Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτίμησε την ελληνική Indigo του Ausdim και ας ειναι βασισμενη στην lite έκδοση του mUn. Πρόκειται για την πιο γρήγορη και σταθερή ROM με ελληνικά! Άλλωστε στο xda λένε ότι η full έχει αρκετά bugs! ;)

 

ευχαριστω την εχω ηδη εγκαταστηση και δουλευει μια χαρα ,αλλα ειδα αυτη τωρα και λεω επειδη ειναι η full εκδοση μηπως ειναι καλλητερη

αρα θα περιμενουμε ακομη λιγο γιάυτη ετσ?????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sopyster,mporeis na mou peis pos paei i antistoixia ton ellinikon grammaton sto smartdial stin lite ekdosi tou indigo pou metafrase o ausdim prosfata?

 

ευχαριστω την εχω ηδη εγκαταστηση και δουλευει μια χαρα ,αλλα ειδα αυτη τωρα και λεω επειδη ειναι η full εκδοση μηπως ειναι καλλητερη

αρα θα περιμενουμε ακομη λιγο γιάυτη ετσ?????????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η full απο την lite εχει απλα καποια παραπανο προγραμματακια,που ανετα μπορειτε να περασετε κ στην Lite.

 

Η lite γινεται full.

Η full δεν γινεται lite. ;)

 

Ηδη εχω κανει extract τα 4-5 καινουργια προγραμματακια απο την full οποτε τα περνας στην lite κ αυτο ειναι ολο.

 

Α κ η full εχει αρκετα bug's οποτε γνωμη μου ειναι πως δεν αξιζει τον κοπο για update.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη συγχαρητήρια για τη δουλειά σου!! Έχω κάποιες απορίες:

1. Ποια ROM είναι καλύτερη; Εγώ είχα μέχρι τώρα την 2.15GR χωρίς κανένα πρόβλημα. Να βάλω την INDIGO; Τι διαφορές έχει;

2. Εγκατέστησα και την INDIGO αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα με τα MMS. Όταν έχω κλειστό το πρόγραμμα των Μηνυμάτων ενώ τα SMS έρχονται κανονικά (προφανώς με το poutlook), τα MMS δεν έρχονται παρά μόνο όταν ανοίξω τα μηνύματα. Πίστευα ότι έφταιγε η καινούρια ROM γι' αυτό και ξαναέβαλα την 2.15GR που έχεις φτιάξει!

3. Μετά την εγκατάσταση της WM6 ROM (και τις δύο που έχω δοκιμάσει) στο εικονάκι πάνω δίπλα από το σήμα δείχνει την ένδειξη "G" και όχι "3G" όπως έδειχνε στα WM5! Έχω πρόβλημα αν το αφήσω έτσι;

 

Τι προτείνεις σαν πιο έμπειρος Δημήτρη;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κ παλι..... :)

H 2.15 ειναι αρκετα stable.

Οι διαφορές με την Indigo ειναι οπτικές κ στο aku(build) που ειναι 3.1.

 

Τωρα το τι ειναι καλυτερο για σενα το βλεπεις κ το κρινεις εσυ.

Αλλοι ανθρωποι εχουν ακομα WM5 ;)

 

Δεν εχώ προλαβει να το δω αυτο το bug με τα mms που λες.

 

Οσο για το "G" κ οχι "3G" απλα δεν εισαι σε καλυψη 3G τωρα δεν ξερω τον λογο

αλλα δεν ειναι θεμα rom μιας κ ουτε εγω αλλα ουτε εχω ακουσει να αναφερεται

αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά Δημήτρη! Σ' ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!

Για το 2. και 3. ερώτημα γνωρίζεις κάτι; Ειδικά αυτό με τα MMS με απασχολεί περισσότερο! Το έχεις κι εσύ αυτό το πρόβλημα; ξέρεις πώς μπορεί να λυθεί; Χτες συγκεκριμένα μου έστειλαν ένα σημαντικό MMS και το βράδυ, που δεν είχα λάβει τίποτα, τους πήρα τηλ. και τους έκανα παράπονα ότι δεν μου το είχαν στείλει ακόμα! ε, και μόλις μπήκα στα μηνύματα το έλαβα... :confused:

 

Thanx again!

 

Edit: Οκ Δημήτρη! Τώρα είδα την τροποποίηση στο παραπάνω μήνυμα! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω κ παλι....

 

Κ εγω την νεα radio εχω κ γενικα με καμια WM6 rom δεν μου εχει κανει αυτο με το 3G.

 

Τωρα για τα mms δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω.

:)

Link to comment
Share on other sites

οκ Δημήτρη! Σ' ευχαριστώ! (Παρεπιπτόντως το πρόβλημα με το 3G έφτιαξε μόνο του... Μάλλον θα φταίει το μέρος που ειναι το σπίτι μου!) ;)
Link to comment
Share on other sites

Sopyster,mporeis na mou peis pos paei i antistoixia ton ellinikon grammaton sto smartdial stin lite ekdosi tou indigo pou metafrase o ausdim prosfata?

μια χαρα δουλευουν ολα.....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tna, το cabάκι δεν κατεβαίνει. Μπορείς σε παρακαλώ να το ανεβ[άσεις ξανά;

 

Φίλε Ζαχαράκη ευχαριστώ κι εσένα, αλλά το cleartype σε portrait δε μου δούλεψε ούτε με το Twaeks2k2. Κι επιλογή για το hardware πλήκτρο "οκ" δεν έχει.

Καμμιά άλλη εισήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

Skeftomai edo kai kairo na paro to P3600 kai exo merikes apories.

 

a)Ti programa GPS trexei? Iparxei to destination gia to kinito? Genika tha mporouses na peis oti einai mia pliris siskeui GPS pou den exei na zilepsi tipota apo tis GPS siskeues?

 

b)Iparxei plithora efarmogon? Apo tin stigmi pou trexei windows mobile, iparxoun antistoixes efarmoges me autes ton windows? Tha mporousa diladi na peraso apo to pc sto tilefono arxeia opos .avi, .mpeg, word, exel kai na ta epeksergasto xoris problima? Poio "baries" efarmoges antistoixes san autes ton windows iparxoun?

 

c) Me tin ipostiriksi tis ellinikis glossas ti ginetai? Einai pliros ekselinismeno? Sta minimata einai ok? Stelneis kanonika sms 160 ellinikon xaraktiron? An peraseis ena arxeio to opoio periexei ellinikous xaraktires tha to diabasei kanonika?

 

d)Pote kikloforise i siskeui? Exei anakoinothei kapoios antikatastatis apo tin htc?

 

e)An alazate tin siskeui me kapoia alli poia tha pernate? :) Me alla logia, poies alles siskeues(akoma kai apo alles etairies) mporoun na sigrithoun me to P3600? Exo anoiksei kai ena thema stous diaksifismous: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1991457#post1991457

 

f)Exoun parousiastei problimata sto hardware/software? Sta service iparxei antapokrisi?

 

Opoios gnorizei kati apo ta parapano, as apantisei. :0

Tha me boithouse arketa! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... ;)

 

Μετα απο τις ομορφες διακοπούλες μου ηρθα χτες κ εφτιαξα την INDIGO του Mun στα Ελληνικα... :D

 

Μιας κ στις 15 φευγω παλι.... :p

 

Λοιπον η νεα ROM ειναι τελεια..... :rolleyes:

 

Link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=307925&highlight=WM6+GREEK

 

Ευχαριστώ.... :)

 

Δημήτρη ελπίζω να σε πρόλαβα, υπάρχει περίπτωση στις roms σου και συγκεκριμένα στη τελευταία να αλλάξω γλώσσα στα αγγλικά (μιλάω για τα menu κτλ κτλ) και επειδή για όχι το βλέπω, μπορείς να postαρεις εδώ αυτό το zip για τους ελληνικούς providers ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

Skeftomai edo kai kairo na paro to P3600 kai exo merikes apories.

 

a)Ti programa GPS trexei? Iparxei to destination gia to kinito? Genika tha mporouses na peis oti einai mia pliris siskeui GPS pou den exei na zilepsi tipota apo tis GPS siskeues?

 

b)Iparxei plithora efarmogon? Apo tin stigmi pou trexei windows mobile, iparxoun antistoixes efarmoges me autes ton windows? Tha mporousa diladi na peraso apo to pc sto tilefono arxeia opos .avi, .mpeg, word, exel kai na ta epeksergasto xoris problima? Poio "baries" efarmoges antistoixes san autes ton windows iparxoun?

 

c) Me tin ipostiriksi tis ellinikis glossas ti ginetai? Einai pliros ekselinismeno? Sta minimata einai ok? Stelneis kanonika sms 160 ellinikon xaraktiron? An peraseis ena arxeio to opoio periexei ellinikous xaraktires tha to diabasei kanonika?

 

d)Pote kikloforise i siskeui? Exei anakoinothei kapoios antikatastatis apo tin htc?

 

e)An alazate tin siskeui me kapoia alli poia tha pernate? :) Me alla logia, poies alles siskeues(akoma kai apo alles etairies) mporoun na sigrithoun me to P3600? Exo anoiksei kai ena thema stous diaksifismous: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1991457#post1991457

 

f)Exoun parousiastei problimata sto hardware/software? Sta service iparxei antapokrisi?

 

Opoios gnorizei kati apo ta parapano, as apantisei. :0

Tha me boithouse arketa! :) :)

 

 

 

a) Ναι, πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο τρέχει σε Windows Mobile, η HTC σου δίνει δωρεάν το TomTom NAVIGATOR 6 (αυτή τη στιγμή υπάρχει χάρτης μόνο για Αθήνα), αλλά νομίζω ότι το Destinator για την Ελλάδα είναι μονόδρομος.

 

b) Ναι.

 

c) Εάν η συσκευή που θα αγοράσεις είναι της ACE HELLAS θα είναι πλήρως εξελληνισμένη και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

d) Αν θυμάμαι καλά το Νοέμβριο του 2006.

 

e) Δες και το ETEN X500+.

 

f) Το μοναδικό πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί στο hardware είναι το ξεφλούδισμα στο καπάκι εκεί που μπαίνει το πενάκι, αλλά σου αντικαθιστούν τα καπάκια στο service. Ναι, υπάρχει.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

a) Ναι, πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο τρέχει σε Windows Mobile, η HTC σου δίνει δωρεάν το TomTom NAVIGATOR 6 (αυτή τη στιγμή υπάρχει χάρτης μόνο για Αθήνα), αλλά νομίζω ότι το Destinator για την Ελλάδα είναι μονόδρομος.

 

b) Ναι.

 

c) Εάν η συσκευή που θα αγοράσεις είναι της ACE HELLAS θα είναι πλήρως εξελληνισμένη και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

d) Αν θυμάμαι καλά το Νοέμβριο του 2006.

 

e) Δες και το ETEN X500+.

 

f) Το μοναδικό πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί στο hardware είναι το ξεφλούδισμα στο καπάκι εκεί που μπαίνει το πενάκι, αλλά σου αντικαθιστούν τα καπάκια στο service. Ναι, υπάρχει.

 

Eyxaristo gia tin boitheia! :)

Tin siskeui tha tin paro me epidotisi apo tin wind. Oi siskeues erxonte opos tis stelnei to ergostasio(san na epernes sketi siskeui) h' tha exei pano ta logotipa tis wind?

 

Y.G. Endiaferon kai to ETEN X500+ pou anafereis! Ena apo ta duo tha paro...

Link to comment
Share on other sites

Και γω με επιδότηση απο την (τοτε) ΤΙΜ ήταν να το πάρω.. Αλλά η εταιρεία δεν το φέρνει σα μοντέλο με αποτέλεσμα να κάνει παραγγελία απο την ACE HELLAS, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να περιμένω 1 μήνα... Και οι υπάλληλοι της TIM δεν γνώριζαν πότε θα το πάρω κτλ. Αγανάκτησα και το πήρα κατ' ευθείαν απο το Πλαίσιο :P

Δε νομίζω να έχει τα λογότυπα της Wind. Και για μένα καλύτερο είναι το P3600, ειδικά απο άποψη αισθητικής ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της αισθητικής θα πρόσθετα και το θέμα ποιότητας! Σαν υλικά η HTC προσφέρει πάντα καλύτερη ποιότητα σε hardware (οθόνες ηχεία κτλ) ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει το "οκ" (hardware πλήκτρο κάτω δεξιά) να κλείνει τα προγράμματα αντί να τα ελαχιστοποιεί (minimize) ; Είναι το μόνο μειονέκτημα που βρήκα στη λειτουργικότητα των WM5. Κατά τα άλλα μπορείς να κάνεις τα πάντα με τα πλήκτρα στα WM5.

Επίσης, έχει καταφέρει κάποιος να έχει cleartype σε landscape οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχικές σελίδες διαβάζω πως το gps δεν ήταν ενεργοποιημένο απο το εργοστάσιο, πράγμα το οποίο άλλαξε αν κατάλαβα καλά στην συνέχεια... Με ποια λογική έγινε αυτό;

 

Επίσης λίγες σελίδες πρίν γίνεται αναφορά σε "πειραγμένη" ROM. Σε τι εξυπηρετεί μια τέτοια αλλαγή;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει το "οκ" (hardware πλήκτρο κάτω δεξιά) να κλείνει τα προγράμματα αντί να τα ελαχιστοποιεί (minimize) ; Είναι το μόνο μειονέκτημα που βρήκα στη λειτουργικότητα των WM5. Κατά τα άλλα μπορείς να κάνεις τα πάντα με τα πλήκτρα στα WM5.

Επίσης, έχει καταφέρει κάποιος να έχει cleartype σε landscape οθόνη;

 

 

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει ακόμα τι κάνουν τα δύο κουμπάκια στο κάτω μέρος της φάτσας..

Εντάξει, ξέρω τι λέει το manual, αλλά δε μπορώ να τα επαναπρογραμματίσω να κάνουν κάτι άλλο? (κάτι πιο χρήσιμο).

Ας πούμε το ένα να είναι "alt-tab".

 

Μα είναι δυνατόν δύο κουμπιά να κάνουν ακριβώς το ίδιο?? Και μου έλειπε ένα κουμπί για tasks...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο, έχει δοκιμάσει κανείς προγράμματα όπως ministumbler, sniffi και WiFiFoFum?

 

To πρώτο δε μου δουλεύει ("No Wireless"), ενώ το τρίτο φαίνεται να δουλεύει (μόλις το 'βαλα).

Link to comment
Share on other sites

Και γω με επιδότηση απο την (τοτε) ΤΙΜ ήταν να το πάρω.. Αλλά η εταιρεία δεν το φέρνει σα μοντέλο με αποτέλεσμα να κάνει παραγγελία απο την ACE HELLAS, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να περιμένω 1 μήνα... Και οι υπάλληλοι της TIM δεν γνώριζαν πότε θα το πάρω κτλ. Αγανάκτησα και το πήρα κατ' ευθείαν απο το Πλαίσιο :P

Δε νομίζω να έχει τα λογότυπα της Wind. Και για μένα καλύτερο είναι το P3600, ειδικά απο άποψη αισθητικής ;)

 

Les na exo kai ego tetoio problima otan to paraggeilo? Mporo na kano kati gia na apofigo mia tetoia kathisterisi?

 

Mipos exei kapoios kamia foto h' video pou na exei trabiksei(stin megisti analisi) na paro mia idea?

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της αισθητικής θα πρόσθετα και το θέμα ποιότητας! Σαν υλικά η HTC προσφέρει πάντα καλύτερη ποιότητα σε hardware (οθόνες ηχεία κτλ) ;)

 

Σαν hardware ισως αλλα και οι δυο προσωψεις που εχει ειναι για τα μπαζα τον πρωτο μηνα μου ξεφλουδισε το πηγα την αλαξαν δωρεαν τωρα 2 μηνες μετα παλλη ειναι ξεφλουδισμενες και αν το δεις ξεφλουδισμενο οχι θεμα αισθητικης δεν υπαρχει αλλα ουτε για πεταμα δεν κανει και να το χαριζουν σε καποιον δεν το παιρνει. Οταν τους πηρα τηλ μου ειπαν να το παω να μου της ξανααλαξουν και μαλιστα σε μια μερα μεσα αλλα αν ειναι να μου ξαναξεφλουδιση δεν εχω χρονο για χασιμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...