Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θυμαμαι αν τα εχει αλλα υπαρχουν cabακια και για τα 2. Οποτε δεν καταλαβαινω το προβλημα σου! Παντως αν δεν φτιαξει ο ausdim την indigo να ησυχασουμε μια και καλη δεν κανουμε τιποτα! :lol:

AUSDIM τελειωνε με τις διακοπες!

 

τα cabakia για την java ψαχνω ρε παιδια που ειναι???????????????

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Το πήρα κι εγώ σήμερα. Με Ελληνικό μενού αυτή τη φορά. Το έστειλα πίσω εκείνο με το Αγγλικό μενού και μου στείλανε άλλο. Κανονικότατα σφραγισμένο με τα αυτοκόλλητα της ACE Hellas. Απ' ότι είδα στις ρυθμίσεις έχει και ένα εικονίδιο GPS, άρα είναι έτοιμο για χρήση. Για οποιεσδήποτε απορίες θα επανέρθω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3G και GPS. Πρώτες εντυπώσεις: όλα καλά. Το Novii Remote Control αρχικά μόνο στα δύο μέτρα ανταποκρίνεται, αλλά με relearn δουλεύει κι απ' τα 5 μέτρα που το δοκίμασα.

 

Απορία 1η:

Η "Έξυπνη κλήση" (το SmartDial της HTC) φαίνεται να μην αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες. Το έχετε προσέξει αυτό; Στο Qtek S100 δούλευε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα μπορουσε καποιος να μου δωσει τις σωστες ρυθμισεις για το wi-fi της συσκευης μας?? Συνδεομαι με το router και μολις παταω μεταβαση σε καποια διευθυνση μου γραφει: ''Μη εγκυρη διευθυνση'' και κατι ακομα....αν καποιος γνωριζει κατι επι του θεματος θα τον παρακαλουσα να βοηθησει....ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... ;)

 

Μετα απο τις ομορφες διακοπούλες μου ηρθα χτες κ εφτιαξα την INDIGO του Mun στα Ελληνικα... :D

 

Μιας κ στις 15 φευγω παλι.... :p

 

Λοιπον η νεα ROM ειναι τελεια..... :rolleyes:

 

Link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=307925&highlight=WM6+GREEK

 

Ευχαριστώ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... ;)

 

Μετα απο τις ομορφες διακοπούλες μου ηρθα χτες κ εφτιαξα την INDIGO του Mun στα Ελληνικα... :D

 

Μιας κ στις 15 φευγω παλι.... :p

 

Λοιπον η νεα ROM ειναι τελεια..... :rolleyes:

 

Link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=307925&highlight=WM6+GREEK

 

Ευχαριστώ.... :)

 

 

 

 

 

Ευχαριστουμε.:D

 

Ειναι πραγματι πολυ καλη

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απορία 1η:

Η "Έξυπνη κλήση" (το SmartDial της HTC) φαίνεται να μην αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες. Το έχετε προσέξει αυτό; Στο Qtek S100 δούλευε μια χαρά.

 

Δουλεύει κανονικά με τους Ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά οι χαρακτήρες δεν αντιστοιχούν με τη σειρά στους αριθμούς όπως στα Nokia (2:αβγ, 3:δεζ ... ).

 

Η αντιστοιχία αριθμών και γραμμάτων είναι:

2	αβ
3	δεφ
4	γηι
5	κλ
6	μνοω
7	πρσψ
8	θτ
9	ζξυχ

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να μου στειλει το .tsk που εχει μεσα η ρομ 2.15 GR που ειναι σκουρο γκρι? ευχαριστω
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά με τους Ελληνικούς χαρακτήρες, αλλά οι χαρακτήρες δεν αντιστοιχούν με τη σειρά στους αριθμούς όπως στα Nokia (2:αβγ, 3:δεζ ... ).

 

Κι όμως! Ούτε η αντιστοιχία που αναφέρεις υπάρχει. Οι επαφές μου είναι όλες με ελληνικούς χαρακτήρες και στο S100 μόλις πατούσα κάποιον αριθμό μου εμφάνιζε κανονικά τις επαφές που ξεκινούσαν από τα αντίστοιχα γράμματα. Εν τω μεταξύ έχω μόνο μια επαφή που το πρώτο της γράμμα είναι αγγλικός χαρακτήρας (το αγγλικό "Α" για να εμφανίζεται πρώτη στις επαφές). Μόλις πατήσω το 2, μου εμφανίζει αυτή την επαφή (μόνο). Άρα η έξυπνη κλήση δουλέυεί, όχι όμως για τα Ελληνικά. Άρχισα να γίνομαι πολύ καχύποπτος. Κάτι συμβαίνει με αυτή τη συσκευή.

 

Άλλα δύο στοιχεία που με κάνουν καχύποπτο.

1. Την πρώτη φορά που ξεκινήσατε τη συσκευή σας, έγραφε Ελληνικά; Στο S100, μετά από κάθε hard-reset μου γράφει Ελληνικά, γίνονται install κάτι εργαλεία και μετά ξεκινάει ξανά.

Στο Ρ3600, στην πρώτη εκκίνηση μου έγραφε Αγγλικά. (Και γράφει "Time Zone: London, Dublin", ενώ στο S100 έγραφε "Ζώνη ώρας: Αθήνα".)

Μόνο μετά που ξεκινάει ξανά μου εμφανίζει τα Ελληνικά. Και σ' εσάς το ίδιο;

 

2. Στο εγχειρίδιο χρήσης το Ελληνικό (της ACE Hellas) γράφει ότι μέσα στο CD υπάρχει το Spb GPRS δωρεάν. Εγώ δεν βρήκα κάτι τέτοιο μέσα στο CD. Εσείς;

 

Σας παρακαλώ απαντήστε λίγο σύντομα, γιατί όπως φάινεται θα τους στείλω πίσω πάλι και θα τους διαολοστείλω. Υποψιάζομαι ότι αυτοί πήραν την Αγγλική συσκευή κι έκαναν install την Ελληνική ρομ. Αλλιώς δεν εξηγείται να μην αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες το SmartDial.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βιάστηκα να μιλήσω. Ξεχάστε το πρώτο πρόβλημα πυ ανάφερα. Αυτό με το SmartDial πρέπει να το προκαλεί στο Spb Contacts του Spb Mobile Shell. Είναι το πρώτο πρόγραμμα που έβαλα χτες, πριν καν φορτίσω τη συσκευή. Μόλις έγραψα το πιο πάνω μήνυμα σκέφτηκα να δώ μήπως φταίει κάτι άλλο και δεν αναγνώριζε τα Ελληνικά το SmartDial. Και μιας και δεν είχα εγκαταστήσει παρά μόνο 2-3 προγράμματα, έκανα ένα hard-reset, έκανα συγχρονισμό ξανά και τώρα το SmartDial δουλέυει κανονικά.

 

Όμως τα άλλα δύο προβλήματα υπάρχουν (Αγγλικά μετά από hard-reset, απουσιάζει το Spb GPRS Monitor απότ το CD).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα .......πριν απο 5 περιπου ημερες παρελαβα απο e bay

μια dual sim

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300118023505

 

η οποια με την παλια ρομ 2.15 σε wm6 δεν εβλεπε καθολου την καρτα σιμ ,με την νεα ρομ INDIGO -GR εκδοση ραδιο 1.46.30.11 αναγνωριζει και βλεπει την μια καρτα, ενω οταν τοποθετησω την δευτερη στην αλλη επαφη το τ/φ δεν βλεπει καμια καρτα βγαζοντας την σχετικη ενδειξη για τοποθετηση καρτας σιμ

Επειδη πιστευω οτι κατι πρεπει να γινεται σχετικα με το λειτουργικο του τ/φ παρακαλω αν γνωριζει καποιος κατι ας το αναφερει .

παντοσ ειναι ενα πολυ καλλο συστημα αν δουλεψει που θα εχει μεσα η συσκευη (2) καρτες με ολα τα σχετικα πλεονεκτηματα.........:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημήτρη !!!

 

Βρήκα και το πρώτο bug. Στην αναφορά των SMS δείχνει μόνο τον αριθμό του προσώπου που το στείλαμε, αλλά όχι το όνομα του. Μπορείς να φτιάξεις ένα CAB για να το φτιάξουμε αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραια η INDIGO. Εγώ βρήκα κάτι άλλο. Όταν έχω ένα εισερχόμενο sms ανοιχτό και πατάω το πλήκτρο "Μενού", κολλάει. Το έχετε και σεις αυτό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα μπορουσε καποιος να μου δωσει τις σωστες ρυθμισεις για το wi-fi της συσκευης μας?? Συνδεομαι με το router και μολις παταω μεταβαση σε καποια διευθυνση μου γραφει: ''Μη εγκυρη διευθυνση'' και κατι ακομα....αν καποιος γνωριζει κατι επι του θεματος θα τον παρακαλουσα να βοηθησει....ευχαριστω πολυ!

 

???????????????:(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εχω ακουσει αυτο,αν θυμαμε καλα οπως εισαι ξανατρεχεις την ρομ απο τον υπολογιστη σου,ας μας πει καποιο παιδι γιατι εγω δεν το εχω κανει ειμαι με τα 5,για διαφορους λογους

Ναι έτσι ακριβώς είναι... Απλά εκεί που σου βγάζει τα χρώματα ξανατρέξε το exe από το pc...

Link to comment
Share on other sites

Ean den sas einai kopos peite mou sas parakalw, h suskeuh, dexetai 4Gb karta ?

 

Το έχουμε γράψει πολλές φορές! Ενα search αρκούσε αλλά τεσπα! Από πλαίσιο με 47ευρω (θα εχει φθηνότερη τιμή τώρα) Transend 4GB HC την έχω 3 μήνες και βάλε και παίζει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Thanks, na 'sai kala, auth eixa balei sto mati apo to memory.com kai einai sthn idia timh...

Paraggelia apo to Plaisio opote :)

Euxaristw

p.s. Programmataki gia na skitsareis uparxei kanena ? Opws gia px. auto pou exei to nokia7710 bulid in..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...