Jump to content

Spider-Man Movies


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Spider-Man 1
      0
    • Spider-Man 2
      0
    • Spider-Man 3
      0


Recommended Posts

Sorry για το απανωτό post,απλά αξίζει να τις δείτε...:D

 

http://comingsoon.net/images/spidey3newposter1.jpg

 

http://comingsoon.net/images/spidey3newposter2.jpg

 

Και εδώ -> http://www.superherohype.com/news/spider-mannews.php?id=4931

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα απανωτά posts, το προηγούμενο σου ήταν σχεδόν ένα μήνα πριν...

 

Αναφορικά με την αφίσσα... :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

...και ο μεγαλύτερός μου φόβος επιβεβαιώνεται κιόλας από την αφίσα!

 

Πάλι εσωτερικές αναζητήσεις και κοινωνικοί προβληματισμοί! Πάλι ψυχολογικά ερωτηματικά και ατέλειωτες ώρες περισυλλογής...

 

Και όλα αυτά από ποιόν;; Από τον Spiderman!!!

 

Προσωπικά νομίζω πως οι σκηνοθέτες/παραγωγοί/δημιουργοί των ταινιών ξεχνάνε το βασικότερο όλων...Αυτά τα κόμικς δημιουργήθηκαν για να διασκεδάσουν τον κόσμο όχι να τον προβληματίσουν! Αλλά στην προσπάθειά τους να μην τους "κράξουν" οι κριτικοί κάνουν ό,τι πιο χαζό για υπερήρωα: τον απομυθοποιούν!!

 

Αν ο κόσμος θέλει να "σκεφτεί" δεν θα πάει να δει τον Spiderman, αλλά ταινία του Αλμοδοβάρ, του Λαρς Φον Τρίερ... ε όχι και ηθικοπλαστικές ταινίες ο Spidey...

 

Δηλαδή, what's next??? Κοινωνικοί προβληματισμοί από τον Nemo και εσωτερικές διαμάχες από τον Scooby Doo???

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε εμένα με το "γιατί όχι" έχω ήδη απαντήσει ;)

 

Γιατί απλά δεν είναι αυτό που θέλω να δω από μια ταινία με σούπερ ήρωες! Και το ξαναλέω: Για μένα από τις λίγες ταινίες που ήταν ΣΩΣΤΗ ήταν οι Fantastic 4... Καθαρή διασκέδαση...Είχε και τις πιο "συναισθηματικές" στιγμές της βέβαια, αλλά με μέτρο...Στο Spiderman 2, ο Spidey μέσα στο πρόβλημα και την περισυλλογή ήταν!

 

(Don't get me wrong, από τους πρώτους μάλλον θα το δω...αλλά απλά διαφωνώ!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

O Venom ως κουκλάκι -> http://www.sideshowtoy.com/cgi-bin/category.cgi?item=4327

 

Αν είναι έτσι και μέσα στην ταινία, καλύτερα να μην τον δείξουν... :(

 

Όποιος ξέρει απο comics & Venom, καταλαβαίνει... :(

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω και τόσα πράγματα για τον Spidey, αλλά από κάποιες εικόνες του Venom που είχα δει στο παρελθόν (από comics) δεν μου φαίνεται και τόσο διαφορετικός... :worry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω και τόσα πράγματα για τον Spidey, αλλά από κάποιες εικόνες του Venom που είχα δει στο παρελθόν (από comics) δεν μου φαίνεται και τόσο διαφορετικός... :worry:

 

Φοράει παντελόνι και μπλούζα αν προσέξεις.... :(

 

OMG δηλαδή... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην ταινία αν είδατε το τρέιλερ,ο Venom είναι κάτι σαν το άλτερ έγκο,ο κακός εαυτός του πρωταγωνιστή.Στα κόμιξ αν θυμάμαι καλά ήταν κάτι σαν ιός.

Μπορεί λόγο αυτής της εκδοχής της προέλευσης του Venom στην ταινία να τον έχουν κάνει να μοιάζει τόσο με τον spiderman.

Μπορεί πάλι να λέω βλακείες αλλά...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην ταινία αν είδατε το τρέιλερ,ο Venom είναι κάτι σαν το άλτερ έγκο,ο κακός εαυτός του πρωταγωνιστή.Στα κόμιξ αν θυμάμαι καλά ήταν κάτι σαν ιός.

Μπορεί λόγο αυτής της εκδοχής της προέλευσης του Venom στην ταινία να τον έχουν κάνει να μοιάζει τόσο με τον spiderman.

Μπορεί πάλι να λέω βλακείες αλλά...

 

Ο κακός εαυτός του πρωταγωνιστή (Spiderman/Peter Parker) είναι ο Black Suited Spider-man που γίνεται έτσι όταν του μπαίνει στην στολή το symbiot-ιός...

 

Ο Venom είναι ο Εddie Brock όταν του την "πέφτει" το Symbiot-ιός... ;)

 

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ο κακός εαυτός του πρωταγωνιστή (Spiderman/Peter Parker) είναι ο Black Suited Spider-man που γίνεται έτσι όταν του μπαίνει στην στολή το symbiot-ιός...

 

Ο Venom είναι ο Εddie Brock όταν του την "πέφτει" το Symbiot-ιός... ;)

 

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο...

 

 

 

Venom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα. πότε βγαίνει η ταινια;

 

Καλοκαίρι του 2007...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

FirstLook's Spider-Man 3 Preview!

Source: Halloween Halpin

February 4, 2007

 

 

 

National CineMedia has revealed it's FirstLook preview for Spider-Man 3 online and it includes new footage from Sony's third film in the popular franchise! You can watch the clip here by clicking on the "3" or if that doesn't work, the direct link is located here.

 

Directed by Sam Raimi, Spider-Man 3 stars Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Thomas Haden Church, Topher Grace, Bryce Dallas Howard, James Cromwell and Rosemary Harris.

 

The movie hits theaters on May 4.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν μπορω να περιμενω, χθες ειδα και τις δυο τανιες μονοκοπανια και μου εχει ηδη ανοιξει η oρεξη με τα trailers.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να περιμενω, χθες ειδα και τις δυο τανιες μονοκοπανια και μου εχει ηδη ανοιξει η ωρεξη με τα trailers.

Πάλι καλά, εσύ θα περιμένεις 3 μήνες για τη συνέχεια. Φαντάσου εμάς που περιμένουμε 3 χρόνια τώρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά, εσύ θα περιμένεις 3 μήνες για τη συνέχεια. Φαντάσου εμάς που περιμένουμε 3 χρόνια τώρα!
Μαλλον ξεχασα να πω οτι ειδα τα spiderman για τριτη φορα... δυστυχως και εγω 3 χρονια περιμενω αλλα τωρα που κοντευουμε ειναι ακομα πιο δυσκολο!:(
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ξεχασα να πω οτι ειδα τα spiderman για τριτη φορα... δυστυχως και εγω 3 χρονια περιμενω αλλα τωρα που κοντευουμε ειναι ακομα πιο δυσκολο!:(

 

A, τότε αλλάζει το πράμα! Αυτό σημαίνει πως καταλαβαίνεις πλήρως την αγωνία μου. Που θα πάει, τρεις ρημαδομήνες είναι, θα περάσουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά το τελευταίο Heroes στο NBC βγήκε ένα 7λεπτο sneak preview από το Spiderman 3. Δεν είναι trailer. Περιέχει 3 σκηνές απο την ταινία -ίσως edited πριν το κανονικό τους τέλος.

 

προφανώς είναι spoiler, οποτε δείτε το με δική σας ευθύνη.

http://www.youtube.com/watch?v=9LKsdU_nKO8

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...