Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω cu στο δικό μου. Αλλά αυτά που λέω δεν είναι λάθος. Μήπως αυτά που λες είναι για online και τέτοια; Γιατί εγώ είπα άμα πας σε κατάστημα τι σου βάζουν.

Ναι είναι για online.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Έχει πάρει το μάτι μου σε κάποια σχόλια ότι τα λεπτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Ισχύει κάτι τέτοιο ? Πρέπει να κάνω κάτι για να γίνει αυτό ? Είμαι νέος συνδρομητής καρτοκινητής (είχα συμβόλαιο μέχρι πριν λίγες μέρες) και δεν τα ξέρω τα κόλπα καλά ακόμα! :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Έχει πάρει το μάτι μου σε κάποια σχόλια ότι τα λεπτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Ισχύει κάτι τέτοιο ? Πρέπει να κάνω κάτι για να γίνει αυτό ? Είμαι νέος συνδρομητής καρτοκινητής (είχα συμβόλαιο μέχρι πριν λίγες μέρες) και δεν τα ξέρω τα κόλπα καλά ακόμα! :Ρ

Ισχύει φίλε. Πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Έχει πάρει το μάτι μου σε κάποια σχόλια ότι τα λεπτά μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Ισχύει κάτι τέτοιο ? Πρέπει να κάνω κάτι για να γίνει αυτό ? Είμαι νέος συνδρομητής καρτοκινητής (είχα συμβόλαιο μέχρι πριν λίγες μέρες) και δεν τα ξέρω τα κόλπα καλά ακόμα! :Ρ

Για να μη χάνεις τον χρόνο που περίσσεψε πρέπει ν ανανεώνεις το ίδιο πακέτο μία μέρα πρίν την λήξη του

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι για online.

 

Θενκς ;)

 

Για να μη χάνεις τον χρόνο που περίσσεψε πρέπει ν ανανεώνεις το ίδιο πακέτο μία μέρα πρίν την λήξη του

 

Ισχύει. Όποτε και να το ανανεώσεις δηλαδή (αρκεί να μην έχει λήξει).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θενκς ;)

 

 

 

Ισχύει. Όποτε και να το ανανεώσεις δηλαδή (αρκεί να μην έχει λήξει).

 

Κρατάει τον χρόνο μόνο του εν λόγω πακέτου ή και των Online Bonus αν έχουν περισσέψει ?

Επίσης, πχ. πες ότι βάζω ένα πακέτο και δε το τελειώνω, πριν λήξει βάζω κι αλλο πακέτο για να κρατήσω και τον χρόνο του προηγούμενου. Αν για κάποιον λόγο όταν λήγει και το 2ο πακέτο έχουν περισσέψει λεπτά ομιλίας και απ'τα 2 πακέτα, όταν βάλει την 3η συνεχόμενη ανανέωση θα πάρει τον χρόνο ομιλίας και των 2 προηγούμενων ή μόνο του προηγούμενου του ? Δλδ ουσιαστικά ρωτάω αν ο χρόνος μεταφέρετε επ'άπειρον εφόσον κάνεις ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει τον χρόνο μόνο του εν λόγω πακέτου ή και των Online Bonus αν έχουν περισσέψει ?

Επίσης, πχ. πες ότι βάζω ένα πακέτο και δε το τελειώνω, πριν λήξει βάζω κι αλλο πακέτο για να κρατήσω και τον χρόνο του προηγούμενου. Αν για κάποιον λόγο όταν λήγει και το 2ο πακέτο έχουν περισσέψει λεπτά ομιλίας και απ'τα 2 πακέτα, όταν βάλει την 3η συνεχόμενη ανανέωση θα πάρει τον χρόνο ομιλίας και των 2 προηγούμενων ή μόνο του προηγούμενου του ? Δλδ ουσιαστικά ρωτάω αν ο χρόνος μεταφέρετε επ'άπειρον εφόσον κάνεις ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

Μεταφέρονται και τα μπόνους και μεταφέρονται συνέχεια όλα εφόσον ανανεώνεις πριν τη λήξη τους.

Παιδιά αυτό μόνο η Vodafone το κάνει ή και οι άλλες εταιρείες; Απορώ που δεν διαφημίζει κάτι τόσο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ενεργοποιήσει 3 φορές το πακέτο που με 5€ δίνει 300 προς όλους και 200 προς Vodafone. Έτσι θα έχει 900+600 λεπτά. Επίσης με τα 20€ θα πάρει δωρεάν 1,5gb ίντερνετ.

 

Ρε φίλε μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που το βρίσκεις αυτό το πακέτο στην σελίδα του cu (στείλε link αν μπορείς), και να μου πεις πως είναι η εμπορική ονομασία του εν λόγο πακέτου?? Έχω φάει όλη την σελίδα του cu και πουθενά δεν το βρίσκω... :/

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που το βρίσκεις αυτό το πακέτο στην σελίδα του cu (στείλε link αν μπορείς), και να μου πεις πως είναι η εμπορική ονομασία του εν λόγο πακέτου?? Έχω φάει όλη την σελίδα του cu και πουθενά δεν το βρίσκω... :/

 

μπες απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.myvodafone.android

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι κάποια 'προσφορά' για συγκεκριμένους συνδρομητές. Εγώ πχ με 5 ευρώ αγοράζω 200' για voda και άλλα τόσα προς όλους.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

 

To κινητό μου είναι symbian δυστυχώς.. Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση, γιατί μάλλον είναι προσφορά μέσω της εφαρμογής, γιατί στο site τους δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό!

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι κάποια 'προσφορά' για συγκεκριμένους συνδρομητές. Εγώ πχ με 5 ευρώ αγοράζω 200' για voda και άλλα τόσα προς όλους.

 

Ακριβώς. Για παράδειγμα ο μπαμπάς μου για άγνωστο λόγο του έχουν βάλει την προσφορά να παίρνει 300 λεπτά ενώ εγώ 200.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Για παράδειγμα ο μπαμπάς μου για άγνωστο λόγο του έχουν βάλει την προσφορά να παίρνει 300 λεπτά ενώ εγώ 200.

 

Ναι ειναι επιλεκτικες προσφορες... σε αλλους στελνουν για ομιλια σε αλλους για ιντερνετ.... εγω με καθε ανανεωση παιρνω 400 λεπτα και μου τραβανε 3 ευρω και τον μηνα παιρνω αλλες προσφορες για οτι χρειαζομαι... πχ μου στελνουν πρωτα τα 1500 λεπτα αν θελω με 15 ευρω.Αν δεν το ενεργοποιησω μου το ξαναστελνουν μετα απο 5-6 μερες και αν ξανα δεν το ενεργοποιησω μετα απο μερες μου στελνουν για 1GB και 100 μηνυματα προς ολους με 5 ευρω... εκεινο συνηθως το παιρνω αλλα αν και εκεινο δεν το ενεργοποιησω μετα στην επομενη ανανεωση παλι απο την αρχη.Συνηθως τα 400 λεπτα δεν τα ξεπερναω γιαυτο και διαλεγω το ιντερνετ τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τα πακέτα καρτοκινητής Βουλγαρίας (από Βουλγαρία σε Ελλάδα) κάτι αντίστοιχο με το Vodafone international που έχω από Ελλάδα σε Βουλγαρία.έστω κάποιο λινκ να δω τιμές, χρόνους κλπ κλπ.

Γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Για παράδειγμα ο μπαμπάς μου για άγνωστο λόγο του έχουν βάλει την προσφορά να παίρνει 300 λεπτά ενώ εγώ 200.

 

Οποιοσδηποτε μπορει να παρει τα 300 λεπτα σε ολους αρκει να κανει την ανανεωση online. Επισης κατι που δεν εχει διαφημιστει , περα απο τα λεπτα που μεταφερονται στον επομενο μηνα, ειναι η συνδυαστικη προσφορα με την καρτα νεων με την οποια διπλαζεται η αξια του πακετου , δηλ βαζοντας καρτα των δεκα ευρω αυτοματα μετατρεπεται σε εικοσι. Οποιος έχει παιδια κατω των 30 ή ειναι ο ιδιος κατω των 30 μπορει να το χρησιμοποιησει. Η διαρκεια της καρτας νεων ειναι για ενα χρονο κ μετα ανανενεωνεται παλι.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα πριν λίγο που έγραφε πως αν στείλω Β στο 1392 (αν θυμάμαι καλά) μέχρι 10/3 αν βάλω 10€ κάρτα και πάνω μου διπλασιάζει το just surf bonus.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα πριν λίγο που έγραφε πως αν στείλω Β στο 1392 (αν θυμάμαι καλά) μέχρι 10/3 αν βάλω 10€ κάρτα και πάνω μου διπλασιάζει το just surf bonus.

 

Μια χαρα δηλαδη αν βαλεις 10 (κανονικα παιρνεις 500ΜΒ) θα σου δωσει 1gb ενω αν βαλεις 20 που κανονικα σου δινει 1γιγα θα σου δωσει 2 ....

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα πριν λίγο που έγραφε πως αν στείλω Β στο 1392 (αν θυμάμαι καλά) μέχρι 10/3 αν βάλω 10€ κάρτα και πάνω μου διπλασιάζει το just surf bonus.

 

Δεν θυμάσαι καλά.

Πρέπει να στείλεις Β στο 1398 ( όχι στο 1392)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να προσθέσουμε στο φοιτητικό πακέτο και την κάρτα νέων;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρετε ποιο είναι το όριο χρήσης ίντερνετ σε MB ανά ημέρα για συνδρομητές CU; Παίρνω δωρεάν ίντερνετ από την online ανανέωση, από το CU πάρε να'χεις και από το CU combo 600 και έχω πάνω από 3,5gb ίντερνετ. Αλλά δεν έχω καταλάβει ακριβώς πόσα μπορώ να χρησιμοποιήσω ανά ημέρα πριν πέσει η ταχύτητα από 3G σε G.
Link to comment
Share on other sites

Το όριο είναι 400 ΜΒ την ημέρα.

Σπανίως κολλάει το σύστημα στα 20 ΜΒ αλλά αυτό συμβαίνει μόνο την πρώτη φορά που ενεργοποιείς πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διαφώτιση. Επειδή το έψαξα αρκετά κανα δυο φορές και δεν μπόρεσα να βρω τίποτα αναρωτιέμαι, που το λέει, που το βρήκες;
Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδηποτε μπορει να παρει τα 300 λεπτα σε ολους αρκει να κανει την ανανεωση online.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες, τα στανταρ πακέτα talk2vodafone με χρόνο ομιλίας προς όλους είναι

5 ευρώ για 200 vf και 100 all +100 προς όλους για το online --> 200 vf και 200 all,

7 ευρώ για 300 vf και 300 all +100 προς όλους για το online --> 300 vf και 400 all.

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

 

Συνεπώς δεν μπορείς με 5 ευρώ να πάρεις 300 προς όλους.

Υπάρχουν ειδικές προσφορές που δίνονται σε κάποια νούμερα ανάλογα με την κίνηση (φαντάζομαι) αλλά δεν ισχύουν για όλους. Εμένα παλιότερα μου ερχόταν μια προσφορά για 700 προς όλους με 5 ευρώ, αλλά μετά τη δεύτερη φορά που την ενεργοποίησα δεν μου ξανάρθε, ερχότανε κάτι άκυρο στα 7 ευρώ με λιγότερα λεπτά από το στανταρ πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...