Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερώτηση... Πως γίνεται να εξαιρέσουμε τον Vodafone αριθμό μας απο τις υπηρεσιες καταλόγου?

 

Θυμάμαι κάποτε πρεπει να στέλναμε σε ένα νούμερο μηνυμα και το είχα κάνει, αλλά 1 χρόνο και βάλε μετά συνεχίζω να με βρίσκω και εχω αρχίσει να στραβώνω.

 

 

Και αν θες να ησυχασεις από τις τηλεφωνικές κλήσεις για διαφημιστικούς / προωθητικούς σκοπούς τοτε Μητρωο 11

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11179

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του widget(όταν πατάς πάνω του) έχει κάτι κουτάκια που τσεκάρεις τι θέλεις να σου δείχνει. Για δες μήπως δεν είναι επιλεγμένα τα δεδομένα.

Τελικά από το πρωί στις 12 μόλις τώρα τα έδειξε. Μάλλον κάποιο κόλλημα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το Talk 2 Vodafone 600+ online bonus και το just surf bonus ενεργοποιημένα.Ο μήνας μου έληγε χθες 2/2 και είχα ακόμη 150 λεπτά προς όλους συν 100 λεπτά το μπόνους και 250μβ ίντερνετ.ανανεώνω χθες το πρωί με 10αρα κάρτα πριν λήξει το πρόγραμμα μου και μου πρόσθεσε πάνω σ αυτά τα καινούργια λεπτά και όγκο δεδομένων.Θα τα κουβαλάω μέχρι την επόμενη ανανέωση τα παλιά(μακάρι) ή θα λήξουν σήμερα αύριο και θα μείνουν μόνο τα νέα; να σημειώσω Πώς δεν έχω αυτόματη ανανέωση και πως εδώ και έξι μήνες χρησιμοποιώ ακριβώς τα δύο αυτά προγράμματα.Ευχαριστώ Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το Talk 2 Vodafone 600+ online bonus και το just surf bonus ενεργοποιημένα.Ο μήνας μου έληγε χθες 2/2 και είχα ακόμη 150 λεπτά προς όλους συν 100 λεπτά το μπόνους και 250μβ ίντερνετ.ανανεώνω χθες το πρωί με 10αρα κάρτα πριν λήξει το πρόγραμμα μου και μου πρόσθεσε πάνω σ αυτά τα καινούργια λεπτά και όγκο δεδομένων.Θα τα κουβαλάω μέχρι την επόμενη ανανέωση τα παλιά(μακάρι) ή θα λήξουν σήμερα αύριο και θα μείνουν μόνο τα νέα; να σημειώσω Πώς δεν έχω αυτόματη ανανέωση και πως εδώ και έξι μήνες χρησιμοποιώ ακριβώς τα δύο αυτά προγράμματα.Ευχαριστώ

 

θα τα κουβαλας μεχρι να ληξει το πακετο που ενεργοποιησες χθες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το Talk 2 Vodafone 600+ online bonus και το just surf bonus ενεργοποιημένα.Ο μήνας μου έληγε χθες 2/2 και είχα ακόμη 150 λεπτά προς όλους συν 100 λεπτά το μπόνους και 250μβ ίντερνετ.ανανεώνω χθες το πρωί με 10αρα κάρτα πριν λήξει το πρόγραμμα μου και μου πρόσθεσε πάνω σ αυτά τα καινούργια λεπτά και όγκο δεδομένων.Θα τα κουβαλάω μέχρι την επόμενη ανανέωση τα παλιά(μακάρι) ή θα λήξουν σήμερα αύριο και θα μείνουν μόνο τα νέα; να σημειώσω Πώς δεν έχω αυτόματη ανανέωση και πως εδώ και έξι μήνες χρησιμοποιώ ακριβώς τα δύο αυτά προγράμματα.Ευχαριστώ

Το just surf bonus ανανεώθηκε απλά με την ανανέωση.

Τα λεπτά ομιλίας θα λήξουν εφόσον δεν αγόρασες το ίδιο ακριβώς πακέτο.

Με την ανανέωση δηλαδή δεν ανανεώνεται το πακέτο ομιλίας. Μόνο αν αγοράσεις ακριβώς το ίδιο δηλαδή το talk 2 Vodafonε 600.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω αύριο 3 με 4 κλήσεις προς το εξωτερικο σε σταθερό τηλεφωνο ,περίπου 30 λεπτά ομιλία, τι μου προτείνετε; κάθε άποψη δεκτή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω αύριο 3 με 4 κλήσεις προς το εξωτερικο σε σταθερό τηλεφωνο ,περίπου 30 λεπτά ομιλία, τι μου προτείνετε; κάθε άποψη δεκτή

εκτός θέματος....

 

callcentric....

έχει και call back apk στο playstore

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω αύριο 3 με 4 κλήσεις προς το εξωτερικο σε σταθερό τηλεφωνο ,περίπου 30 λεπτά ομιλία, τι μου προτείνετε; κάθε άποψη δεκτή

 

Σε ποια χώρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητή τηλεφωνία vodafone μόνο το International καλύπτει την Γερμανία αλλά όχι την Ελβετία .

Η Ελβετία καλύπτεται μόνο από το MEGA BUNDLE της Q .

Συνιστώ κάποια χρονοκάρτα ή Ιντερνετικό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία - Ελβετία , sorry για το off-topic παιδιά δεν ήξερα που να απευθυνθώ

 

Γερμανία συμφέρει κυρίως το Frog όπου με 5€ μιλάς 100' προς σταθερά ή 30' προς κινητά. Ακολουθεί η Q όπου με 7€ έχεις 90' και 20' ως bonus με online ενεργοποιήση.Το vodafone international δίνει μόνο 60' με 5€ άρα δε συμφέρει σε καμία περίπτωση. Θα σου πρότεινα το Frog εφόσον θα καλέσεις σταθερά δίκτυα Γερμανίας ή Q εφόσον καλέσεις κινητά δίκτυα Γερμανίας.

 

Σχετικά με την Ελβετία δεν υπάρχει κάποιο πακέτο αποκλειστικά για κλήσεις προς εκεί, οπότε το mega bundle της Q την καλύπτει ωστόσο κοστίζει 14€, αν και παρέχει λεπτά,sms και mb γενικότερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κινητή τηλεφωνία vodafone μόνο το International καλύπτει την Γερμανία αλλά όχι την Ελβετία .

Η Ελβετία καλύπτεται μόνο από το MEGA BUNDLE της Q .

Συνιστώ κάποια χρονοκάρτα ή Ιντερνετικό πρόγραμμα.

 

Λάθος, και το Frog και η Q καλύπτουν τη Γερμανία και μάλιστα σε καλύτερες τιμές.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Λάθος, και το Frog και η Q καλύπτουν τη Γερμανία και μάλιστα σε καλύτερες τιμές.

 

Δεν βλέπω κάποιο λάθος . Το μήνυμα μου λέει : Σε κινητή τηλεφωνία vodafone μόνο το International καλύπτει την Γερμανία αλλά όχι την Ελβετία .

 

Που βλέπεις το λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποιο λάθος . Το μήνυμα μου λέει : Σε κινητή τηλεφωνία vodafone μόνο το International καλύπτει την Γερμανία αλλά όχι την Ελβετία .

 

Που βλέπεις το λάθος ;

Εάν εννοείς μόνο και μόνον Vodafone, τότε ναι το international είναι. Απλά σαν επιλογή δε συμφέρει καθόλου συγκριτικά με τις υπόλοιπες επιλογές που υπάρχουν διαθέσιμες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά !

 

Την Δευτέρα έκανα ανανέωση από το site όπως κάνω κάθε φορά....

Συνήθως σχεδόν άμεσα έρχονται τα μηνύματα για την ανανέωση και τα 400 λεπτά, και μετά από λίγο και το μήνυμα για τα ΜΒ...

 

Αυτή τη φορά δεν ήρθε τίποτα....

Τα χρήματα απ την τράπεζα έφυγαν προς την vodafone, αλλά η ανανέωση δεν έγινε ποτέ...!

Σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν πως φαίνεται το αίτημα για ανανέωση, αλλά είναι σε εκκρεμότητα και πως θα έχει λυθεί μέσα σε 24 ώρες.

Χθες που επικοινώνησα πάλι, (πολύ μετά από 24 ώρες...) μου είπαν πως δεν έχει νόημα που τηλεφωνώ, το θέμα είναι εν εξελίξει, και πως κανονικά θα πρέπει να λυθεί μέσα σε 5 εργάσιμες, αλλά δεν νομίζουν πως θα γίνει η ανανέωση. Για τα χρήματα ούτε λόγος... θα ενημερωθώ...!

 

Επίσης μου είπαν πως υπάρχει μία στις 100 πιθανότητες να γίνει αυτό.

Έχει τύχει και σε κάποιον άλλον ;;;

 

Σε σχέση με όσα προσφέρουν τα άλλα δίκτυα, εμένα με συμφέρει αυτό το πρόγραμμα, γιατί με 10 ευρώ το μήνα, έχω 400 λεπτά προς όλους με τρία ευρώ από τα 10, τα υπόλοιπα μένουν στην κάρτα για sms κτλ, και με ανανέωση από το site έχω και 250 ΜΒ.

Παρ όλα αυτά, με έχει ενοχλήσει πολύ το θέμα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητή τηλεφωνία vodafone μόνο το International καλύπτει την Γερμανία αλλά όχι την Ελβετία .

Η Ελβετία καλύπτεται μόνο από το MEGA BUNDLE της Q .

Συνιστώ κάποια χρονοκάρτα ή Ιντερνετικό πρόγραμμα.

 

Σου ειναι ευκολο να μου πεις, απο Ελλαδα προετοιμαζομενος και με απο εδω αγορασμενη sim, τι συμφερει για Ελβετια, οσον αφορα data pack(προφανως roaming?) και κλησεις φωνητικες, απο και προς Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τα πακέτα καρτοκινητής Βουλγαρίας (από Βουλγαρία σε Ελλάδα) κάτι αντίστοιχο με το Vodafone international που έχω από Ελλάδα σε Βουλγαρία.έστω κάποιο λινκ να δω τιμές, χρόνους κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά !

 

Την Δευτέρα έκανα ανανέωση από το site όπως κάνω κάθε φορά....

Συνήθως σχεδόν άμεσα έρχονται τα μηνύματα για την ανανέωση και τα 400 λεπτά, και μετά από λίγο και το μήνυμα για τα ΜΒ...

 

Αυτή τη φορά δεν ήρθε τίποτα....

Τα χρήματα απ την τράπεζα έφυγαν προς την vodafone, αλλά η ανανέωση δεν έγινε ποτέ...!

Σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν πως φαίνεται το αίτημα για ανανέωση, αλλά είναι σε εκκρεμότητα και πως θα έχει λυθεί μέσα σε 24 ώρες.

Χθες που επικοινώνησα πάλι, (πολύ μετά από 24 ώρες...) μου είπαν πως δεν έχει νόημα που τηλεφωνώ, το θέμα είναι εν εξελίξει, και πως κανονικά θα πρέπει να λυθεί μέσα σε 5 εργάσιμες, αλλά δεν νομίζουν πως θα γίνει η ανανέωση. Για τα χρήματα ούτε λόγος... θα ενημερωθώ...!

 

Επίσης μου είπαν πως υπάρχει μία στις 100 πιθανότητες να γίνει αυτό.

Έχει τύχει και σε κάποιον άλλον ;;;

 

Σε σχέση με όσα προσφέρουν τα άλλα δίκτυα, εμένα με συμφέρει αυτό το πρόγραμμα, γιατί με 10 ευρώ το μήνα, έχω 400 λεπτά προς όλους με τρία ευρώ από τα 10, τα υπόλοιπα μένουν στην κάρτα για sms κτλ, και με ανανέωση από το site έχω και 250 ΜΒ.

Παρ όλα αυτά, με έχει ενοχλήσει πολύ το θέμα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...!!!

 

Επειδη μπορει να επεσες σε παραξενο υπαλληλο λυσε το προβλημα μεσω τραπεζης.Εφοσον υπαρχει κωδικος συναλλαγης μιλα με τηλεφωνικα με την τραπεζα σου να λυθει αμεσα το προβλημα.Τα λεφτα σου δεν θα τα χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά !

 

Την Δευτέρα έκανα ανανέωση από το site όπως κάνω κάθε φορά....

Συνήθως σχεδόν άμεσα έρχονται τα μηνύματα για την ανανέωση και τα 400 λεπτά, και μετά από λίγο και το μήνυμα για τα ΜΒ...

 

Αυτή τη φορά δεν ήρθε τίποτα....

Τα χρήματα απ την τράπεζα έφυγαν προς την vodafone, αλλά η ανανέωση δεν έγινε ποτέ...!

Σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν πως φαίνεται το αίτημα για ανανέωση, αλλά είναι σε εκκρεμότητα και πως θα έχει λυθεί μέσα σε 24 ώρες.

Χθες που επικοινώνησα πάλι, (πολύ μετά από 24 ώρες...) μου είπαν πως δεν έχει νόημα που τηλεφωνώ, το θέμα είναι εν εξελίξει, και πως κανονικά θα πρέπει να λυθεί μέσα σε 5 εργάσιμες, αλλά δεν νομίζουν πως θα γίνει η ανανέωση. Για τα χρήματα ούτε λόγος... θα ενημερωθώ...!

 

Επίσης μου είπαν πως υπάρχει μία στις 100 πιθανότητες να γίνει αυτό.

Έχει τύχει και σε κάποιον άλλον ;;;

 

Σε σχέση με όσα προσφέρουν τα άλλα δίκτυα, εμένα με συμφέρει αυτό το πρόγραμμα, γιατί με 10 ευρώ το μήνα, έχω 400 λεπτά προς όλους με τρία ευρώ από τα 10, τα υπόλοιπα μένουν στην κάρτα για sms κτλ, και με ανανέωση από το site έχω και 250 ΜΒ.

Παρ όλα αυτά, με έχει ενοχλήσει πολύ το θέμα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...!!!

 

καταρχας χαλαρωσε , το ιδιο επαθα και εγω τον προηγουμενο μηνα και λεω θα βαζω καρτα 2 μερες πριν ληξει το πακετο μου για να μην χανω τα λεπτα και να τα μεταφερω στον επομενο μηνα. Τελος παντων επικοινωνησα μαζι τους στο 13840 και μου ειπανε οτι θα λαβω ενημερωση , τελικα την επομενη μερα επικοινωνησα μαζι τους μεσω skype και μου ειπανε οτι εχει δωθει εντολη στην τραπεζα να πιστωθουνε τα χρηματα πισω ( με αντιλογισμο ) και να ξανα προσπαθησω να κανω ανανεωση μεσω του site , αν και δισταζα το εκανα διοτι δεν ειχα καταστημα και περιπτερο κοντα μου και εγινε κανονικα και μεσα σε 5 μερες μου προσταθηκαν τα χρηματα πισω , μην ανχωνεσαι ξανα κανε ανανεωση και ζητα να σου πιστωσουνε τα χρηματα πισω . Εξαλλου θα το δουνε οτι δεν εχουνε μπει τα χρηματα μεσα. Παντως ειναι κριμα να μην λειτουργει καλα αυτη η υπηρεσια αμα δεν ητανε τα 250mb internet και δεν αθροιζοντουσαν δεν θα εκανα τον κοπο να χρησιμοποιησω το ιντερνετ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να επεσες σε παραξενο υπαλληλο λυσε το προβλημα μεσω τραπεζης.Εφοσον υπαρχει κωδικος συναλλαγης μιλα με τηλεφωνικα με την τραπεζα σου να λυθει αμεσα το προβλημα.Τα λεφτα σου δεν θα τα χασεις.

 

καταρχας χαλαρωσε , το ιδιο επαθα και εγω τον προηγουμενο μηνα και λεω θα βαζω καρτα 2 μερες πριν ληξει το πακετο μου για να μην χανω τα λεπτα και να τα μεταφερω στον επομενο μηνα. Τελος παντων επικοινωνησα μαζι τους στο 13840 και μου ειπανε οτι θα λαβω ενημερωση , τελικα την επομενη μερα επικοινωνησα μαζι τους μεσω skype και μου ειπανε οτι εχει δωθει εντολη στην τραπεζα να πιστωθουνε τα χρηματα πισω ( με αντιλογισμο ) και να ξανα προσπαθησω να κανω ανανεωση μεσω του site , αν και δισταζα το εκανα διοτι δεν ειχα καταστημα και περιπτερο κοντα μου και εγινε κανονικα και μεσα σε 5 μερες μου προσταθηκαν τα χρηματα πισω , μην ανχωνεσαι ξανα κανε ανανεωση και ζητα να σου πιστωσουνε τα χρηματα πισω . Εξαλλου θα το δουνε οτι δεν εχουνε μπει τα χρηματα μεσα. Παντως ειναι κριμα να μην λειτουργει καλα αυτη η υπηρεσια αμα δεν ητανε τα 250mb internet και δεν αθροιζοντουσαν δεν θα εκανα τον κοπο να χρησιμοποιησω το ιντερνετ.

 

Πήγα χθες σε ένα κατάστημα, και μου είπαν πως έχει δοθεί από την Δευτέρα ως πρόβλημα, αλλά με τελική ημερομηνία 9/2, δηλαδή την επόμενη Δευτέρα.... Δηλαδή ήμαρτον....!!!

Πράγματι... αν δεν ήταν τα 250ΜΒ.... δεν θα το σκεφτόμουν να ξανακάνω ανανέωση από το site....

Link to comment
Share on other sites

ΚαλησπέραΤώρα είμαι με συμβόλαιο αλλά σε 1-1,5 μήνα ίσως να το κάνω κάρτα.

Με ενδιαφέρει χρονος ομιλίας (800' ας πούμε σε Γενικές γραμμές) Και ίντερνετ όσο περισσότερο μπορώ να παρω. Όλα αυτά με 20€ το μήνα γίνεται; και σε τι κάρτα να πάω; δεν εχω ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) από την 8η Μαρτίου 2015 ανακοινώνει την διακοπή της εμπορικής διάθεσης των παρακάτω επιπρόσθετων πακέτων, για νέες ενεργοποιήσεις και αυτόματες ανανεώσεις:

 

“Combo Internet 150+SMS” (εφάπαξ και αυτόματης ανανέωσης), που προσφέρει 150 MB για internet στο κινητό και 60 SMS προς όλους για 30 ημέρες με 7€.

“10 MMS” ”(αυτόματης ανανέωσης), που προσφέρει 10MMS για 31 ημέρες με 2,32€.

 

 

 

Όσοι συνδρομητές είτε έχουν ενεργοποιήσει κάποιο από τα παραπάνω πακέτα είτε το πακέτο τους έχει ανανεωθεί αυτόματα πριν την 08 Μαρτίου 2015 και διαθέτουν υπολειπόμενα MMS/MBs/SMS, θα τα διατηρήσουν μέχρι την κατανάλωση ή την λήξη τους.

 

πηγη : http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40254&dateFrom=&dateUntil= , σημερα 06/02/2015 και ωρα 19:35.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΚαλησπέραΤώρα είμαι με συμβόλαιο αλλά σε 1-1,5 μήνα ίσως να το κάνω κάρτα.

Με ενδιαφέρει χρονος ομιλίας (800' ας πούμε σε Γενικές γραμμές) Και ίντερνετ όσο περισσότερο μπορώ να παρω. Όλα αυτά με 20€ το μήνα γίνεται; και σε τι κάρτα να πάω; δεν εχω ιδέα...

 

Στο cu με 20€ μπορείς να έχεις 1gb διαδίκτυο δωρεάν, και πχ με τα 17,85€ που σου μένουν, να ενεργοποιήσεις πακέτα των 7€ επί δύο και θα έχεις σύνολο 600' προς όλα τα vodafone, 600' προς όλα τα υπόλοιπα και θα σου μένουν και 3,85€ στην κάρτα. Αλλά να θυμάσαι είναι 3λεπτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο cu με 20€ μπορείς να έχεις 1gb διαδίκτυο δωρεάν, και πχ με τα 17,85€ που σου μένουν, να ενεργοποιήσεις πακέτα των 7€ επί δύο και θα έχεις σύνολο 600' προς όλα τα vodafone, 600' προς όλα τα υπόλοιπα και θα σου μένουν και 3,85€ στην κάρτα. Αλλά να θυμάσαι είναι 3λεπτα.

Καλύτερα να ενεργοποιήσει 3 φορές το πακέτο που με 5€ δίνει 300 προς όλους και 200 προς Vodafone. Έτσι θα έχει 900+600 λεπτά. Επίσης με τα 20€ θα πάρει δωρεάν 1,5gb ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ενεργοποιήσει 3 φορές το πακέτο που με 5€ δίνει 300 προς όλους και 200 προς Vodafone. Έτσι θα έχει 900+600 λεπτά. Επίσης με τα 20€ θα πάρει δωρεάν 1,5gb ίντερνετ.

 

Δεν έχω cu στο δικό μου. Αλλά αυτά που λέω δεν είναι λάθος. Μήπως αυτά που λες είναι για online και τέτοια; Γιατί εγώ είπα άμα πας σε κατάστημα τι σου βάζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...