Jump to content

Spider-Man Movies


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Spider-Man 1
      0
    • Spider-Man 2
      0
    • Spider-Man 3
      0


Recommended Posts

Απαιτώ από την Τένια Μακρή και τον Νίκο Φώσκολο να ζητήσουν αποζημίωση για τα πνευματικά δικαιώματα. Εντελώς μελό και κοινωνικού περιεχομένου. Το γέλιο; Ένας φίλος λέει: Πάμε σε καμια ταινία κοινωνική να χουμε να λέμε. Λέω εγώ με έναν άλλον: Πάμε να δούμε λίγη δράση. Ε, αυτός ικανοποιήθηκε πλήρως. Πήγαμε σήμερα στα Village. Ήταν μετριότατο. Δεν το λέω έσχατο, γιατί το λυπάμαι. 97% συναίσθημα, 2% τίτλοι αρχής και τέλους, 1% καθαρή δράση. Υπήρχε και τόσο προβλέψιμη δράση. Το μόνο καλό ήταν που πήγα στον κινηματογράφο. Είχα καιρό να πάω.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απαιτώ από την Τένια Μακρή και τον Νίκο Φώσκολο να ζητήσουν αποζημίωση για τα πνευματικά δικαιώματα. Εντελώς μελό και κοινωνικού περιεχομένου. Το γέλιο; Ένας φίλος λέει: Πάμε σε καμια ταινία κοινωνική να χουμε να λέμε. Λέω εγώ με έναν άλλον: Πάμε να δούμε λίγη δράση. Ε, αυτός ικανοποιήθηκε πλήρως. Πήγαμε σήμερα στα Village. Ήταν μετριότατο. Δεν το λέω έσχατο, γιατί το λυπάμαι. 97% συναίσθημα, 2% τίτλοι αρχής και τέλους, 1% καθαρή δράση. Υπήρχε και τόσο προβλέψιμη δράση. Το μόνο καλό ήταν που πήγα στον κινηματογράφο. Είχα καιρό να πάω.

 

Δε νομίζω πως η δράση ήταν περιορισμένη,το αντίθετο μάλιστα.

Θυμάμαι τουλάχιστον πέντε σκηνές στις οποίες ο Spiderman μονομαχεί με κάποιον εχθρό,με αποκορύφωμα την τελευταία.

 

Μου άρεσε πολύ η ταινία. Είχε περιπέτεια,δεν έγινε ούτε σε ένα σημείο βαρετή,ενώ πολλές σκηνές ήταν διασκεδαστικότατες.

Link to comment
Share on other sites

Μα τις σκηνές μετράς; Το θέμα είναι η καθαρή διάρκεια δράσης σε σχέση με τη συνολική διάρκεια της ταινιάς. Το ποσοστό είναι τραγικά μικρό για μια ταινία που πλασάρεται σαν action/adventure κατά κύριο λόγο...
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως. Τοσες σκηνες δρασης ειχε και το My super ex-girlfriend.:lol:

Η ατακα που μ'αρεσε παντως ηταν

 

οταν η Μαιρι Τζειν φιλησε τον αλλον...ο διπλανος μου πεταγεται και λεει με σθενος:

"Α την κ**ιολα, αυτη ειναι π.....(λογοκρισια) οχι ο Σπιντερμαν(που ειχε φιλησει την ξανθια)"

 

:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα τις σκηνές μετράς; Το θέμα είναι η καθαρή διάρκεια δράσης σε σχέση με τη συνολική διάρκεια της ταινιάς. Το ποσοστό είναι τραγικά μικρό για μια ταινία που πλασάρεται σαν action/adventure κατά κύριο λόγο...

 

Σ'εμένα πάντως δεν έλλειψε καθόλου η δράση από την ταινία. Δεν ήταν ούτε υπερβολική ούτε ανεπαρκής.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως η δράση ήταν περιορισμένη,το αντίθετο μάλιστα.

Θυμάμαι τουλάχιστον πέντε σκηνές στις οποίες ο Spiderman μονομαχεί με κάποιον εχθρό,με αποκορύφωμα την τελευταία.

Μου άρεσε πολύ η ταινία. Είχε περιπέτεια,δεν έγινε ούτε σε ένα σημείο βαρετή,ενώ πολλές σκηνές ήταν διασκεδαστικότατες.

Σ'εμένα πάντως δεν έλλειψε καθόλου η δράση από την ταινία. Δεν ήταν ούτε υπερβολική ούτε ανεπαρκής.

 

...+1 και από μένα! Μια χαρά ήταν και ακόμα καλύτερα αν το δεις και σε καλό σινεμαδάκι (εννοώ με καλή εικόνα-ήχο) ~ ότι πρέπει να σκοτώσεις λίγο ελεύθερο χρόνο με 2 κιλά ποπ κορν !

P.s. και μόνο που παίζει (έστω για λίγο) και ο master Bruce Campbell:respect: , αξίζει να το δεις !

Link to comment
Share on other sites

έπαιζε και στο 2 αν δεν κάνω λάθος..

 

επίσης δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά έπαιξε και ο DAFOE μέσα στην ταινία cameo (όχι σαν τον αρχι-Goblin) σαν ένας απο τους θαμώνες στο bar που τραγουδούσε η Mary Jane

καθόταν πίσω από τον Peter και φαινόταν καθαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πόσο καλά ξέρετε τις ταινίες;

 

USA Today Trivia.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μονο σε μενα αρεσε το 3 , ΠΟΛΥ περισσοτερο απο το 2?

Μαλλον. Βασικα και το 2 στα ιδια επιπεδα ηταν...Το πρωτο σαφως ανωτερο κι απο τα 2.:)

 

Πηγα και το ξαναειδα παντως σε μια κριση βαρεμαρας...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για όποιον ενδιαφέρεται, η Blue-Ray Trilogy των ταινιών SPIDERMAN έχει και στις 3 ελληνικούς υπότιτλους !!

 

http://www.dvdactive.com/news/releases/spider-man-on-blu-ray.html

Link to comment
Share on other sites

Είμαι θαυμάστρια του Spiderman από πιτσιρίκι ήταν είναι και θα είναι ο αγαπημένος μου ήρωας comic ... περίμενα πώς και πώς την ταίνια αλλά απογοητεύτικα.

 

Επέιδή έβάλε την μαύρη στολή, μέθυσε και έκανε την MJ να ζηλέψει δεν έγινε πιο cool ... μάλλον προς το γελοίο πλησίαζε.

 

Ίσως στην σκηνή που λέει στο μικρό Goblin ότι ουσιαστικά για τον πατέρα του ήταν ένας looser ήταν λίγο πιο dark ...

 

Νομίζω ότι o Spiderman πού έχει πλάσει ο Τόμπι Μαγκουάιρ (τον οποίο το έχω σε υψηλή εκτίμηση) θα παραμένει πάντοτε παιδί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...