Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άραγε ούτε on line δεν θα σε αφήνουν να ανανεώσεις με 5€;

 

Κατά 99% όχι. Θα το δούμε όταν τελειώσουν τα "αποθέματα".

Link to comment
Share on other sites

Πήρα Τηλ την εξυπηρέτηση πελατών για την διαδικασία να γυρισω σε καρτοκινητό,

 

Πολύ ευγενικός ο υπάλληλος μου είπε αν θέλω να ενημερώσει το τμήμα εκπτώσεων της εταιρίας,να μου κάνουν μια προσφορά πριν κάνω την αλλαγή.

 

Ειμαι σε αναμονή.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι η καλυτερες προσφορες ιντερνετ απο vodafone καρτοκινητα?

 

απο οσο ξερω στο vodafone cu η προσφορα με 5 ευρω 500mb internet και αμα την κανεις την ενεργοποιηση μεσω ιντερνετ δωρο 500mb . αρα με 5 ευρω 1gb ιντερνετ , εφοσον η ενεργοποιηση γινει μεσω του site του vodafone cu.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω στο vodafone cu η προσφορα με 5 ευρω 500mb internet και αμα την κανεις την ενεργοποιηση μεσω ιντερνετ δωρο 500mb . αρα με 5 ευρω 1gb ιντερνετ , εφοσον η ενεργοποιηση γινει μεσω του site του vodafone cu.

 

Όπως τα λέει είναι, το ενεργοποίησα πριν από τρεις μέρες. Θα ισχύει όμως μέχρι 31/8, μετά θα είναι τα μισά MB

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε CU, εχει πολυ καλυτερα πακετα απο το νεο καρτοκινητο. Πχ με 5€ στο CU εχεις 200' προς ολα τα δικτυα συν 200' προς ολη την βονταφον, συνολο 400'
που ειναι αυτη η προσφορα και δεν την βλεπω?

επισης δεν καταλαβαινω γιατι η βοντα εχει και καρτοκινητη και cu?ποια η διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Άραγε ούτε on line δεν θα σε αφήνουν να ανανεώσεις με 5€;

 

Κατά 99% όχι. Θα το δούμε όταν τελειώσουν τα "αποθέματα".

 

calm down μονο οι scratch καρτες θα καταργηθουν. οι υπολοιποι τροποι παραμενουν ως εχουν: αποδειξη απο περιπτερο,καταστημα, Online.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτη η προσφορα και δεν την βλεπω?

επισης δεν καταλαβαινω γιατι η βοντα εχει και καρτοκινητη και cu?ποια η διαφορα?

 

Oυτε και γω βλεπω αυτο το πραγμα δηλαδη 200 προς ολους.Η Σελιδα λεει για τα talk2vodafone 200 η 600 οπου δινει δωρεαν λεπτα προς βονταφον αλλα μολις 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα.

Ειναι προσφορες που τρεχουν ειναι επιλεκτικες προς καποιους συνδρομητες η τρεχουν σαν πακετα?Γιατι στο ιντερνετ δεν αναφερει με παραπανω απο 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα.

Εγω εχω το καρτοκινητο και παιρνω 300 λεπτα με το bonus all (παλιο) και αγοραζω η 1gb ιντερνετ + 100 μηνυματα προς ολους με 5 ευρω η 700 λεπτα προς ολα τα δικτυα και μηνυματα με 12 ευρω και μου φτανουν πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο. Ήρθε ενημέρωση και στα καταστήματα. Από σήμερα σταματούν οι κάρτες των 5ευρώ από όλες τις εταιρίες. Θα υπάρχουν αποθέματα κωδικών έως ότου εξαντληθούν.

 

Τι ?? Δεν θα μπορούμε να βάζουμε πια 5€ ?? :X

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Oυτε και γω βλεπω αυτο το πραγμα δηλαδη 200 προς ολους.Η Σελιδα λεει για τα talk2vodafone 200 η 600 οπου δινει δωρεαν λεπτα προς βονταφον αλλα μολις 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα.

Ειναι προσφορες που τρεχουν ειναι επιλεκτικες προς καποιους συνδρομητες η τρεχουν σαν πακετα?Γιατι στο ιντερνετ δεν αναφερει με παραπανω απο 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα.

 

Νομίζω πως τη σελίδα δεν την ενημερώνουν. Πράγματι αναφέρει αυτό που λες, αλλά αν μπεις με smartphone στην εφαρμογή my vodafone και δεις τα πακέτα αναλυτικά, αναφέρει εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

http://i1252.photobucket.com/albums/hh568/mark_kou/t2v_600_zps8a77afe4.png

 

http://i1252.photobucket.com/albums/hh568/mark_kou/cuc_600_zpsf89d5db8.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει κάτι; Σε νέο καρτοκινητό με το πακέτο των 200 λεπτών με 5 ευρώ, έχω ενεργοποιημενη τη λειτουργία να αφαιρεί 5 ευρώ και να ενεργοποιεί το πακέτο των 200 λεπτών με κάθε 10 ευρη κάρτα. Όμως προς το παρόν δεν έχω επιχειρήσει να βάλω ποτέ 10 ευρη κάρτα.

 

Αν βάλω 10 ευρη κάρτα πριν λήξουν τα παλιά λεπτά που έχω μαζέψει με το παραπάνω πακετο, θα αθροιστούν κανονικά στα παλιά λεπτά ή θα τα χάσω; Εχει διαφορά η αυτόματη αυτή ενεργοποιηση από την χειρωνακτική;

Edited by LG1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τη σελίδα δεν την ενημερώνουν. Πράγματι αναφέρει αυτό που λες, αλλά αν μπεις με smartphone στην εφαρμογή my vodafone και δεις τα πακέτα αναλυτικά, αναφέρει εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Μακαρι να ειναι ετσι για ολους.Ελπιζω να μην ειναι για μερικους και μονο η να μην ισχυουν τα πακετα αυτα για οσους ερχονται τωρα στο CU και χασουμε και τα καλα που εχουμε :P

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τη σελίδα δεν την ενημερώνουν. Πράγματι αναφέρει αυτό που λες, αλλά αν μπεις με smartphone στην εφαρμογή my vodafone και δεις τα πακέτα αναλυτικά, αναφέρει εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Μακαρι να ειναι ετσι για ολους.Ελπιζω να μην ειναι για μερικους και μονο η να μην ισχυουν τα πακετα αυτα για οσους ερχονται τωρα στο CU και χασουμε και τα καλα που εχουμε :P

 

Μάλλον ειδικές προσφορές είναι γιατί σε μένα 100 λεπτά λέει και στο site και στο application :(

Link to comment
Share on other sites

Oυτε και γω βλεπω αυτο το πραγμα δηλαδη 200 προς ολους.Η Σελιδα λεει για τα talk2vodafone 200 η 600 οπου δινει δωρεαν λεπτα προς βονταφον αλλα μολις 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα.

Ειναι προσφορες που τρεχουν ειναι επιλεκτικες προς καποιους συνδρομητες η τρεχουν σαν πακετα?Γιατι στο ιντερνετ δεν αναφερει με παραπανω απο 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα.

Εγω εχω το καρτοκινητο και παιρνω 300 λεπτα με το bonus all (παλιο) και αγοραζω η 1gb ιντερνετ + 100 μηνυματα προς ολους με 5 ευρω η 700 λεπτα προς ολα τα δικτυα και μηνυματα με 12 ευρω και μου φτανουν πραγματικα.

 

Στην σελίδα http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

αναλύει τα πακέτα

Λέει 100 λεπτά προς όλους και απο κάτω λέει 100 λεπτά online bonus (100+100 =200)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα screenshots αυτά μου τα βγάζει ακριβώς τα ίδια με 2 νουμεράκια CU που έχω. Το ένα έγινε CU τον περασμένο Δεκέμβρη ενώ το άλλο την περασμένη βδομάδα. Δοκιμάστε να μπείτε στο my Vodafone .
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

αναλύει τα πακέτα

Λέει 100 λεπτά προς όλους και απο κάτω λέει 100 λεπτά online bonus (100+100 =200)

 

ααααα μαλιστα.Οκ μια χαρα οκ τοτε ισως και να με συμφερει να το γυρισω και σε CU... να φαω τα 2 gb που εχω μεχρι τελος του μηνα και αποφασιζω.

Link to comment
Share on other sites

Απο φτηνο πακετο με ανω των 500mb /μήνα, τι προσφέρει η Vodafone στα καρτοκινητά της;

Για να μην κανω συνεχομενα posts ζητωντας εξτρα πληφοροριες, οποιος θελει να συνεισφερει στην αναζήτηση μου, θα ηθελα να μου πει

 

- ονομα πακετου

- τιμη και mb που αγοραζεις

- apn

- διάρκεια πακετου(για χρηση του ενσωματωμενου ογκου), απο τη στιγμη της καθε ενεργοποιησης

- αν η ταχύτητα ειναι 3g κι άνω, για όλο το πακέτο

- τρόπος ενεργοποιησης

- αν μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά, όταν εξαντλήσω τα mb, εντός του ίδιου μήνα

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

- ονομα πακετου Surf & e-mail 100 με αυτόματη μηνιαία ανανέωση

- τιμη και mb που αγοραζεις 5 ευρώ 1GB

- apn : internet.vodafone.gr

- διάρκεια πακετου(για χρηση του ενσωματωμενου ογκου), απο τη στιγμη της καθε ενεργοποιησης 30 ημέρες

- αν η ταχύτητα ειναι 3g κι άνω, για όλο το πακέτο: 4G

- τρόπος ενεργοποιησης : κλήση στο 1252 και πατάς 321, online account, APP

- αν μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά, όταν εξαντλήσω τα mb, εντός του ίδιου μήνα: ΟΧΙ , δεν μπορείς αλλά μπορείς να αγοράσεις όποιο άλλο πακέτο θες π.χ 500 ΜΒ με 5 ευρώ

To Πακέτο αυτό είναι μόνο στο CU

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Το sharing οπου μπορούσαμε να στείλουμε χρήματα σε άλλο χρήστη

το σταμάτησαν ;

 

Προπολου, σιγα μη το αφηναν!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασιλειε ευχαριστω. Για την κλασικη καρτοκινητη, δεν υπαρχει επιλογη;

Στην κλασσική καρτοκινητή δεν υπάρχει 1GB από όσο ξέρω. Επίσης η Κλασσική καρτοκινητή αν δεν έχεις τα 300 λεπτά προς όλους με κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ, δεν έχει κανένα άλλο πλεονέκτημα από το CU , εκτός αν το 0.01 θεωρηθεί πλεονέκτημα για κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Στην κλασσική καρτοκινητή δεν υπάρχει 1GB από όσο ξέρω. Επίσης η Κλασσική καρτοκινητή αν δεν έχεις τα 300 λεπτά προς όλους με κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ, δεν έχει κανένα άλλο πλεονέκτημα από το CU , εκτός αν το 0.01 θεωρηθεί πλεονέκτημα για κάποιον.

 

Πως μπορω να το γυρισω σε CU ? Μετα αν ποτε θελησω, μπορω παλι να το κανω απλο καρτοκινητο;

Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 1266. Αλλαγές μπορούν να γίνονται μία φορά κάθε μήνα.

 

edit : Προσοχή. Αν έχεις το απλό καρτοκινητό από παλιά με το bonus των 300 λεπτών με 10€ ανανέωση, θα το χάσεις όταν το κάνεις CU, και λογικά και να το ξανακάνεις απλό καρτοκινητό στο μέλλον δεν θα στο ξαναδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...