Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κάνω μια ερώτηση.

στο καρτοκινητό vodofane μπορώ να έχω ενεργοποιημένα

κάποιο απο τα δυο SUPER πακέτα ομιλίας(80 & 150)

 

και παράλληλα μια ή όλες απο τις παρακάτω υπηρεσίες?

1)0,01 λεπτό/λεπτο

2)cash back

3)Bonus χρόνο ομιλίας με κάθε κάρτα ανανέωσης

4)προνομιακή χρέωσης

 

δεν με ενδιαφέρει το unlimited γιατί έχω ελάχιστους vodafone.απλά σκέφτομαι αν ισχύουν όλα τα παραπάνω ταυτόχρονα να ξανα-δοκιμάσω την καρτοκινητή της vodafone.

 

το μονο που δεν μπορεις να εχεις ταυτοχρονα ενεργοποιημενα ειναι το 2 και το 3, δηλαδή το cashback και το bonus χρονο ομιλιας μαζι!!!Απο κει και περα κανεις ο,τι συνδυασμο θες!!!

Για μενα προτιμοτερο ειναι το εξης:

-στελνεις κενο μηνυμα στο 1280 για να γραφτεις στην προνομιακη χρεωση με την 20αρα καρτα

-καλεις το 1335 για να γραφτεις στο bonus με τα 45 λεπτα

-οριζεις 2 αριθμους με 1 λεπτο το λεπτο ομιλιας απο το 1286

-κανεις ανανεωση με 20 ευρω οποτε αποκτας την προνομιακη χρεωση για ενα μηνα

-αποκτας 45 λεπτα για 7 ημερες

-προς το τελος των 7 ημερων ενεργοποιεις και οποιο super πακετο θες

Edited by fandago
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε τι κουλό έπαθα:

Είχα ένα πακετάκι Νέο Καρτοκινητό που είχε έρθει στα χέρια μου γιατί ήταν ένθετο στην εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ στις 27-09-2009.

[Για λεπτομέριες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2935440#post2935440]

Το πακετάκι έχει ημερομηνία ενεργοποίησης εώς 25/02/2010.

Πήγα, λοιπόν, την περασμένη Πέμπτη να κάνω την ταυτοποίηση για να το ενεργοποιήσω πριν λήξει. Πηγαίνω στο κατάστημα με το πακετάκι σφραγισμένο και ζητάω να γίνει ταυτοποίηση. Ο υπάλληλος μου κάνει όλη τη διαδικασία κανονικά, χωρίς όμως να ανοίξει το πακέτο, αφού, όπως μου είπε, όλοι οι απαραίτητοι αριθμοί υπάρχουν και επάνω στην ετικέτα από το πακετάκι. Όλα καλά. Παίρνω αντίγραφα και φεύγω.

Το ίδιο βράδυ, αποσφραγίζω το πακετάκι, βάζω την κάρτα σιμ σε συσκευή, πάω να κάνω κλήση για να το ενεργοποιήσω... Τίποτα! Άκουγα το μήνυμα ότι πρέπει να πάω να κάνω ταυτοποίηση. Λέω ας περιμένω λίγο ακόμα. Ξαναδοκιμάζω Παρασκευή, τίποτα. Σήμερα πάλι, τίποτα.

Παίρνω 13830από άλλο vodafone, μου λέει η κοπέλα (πολύ καλή!) να τσεκάρουμε τους αριθμούς.

Και τι ανακαλύπτουμε: άλλον αριθμό SN γράφει η χάρτινη ετικέτα που είναι κολλημένη έξω από πακετάκι, άλλον αριθμό έχει επάνω η κάρτα σιμ!!!

Έχει γίνει λάθος και έχει μπει άλλο πλαστικό σε άλλο χάρτινο φακελάκι!

Κατέθεσα, λοιπόν, διπλό αίτημα τώρα, γιατί: έχει ταυτοποιηθεί με τα στοιχεία μου ένα νούμερο που δεν το έχω στην κατοχή μου και ταυτόχρονα έχω στην κατοχή μου μια κάρτα σιμ που δεν γνωρίζω τον αριθμό κλήσης της και άρα δεν μπορώ να την ταυτοποιήσω και να την χρησιμοποιήσω :rolleyes: (και η κάρτα αυτή δικαιούται μπόνους 30€ σε ένα έτος)!

 

Το έχετε ξανακούσει αυτό; :lol:

 

Ελπίζω να βρούμε άκρη και να μπορέσω να πάρω τα μπόνους που λογάριαζα να μαζέψω...

Link to comment
Share on other sites

fandago ευχαριστώ για την διευκρίνηση, κάπως έτσι το σκέφτομαι.

είναι με αυτόν τον τρόπο κάπου 2πλάσιος++ χρόνος σε σχέση με cosmocarta.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν μπορεις να εχεις ταυτοχρονα ενεργοποιημενα ειναι το 2 και το 3, δηλαδή το cashback και το bonus χρονο ομιλιας μαζι!!!Απο κει και περα κανεις ο,τι συνδυασμο θες!!!

Για μενα προτιμοτερο ειναι το εξης:

-στελνεις κενο μηνυμα στο 1280 για να γραφτεις στην προνομιακη χρεωση με την 20αρα καρτα

-καλεις το 1335 για να γραφτεις στο bonus με τα 45 λεπτα

-οριζεις 2 αριθμους με 1 λεπτο το λεπτο ομιλιας απο το 1286

-κανεις ανανεωση με 20 ευρω οποτε αποκτας την προνομιακη χρεωση για ενα μηνα

-αποκτας 45 λεπτα για 7 ημερες

-προς το τελος των 7 ημερων ενεργοποιεις και οποιο super πακετο θες

 

ναι αλλα δεν μπορεις να εχεις και τα 45 λεπτα και το cashback ταυτοχρονα μονο ξεχωριστα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

έχει 30 ΜΒ με 3.5 ευρώ

surf&e-mai 30 http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

και 100 ΜΒ με 7.99 ευρώ (music)

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1096

να σημειώσω ότι αν δεν έχεις συμβατή συσκευή για music μπορείς απλά να χρησιμοποιείς τα 100ΜΒ αυτό δηλαδή που ζητάς.

καθώς η ενεργοποίηση του music απαιτεί περιβάλλον live πρέπει την πρώτη φορά να μπεις με ρυθμίσεις live

Επιπλέον θα χρεωθείς 0,49 ευρώ για την είσοδο σου στο vodafone live την πρώτη φορά. Μετά θα μπαίνεις δωρεάν στο Live και αν θες συνεχίζεις με ρυθμίσεις Internet.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν μπορεις να εχεις και τα 45 λεπτα και το cashback ταυτοχρονα μονο ξεχωριστα.

 

Νομιζω οτι αυτο ακριβως αναφερω!!!:p:p:p

 

δωρεαν sms προς whats up τελος απο σημερα. πηραν πρεφα τη γκαφα που εκανα φαινεται

 

Σοβαρά;;;Κρίμα. Παντως ήταν γενικά και προς το δίκτυο της wind οχι μονο προς cosmote νουμερα!!!Καλο οσο κρατησε!!!!Ας ελπιζουμε και σε αλλα τετοια λαθακια. Εχουμε καιρο μπροστα μας!!!:happy::happy::happy::happy:

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******
Link to comment
Share on other sites

δωρεαν sms προς whats up τελος απο σημερα. πηραν πρεφα τη γκαφα που εκανα φαινεται

 

Σοβαρά;;;Κρίμα. Παντως ήταν γενικά και προς το δίκτυο της wind οχι μονο προς cosmote νουμερα!!!Καλο οσο κρατησε!!!!Ας ελπιζουμε και σε αλλα τετοια λαθακια. Εχουμε καιρο μπροστα μας!!!:happy::happy::happy::happy:

 

Θα τα χρεώσει τωρα αυτα που στειλατε :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θα τα χρεώσει τωρα αυτα που στειλατε :ninja:

 

ρε παιδια τι δουλεια εχετε να αναφερετε δημοσια οταν βρισκετε καποια τρυπα της εταιριας σας ;;;;

να το αποτελεσμα το κοψανε κατευθειαν !:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι δουλεια εχετε να αναφερετε δημοσια οταν βρισκετε καποια τρυπα της εταιριας σας ;;;;

να το αποτελεσμα το κοψανε κατευθειαν !:cry::cry:

 

Ναι εμας περιμεναν!!!!Cool!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

@fandago ναι, λογικα θα ηταν προς ολους, αλλα εγω εστειλα μονο σε κοσμοτε. :)

@sideras1985 λες να μας κανει τετοια νιλα η βοντα? οχι οτι δεν την εχω ικανη:ninja:

@scream σκεφτηκες οτι ισως μπορει να το εκανα σκοπιμα απο την εταιρια? ετσι απλα για να χαρουμε εμεις οι κοινοι θνητοι:cry:

-->@fandago ναι, πραγματικα, εμας περιμεναν:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια . Ηελα να ρωτησω κατι σχετικα με την προωθηση.

 

Μετετρεψα τον αριθμο μου vodafone σε καρτα (για να κρατησω τον αριθμο) και θα ηθελα να κανω προωθηση των κλησεων (το κινητο θα το εχω κλειστο) στον νεο μου αριθμο cosmote (απεριοριστα 35).

 

Ξερετε αν υπαρχει χρεωση γι'αυτο ; Αν υπαρχει επιβαρυνεται αυτος που παιρνει τηλ η' εγω που θα δεχομαι την κληση στον νεο μου αριθμο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια . Ηελα να ρωτησω κατι σχετικα με την προωθηση.

 

Μετετρεψα τον αριθμο μου vodafone σε καρτα (για να κρατησω τον αριθμο) και θα ηθελα να κανω προωθηση των κλησεων (το κινητο θα το εχω κλειστο) στον νεο μου αριθμο cosmote (απεριοριστα 35).

 

Ξερετε αν υπαρχει χρεωση γι'αυτο ; Αν υπαρχει επιβαρυνεται αυτος που παιρνει τηλ η' εγω που θα δεχομαι την κληση στον νεο μου αριθμο ;

 

Θα χρεωνεσαι κανονικα σαν να καλουσες απο Vodafone σε Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να μην χάνεις τις κλήσεις, μπορείς να κάνεις φορηότητα το καρτοκινητό σου στην κοσμοτε, και με μια 2in1 sim (με χρέωση 1,66/μηνα) θα έχεις και τα δύο νούμερα με δωρεάν προώθηση των κλήσεων από το ένα στο άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμforumίτες,

 

είμαι κάτοχος εδώ και αρκετά χρόνια μιας CU γραμμής και χτες, έκανα μετά από αρκετό καιρό 10ευρη ανανέωση.

Μου ήρθε μήνυμα απο τη Vodafone που έγραφε για την υπηρεσία Vodafone Unlimited και το ότι με καθε 10+ ευρώ ανανέωση, παρέχεται δωρεάν. Καλώ λοιπόν στο 1286 για να την ενεργοποιήσω. Πράγματι η ενεργοποιήση ήταν επιτυχής, σύμφωνα με την αγαπητή κυρία και με το μήνυμα που μου ήρθε αργότερα.

Ξέγνοιαστος εγώ λοιπόν, ξεκίνησα να μιλάω με αριθμούς Vodafone χωρίς να με νοιάζει η διάρκεια. Πριν από λίγο, καλώντας έναν ακόμα αριθμό Vodafone, η κυρία με ενημέρωσε ότι το υπόλοιπο μου ήταν 2 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα!!:wacko:

Τσεκάρω στο 1286 ξανά και όντως μου έλεγε ότι είμαι ήδη γραμμένος στην υπηρεσία!

Στέλνω κενό μήνυμα στο 1286, με σκοπό να μάθω το υπόλοιπο των εναπομείναντων δωρεάν μηνυμάτων μου και η απάντηση που έλαβα, είναι ότι δεν έχω υπόλοιπο!!

Τι γίνεται εδώ???:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς... και απ'ότι άκουσα και διάβασα και τσέκαρα και πριν από λίγο, είμαι εγγεγραμμένος στην υπηρεσία!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα περνεις το 1286 γραφεσαι και μετα κανεις ανανεωση.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποσοι την εχουν πατησει ετσι!!!

Παιδια κοινη λογικη ειναι, πρωτα γραφομαστε στην υπηρεσια καλωντας το 1286 και κατοπιν κανουμε την ανανεωση για να παρουμε τα μπονους μας.

Εσυ εκανες την ανανεωση πριν γραφτεις στην υπηρεσια, αρα πως περιμενες τα δωρεαν λεπτα??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο βλαμμένος αυτή τη στιγμή :X:ninja::grin:

 

Φιλε DBpanos και σε οσους αλλους συνεβει αυτο θα σας πω τι εκανα οταν μου συνεβη και εμένα.

Τηλέφωνο αγριεμένος vodafone ...τους είπα οτι ψεύδονται γιατί μου ήρθε sms οτι η υπηρεσία ενεργοποιηθηκε ενω επρεπε να λεει οτι η υπηρεσια θα ενεργοποιηθει με την επόμενη ανανέωση κάρτας.Μίλησα και με την supervisor tους ξεχεσα τους απείλησα για προσφυγη σε ΙΝΚΑ κλπ και φυσικά ζήτησα πίστωση των χρηματων 10 ευρω...μου ειπαν θα το εξετάσουν και μια ημέρα μετά μου στείλανε μηνυμα συγνώμης και μου πιστώσανε τα 10 ευρώ.

Αυτά ...με λίγο φωνή όλα στρώνουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Φιλε DBpanos και σε οσους αλλους συνεβει αυτο θα σας πω τι εκανα οταν μου συνεβη και εμένα.

Τηλέφωνο αγριεμένος vodafone ...τους είπα οτι ψεύδονται γιατί μου ήρθε sms οτι η υπηρεσία ενεργοποιηθηκε ενω επρεπε να λεει οτι η υπηρεσια θα ενεργοποιηθει με την επόμενη ανανέωση κάρτας.Μίλησα και με την supervisor tους ξεχεσα τους απείλησα για προσφυγη σε ΙΝΚΑ κλπ και φυσικά ζήτησα πίστωση των χρηματων 10 ευρω...μου ειπαν θα το εξετάσουν και μια ημέρα μετά μου στείλανε μηνυμα συγνώμης και μου πιστώσανε τα 10 ευρώ.

Αυτά ...με λίγο φωνή όλα στρώνουν..

 

Φιλε οποιος εχει αντοχη το κανει και ας εχει αδικο, παντως ειναι ξεκαθαρες οι οδηγιες τους...Προσεχουμε και διαβαζουμε λιγο πριν βαλουμε καποιο πακετο...αν το παθαινε η γιαγια μου στο χωριο στα Ορη το καταλαβαινω, αλλα εδω μεσα ειστε ανθρωποι που ψαχνεστε, εχετε προσβαση στα site τους, ρωτατε, μαθαίνετε...ολες οι πληροφοριες ειναι μπροστα σας, απλα θελει ελαχιστο ψαξιμο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...