Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιησεις το ενα λεπτο το λεπτο?

Βάζοντας δύο άσχετα νούμερα Vodafone τα οποία να αποκλείετε να καλέσεις .

Από όσο ξέρω δεν απενεργοποιήτε.

Link to comment
Share on other sites

^ εκτός από την περίπτωση που δεν έχεις συμπληρώσει μήνα από τότε που έβαλες/άλλαξες τους αριθμούς.

 

Και σχετικά με αυτά

παντως με ολα αυτα τα unlimited ειμαι πολυ περιεργος να δω που θα παει το μεσο εσοδο ανα πελατη.

Αν πρέπει κάθε μήνα να κάνεις ανανέωση κάρτας εκεί που δεν έκανες τότε θα αυξηθεί.

ναι αλλα μετα, θα σου μεινει το υπολοιπο. που σημαινει ανανεωση μετα απο ποοοοοοοσο καιρο. αρα "εσοδα" δεν θα εχει αρκετα η εταιρια.

*οχι οτι δεν βγαααααααζει χρημα, αλλα κουβεντα να γινεται

 

θα ήθελα να σχολιάσω το εξής:

Όταν πρωτοπήρα καρτοκινητό πριν 2 χρόνια, η λογική μου -καθώς προερχόμουν από χρόνια σε συμβόλαιο και το καρτοκινητό μού δημιουργούσε την ανασφάλεια ότι μπορεί να ξεμείνω από "μονάδες" και να μην μπορώ να επικοινωνήσω- ήταν να βάζω ένα σχετικά μεγάλο ποσό στην κάθε ανανέωση, 30€ ή 50€ πχ, και να ανανεώνω και πάλι όποτε το υπόλοιπο μου χαμηλώνει αρκετά.

Αντίθετα όμως με τη δική μου λογική, οι εταιρίες κινητής θέλουν να κάνουμε συχνές και μικρές ανανεώσεις και δεν ενθαρρύνουν καθόλου τους χρήστες να κάνουν μεγάλες ανανεώσεις, ιδιαίτερα μετά την κατάργηση των μπόνους από την ανανέωση μέσω ίντερνετ.

Καταλαβαίνω την λογική τους αφού το μεγαλύτερο μέρος του κοινού τους είναι νεαροί χρήστες που ανανεώνουν με το πενιχρό χαρτζηλίκι τους ή άλλες πληθυσμιακές ομάδες με χαμηλή "ρευστότητα'. Αλλά αυτή η λογική αφήνει τελείως εκτός τους χρήστες που έχουν επιλέξει καρτοκινητό για δικούς τους λόγους και οι οποίοι έχουν την διάθεση και τη δυνατότητα να κάνουν μεγάλες εφάπαξ ανανεώσεις.

Δεν θέλουν μία ανανέωση των 50€ και να σου δώσουν τα 1500' για 5 μήνες αλλά 5 ανανεώσεις των 10€ στις σωστές ημερομηνίες.

Κάτι θα ξέρουν παραπάνω, κι εγώ προσαρμόζομαι αναλόγως.

5€ ή 10€ επί 5 θέλετε; οκ, ότι πείτε...

Πάλι να αρχίσω τα μέιλ διαμαρτυρίας;

Βαρέθηκα...

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

....

.........η λογική μου -καθώς προερχόμουν από χρόνια σε συμβόλαιο και το καρτοκινητό μού δημιουργούσε την ανασφάλεια ότι μπορεί να ξεμείνω από "μονάδες" και να μην μπορώ να επικοινωνήσω- ήταν να βάζω ένα σχετικά μεγάλο ποσό στην κάθε ανανέωση, 30€ ή 50€ πχ, και να ανανεώνω και πάλι όποτε το υπόλοιπο μου χαμηλώνει αρκετά.........

 

φίλε μου, εγώ αυτό που κάνω, είναι να αγοράζω μια κάρτα των 10 ευρώ κ να την βάζω στο πορτοφόλι μου.

επιπλέον, ξύνω την κάρτα κ αποθηκεύω σχεδόν έτοιμο το μήνυμα στα Πρόχειρα.

όποτε ξεμείνω, απλά στέλων το μήνυμα ανανέωσης στο 1252 κ είμαι έτοιμος.

 

εσύ βέβαια κάνε το με 20άρες κ 30άρες... ότι γουστάρεις... (ακούγεται κ πονηρός ο τελευταίος στίχος...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχω ενα καρτοκινητο Vodafone. Υπαρχει τροπος να στειλω ενα ΣΜΣ σε καποιο νουμερο και να ενημερωθω για το υπολοιπο μου; Ποσο χρεωνομαι; Εναλλακτικα καποιο νουμερο που μπορω να καλεσω για να ακουσω το υπολοιπο; Επισης ποσο χρεωνει;

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

1252 επιλογη 1 για να μαθεις το υπολοιπο σου. ειναι χωρις χρεωση εξ οσων γνωριζω
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς ενός αριθμού "cosmoκάρτα" σε cu;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς ενός αριθμού "cosmoκάρτα" σε cu;

 

μεσω φορητοτητας μπορεις χωρις προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσω φορητοτητας μπορεις χωρις προβλημα

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η διαδικασία ποια είναι;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Η διαδικασία ποια είναι;

 

και τηλεφωνικα γινετα αλλα θα σου προτεινα να πας σε ενα καταστημα vodafone για να αποφυγεις διαφορα μπερδεματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τηλεφωνικα γινετα αλλα θα σου προτεινα να πας σε ενα καταστημα vodafone για να αποφυγεις διαφορα μπερδεματα

Φαντάζομαι μόνο η ταυτότητα θα χρειαστεί;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μόνο η ταυτότητα θα χρειαστεί;

 

εχε και το αφμ μαζι σου για καλο και για κακο. ταυτοτητα σιγουρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην φετινή προσφορά πρέπει να βάλουν και Internet! Θα αξίζει περισσότερο από την "προσφορά" του What's Up όπου πληρώνεις 3Ε για να έχεις 1500' και 1500SMS.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα ''unlimited'' λειτουργει η υπηρεσια που μαθαινεις ποσο υπολοιπο σε λεπτα και sms εχεις?

 

Εγώ παίρνω τηλέφωνο στο 1252 πατάω το 1 και μου λέει το υπόλοιπο της κάρτας μου.Και μετά πατώντας το 4 μου λέει τα υπολειπόμενα λεπτά από τα 1500.Για τα μηνύματα στέλνω κενό sms στο 1286.

Link to comment
Share on other sites

καλωντας το 1286. με την επιλογη 3. προσφοτα αλλαξε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τί πακέτο για internet στο κινητό(cu) υπάρχει;;Και πως το ενεργοποιώ..

Υπάρχει κάποιο ή μπα;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Τί πακέτο για internet στο κινητό(cu) υπάρχει;;Και πως το ενεργοποιώ..

Υπάρχει κάποιο ή μπα;

 

Υπάρχει το Surf & Email 30 με 3,5 ευρώ/μήνα.

Για ενεργοποίηση και λεπτομέρειες κάλεσε δωρεάν το 1286 ή μπες εδώ http://goo.gl/2gtk.

Link to comment
Share on other sites

δεν την παλευω καστανο ομως...αν θυμαστε ειχα ρωτησει για το 2gether, δυο καρτοκινητα σε μια σιμ και η κοπελια στο καταsτημα μου ειχε πει 50 ευρω καθε νουμερο συν 17. ...Πηρα στο ccc και μου λενε οοοοοοοοοοοοοχι, 7 ευρω κι κατι ψιλα εκαστη καρτα συνολο 15 ευρω που αφαιρουνται απο τον χρονο -μοναδες σας.

Παω σημερα της το λεω και ψαχνει κανει ρανει στον υπολογιστη το κοριτσι κ μου λεει οτι αντι να χρεωνει το καρτοκινητο καθε μηνα κλπ, εχει αυτη την εφαπαξ χρεωση συνολο 117 ευρω!

 

Υπαρχει καποιος σχετικος της βοντα εδω να μου πει υπευθυνα ΤΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ γινεται τελικα οταν θελει καποιος 2 αριθμους καρτοκινητων να της κανει σε μια σιμ;;;

 

ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον ξερει και απαντησει

Edited by naerdiel
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

δεν την παλευω καστανο ομως...αν θυμαστε ειχα ρωτησει για το 2gether, δυο καρτοκινητα σε μια σιμ και η κοπελια στο καταsτημα μου ειχε πει 50 ευρω καθε νουμερο συν 17. ...Πηρα στο ccc και μου λενε οοοοοοοοοοοοοχι, 7 ευρω κι κατι ψιλα εκαστη καρτα συνολο 15 ευρω που αφαιρουνται απο τον χρονο -μοναδες σας.

Παω σημερα της το λεω και ψαχνει κανει ρανει στον υπολογιστη το κοριτσι κ μου λεει οτι αντι να χρεωνει το καρτοκινητο καθε μηνα κλπ, εχει αυτη την εφαπαξ χρεωση συνολο 117 ευρω!

 

Υπαρχει καποιος σχετικος της βοντα εδω να μου πει υπευθυνα ΤΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ γινεται τελικα οταν θελει καποιος 2 αριθμους καρτοκινητων να της κανει σε μια σιμ;;;

 

ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον ξερει και απαντησει

 

Το κόστος της υπηρεσίας είναι 14,28€ και για τα καρτοκινητά δεν υπάρχει επιπλέον πάγιο τον μήνα σε αντίθεση με τα συμβόλαια που έχει μηνιαίο πάγιο 1,666€.

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ http://goo.gl/9Fh3

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Το ειχα δει αυτο και της το ανεφερα και μου ειπε οτι απλα αυτα τα 15 ευρω δεν ειναι εφαπαξ αλλα καποιες φορες και πλεον χρεωνεται εφαπαξ το καθε κατροκινητο με 50 ευρω...πφ...και ειπε μαλιστα οτι ηδη το εκανε σε πελατη. Τι ναπω... ευχαριστω πολυ παντως.
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

και ειπε μαλιστα οτι ηδη το εκανε σε πελατη. Τι ναπω... ευχαριστω πολυ παντως.

 

Το οτι εχουν κλεψει ενα πελατη δεν σημαινει οτι εχουν δικιο.Το 2gether το ενεργοποιησα τον προηγουμενο μηνα και φυσικα ισχυει αυτο που γραφει στο site της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Το ειχα δει αυτο και της το ανεφερα και μου ειπε οτι απλα αυτα τα 15 ευρω δεν ειναι εφαπαξ αλλα καποιες φορες και πλεον χρεωνεται εφαπαξ το καθε κατροκινητο με 50 ευρω...πφ...και ειπε μαλιστα οτι ηδη το εκανε σε πελατη. Τι ναπω... ευχαριστω πολυ παντως.

 

Στη θεση σου θα παιρνα το cc και θα κανα παραπονο για λανθασμενη ενημερωση του καταστηματος!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη αναφερει στο call center για το συγκεκριμενο καταστημα, οχι τοσο για να παθει κατι , ηταν ευγενικη, οσο να μαθουν ρε παιδια...Δεν γινεται ο καθενας να λεει τα δικα του...

 

@mythos bt, θα μπορουσες να μου πεις κατι;

ειναι εφαπαξ η χρεωση αυτη; δλδ 14 κ κατι κ τελος;ειμαι καχυποπτη με ολα πλεον...ακομα κ με αυτα που διαβαζω...Μπορουν να κρυβουν διαφορα δυσαρεστα οι συγκεκριμενες λεξεις που εχουν επιλεγει καθε φορα. Σε ευχαριστω πολυ πολυ!

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη αναφερει στο call center για το συγκεκριμενο καταστημα, οχι τοσο για να παθει κατι , ηταν ευγενικη, οσο να μαθουν ρε παιδια...Δεν γινεται ο καθενας να λεει τα δικα του...

 

@mythos bt, θα μπορουσες να μου πεις κατι;

ειναι εφαπαξ η χρεωση αυτη; δλδ 14 κ κατι κ τελος;ειμαι καχυποπτη με ολα πλεον...ακομα κ με αυτα που διαβαζω...Μπορουν να κρυβουν διαφορα δυσαρεστα οι συγκεκριμενες λεξεις που εχουν επιλεγει καθε φορα. Σε ευχαριστω πολυ πολυ!

 

Το κόστος εγγραφής στην υπηρεσία είναι 14,28€ (7,14€ για κάθε αριθμό). Τα 7,14 πρέπει να τα εχεις μέσα στο κάθε κινητό για να αφαιρεθουν.Η κάρτα Vodafone 2gether δίνεται δωρεάν αλλά αν μετα θελήσεις να κόψεις την υπηρεσία και να κρατήσεις τους αριθμόυς. θα πρέπει να πληρώσεις την αντικατάσταση για κάθε αριθμό. Έλεγξε παντως πρωτα αν το κινητο σου υποστηριζει την υπηρεσια αυτη οκ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...