Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτησουλα: πως μπορω να μαθω με σιγουρια αν το νοκια μου 5800 υποστηριζει τετοια υπηρεσια ;(2gether,2in1)

 

Ο κολητος μου εχει το 5800 με καρτα 2 σε 1 της βονταφον Συνδεση/Καρτοκινητο εδω και αρκετο καιρο αρα γινεται 100%

Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα: πως μπορω να μαθω με σιγουρια αν το νοκια μου 5800 υποστηριζει τετοια υπηρεσια ;(2gether,2in1)

 

Το εχω αρκετα χρονια . Πρωτα στο SX1 της SIEMENS και τωρα στο Ν95 και λειτουργει κανονικότατα . Σιγουρα λειτουργει στο 5800 .

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να έχει ερωτηθεί και διευκρινιστεί παλαιότερα:

μπορώ να έχω ενεργοποιημένα το cu all day & το unlimited προς cu (με ανανέωση €5) παράλληλα; Κι αν ναι, όταν καλώ αριθμούς cu αφαιρούνται πρώτα τα λεπτά ομιλίας απο το cu all day κι αν ξεπεράσω τα 60 λεπτά συνεχίζει να αφαιρεί απο τα 1500 του unlimited;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενεργοποίησα το surf and Email 30 προσπαθώ όμως να μπω ιντερνετ και τιποτα... εχω το ΝΟΚΙΑ 5800. Ξέρετε ποιες ρυμισεις πρεπει να επιλέξω;
Link to comment
Share on other sites

σου εχουν αποσταλει οι ρυθμισεις στη συσκευη; ειναι ενεργοποινημενο το internet στη γραμμη σου;κανονικα δεν θελει καποια εκτρα ρυθμιση παρα να σου σταλουν οι ρυθμισεις απο βονταφον
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενεργοποίησα το surf and Email 30 προσπαθώ όμως να μπω ιντερνετ και τιποτα... εχω το ΝΟΚΙΑ 5800. Ξέρετε ποιες ρυμισεις πρεπει να επιλέξω;

 

Αμα βαριεσαι πολυ να ψαχνεις παρε στο 13830 και ζητα να σου τις στειλουν.... αλλιως αν εχεις ορεξη για ψαξιμο στο φορουμ εδω σε πιο παλια ποστ αναφερετε ποιες ρυθμισεις ειναι για συμβολαια και για καρτοκινητα ...

Αν θυμαμαι καλα για καρτοκινητα χρειαζεσαι τα ..

webkarta.vodafone.gr

user: user

pass: pass (αλλες λεπτομερειες δεν θυμαμαι )

Link to comment
Share on other sites

αναφερθηκε σε καποιο προηγουμενο ποστ οτι βγηκε νεο πακετο στην καρτοκινητη για ιντερνετ? ενα πακετο των 100mb η κανω λαθος? γιατι ψαχνω να το βρω και δεν το βρισκω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σιγουρέψω κάτι στο unlimited

1) με ανανέωση 10 € έχουμε 1500 λεπτά και 1500 sms προς vodafone

2) ενώ με 5€ έχουμε 1500 λεπτά και 1500 sms/mms προσ cu

 

δηλαδή στην 1η περίπτωση δεν έχουμε mms (ούτε καν προς cu μόνο)

σωστά;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή στην 1η περίπτωση δεν έχουμε mms (ούτε καν προς cu μόνο) σωστά;

Ακριβώς έτσι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή στην 1η περίπτωση δεν έχουμε mms (ούτε καν προς cu μόνο)

σωστά;

 

ούτε βιντεο-κλήσεις έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

ούτε βιντεο-κλήσεις έχουμε...

 

Δηλαδή το unlimited με τα 10 ευρώ από CU/Νέο καρτοκινητό προς όλη τη Voda ΔΕΝ περιλαμβάνει videoκλήσεις στα 1500' ομιλίας;

 

Στην ουσία έχει μόνο 1500' "παραδοσιακές" κλήσεις ήχου και 1500 "παραδοσιακά" sms;

 

Ενώ το unlimited με τα 5 ευρώ από CU προς CU περιλαμβάνει και videoκλήσεις στα 1500' όπως και mms στα 1500 sms;

 

Πολύ μας μπερδεύει η Voda... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ε οτι συμφαιρει τον καθενα...εγω παντως στο νεο καρτοκινητο δεν εχω ενεργοποιησει το unlimited και επιλεγω τα super πακετα που εχει χρονο προς ολους και την υπηρεσια 1'/λεπτο προς δυο αριθμους, εχω το cu με το cu allday που μιλαω προς σταθερα 60' και ετσι μου μενει ο χρονος απο τα super πακετα για κινητα προς αλλα δικτυα. Ετσι την βγαzω μια χαρουλα. Αλλα ειπαμε οτι συμφαιρει τον καθενα!!!

 

μελετημενο !!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το MyAccount της Voda... Αν έχεις παραπάνω από έναν αριθμούς, πρέπει να κάνεις και παραπάνω από ένα accounts; Στην Cosmo, μπορείς να βάλεις όλες σου τις συνδέσεις σε ένα account... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το MyAccount της Voda... Αν έχεις παραπάνω από έναν αριθμούς, πρέπει να κάνεις και παραπάνω από ένα accounts; Στην Cosmo, μπορείς να βάλεις όλες σου τις συνδέσεις σε ένα account... :confused:

 

Όταν ανοίξεις ένα account για ένα νούμερο, ότι συνδέσεις έχεις με το ίδιο ΑΦΜ μπαίνουν σε αυτό το account.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το unlimited με τα 10 ευρώ από CU/Νέο καρτοκινητό προς όλη τη Voda ΔΕΝ περιλαμβάνει videoκλήσεις στα 1500' ομιλίας;

 

Στην ουσία έχει μόνο 1500' "παραδοσιακές" κλήσεις ήχου και 1500 "παραδοσιακά" sms;

 

Ενώ το unlimited με τα 5 ευρώ από CU προς CU περιλαμβάνει και videoκλήσεις στα 1500' όπως και mms στα 1500 sms;

 

Πολύ μας μπερδεύει η Voda... :wacko:

 

 

αν θες και τα δύο κάνεις μια ανανέωση των 5 και μια των 10 !

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξεις ένα account για ένα νούμερο, ότι συνδέσεις έχεις με το ίδιο ΑΦΜ μπαίνουν σε αυτό το account.

 

Δε βρήκα επιλογή για να προσθέσεις κι άλλα νούμερα... Μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο; Θα σου ήμουν υπόχρεος... :confused:

 

 

αν θες και τα δύο κάνεις μια ανανέωση των 5 και μια των 10 !

 

Γίνεται αυτό το πράγμα; Οπότε το νέο καρτοκινητό δεν έχει λόγο ύπαρξης! Σε ένα CU, βάζεις μια κάρτα 5 € και μια 10 € και έχεις τα πάντα όλα για όλη τη Voda με 15 € χωρίς να υποχρεώνεις τους CU φίλους σου να βάζουν κι αυτοί 10 € κάρτες για να επικοινωνούν δωρεάν μαζί σου! Πολύ καλή φάση! :D

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα επιλογή για να προσθέσεις κι άλλα νούμερα... Μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο; Θα σου ήμουν υπόχρεος... :confused:

 

Δε τα βάζεις εσύ τα άλλα νούμερα γίνεται αυτόματα, τουλάχιστον στη συνδέσεις συμβολαίου, εσύ μάλλον έχεις κάποιο καρτοκινητό σε αυτή τη περίπτωση δε γνωρίζω.

Ίσως καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί τους η ακόμα καλύτερα να τους στείλεις ένα email με το τι θέλεις να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά μάντεψες.. Έχω ένα νέο καρτοκινητό και ένα CU και θέλω να τα έχω στο ίδιο MyAccount.. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι.. :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά μάντεψες.. Έχω ένα νέο καρτοκινητό και ένα CU και θέλω να τα έχω στο ίδιο MyAccount.. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι.. :)

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει...και εγω το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι υπαρχει...και εγω το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι

 

Οπότε πρέπει να ανοίξω και 2ο MyAccount; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά το πήρατε χαμπάρι το Vodafone Finder? Παίρνεις στο 1286 και ακολουθείς τις ηχογραφημένες πληροφορίες ή στέλνεις τον αριθμό στο 1286. Σε ενημερώνει αν ένας αριθμός έιναι Vodafone (το CU Finder εξακολουθεί να ισχύει). Βρήκα 3-4 νουμεράκια που είναι Vodafone και δεν το ήξερα και έχω 'συσφίξει' τις σχέσεις μου!!!!

 

Ακριβώς έτσι.[/QUO

Λάθος, έχεις MMS στα προς CU

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8761

 

Δηλαδή το unlimited με τα 10 ευρώ από CU/Νέο καρτοκινητό προς όλη τη Voda ΔΕΝ περιλαμβάνει videoκλήσεις στα 1500' ομιλίας;

 

Στην ουσία έχει μόνο 1500' "παραδοσιακές" κλήσεις ήχου και 1500 "παραδοσιακά" sms;

 

Ενώ το unlimited με τα 5 ευρώ από CU προς CU περιλαμβάνει και videoκλήσεις στα 1500' όπως και mms στα 1500 sms;

 

Πολύ μας μπερδεύει η Voda... :wacko:

 

Παιδιά έχει!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8761

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

δλδ αν βάζω κάρτα των 10 ευρώ, μιλάω κ στέλνω σε όλους τους vodafone,

αλλά προς CU, μπορώ να στείλω MMS κ να κάνω βίντεοκλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν βάζω κάρτα των 10 ευρώ, μιλάω κ στέλνω σε όλους τους vodafone,

αλλά προς CU, μπορώ να στείλω MMS κ να κάνω βίντεοκλήσεις?

 

Yeap!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

 

δλδ αν βάζω κάρτα των 10 ευρώ, μιλάω κ στέλνω σε όλους τους vodafone,

αλλά προς CU, μπορώ να στείλω MMS κ να κάνω βίντεοκλήσεις?

 

Yeap!!!!:p

 

Που ακριβώς το αναφέρει αυτό φίλε Juamx στο link που παραθέτεις; Δε μπόρεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...