενικά και τα ξέρει πολύς κόσμος γιατί τα διάβασε σε κάποιο manual από NOKIA ας πούμε, είναι ψιλοκαταστροφικά για τις μπαταρίες των PPC, ειδικά στο θέμα να αφήνουμε την μπαταρία ν' αδειάζει τελείως από καιρού εις καιρό.
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια παλαιότερα pda έχαναν όλες τις ρυθμίσεις τους αν τελείωνε η μπαταρία (ξεχνάγανε ημερομηνία/ ωρα ) και ακόμα παλαιότερα που δεν είχαν εσωτερική μνήμη χάνανε τα πάντα και για αυτό κάποιες εταιρίες το θεωρούν καταστρεπτικό. Αλλά στα καινούργια pda όπως συγκεκριμένα το trinity δεν έχεις τέτοια προβλήματα και επειδή η μπαταρία είναι λιθίου ισχύουν όλες οι γενικές οδηγίες χρήσης συντήρησης των μπαταριών λιθίου κανονικά. Φυσικά να επισημάνω πάλι ότι δεν ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ να αδειάζουν οι μπαταρίες όπως στους προηγούμενους τύπους και καλό είναι η φόρτηση να γίνεται σε πολλά μικρά διαστήματα σε αντίθεση με τις προηγούμενες μπαταρίες που θέλανε να αδειάσουν τελείως πριν τη φόρτηση. Τωρα το να αδειάσει κάποιος τελείως την μπαταρία ας γίνεται αραιά και που, 2μηνο και ... ή αμα παρατηρήσει ότι κρατάει λιγότερο
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς δεν έχει αυτά τα προβλήματα?

Ιδιαίτερα το 1 είναι ΠΟΛΥ ενοχλητικό!

 

Λοιπόν, έχω μερικές ερωτήσεις προς την κοινότητα!

Ίσως να έπρεπε να τις καταθέσω σε γενικό θέμα (αφού δε συνδέονται άμεσα με το p3600), αλλά λέω να ξεκινήσω από εδώ.

 

1. Στα tasks, εφαρμόζω filter για να μου δείχνει μόνο ορισμένες κατηγορίες, αλλά όταν κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα, μου δείχνει πάλι όλα τα tasks, χωρίς να έχει κρατήσει το φίλτρο.

 

2. Μπορώ να έχω το μεγάφωνο εξ ορισμού ανοιχτό σε κάθε κλήση που κάνω/δέχομαι? Ιδανικά θα ήθελα να γίνεται αυτό όταν δεν υπάρχει handsfree συνδεδεμένο.

 

(Το πρόβλημα 3 λύθηκε από μόνο του!)

 

Thanks for reading!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστώ! Κατέβασα τα Ελληνικά wm6 από τον INDIGO.GR! Πολύ δυνατα!!!! Παρατήρησα όμως τα εξείς: α) Στην επιφάνια εργασείας δεν υπάρχουν πλέον οι ενδείξεις της μπαταρίας και της περιστροφής της οθόνης!! (πρέπει να πάω ρυθμίσεις για να δω)! β) Στην εγκατάσταση προγραμμάτων, δεν ρωτάει που να τα βάλει!!! Δεν έχω ακόμη storag card, ελπίζω όταν βάλω να με ρωτήσει! ......κατα τα άλλα είναι πύραυλος!Ποιο τέλεια δε γίνεται...εε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

τώρα τελευταία έγινα χρήστης του HTC-P3600 και πραγματικά έχω μείνει άφωνος. Προσπαθώ να διαβάσω απο την αρχή τα όσα έχουν γραφτεί για το HTC στο thread, αλλά πραγματικά είναι πάρα πολλά ...

Επειδή μου παρουσιάστηκε ένα μικροπροβληματάκι είπα να σας ρωτήσω...

Έχω ένα SE - DS970 bluetooth stereo και έκανα συζευξη με το HTC. Μου βρήκε κανονικά και το handsfree & το stereo service. Όταν παίζει μουσική όμως, κάνει κάποιες μικροδιακοπές ο ήχος και πρεπει το τηλέφωνο να μην είναι σε κατάσταση standby (δηλ να έχω πατήσει το power).

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ;;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

τώρα τελευταία έγινα χρήστης του HTC-P3600 και πραγματικά έχω μείνει άφωνος. Προσπαθώ να διαβάσω απο την αρχή τα όσα έχουν γραφτεί για το HTC στο thread, αλλά πραγματικά είναι πάρα πολλά ...

Επειδή μου παρουσιάστηκε ένα μικροπροβληματάκι είπα να σας ρωτήσω...

Έχω ένα SE - DS970 bluetooth stereo και έκανα συζευξη με το HTC. Μου βρήκε κανονικά και το handsfree & το stereo service. Όταν παίζει μουσική όμως, κάνει κάποιες μικροδιακοπές ο ήχος και πρεπει το τηλέφωνο να μην είναι σε κατάσταση standby (δηλ να έχω πατήσει το power).

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ;;

 

Ευχαριστώ.

Το απενεργοποιείς από το Start->Settings->System->Backlight->Battery Power.....

 

Ξετσεκάρεις την επιλογή και δεν πάει η οθόνη σε standby αλλά αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που ακουμπάς την οθόνη κάτι πατιέται κλπ κλπ κλπ συν την αυξημένη κατανάλωση που θα έχεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα να αφήσεις όπως είναι τις ρυθμίσεις ενέργειας, και να χρησιμοποιήσεις για τη μουσική σου κάποιον player σαν τον Core.

 

Εκεί θα ορίσεις ένα κουμπί που θα κλείνει την οθόνη μόνο. Εγώ έτσι το έχω. Φυσικά τα κουμπιά πατιούνται, αλλά η οθόνη είναι ανενεργή και η κατανάλωση μικρότερη απ'ότι αν ήταν τελείως ανοιχτό.

 

Φυσικά πρέπει να υπάρχει καλύτερος τρόπος, αλλά δεν τον κατέχω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα να αφήσεις όπως είναι τις ρυθμίσεις ενέργειας, και να χρησιμοποιήσεις για τη μουσική σου κάποιον player σαν τον Core.

 

Εκεί θα ορίσεις ένα κουμπί που θα κλείνει την οθόνη μόνο. Εγώ έτσι το έχω. Φυσικά τα κουμπιά πατιούνται, αλλά η οθόνη είναι ανενεργή και η κατανάλωση μικρότερη απ'ότι αν ήταν τελείως ανοιχτό.

 

Φυσικά πρέπει να υπάρχει καλύτερος τρόπος, αλλά δεν τον κατέχω...

 

Πως το κανες αυτο με την οθονη φιλε μου???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το P3600 παιζει καλα με το Destinator 6 ?

 

Ειμαι "καμμενος" με ενα iPaq 6915 που ειχα και εκτος του οτι το Dest6 καρασερνοτανε , το A-GPS του ηταν για κλαμματα οποτε το πουλησα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις το συνδιασμο αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το P3600 παιζει καλα με το Destinator 6 ?

 

Ειμαι "καμμενος" με ενα iPaq 6915 που ειχα και εκτος του οτι το Dest6 καρασερνοτανε , το A-GPS του ηταν για κλαμματα οποτε το πουλησα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις το συνδιασμο αυτο ;

 

Το Ρ3600 παει σφαιρα χωρις κανενα προβλημα ειτε με το Destinator 6 η με το 7.

Το αν καποιο ελαχιστοι εχουν καποια προβληματακια ειναι θεμα ενδεχομενως ρυθμισεων, ρομ η ισως και confict με καποιο αλλο προγραμμα αλλα με τιποτε θεμα hardware. Eχω εγκατεστημενα και το 6 και το 7 και δουλευουν αψογα με τη ρομ 2.15 του ausdim.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

'Εχει κανείς τις full εκδόσεις των Spb pocket explorer και του Resco.Δεν μπορώ να τις βρω πουθενά

 

you got pm...

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ RADIO GSM 1.50.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ 3G ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ RADIO GSM 1.50.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ 3G ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

 

Που τη βρηκες ? για ριξε link pls !!!;)

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...